Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.642
Cevap
11
Favori
288.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/m_22072490/tm.htm

Yukardaki linkte üstad albani ile epey bir şöyleşi yaptık.
    Bende sizin gibi forumdan okudum ve Firmware güncellemeye kalktım aylardır izlediğim ayarlar bozulduğu gibi Firmware güncellemeside yapamadım.

Şunu belirtmeliyim ki
    Service Menu ye girip hiçbir değişiklik yapmadan çıktığınız durumda bile sizin yaptığınız görüntü ayarları defult hale geliyor. Bütün ayarları tekrar yapmanız gerekiyor.
    Ayrıca SM de yaptığınız değişiklik cihazın garantisini bitirir.(samsung servis öyle dedi)
    Şiddetle SM ye girilmemesi önerilmektedir.
    quote:

Orjinalden alıntı: merhum

firmware sürümüne nerden baktın ve son sürüm nosu nedir

quote:

Orjinalden alıntı: stoneharbor

Arkadaşlar selamlar foruma yeni üye oldum.

Bende geçen hafta başında 32a656 modelini satın almıştım. Daha sonra nasıl bir lcd aldığımı görmek için internette bir araştırma yaptım ve bu model hakkında çok sayıda sıkıntı yaşandığını gördüm. Bir hafta boyunca gidip geldim çok düşündüm acaba aynı özelliklerdeki sony ile değiştirmelimiyim diye. Zira arada bir miktar da fiyat farkı vermem gerekecekti. Daha sonra bu sıkıntıların fireware güncellemesiyle çözümlenebileceğini düşündüm ve kararımı değiştirmedim. Zaten tv den de beklentim sadece tv ve dvd izlemek.Oyun meraklısı biri değilim.

Lcd geleli 1 hafta oldu. Okuduğum sıkıntıların hiçbirini yaşamadım . Digiturk kullanıcısıyım.Hama marka bir scart kablo aldım ve aldığım sd görüntüden son derece memnunum. Bu aradan firmware sürümü 1016.1 yüklü olarak geldi.2.seri üretim olarak gözüküyor 15/08/08 fabrika çıkışı.

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: stoneharbor

Arkadaşlar selamlar foruma yeni üye oldum.

Bende geçen hafta başında 32a656 modelini satın almıştım. Daha sonra nasıl bir lcd aldığımı görmek için internette bir araştırma yaptım ve bu model hakkında çok sayıda sıkıntı yaşandığını gördüm. Bir hafta boyunca gidip geldim çok düşündüm acaba aynı özelliklerdeki sony ile değiştirmelimiyim diye. Zira arada bir miktar da fiyat farkı vermem gerekecekti. Daha sonra bu sıkıntıların fireware güncellemesiyle çözümlenebileceğini düşündüm ve kararımı değiştirmedim. Zaten tv den de beklentim sadece tv ve dvd izlemek.Oyun meraklısı biri değilim.

Lcd geleli 1 hafta oldu. Okuduğum sıkıntıların hiçbirini yaşamadım . Digiturk kullanıcısıyım.Hama marka bir scart kablo aldım ve aldığım sd görüntüden son derece memnunum. Bu aradan firmware sürümü 1016.1 yüklü olarak geldi.2.seri üretim olarak gözüküyor 15/08/08 fabrika çıkışı.

Saygılar.

Dediğin gibi bende 40a656 aldıktan sonra içime kurt düşmüştü. Forumda yazılanlar aleti baya kötüler nitelikteydi. Ama çok şükür bugüne kadar bahsedilen sorunlardan hiç birine rastlamadım. Belkide bahsedilen sorunlar ilk serilere özgüydü ya da firmware ile düzelttiler durumu. Cihazı HD film, DVD ve Digiturk için kullanıyorum. SD kalitesi iyi ama Digituruk ün kalitesiz yayınından şikayetçiyim. Neyse, iyiki de almışım diyorum. Sana da hayırlı olsun güle güle kullan diyorum.

Bu ara bildiğim en son firmware 1015. Seninki nasıl 1016.1 olarak geliyor onu anlamadım. İnternette de araştırdım Samsungun sitesinde 1016.1 den bahsedilmiyor.

Edit: Bu ara aklıma gelmişken sorayım 6 serisinde DVB-C Tuner var mı? Teledünyanın Dijital yayınını alamıyorum. Benim bölgemde başlamadı mı yoksa TV mi desteklemiyor anlamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote01 -- 1 Kasım 2008; 14:06:01 >

• Merhaba dün mavibilgisayar kampanyasından Samsung 46 A 656 lcd tv aldım forumda yazdıgı gibi servis menüsüne giremiyorum ve dtv ve kurulum menüsünde olan plug&play menüleri kapalı gözüküyor yardımcı olan olursa çok sevinirim tşk'ler.
  • TV gelince kuran arkadaşa lcd nin kullanım süresini görmek istediğimi söyledim oda servis menüsüne nasıl girildiğini bilmediğini söyledi(bilmiyorum ne kadar doğrudur) bende merak edip araştırdım.Şu an hatırlayamayacağım birkaç kısayol tuşu vardı servis menüsünü açan. O çıkan ekranda zaten lcd nin kullanım süresi ve alt tarafta firmware sürümünün ne olduğu yazılıydı.Galiba ortadaki yazan sürüm lcd nin firmware sürümünü veriyor.

DVB-C tuner yok diye biliyorum maalesef.
  • Albani Üstad PM ine seriali de dahil yolladım.
    Sizi yoruyorum meşgul ettiğim için afedersiniz.

Panelin arkasındaki etiket.
    MODEL
    LE46F86BDX/XEE
    Serial
    xx
    Versiyon
    SS04
    quote:

Orjinalden alıntı: albani
    quote:

Orjinalden alıntı: ATA@
    Albani;
    F/W için av foruma da üye oldum ama hala güncelleme yapamadım.
    Yalnız birşey dikkatimi çekti.
    av forumdaki renk ayarları ile bizimkiler farklı oluyor!

Sen bana tam model numarasını ver>>panelin arkasındaki Sticker dan oku+OK mi??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 3 Kasım 2008; 14:47:25 >
  • Arkadaşlar 32A451 almaya karar verdim ama bugün gidip baktığımda 40.000:1 kontrastlı 550 cd/m2 parlaklığa sahip ürünleri vardı. Hem 553te hemde 451'de.. Bu revizyon hangi seri koddan oluşmakta?? Yarın gidip bakacağım gerçek mi diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goyus -- 4 Kasım 2008; 3:00:35 >
  • Arkadaşlar LE46F86BD kullanıyorum.
    Bildiğiniz Gibi Teledünya için DVD-C Turner gerekli.

Samsung un TR, global sitesinde ve LCD ile verilen kullanım kitabında Bu model için DVB-C olduğu ve CI kart yuvasının da olduğu belirtiliyor.
    Ancak bahsettiğim yerlede olduğu gözüken yerde lcd üzerinde CI kart takılacak yer yok.
    Bu durumda bir itiraz vs. yapılınabilirmi?

Resmi Tıklarsanız sitesinden ilgili sayfa açılır.
     ***Samsung LCD Kulübü***

Bu da Kullanıcı (UM) manueli PDF linki:http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200709/20070904100045578_BN68-01312B-00L08-0817.pdf

İlgili sayfa 41

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 6 Kasım 2008; 11:36:04 >

• SAMSUNG LE40A551P2 model LCD TV de 1920X1080 60 hz DVI to HDMI baglanti yapiyorum.Windows grafik arayuzundeki yazilarin etrafinda dikkatli bakinca farkedilebilen bir bulut var.Tarif biraz acayip oldu fakat en iyi tarif eden sey bu galiba.Bu tip bir sorun yasayan kimse var mi?Bu model icin normal midir yoksa benim TV mi bozuktur.yeni aldigim icin birebir degisim yapabilirim.tesekkurler.
  • ATA@,
    Model numarasının sonunda ki kısaltmalar var ya hani farklı ülkelerde farklı kodlarla satılıyor cihazlar, belki bunla alakalıdır. Türkiyede satılan modeller de bahsedilen özellikler olamayabilir.

Mesela 6 serisinin de C versiyonunda DVB-C alıcı varmış Türkiyede satılan F lerde yokmuş. Buna benzer bi şey olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote01 -- 9 Kasım 2008; 3:25:37 >
  • İyide neden o zaman Anadolu elektronik fatura karşılığı sattığı ürüne TR kitab eklerken ülkeden ülkeye farklılık gösterir demiyor?
    Desler bunu da Türkiye ye çok gördüler der geçerim. Orada söylediği sadece CI kart için yerel kaynağınıza başvurun diyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: antidote01

ATA@,
    Model numarasının sonunda ki kısaltmalar var ya hani farklı ülkelerde farklı kodlarla satılıyor cihazlar, belki bunla alakalıdır. Türkiyede satılan modeller de bahsedilen özellikler olamayabilir.

Mesela 6 serisinin de C versiyonunda DVB-C alıcı varmış Türkiyede satılan F lerde yokmuş. Buna benzer bi şey olabilir.
  • merhaba arkadaşlar,bu sabah samsung le-32a553 modelini alarak aranıza katıldım,umarım doğru seçim yapmışımdır yorumlarınızı bekliyorum.
  • Hayırlı olsun arkadaşım.
  • Bugün Samsung SyncMaster 2493HM 24'' LCD Monitor aldım.. Monitor gerçekten harika.. Entegre hoperlörleride müthiş fakat bir sorunum var.. Ekran kartım ati x1200, vga dan bagladım laptoba maximum 1600x1200 de görüntü alıyorum, 1920 x 1200 ü seçtiğimde ekranın bir kısmı kaymış durumda oluyor, auto adjustment bunu düzeltmiyor görüntünün 2/10 u sol tarafa kaymış durumda oluyor ve gözükmüyor.. Bunun nedeni ekran kartım mı acaba yoksa başka bir şey mi?
  • Samsung LE32A656'yı temel olarak monitör olarak kullanmayı düşünerek alma planı içindeyim. HDMI/DVI ile HD4870'e bağlayacağım, bu şekilde bi kullanımla ya da genel olarak PC ile kullanımla tecrübe eden arkadaşlar var mı? Yorumu, diyeceği olan?
  • M87 deler bölümünde de sormuştum ama cevap veren olmadı:
    yaklaşık bir yıldır 37 M 87 BD kulanıyorum sorunsuz. Sunny 7010 DCI ile skart girişinden bağlı olarak , gecen çarşamba ilk kez şampiyonlar ligi için karasal çatı anteni bağladım ve aç kanalını aratıp ( star) buldum ve seyreti ; Bu olaydan sonra uydudan gelen yaınlarda donmalar, Kanal logolaraında yukarıya aşağıya ufak titremeler olmaya başladı . nedeni ne olabilir?
  • 7 - 8 - 9 serileri Ankamall e gelmiş. 6 serisinin fiyatı düşer sanırım artık
  • Arkadaşlar

32A656 full hd tv çok iyi teknik özelliklere sahip. bu tv alınmalı mı yoksa 32a789 mı beklenmeli?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nebeto

M87 deler bölümünde de sormuştum ama cevap veren olmadı:
    yaklaşık bir yıldır 37 M 87 BD kulanıyorum sorunsuz. Sunny 7010 DCI ile skart girişinden bağlı olarak , gecen çarşamba ilk kez şampiyonlar ligi için karasal çatı anteni bağladım ve aç kanalını aratıp ( star) buldum ve seyreti ; Bu olaydan sonra uydudan gelen yaınlarda donmalar, Kanal logolaraında yukarıya aşağıya ufak titremeler olmaya başladı . nedeni ne olabilir?

Tamam arkadaşlar ben surunu halletim recever daki ayrlar değişmiş
  • arkadaşlar, samsugun yeni modeli 40a756 i çok beğendim. eskiden beri sony kullanmaktayım. bu cihazı kullanan var ise yorumlarını okuduktan sonra almaı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.