Şimdi Ara

Samsung Lcd TV Cıkmayan Lekeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
43.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar gecen sene almıs oldugum samsung m87 serısı tv bır tarafında sankı parmak ızı gıbı 3-4 leke var defalarca sıldım ama cıkmadı tv kapatınca gozukmuyor ve olu pıksel degıl kesınlıkle sımdı sıze sorum servıs cagırmalımıyım yoksa kendılıgınden gecermı ve oldukı servıs tv goturmek ıstedı tahmınen ne kadar surede yapılır cunku baska tv yok

• servıs bugun geldı tv goturdu lekelenme oldugunu sanırım toz gırmıs dedı temızlıcez dedı eger panelde bır sorun varsa merkeze gonderecez dendi ne kadar surede olur dedıgımde ıse bellı olmaz dedı ama 30 iş gunu surelerı var
  • bugun tv gerı getırdıler servısın soyledıgı ıstanbul merkez bunu arıza olarak kabul etmemıs bu durumda ne yapmam gerekıyor arkadaslar sizce
  • Kardeş senin Panel dediğin yer Modül+öndeki kuruyucu katmandır

İçine toz filanda girmez,Servis yine sallamış

Ayrıca niye götürdüler ve niye hiç bir şey yapmadan geri getirip birde arıza yok demişler!!

Belliki yine sallamışlar!

++
    Bahsettiğin olayı çıplak gözle görmediğim için şuanda olay tam nedir anlıyamıyorum tabiki!

"Liquid-leakage(Likit sızması) aklıma geliyor ama,Servis ler bunu görür/bilir/anlar(yoksa bunudamı bilemiyorlar!!)

Buda değilse o zaman nedir??

Likit sızması ise zaten tipik Modül hatasıdır!!(bunu anlayan Servis belkide olaydan kaçmış olabilir çünkü neticede görüntü varken bunu
    sen farketmezsin/göremezsin v.s

Sorum şudur>>>gördüğün bir çeşit leke gibimi,kirli yağ izi gibimi??
    sen sadece parmak izi gibi demişsin bunu anlamadım doğrusu!

Resim gönderme imkanın varmıdır acaba,belki böyle biraz daha iyi görebiliriz????

++
    A-Panel kapalı iken(iyice soğumuş olsun şöyle 3/4 saat geçsin)el feneri ile o dediğin bölgeyi incele,ne göreceksin??
    B-yine panel soğuk iken fenerin ışığını tut oraya ve eline micro-fiber bir bez alıp oraya parmağınla çok hafif bastır ve bak bakalım ne göreceksin??
    C-şimdi paneli açıyorsun,1 saat kadar geçip iyice ısınsın panel,tekrar eline micro-fiber bezi alıp parmağınla okşar gibi o bölgeye bastırıyorsun(çok çok hafif ama!!!)
    yine ne gibi bir hareket veya ne göreceksin???

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Kardeş senin Panel dediğin yer Modül+öndeki kuruyucu katmandır

İçine toz filanda girmez,Servis yine sallamış

Ayrıca niye götürdüler ve niye hiç bir şey yapmadan geri getirip birde arıza yok demişler!!

Belliki yine sallamışlar!

++
    Bahsettiğin olayı çıplak gözle görmediğim için şuanda olay tam nedir anlıyamıyorum tabiki!

"Liquid-leakage(Likit sızması) aklıma geliyor ama,Servis ler bunu görür/bilir/anlar(yoksa bunudamı bilemiyorlar!!)

Buda değilse o zaman nedir??

Likit sızması ise zaten tipik Modül hatasıdır!!(bunu anlayan Servis belkide olaydan kaçmış olabilir çünkü neticede görüntü varken bunu
    sen farketmezsin/göremezsin v.s

Sorum şudur>>>gördüğün bir çeşit leke gibimi,kirli yağ izi gibimi??
    sen sadece parmak izi gibi demişsin bunu anlamadım doğrusu!

Resim gönderme imkanın varmıdır acaba,belki böyle biraz daha iyi görebiliriz????

++
    A-Panel kapalı iken(iyice soğumuş olsun şöyle 3/4 saat geçsin)el feneri ile o dediğin bölgeyi incele,ne göreceksin??
    B-yine panel soğuk iken fenerin ışığını tut oraya ve eline micro-fiber bir bez alıp oraya parmağınla çok hafif bastır ve bak bakalım ne göreceksin??
    C-şimdi paneli açıyorsun,1 saat kadar geçip iyice ısınsın panel,tekrar eline micro-fiber bezi alıp parmağınla okşar gibi o bölgeye bastırıyorsun(çok çok hafif ama!!!)
    yine ne gibi bir hareket veya ne göreceksin???

++

arkdasım cevap ıcın tesekkurler lekeler sadece beyaz fon geldıgınde ortaya cıkıyor yanı acık renk varken farkedebılıyorsun sıhay ekranda yada kapalıyken asla gozukmuyor bu arada anadolu elektronuk bu konu hakkında maıl attım bakalım ılgıleneceklermı?

• buyrun bunlarda resımler

• Kardeş buda tipik bir Modül hatası!

Sana yukarıda bahsettiğim A/B/C şıklarından;A/B yi geçiyıruz bu durumda!

C şıkkında ise;panel ısındıktan sonra eline micro-fiber bezi al ve parmağınla o bölgeye hafif bastırdığında nasıl bir tepki olacak o bölgede
    örneğin lekelerde hareket olacakmı veya nasıl bir şey göreceksin orada!

++
    CCFL den kaynaklanan ışık azalması veya tüplerin bazılarında olan bir durum değil bu beliren izler!

Aklıma birde öndeki katmanın Modüle değen kısmında kimyasal bir reaksiyon neticesinde deformasyon olabilir
    ihtimali gelsede,bence sorun Modül de gibi görünmektedir!

Servisin normal demesi aslında "Normal" çünkü onlara göre daha doğrusu üreticilere göre zaten bir çok sorunda Normaldir!!

Ancak sendeki olay görüntüyü filan etkilemez ve bunu normal TV izlerken asla göremezsin,sanırım paneli PC den Desktop gibi yapınca farkettin!

Kısaca bu lekeler senin TV yi izlemede sorun olmaz+

Ama o bölgede çok büyük ihtimalle Modül hatası var ama herifler bunun önemli olmadığını anladıkları içinde bir şey yok yok dediler!

Bu şekilde kullan ama bu oluşum yeni olduysa bir süre izleyeceksin durum nedir diye veya yayılıyormu,şekil değiştiriyormu v.s v.s
    bir süre izle bakalım ne olacak,kosaca kafanın takılacağı şimdilik önemli bir şeyde yok ayrıca+

Ancak bu resimleri sakla bir yerde!!

++

• quote:

Kardeş buda tipik bir Modül hatası!

Sana yukarıda bahsettiğim A/B/C şıklarından;A/B yi geçiyıruz bu durumda!

C şıkkında ise;panel ısındıktan sonra eline micro-fiber bezi al ve parmağınla o bölgeye hafif bastırdığında nasıl bir tepki olacak o bölgede
    örneğin lekelerde hareket olacakmı veya nasıl bir şey göreceksin orada!

++
    CCFL den kaynaklanan ışık azalması veya tüplerin bazılarında olan bir durum değil bu beliren izler!

Aklıma birde öndeki katmanın Modüle değen kısmında kimyasal bir reaksiyon neticesinde deformasyon olabilir
    ihtimali gelsede,bence sorun Modül de gibi görünmektedir!

Servisin normal demesi aslında "Normal" çünkü onlara göre daha doğrusu üreticilere göre zaten bir çok sorunda Normaldir!!

Ancak sendeki olay görüntüyü filan etkilemez ve bunu normal TV izlerken asla göremezsin,sanırım paneli PC den Desktop gibi yapınca farkettin!

Kısaca bu lekeler senin TV yi izlemede sorun olmaz+

Ama o bölgede çok büyük ihtimalle Modül hatası var ama herifler bunun önemli olmadığını anladıkları içinde bir şey yok yok dediler!

Bu şekilde kullan ama bu oluşum yeni olduysa bir süre izleyeceksin durum nedir diye veya yayılıyormu,şekil değiştiriyormu v.s v.s
    bir süre izle bakalım ne olacak,kosaca kafanın takılacağı şimdilik önemli bir şeyde yok ayrıca+

Ancak bu resimleri sakla bir yerde!!

++

hocam bezı leke bolgesıne surdugumde grı bır renk olusuyor 1 sn sonra kayboluyor ve sonrasında leke tekrar gerı gelıyor leke kısa surede olsa kayboluyor bu durum 1 aydan berı var elektronıkte bıraz kılımdır bu konuda malum bıde 3500 tl verınce :D ben garantısı varken cozulsun ıstedım ama bu sekılde kullanamya devam edıcez ama acıkcası ıcıme hıc sınmıyor ...

• Modül hatası kardeşim bu ve büyük ihtimalle bir şekilde likit sızması oluşuyor o bölgelerde,ancak dediğim gibi izle,sızma aslında varsa bir süre sonra
    dahada fazla olacaktır!!

Dolayısıyla sen zaten görüntü izlerken bunu görmeyeceksin,bir süre bekle takip et oradaki oluşumu OK++

TF yede yazmışsın aynı msg ı ama oradan cevap vermedim++
  • hocam cevapların ıcın tesekkur ederım benı aydınlattın
  • arkadaş aynısı bende de var.bendeki ise maç yayınlarında yeşil ekranda dah çok belirgin oluyor.aynı hata bendede mi var şimdi.
  • Aynısı bende de 1 aydır oluştu. Özellikle maç izlerken yeşil ekranın üzerinde ekranın sol üstüne yakın küçük bir kısımda siyah lekelenmeler var. Beyaz renkte hiç gözükmüyor. En çok yeşilde gözüküyor. Ayrıca 3 adette birbirine paralel soldan sağa doğru siyahımsı çizgi oluştu. Bunlar şimdilik daha zor görünüyor.
  • quote:

Modül hatası kardeşim bu ve büyük ihtimalle bir şekilde likit sızması oluşuyor o bölgelerde,ancak dediğim gibi izle,sızma aslında varsa bir süre sonra
    dahada fazla olacaktır!!

Dolayısıyla sen zaten görüntü izlerken bunu görmeyeceksin,bir süre bekle takip et oradaki oluşumu OK++

TF yede yazmışsın aynı msg ı ama oradan cevap vermedim++

Hocam bizimde bir samsung led tv var modelini bilmiyorum.Küçük kardeşimin 5 parmağının izi var.mikrofiber bez ve lcd koruyucuyla v.s siliyoruz,ilk 1-2 saat tertemiz görünüyor ancak sonra tekrar silik el izi kapalıyken görünmeye devam ediyor.ne yapmalıyım?
  • Selam
    Bende de LG 32LH7000 marka lcd tv var. aldıktan 15 ay sonra ekranda dikey şekilde iki leke oluştu. Yalnız bu lekeler açık renklerde özellikle de maç izlerken yeşil renkte gri renk şeklinde açıkça gözüküyor.Servisi aradım gelip aldılar. 1 hafta sonra tv geldi. arıza tespit formunda panel temizlendi yazmışlar. Aradan 1 ay geçti aynı yerde aynı boyut ve şekilde yine aynı lekeler tekrar beliriverdi. tekrar servisi aradım. Yine gelip aldılar bu sefer 20 gün sonra geldi. Arıza tespit formunda Bu bir arıza değildir, Tozlanmadan dolayı oluşan lekelerdir diye yazmışlar. Tv ilk kurulduğunda baktım gerçekten herhangib bir leke yoktu. Bir gün sonra tv 5-6 saat kadar açık kaldığında lekelerin yeniden belirdiğini fark ettim. Ertesi gün lcd yi açtığımda lekeler yoktu, fakat lcd uzun süre çalıştığı zaman ısındığında lekelerin belirginleştiğini fark ettim. Tekrar servisi aradım şimdi gelip almalarını bekliyorum.
    Fakat bunun üretim hatası olduğunu ve geri kabul etmeyeceğimi söyleyeceğim bakalım sonuç ne olacak??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubiata -- 7 Şubat 2012; 15:36:42 >

• Arkadaslar selam siyah yag lekesi gibi bir leke 47 inc sony lcd tv mde mevcut bir andamı oldu yavas yavasmı bilmiyorum servisi arayıp tam olarak arızayı anlattığımda panel arzası olduğunu yaklaşık 1000 tl civarında bir masrafının olacağını söylediler. Ekran beni rahatsız etmekle birlikte yenisini neredeyse 1800 civarı alabileceğim bir ürune bu kadar para harcamak istemiyorum. Bunun tamiri başka bir yolu varmıdır Ankaradaym teşekkürler. Sorun beyaz ve açık renklerde belli oluyor duman gibi
  • Walla ben 1 yildan fazla bu sekilde kullaniyorum belli bir zaman sonra gozlerde alisiyor artik: -D
  • valla bende ofise taşıyıp bilgisayar bagladım sinirden. evdede 40 inc samsungumu kullanmaya basladım 7 inc baya farkediyormus onu anladım.
  • Benim tv dede var.philips marka allah belasını versin o kadar para verdim.yukarıdan aşağı gölgelenme ve yatay demir parmaklık şeklinde gölgelenme.....servise götürdüm servis bişe yok diyor
  • Kardeş aynı beyaz lekeler bendede vardı servis paneli değişti 6 ay sonra yine aynı lekeler çıktı yarın servis gelecek artık değişim isteyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de de samsung ue48h6470 modeli var daha 7-8 ay oldu alalı.Yaklaşık 1 saat önce dikkatimi çekti. Bu tv ye ne oluyor yahu dedim leke v.s diye düşündüm.Tv yi miktrofiber bez ile sildim tekrar baktım aynı.Tv izlerken bir anda belirdi yani leke.Menü tuşuna basınca mavi fon üstünde belli oluyor , sarı renkli bir görüntü varsa aman Allah'ım feci belli oluyor.
    Bu lekelerin gececeğini düşünmüyorum.Servisi arasam mı acaba?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.