Şimdi Ara

[[_____SAMSUNG M86/87 KULÜBÜ-SORULAR-CEVAPLAR_____]] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
995
Cevap
5
Favori
77.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: spdemir1905

ARKDASLAR HER ZAMAN 300 - 500 ARANMAZ HELEKI KONU DIGITAL İSE.SIMDI SENIN CIHAZ BOZULDU SAMSUNG SERVISI OLSAYDI BOYLE OLURMUYDU. LÜTFEN DAHA DIKKATLI OLUN BIRAZ FAZLA VERIN GARANTILI MAL ALIN

kesinlikle katılıyorum..yol gösterme amacıyla zaten bu yazıyı yazdım..daha ciddi bir problem olmaması dileğiyle
  • Merhabalar ,
    46M87 icin 500 ytl daha dusuk fiyat vermesine ragmen Istanbul Bilisim'den almadim. Bu urunu almadan once buradaki arkadaslarin fikirleri benim icin bir kriter haline gelmisti cunku. O nedenle Anadolu Elk. garantisi altinda 500 ytl daha fazla vererek Bimeks'ten aldim. 500/24 ay cok fazla bir fark etmiyor aylik taksitlerde.. Umarim sorun yasayan arkadasimin sorunu cok fazla hirpalanmadan halollur.

Sevgi & Saygi..
  • Selam Arkadaşlar,

Ben de burada ve yabancı forumlarda okuduklarım sonucunda aileme 2 adet 46M87 alarak klübe katıldığımı sanıyorum:)

İnşallah bir sorun yaşamadan atlatacağız ilk süreçleri. Cuma günü kurulumumuz var..
  • bu 46m modeliyle bilgisayardan 1080p görüntü alabilmek mümkün oluyormu acaba????
  • 46m87 modeli fullhd idi yanılmıyorsam. Eğer fullhd ise alabilirsin çok rahatlıkla.

Ben 40m87 kullanıyorum ve 1080p görüntüyü alıyorum ve pikseller çok güzel otuyor.

Hayırlı olsun...
  • merhaba arkadaşlar ,zor bir sorum olacak, 40m87 aldım 10 gün önce pc imde asus x1600 512mb ekran kartı var en iyi performans ve çözünürlüğü nasıl alırım özellikle çözünürlüğü çok düşük geldi.Birde creative sbs 580 5+1 var direk olarak tv ye bağlamak gibi bir fikrim vardı kuran servis elemanı bunu yapamazsın girişi yok dedi bununla ilgili bir dönüştürü bilgisi olan varsa çok sevinirim .
  • Önceliklek samsung'un hayırlı olsun. Televizyonun arkasındaki out yazan çıkışları kullanabilirsin. orada komponent çıkışlar var onlardn hangisi ses sistemine uyuyosa o kabloyu kullan. Bilgisayarına gelince 1080p yi çok rahatlıkla alabilirsin televizyonundan. Anacak bilgisayarının ekran kartının buna izin vermesi desteklemesi gerekir. Bende ilk başta hp notebookla bağlanamadım notebook 2 yıllık bi cihazdı ve 1080p yi desteklemiyodu ancak driver güncelledim ve şimdi sorunsuz bağlanıyor.
  • Geçen ay içinde 46M87BD aldım. TV Yayınlarını uydudan izliyorum dolayısıyla HD kısmından henüz faydalanamıyorum. Bir süredir bu TV ile kullanacağım HTPC 'yi hazırlamakla meşgulum. O da bitti testlerini yapıyorum bu arada bol bol HD ve BlueRay dosya indiriyorum. Küçük bir arşivim oldu bile. BU hafta LCD için sehpa da gelecek hepsini yerleştirdikten sonra sonuçlarını ve resimlerini de burada paylaşırım.
    AdemBaba
  • Hayırlı olsun arkadaşım çok güzel TV almışsın..
    Güle güle kullan!

NOT: resimlerini bekliyoruz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 22 Mayıs 2008; 12:56:48 >
  • Merhabalar...
    40m87bd lcd tv'm var.
    hdmi baglantida sinema plus aktif degil.
    ancak normal atv show gibi kanallari izlerken sinema plus acik yada kapali oldugunda herhangi bir fark gorunmuyor.
    Forumlarda arkadaslar sinema plus'ı öve öve bitiremiyor ama ben bir fark göremiyorum acaba sorun bendemi? yoksa tvmdemi bir sorun var.

birde tv yi kuran teknik personel bana scart 2'yi kullanmalisin demisti.bende tv yeni gelmis heyecan doruk noktada tabi tabi demistim...
    bununla bir ilgisi olabilirmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinaka -- 22 Mayıs 2008; 15:27:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: samsung-trabzongg

Önceliklek samsung'un hayırlı olsun. Televizyonun arkasındaki out yazan çıkışları kullanabilirsin. orada komponent çıkışlar var onlardn hangisi ses sistemine uyuyosa o kabloyu kullan. Bilgisayarına gelince 1080p yi çok rahatlıkla alabilirsin televizyonundan. Anacak bilgisayarının ekran kartının buna izin vermesi desteklemesi gerekir. Bende ilk başta hp notebookla bağlanamadım notebook 2 yıllık bi cihazdı ve 1080p yi desteklemiyodu ancak driver güncelledim ve şimdi sorunsuz bağlanıyor.

teşekkür ederim hocam ,uzun süre bu forumdan araştırarak karar vermiştim ,tavsiye ederim sadece PIP modunun lcdye 2. bir giriş olmadıkça aktif olmuyor, onun dışında herşey beklediğimden daha iyi.Konuya dönersek ,audio çıkışlarının 5+1le uyuşmadığını anladım en azından çk teşşekkür ederim, ekran kartının 1080p yi destekleyip desteklemediğni anlama şansım var mı çnkü şuan DVI DVI bağlantı kullanıyorum DVI hdmi kablo alıcam bir işe yarar mı son olarak ?

• quote:

Orjinalden alıntı: rcok_in

teşekkür ederim hocam ,uzun süre bu forumdan araştırarak karar vermiştim ,tavsiye ederim sadece PIP modunun lcdye 2. bir giriş olmadıkça aktif olmuyor, onun dışında herşey beklediğimden daha iyi.Konuya dönersek ,audio çıkışlarının 5+1le uyuşmadığını anladım en azından çk teşşekkür ederim, ekran kartının 1080p yi destekleyip desteklemediğni anlama şansım var mı çnkü şuan DVI DVI bağlantı kullanıyorum DVI hdmi kablo alıcam bir işe yarar mı son olarak ?

Kalın olan kısmı anlatırmısın, anlamadım da?

HDMI ile gelen ses verisi, optik çıkış kullanılarak setimize verilirse 5.1 alamıyoruz mu demek istedin?
    Nasıl yani ?
  • 5+1 i bağlayamamamla hdmi kablo sorum ayrıydı ,karışıklık oldu sanırım asıl sorum asus x1600 512 mb 2048x1536 çözünrlüğe sahip ekran kartıyla dvi dvi yerine dvi hdmi kablo kullanmamın ne faydasını görürüm olacaktı krışık bir anlatımdı inş şimdi olmuştur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcok_in -- 22 Mayıs 2008; 18:14:49 >
  • quote:

5+1 i bağlayamamamla hdmi kablo sorum ayrıydı ,karışıklık oldu sanırım asıl sorum asus x1600 512 mb 2048x1536 çözünrlüğe sahip ekran kartıyla dvi dvi yerine dvi hdmi kablo kullanmamın ne faydasını görürüm olacaktı krışık bir anlatımdı inş şimdi olmuştur ?
    quote:

Orjinalden alıntı: undergrad

Saolasın FLuaRiX Bimeksten 30 ay taksitle aldım biliyorum peşin paraya çok daha ucuza alabilirdim ama denk geldi aldık işte şansımıza :)

Herhangi bir DVI-HDMI adaptörü kullanırsan olmaz!
    Ama eğer ekran kartı ile birlikte DVI--HDMI adaptörü birlikte gelmişse, bu adaptörü kullanara deneme yapabilirsin zira aynı kablo üzerinde BİR İHTİMAL sesi de taşıyabilirsin.

Kartının ses çözme özelliği var mı bilmiyorum, aygıt yöneticisinde olup olmadığına bakabilirsin.
    Yada kutusuna...

• DVI _HDMI adaptörü kullanırsam olmaz diyorsun vga - vga kullanarak bağladığımdan istediğim görüntü olmuyor o yüzden hdmi bağlantı kurmak istedim,ama rağzı olucam sanırım . ben birde fotolarla anlatayım ekran kartının yanında vga - dvi adaptörü ve bir başka dönüştürücü vardı, 2 yıl önce aldığım bir ekran kartıydı ,düşündüren başka birşeyde 40m87 nin arkasında pc girişi olarak kabul ettiği sadece vga girişi var gibi kılavuzdada pc bağlantısını yalnız vga olarak anlatmış hdmi den söz etmiyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: badtrip

quote:

5+1 i bağlayamamamla hdmi kablo sorum ayrıydı ,karışıklık oldu sanırım asıl sorum asus x1600 512 mb 2048x1536 çözünrlüğe sahip ekran kartıyla dvi dvi yerine dvi hdmi kablo kullanmamın ne faydasını görürüm olacaktı krışık bir anlatımdı inş şimdi olmuştur ?
    quote:

Orjinalden alıntı: undergrad

Saolasın FLuaRiX Bimeksten 30 ay taksitle aldım biliyorum peşin paraya çok daha ucuza alabilirdim ama denk geldi aldık işte şansımıza :)

Herhangi bir DVI-HDMI adaptörü kullanırsan olmaz!
    Ama eğer ekran kartı ile birlikte DVI--HDMI adaptörü birlikte gelmişse, bu adaptörü kullanara deneme yapabilirsin zira aynı kablo üzerinde BİR İHTİMAL sesi de taşıyabilirsin.

Kartının ses çözme özelliği var mı bilmiyorum, aygıt yöneticisinde olup olmadığına bakabilirsin.
    Yada kutusuna...

• Televizyon pc bağlantısını sadece vga olarak kabul ediyor. ama eğer dvi-hdmi dönüştürücü kullanarak bağlanırsan ev pc'si olarak kabul eder. sinema vs gibi ayarları yapmana olanak sağlar. tıpkı uydu alıcı gibi.
    senin ekran kartın 1080p yi destekler. 1080p çalıştırmak için önce bi deneme yap. bilgisayarı kapat direk vga dan televizyona bağla. televizyonu aç daha sonra bilgisayarı aç. televisyonun kumandasını kullanarak pc ye geç. bilgisayar açılırken samsung'u göreceği için direk çözünürlüğünü tanır ve açlır.
  • Hocam orada DVI çıkışı var neden VGA yı kullanıyorsunuz?
    Doğrudan DVI-HDMI dönüşrücü bir kablo ile görüntü kaliteliş ekilde aktarırsınız.
    VGA yı aradan çıkarın!
    Ayrıca da sesi imkanınız varsa optik çıkış ile ses sisteminize bağlarsınız!
    5.1 OK!
  • Galiba arkadaşın ses sisteminde optik giriş yok ondan 5+1 alamam dedi heralde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: samsung-trabzongg

Galiba arkadaşın ses sisteminde optik giriş yok ondan 5+1 alamam dedi heralde.

Evet yanlış anlamışız..
    http://forum.donanimhaber.com/m_16533966/mpage_15/tm.htm#23390165
    buraya göre sbs 580 5+1 setini bağlamak istiyor...

5.1 ses alamaz ama bilgisayara bağlı olan (front-rear-center) kablolarını ile bağlayarak istediği sesi alabilir gibime geliyor.
    Zaten bu kablolar halihazırda sisteminde mevcut!

NOT: aslında işin panel kısmında sorun yok!
    Ses kısmı ilgili alanda tartışılabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 23 Mayıs 2008; 16:02:46 >

• dvi hdmi kablo almamın avantajı olcak mı onu anlamak istemiştim görüntü olarak ,evt vga dvi dönştürücüsünü dün akşam buldm ekran kartının yanında verilmiş 1080p yi destekliyceğini söylediniz yani vga vga bağlantıda desteklemez mi ? desteklemezse hangi marka dvi hdmi kablo önerirsiniz ?
    seside artık pc den alıcam .
    bilgi ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim !
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.