Şimdi Ara

SAMSUNG MU9000 KULLANICILARI (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.809
Cevap
74
Favori
249.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 5 ay oldu TV yi alalı, kumandadan yana hiç bir şikayetim yok.
    Sık izlediğim kanalları zaten ilk 15-20. sıraya koydum, ileri geri yaparak istediğim kanala ulaşıyorum.
    Olmadı CH tuşuna basılı tuttuğumda zaten sağda kanal listesi açılıyor oradan da istediğim kanalı hızlı bir şekilde açabiliyorum.
    Ya da istediğim kanalın numarasını biliyorsam 123 tuşunu kullanarak da açmak mümkün.

TV izlemek yerine sürekli zapping yapan kişiler için sadece bu TV değil hiç bir TV tat vermez bence.

Bu arada Dünya Kupası maçlarını 4K olarak izlemek geçekten mükemmel ötesi bir deneyim, onu da söylemeden geçemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelstina -- 19 Haziran 2018; 22:40:3 >
  • Merhabalar

bizde 55mu9000 modelini aldık dün kurulum yapıldı kurulumdan sonra bir sıkıntı göremedim ama akşam olduğunda alt tarafta bir tane ölü piksel olduğunu gördüm yeşil renkli belki sonradan oldu belki de direk panelde vardı ama gözümden kaçtı ilk dakikalar olduğu için bilemiyorum ve televizyonun siyah alt çerçevesi (logonun olduğu çerçeve) sol köşesinde boşluk var panelle arasında sanırsam yapışkanlığı kalkmış.Bunların dışında bir sorun yok televizyon güzel ama bu 2 sorun canımı sıktı.

İlk olarak bu ölü piksel sayısı artar mı?
    İkinci olarak da bu sol alt köşe çerçevede zamanla açılma uzar mı? çünkü çekersem açılıcakmış gibi geliyor jelatinler gibi yani.

Servisi çağırıp baktırmayı düşünüyorum değişim istesem kapalı kutu bulabileceklerini sanmıyorum ama, siz ne yapmamı önerirsiniz?
  • responsive 23 R kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı olsun.

Öndeki siyah bant hiç sorun değil.

Sendeki az birşey açıkmış benimki baştan sona açık.

Bence o zaten öyledir.

Ben hiç onu takmıyorum.

Ki bence o bant yapışık olsa bile ekran ısındığı için zamanla gene açılır çünkü incecik bir plastik sonuçta.

Ölü piksel olayını bilmiyorum.

Daha doğrusu ölü piksel dedikleri nedir anlamadım gitti...

Ama şöyle birşey var.

Örneğin ahaber hd kanalında ekranın altındaki beyaz alt yazıda kalem ucu kalınlığında siyah noktalar çıkıp çıkıp kayboluyor.

Buda sadece yakından bakınca görünüyor uzaktan hiçbirşey farkedilmiyor.

Yoksa ölü piksel dedikleri bu mu?

Şimdi google amcaya danıştım ve öğrendim.
    Çok şükür ölü piksel olayı bende yok.
    Ama yukarda bahsettiğim siyah noktalar niye çıkıp çıkıp kayboluyor anlamadım.
    Yayındandır deyip geçiyorum.
    Ki zaten çok yakından bakmayınca kesinlikle görünmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enver49 -- 20 Haziran 2018; 3:0:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Servisi çağır bence. Ölü piksel için. Sonuçta kullanıcı hatası değil ve ürün kusurlu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simsar2 S kullanıcısına yanıt
    Uydu alıcı olsa belki dediğin doğru. İlk 10-15 kanala izlediklerini sıralarsın + - dolaşırsın. Ama benim kablo tv'im var. Kablo tv kendi kanal sıralamasını kendi yapıyor. Mesela 457'de CN çzgi film kanalı var:) Yoksa 457 tane kanal yok tabii ki. Ama belli bir mantık çerçevesinde guruplamışlar.
    Bu kanalların da kanal sırasını değiştirmek mümkün tabii. 457'i gidip 11. kanal olarak kaydedebilirsin. Ama kablo tv her kanal güncellemesi yaptığında bu kanal listesi de sıfırlanıyor. Sürekli kanalları baştan mı dizeyim:)
    Bir de var olan gruplaması oldukça başarılı şu an kablo tv'nin. Bunu bozmak istemem. Haber kanalları bir aralıkta, çizgifilmler, belgeseller, hepsi belli aralıklarda belirlenmiş.
    O yüzden en azından benim için uygun değil bu yöntem.
    2012 model LG televizyonumda normal kumandanın yanında akıllı kumanda da vermişlerdir. Aynı bu samsung kumanda gibi o da. air mause özellikli, tuş takımı yok. Ama onda ile üzerine bir tekerlek koymuşlar, mause'un orta tekerleği gibi hızlıca kanallar arasında değişiklik yapabiliyorsun. Bir tuşa basılı tutup belli bir anda bırakmaya çalışmaktansa tekerlekte tıkları hissettiğin için daha kesin ve hızlı ayar sağlıyor:) Tabii ben bu kumandayı da yukarıda bahsettiğim sebeplerden kullanmıyorum.
    Şimdi samsung'da bir normal kumanda bir de akıllı kumanda verseymiş olurmuş. Ama herşey bir kumanda da diyorsan tuş takımı olacak aga

Edit: Video'da çekmişsiniz. Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozcelik -- 20 Haziran 2018; 9:28:37 >
    Merhaba,
    Güle güle kullanın
    Çok önceki araştırmalarımdan kabaca hatırladığım kadarıyla TV üzerinde 5 adet ölü piksele kadar olan hatalar normal olarak karşılanıyordu. Yani sadece 1 tane ölü piksel var diye tüm TV'yi değiştireceklerini zannetmiyorum. Yine de servise sorun tabi ama bir şey yapmazlarsa moralinizi bozmayın. AB standartlarında 5 piksele kadar izin var diye hatırlıyorum.
    Normal şartlarda durduk yerde ölü pikselin artmaması gerekir. Bir darbe vs. almazsa tabii.

Şu panelle alt kısım arasındaki boşluğu mutlaka sorun hazır servis gelmişken. Yarın bir gün oraya toz dolar can sıkar. Kaç bin liralık televizyonda öyle yapışkan atması falan olmaması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gozcelik -- 20 Haziran 2018; 9:27:35 >
    Servise ve Samsung değişimi onaylamasına muhtaç değilsiniz baktınız olmuyor zorluk çıkardılar cayma hakkını kullanıp iade edebilrsiniz.Dediğiniz sorun ölü değil stuck(sıkışmış) pixel.Yeşil,Mavi,Magenta ve kırmızı renkte oluyor.Ölü pixeller ise fonksiyonunu yitirdiği için o pixel işlevini yerine getirmez her renkte kendini belli eder o bölge hep karanlıktır.Birde hot(yanık)pixel var beyaz renkte olurlar.Ayrıca bunlardan bir tane bile olsa ayıplıdır o 5 tane olayı eski yasada geçerliydi.Samsung servis konusunda iyidir ısrarcı olursanız 1 tane bile olsa değiştirirler.Daha önce hem Lg hem Samsung tv`de başıma geldi ilk başta kem küm ederler ama uraşınca sonuca ulaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Santa Monica -- 20 Haziran 2018; 13:2:51 >
  • Kullanan arkadaşlardan bu tv ile uyumlu soundbar tavsiyesi alabilirmiyim.Çok katkısı oluyormu? Sadece sesimi yükseltiyor?Aslında tv nin sesi gayet iyi.Yabancı dizi ve film çok izliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desarj45

Kullanan arkadaşlardan bu tv ile uyumlu soundbar tavsiyesi alabilirmiyim.Çok katkısı oluyormu? Sadece sesimi yükseltiyor?Aslında tv nin sesi gayet iyi.Yabancı dizi ve film çok izliyorum.
    1000 tl seviyesine çıkarsanız Samsung HW-MS650 öneririm.
  • Şuan İran-ispanya maçını trt4k’dan izliyorum çekim çok uzak böyle olunca 4K ‘ nın bir anlamı olmuyor .. ayrıca renkler çok silik .. trt1de ki yayında renkler daha canlı . Tv’nin kalitesi netflix de belli oluyor. Automotion kapalı görüntü kayması olmasa da o netlik biraz azalıyor. Açık olunca da top havadayken tuhaf bir hal oluyor .. bir ortası yok mu bunun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigido10 -- 20 Haziran 2018; 22:59:52 >
  • simsar2 S kullanıcısına yanıt
    bende vazgectim
  • yigido10 Y kullanıcısına yanıt
    4K maçları gündüz maçı varken izleyin , akşam ışıkta güzel görüntü vermiyor.
    TRT 1 in renkleri daha canlı 4K yayını gerçekten çok uzaktan çekiyorlar yedek kulübesini de izliyoruz maç boyu :)
    futbolculara zoom yapıldığı zaman 4K yayının farkı belli oluyor ama.
  • 599₺'ya Samsung HW-M450K aldım. Bütçeme göre hareket ettim.

2.1 sistem... 320 watt. Tv'deki sesin ses olmadığına kanaat getiriyorsun. Bass oldukça tatminkar.

Müstakil evde oturuyor olmama karşın ses seviyesinin %50'sini geçemiyorsun. Anlık olarak 100'e kadar açtım ne bass ne de bardaki seste gram bozulma yok.

Bu fiyat aralığında alınacak iyi ve kaliteli bir cihaz. Elbette daha üst seviyede olanlar da var. Cebinize göre seçim yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeHMeT AtA -- 21 Haziran 2018; 1:46:33 >
  • Arkadaşlar tv bugun geliyor kargo ile , çalıştığım için iş yerinden izin alacağım , kurulum için nereyi aramak gerekiyor samsung genel merkez mi ? ve izin alıp eve gitceğim için kuruluma ne zaman gelirler aradıktan sonra tahminen ?
  • Alanlara bsey demiyorum ama ben mu9 larin sifir kapali kutu kaldigina pek inanmiyorum.inandirici gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: desarj45

Kullanan arkadaşlardan bu tv ile uyumlu soundbar tavsiyesi alabilirmiyim.Çok katkısı oluyormu? Sadece sesimi yükseltiyor?Aslında tv nin sesi gayet iyi.Yabancı dizi ve film çok izliyorum.
    MS650 kullanıyorum. Daha önce üst seviye 3-4 bin TLlik cihaz kullanmadığım için bana yeterli geliyor. Fakat elbetteki her ürünün sağladığı fayda genelde fiyatı ile orantılı oluyor.

Bendeki soundbarın avantajı ilave bir subwoofer olmadan dahili bas hoparlöleriyle bass verebiliyor olması. Özellikle 4k video ve filmlerde ses de görüntü gibi üstün kaliteli olduğu için cihaz gerçek performansını o zaman veriyor. Fakat normal TV yayını veya 1080p film izlediğinizde TV nin dahili hoparlörüne denk bir kullanıcı deneyimi veriyor.

Samsung Multiroom uygulaması sayesinde cep telefonu ile wi-fi üzerinden anında eşleşip müzik dinleyebilmek te soundbarın güzel bir artısı, sık sık bu şekilde müzik dinliyorum. Ses seviyesi ve kalitesi yeterli bir cihaz, tavsiye ederim.
  • __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Aynısı benimde başıma geldi.

Önce servisi ara ne zaman geleceklerini öğren sonra izin al.

Yoksa bugün izin alırsın servis yarın gelir, yarına izin alırsın servis bugün gelir tutturamazsın.

Samsung yetkili servisini ararsın kuruluma onlar geliyor.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    Öyle demeyin efendim.

Koskoca teknosa vatan mediamarkt satıyor bu televizyonu bunlar açık kutu mu satıyorlar.

Olur mu öyle birşey.

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    15-20 gün önce kurulum yaptırdım, servis yetkilisi elindeki cihazdan bana 04.2018 şeklinde bir tarih gösterdi (seri numarasıyla kontrol yaparken). Net hatırlamıyorum üretim tarihi olarak aklımda kalmış. Olmasa bile olsa olsa ülkeye giriş tarihidir diye düşünüyorum.
    Ayrıca Ankara- Ankamall Mediamarkt, Teknosa mağazalarında halen daha sayılı olarak kapalı kutu ürün vardı, daha yeni gördüm. (tek kat bant çekiliydi)
    O kadar emin olmayın bence.
  • issy İ kullanıcısına yanıt
    Parçalar Türkiye`de birleştiriliyor menşei burası model numsrasında yazan TR ibaresi buradan geliyor.Ellerin de mutlaka kapalı kutu vardır ama her zaman tedbirli olmak lazım Vatan,Teknosa yapmaz diye düşünmesin kimse.Onlarca çalışanı ve şubeleri var hepsinde ne olup bittiğini onlarda bilemez.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.