Şimdi Ara

SAMSUNG LT32E310MZ 32'' 81 CM FHD LED EKRAN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
6
Favori
23.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Lesh

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hwogk

Yayın full hd ise tv iyi diyebilirim ben teledünya izliyorum 1920x1080i 50hz yayın yapıyor hd kanallar.1080p 60hz yayın yapan var mı bilmiyorum tabi o ayrı.3 tane mod var dinamik , standart, film bunlardan dinamik ve standart olanda sanki otomatik arka ışık ve parlaklık ile ilgili olan ayarları kapatsanız bile çalışıyor gibi davranıyor.Şöyle ki fx kanalında ki dizelere koydukları beyaz altyazılar filmin parlaklık ve renk tonları arasında uyumsuzluk yaratıyor ve altyazılar belirip kaybolduğunda belli belirsiz panelin tamamında bir tık ışık artıyor altyazı gidince düşüyor.Ama film modunda böyle bir şey olmuyor bende o yüzden sormuştum yazılımı güncelleyebilen var mı diye.Televizyonun kendi ayarlarını doğru anlayıp ayar çekildiğin de yayında full hd ise panel iyi bu fiyata.Aklımda 3 tane model vardı bu fiyat segmentinde lg nin ips olanı philips in bir modeli birde.Lg olana sıcak bakmıyordum hem ekran yenileme hızı yazılımsal olarak 50hz olduğu için hemde daha önceden lg tv kullanmıştım 1 senede hem anakartı 2 ay sonrada paneli bozulmuştu.Sonra baktığımda lg nin tvsinde yine aynı sorunu yaşayan oluduğunu gördüğümde onu elemiştim.Bundan öncede philips tv-monitör tarzı bir şey kulanmıştım tv performansı full hd olmayan yayınlarda ya da scarttan bağlarsanız ,samsung dan daha iyiydi.Philips 32PFS4132 birde bu tv i inceleyin bunun tv performansı daha iyi olabilir zannımca.Ben vatandan alırken aklımda oda vardı ama sadece tehşir ürünü kaldı getirtebiliriz deyince vaz geçmiştim bunu alıp çıkmıştım ama aklımda o kalmadı değil.Bence samsung bu ürünü daha çok monitör ağarlıklı bir ürün şöyleki philips birde pc monitörüm var sanki ondan yayın izliyormuşum gibi renk ve kontrast gamı.

hocam yanıt için teşekkürler ancak bana en az 2 hatta 3 hdmi çıkışı lazım. bu Tv de kaç çıkış var ? ayrıca söylediğiniz Philips 32PFS4132 modelini inceledim şimdi, güzel tv ama 1 Hdmi çıkışı diyor. şaka falan olmalı sanırım benim eski tv larımdan birinde 10 yıllık olmasına ragmen 2 hdmi çıkışı vardı. Şu an kullandığım 55' Philips tv (2013 yılında almıstım) 5 hdmi çıkışlı.

biraz daha inceliyim sizinde gözünüze başka model çarparsa tavsiyeye açığım. bütçe max 1200 TL olmalı. Teşekkürler.

Edit : HB yanılttı beni, 2 hdmi çıkışı varmış TV de.

dün 2 tv arasında kaldım teknosadaki arkadaş philips diye diretti onu aldım bende 2 hdmi çıkışı var bir de ekranda vertical banding var :)))

iademi edeceksiniz bu durumda ?

kurulumdan sonra iade edilmiyor vs gibi bir açıklama okumuştum bir yerde, ama bilmiyorum bugün akşam iş çıkışı gidip soracağım. tv nin normal film video izleme gibi performansları çok iyi fakat ps4 bağladım pek beğenmedim açıkcası, üstelik monitör modu da var belkide ben tam ayarlayamadım renk ayarını veya diğer ayarları. keşke samsung'u alsaydım diyorum o biraz daha monitöre kaçıyor bende konsol bağlamak için almıştım ama gittik philips aldık kötü değil fakat banding olayı soğuttu beni

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hwogk

Yayın full hd ise tv iyi diyebilirim ben teledünya izliyorum 1920x1080i 50hz yayın yapıyor hd kanallar.1080p 60hz yayın yapan var mı bilmiyorum tabi o ayrı.3 tane mod var dinamik , standart, film bunlardan dinamik ve standart olanda sanki otomatik arka ışık ve parlaklık ile ilgili olan ayarları kapatsanız bile çalışıyor gibi davranıyor.Şöyle ki fx kanalında ki dizelere koydukları beyaz altyazılar filmin parlaklık ve renk tonları arasında uyumsuzluk yaratıyor ve altyazılar belirip kaybolduğunda belli belirsiz panelin tamamında bir tık ışık artıyor altyazı gidince düşüyor.Ama film modunda böyle bir şey olmuyor bende o yüzden sormuştum yazılımı güncelleyebilen var mı diye.Televizyonun kendi ayarlarını doğru anlayıp ayar çekildiğin de yayında full hd ise panel iyi bu fiyata.Aklımda 3 tane model vardı bu fiyat segmentinde lg nin ips olanı philips in bir modeli birde.Lg olana sıcak bakmıyordum hem ekran yenileme hızı yazılımsal olarak 50hz olduğu için hemde daha önceden lg tv kullanmıştım 1 senede hem anakartı 2 ay sonrada paneli bozulmuştu.Sonra baktığımda lg nin tvsinde yine aynı sorunu yaşayan oluduğunu gördüğümde onu elemiştim.Bundan öncede philips tv-monitör tarzı bir şey kulanmıştım tv performansı full hd olmayan yayınlarda ya da scarttan bağlarsanız ,samsung dan daha iyiydi.Philips 32PFS4132 birde bu tv i inceleyin bunun tv performansı daha iyi olabilir zannımca.Ben vatandan alırken aklımda oda vardı ama sadece tehşir ürünü kaldı getirtebiliriz deyince vaz geçmiştim bunu alıp çıkmıştım ama aklımda o kalmadı değil.Bence samsung bu ürünü daha çok monitör ağarlıklı bir ürün şöyleki philips birde pc monitörüm var sanki ondan yayın izliyormuşum gibi renk ve kontrast gamı.

hocam yanıt için teşekkürler ancak bana en az 2 hatta 3 hdmi çıkışı lazım. bu Tv de kaç çıkış var ? ayrıca söylediğiniz Philips 32PFS4132 modelini inceledim şimdi, güzel tv ama 1 Hdmi çıkışı diyor. şaka falan olmalı sanırım benim eski tv larımdan birinde 10 yıllık olmasına ragmen 2 hdmi çıkışı vardı. Şu an kullandığım 55' Philips tv (2013 yılında almıstım) 5 hdmi çıkışlı.

biraz daha inceliyim sizinde gözünüze başka model çarparsa tavsiyeye açığım. bütçe max 1200 TL olmalı. Teşekkürler.

Edit : HB yanılttı beni, 2 hdmi çıkışı varmış TV de.

dün 2 tv arasında kaldım teknosadaki arkadaş philips diye diretti onu aldım bende 2 hdmi çıkışı var bir de ekranda vertical banding var :)))

iademi edeceksiniz bu durumda ?

kurulumdan sonra iade edilmiyor vs gibi bir açıklama okumuştum bir yerde, ama bilmiyorum bugün akşam iş çıkışı gidip soracağım. tv nin normal film video izleme gibi performansları çok iyi fakat ps4 bağladım pek beğenmedim açıkcası, üstelik monitör modu da var belkide ben tam ayarlayamadım renk ayarını veya diğer ayarları. keşke samsung'u alsaydım diyorum o biraz daha monitöre kaçıyor bende konsol bağlamak için almıştım ama gittik philips aldık kötü değil fakat banding olayı soğuttu beni

Benim şimdiki ve daha önceki tv lerim philipsti. aslına bakarsanız philips kaliteli bir marka, tv konusunda da başarılı özellıkle ambilight özelliği mükemmel bir seyir keyfi veriyor ,Doğal görüntü konusunda fazlasıyla iyi, sonra sony ve LG gelir benim gözümde. mesela samsung da bence o kadar doğal bir görüntü yok. Suluboyayla boyanmış gibi, abartılı parlak vs. ama gelgelelim samsung un da smart özellikleri çok başarılı. LG de fena değil o manada. philips smart Tv işini başaramadı bir türlü.

Bana küçük bir tv lazım o manada , bu sefer bir değişiklik yapıyım desem ya samsung alıcam smart tv li yada bu fikrimden vazgeçip alabildiğim en ucuz tv yi alıcam. onun karar aşamasındayım. max 1300 - 1400 tl yi de gecmeyi düşünmüyorum açıkcası.

benım 55' philips tv yi 2013 de almıstım, o zamanın ödüllü tv si idi. görüntü kalitesi hala başarılı ancak bahsettiğiniz bulutlanma, banding vs bende de oluşmaya başladı, birde hareketli görüntülerde örneğin futbol maçı gibi, hareket anında kanal logosunun olduğu yerde görüntü sapıtıyor :) hemde alındığı günden beri. maalesef hiçbirsey mükemmel olamıyor. 4K tv lerde , oled tv lerde dahi birçok sorun var hala.

belkide çok takılmamak lazım, bilemiyorum.

• Johnny Lesh J kullanıcısına yanıt
    İade olur, sorunsuz olanıyla değişim olur yada ürünü iade edip hediye çeki falan veriyorlar diyorlar başka bir ürün almak olur.Yine siz gecirtirmeden bunları deneyin zaten ayıplı ürün kategorisinde olması lazım o bahsettiğiniz sorunun.
  • airport34 kullanıcısına yanıt
    Aynen bana da önceki kullandığım philips daha doğal geliyor.Samsung un o abartı parlak beyazına alışamadım.Philips in baktığım tv lerininde panel tipi hiç bir yerde yazmıyor ips mi va mı belli değil.Zaten ülkeye giren ürün gamı belli tv konusunda çok bilmiyorum ama kullandığım diğer elektronikler konusunda tüm dünya fiyat performans ürünlerinin tüketirken bu ürünler hiç tr'e girmiyor yunana itele muhabbeti gibi bize gazlıyolar gibi geliyor.Smart özelliğinden çok panelin kalitesine bakmak lazım tv e bağlanan smart kutulardan falan bahsediliyor her yerde öyle hallidelebilir o eksikte.O yüzden benimde gözüm kapalı bu alınır diye tavsiye edebileceğim ürün sayısı baya az genel olarak.
  • Tv yeni aldım fakat kanallarda pixel oluyor yayınların normal hd farketmiyor izlediğim kanalların çoğu pixellenne sorunu var aynı sorun sizlerde mevcut mu uydunetin alıcısı kullaniyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hillx kullanıcısına yanıt
    HDMI in 1 (STB) den bağlandığınızı, reciever kaynağında ki ayarında 1920x1080i 50hz olduğunu farz edersem böyle bir sorun olmaması lazım hd kanallarda.Bir de tv den source a oradan da tools a basıp isim değiştir dediğniz de ''kablolu alıcı'' seçili olsun kablo tv ,teledünya vs.. kullanıyorsanız.Bendeki ayarlar ve bağlantı şekli bu ve ayna gibi görüntü hd kanallarda.
  • hillx kullanıcısına yanıt
    Ayarlardan 60Hz i - 50Hz olarak degistirince ve hdmi1 i uydu olarak tanitinca benim sorun cozuldu

• Yeni TV böyle bir sorun var normal mi sizce

https://youtu.be/gLq5zpLk39Y

• normal değil, daha önce başka samsung da da böyle bir video vardı. recevier dan ayarlara girdiğiniz de "kaynaktan kontrol" birde sabit "1920x1080i 50hz var. o kaynaktan kontrol ise sabit 1080i 50hz olsun. öyle ise tabi. birde başka hdmi kablosu var ise onla deneyin yada hdmi kablosunu başka bi yerde deneyin. aklıma bunlar geldi.

• Arkadaşlar televizyonu yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz.Kanal değiştirdiğimde sol üst kısımda 720x480 yazıyor bu uydu alıcısından mı kaynaklanıyordur üstünde HD ibaresi var.

Uydu alıcısı bu

http://www.nextdestek.com/Next-Minix-HD.html

Açıklamada 1920x1080 destekliyor yazıyor ama ayarını bir türlü bulamadım.Ayarı televizyondan mı yapmak lazım uydu alıcısından mı?
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    reciever dan olacak ayar.tr de ki full hd yayınlar 1920x1080i 50hz olduğu için bu ayarı yapabilirsiniz ya da ''kaynaktan ayarla'' var tv kanalının yayın kalitesine göre değişiyor çözünürlük ama kanal geçişleri yavaşlıyor dediğim gibi reciver dan 1920x1080i 50hz yapın siz reciever menusünden.
  • Arkadaşlar merhaba,

Bende SAMSUNG LT32E310MZ 32" FULL HD LED EKRAN ı almayı düşünüyorum.

Harici uydu alıcı bağlayıp, televizyon olarak kullanmak düşüncesindeyim.

Teknosadan 750 TL hediye çekim var, üstüne 250 TL vererek bu ürünü alacağım.

https://www.teknosa.com/urunler/110016034/samsung-lt32e310mz-32-full-hd-led-ekran?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=dpa-FB&rtdp2=d06f187

Kullanan arkadaşların yorumlarını ve görüşlerini rica ediyorum.

• yuemrek kullanıcısına yanıt
    Keşke benim olsa da 750 500 bi çek bir şey alsam. 2 aydır 800 850 tl bandına düşmesini beklediğim yegane TV/Monitör. Usta ben epey araştırdım 32inch TV bandında en kalite ürün LT32E310MZ samsung. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Dip not: Eğer aldığında bi hediye çeki filan daha verirlerse PM bekliyor olacağım. Şaka bir yana kaçırmayın alın.
  • @ ugurbektas

Yorum için teşekkür ederim :)

SAMSUNG LT32E310MZ 32" FULL HD LED EKRAN ı kullanan arkadaşların yorumlarını ve görüşlerini rica ediyorum.
  • swat882 kullanıcısına yanıt
    Anlamadığım bir mesele var, bir çok insan sürekli FHD televizyonda 4K içerik izliyor ve bunun hakkında yorum yapıyor. Video incelemelerinde 4K içerikle FHD ekranlı laptoplar veya tv'ler test ediliyor. FHD ekranda 4K içerik mantıksız ve manasız değil mi? adı üstünde zaten donanım FHD yani 1080P destekliyor sizler 4K içerik te oynatsanız teknik olarak en fazla 1080p görüntü çıkışı alabiliyorsunuz. Haydi sizin surface 2K ekranlı ama o zaman bile yine 2K kadar kaybınız var 4K yayınlarda, kotaya yazık alamadığınız kalite için kota harcıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cassation

Anlamadığım bir mesele var, bir çok insan sürekli FHD televizyonda 4K içerik izliyor ve bunun hakkında yorum yapıyor. Video incelemelerinde 4K içerikle FHD ekranlı laptoplar veya tv'ler test ediliyor. FHD ekranda 4K içerik mantıksız ve manasız değil mi? adı üstünde zaten donanım FHD yani 1080P destekliyor sizler 4K içerik te oynatsanız teknik olarak en fazla 1080p görüntü çıkışı alabiliyorsunuz. Haydi sizin surface 2K ekranlı ama o zaman bile yine 2K kadar kaybınız var 4K yayınlarda, kotaya yazık alamadığınız kalite için kota harcıyorsunuz

https://m.youtube.com/watch?v=kIf9h2Gkm_U

• Teknosa'da 899 TL'ye düşmüş fiyatı.

İlgilenenlerin bilgisi olsun.

https://www.teknosa.com/urunler/110016034/samsung-lt32e310mz-32-full-hd-led-ekran
  • Arkadaslar,bende 2 gun once aldim bu monitoru pcde kullaniyorum tam bir f/p urunu lakin benim monitorde alt cerceveden soldan saga dogru bir aciklik var ekran ile cerceve arasinda tv sahipleri rica etsem bakabilirlermi butun modelinde mi var bendemi anlayamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semohy -- 27 Kasım 2017; 20:50:45 >
  • LG 32MN58HM 32 ve samsung arasında kaldım arkadaşlar?Hangisini tercih etmeliyim sizce.Bu modeli alan arkadaşların LG Yİ DE ARAŞTIRDIĞINDAN NEREDEYSE EMİN OLDUĞUM İÇİN SORUYORUM:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magister Equitum

LG 32MN58HM 32 ve samsung arasında kaldım arkadaşlar?Hangisini tercih etmeliyim sizce.Bu modeli alan arkadaşların LG Yİ DE ARAŞTIRDIĞINDAN NEREDEYSE EMİN OLDUĞUM İÇİN SORUYORUM:)

Yukarda bahsettiğim sorun dışında öneririm 1kol mesafesimden kullanıyorum gayet memnunum goruntu temiz ve net 5ms de cabasi oyun icin :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.