Şimdi Ara

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27', 2K, 144Hz, 1ms, HDR600 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.025
Cevap
31
Favori
101.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bende iki gün önce chg70 27" lik modeli gameekstra dan aldım ve kutudan çıkan HDMI kablosuyla taktım. Firmware güncellemesini yaptım. Yazdıklarınızı okudum ve HDR la alakalı bir durum mevcut. Radeon ayarlarından Freesync ve color depth 10 bit ayarlanamıyordu. Monitorden Standart Freesync'i seçince onlar halloldu ama 100 HZ oldu. 144Hz için Display port kablosu mu almam lazım acaba? HDR da tam çözümlenmiş değil sanırım.

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27", 2K, 144Hz, 1ms, HDR600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thearkenstone_ -- 19 Kasım 2019; 13:2:17 >

• thearkenstone_ T kullanıcısına yanıt
    144 hz ve 10 bit için dp kablosu lazım diye biliyorum, buraya yorum yazan herkes 1.4 dp kablosu aldı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekhmet95

144 hz ve 10 bit için dp kablosu lazım diye biliyorum, buraya yorum yazan herkes 1.4 dp kablosu aldı
    Anladım hocam, teşekkür ederim.
  • satın alanlar monitörlerinizi güle güle kullanın

kullanan bir kişiden ricam monitörün V ayağının yatay eksende geniş yerini ölçüp yazabilir mi? dar bir stand üzerine sığdırmaya çalışacağım internette bu bilgiye ulaşamadım.

teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaedHrOS

satın alanlar monitörlerinizi güle güle kullanın

kullanan bir kişiden ricam monitörün V ayağının yatay eksende geniş yerini ölçüp yazabilir mi? dar bir stand üzerine sığdırmaya çalışacağım internette bu bilgiye ulaşamadım.

teşekkürler şimdiden.
    Hocam V nin bir ucundan diğer ucuna düz olarak ölçtüm, yaklaşık 50cm ve derinlik V'nin ucundan arkaya doğru 30cm civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thearkenstone_

Hocam V nin bir ucundan diğer ucuna düz olarak ölçtüm, yaklaşık 50cm ve derinlik V'nin ucundan arkaya doğru 30cm civarı.

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim, zahmet oldu.

peki g-sync ile kullananlar biraz yorum yapabilir mi? sadece sadece 144 hz kullanırken mi g-sync aktif oluyor? 60hz, 75hz gibi seçenekler ile de g-sync kullanmak mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaedHrOS -- 19 Kasım 2019; 22:17:38 >
  • Samsung'un Güney Kore sitesinden indirdiğim "LC27HG70_Firmware.exe" dosyasını Avira'yla taratınca uyarı verdi.
    https://www.virustotal.com/gui/file/991680da71eaf00bce940e366067309e5add6ae82244010b6be427b47e744d40/detection

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27", 2K, 144Hz, 1ms, HDR600

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 21 Kasım 2019; 9:33:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Samsung'un Güney Kore sitesinden indirdiğim "LC27HG70_Firmware.exe" dosyasını Avira'yla taratınca uyarı verdi.
    https://www.virustotal.com/gui/file/991680da71eaf00bce940e366067309e5add6ae82244010b6be427b47e744d40/detection

yok öyle bir şey rahat olun, Avira denen çöp yazılımın bu şekilde hatalı raporladığı tek şey bu değil. muhtemelen sonuncu da olmayacak.

kaldı ki mecra Samsung'un official Güney Kore portalı, adamların anavatanlarının portalı. ufacık bir beyin cimnastiği, eser miktarda mantık yürütme şu durumun anlamsızlığına dair size bir fikir vermeliydi zaten.

velhasılkelam virüs, trojan, worm etc etc yok BAM BAM BAM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 21 Kasım 2019; 13:23:51 >

• msi mpg27cq modeline bakıyordum bu monitörü yeni gördüm, 5700 xt için monitör arıyorum konuda ki yorumlar iyi gibi genelde. kaç civarına düştü en ucuz bu monitör, memnun mu kullananlar genel olarak?
  • az önce ürünün fiyatı hepsiburada efsane cuma indiriminde 2400 liraya düştü defalarca sepete attım ama almayı başaramadım

gameekstra'nın elinde son 5 cihaz kalmış diye biliyorum böylece onlar da satılmıştır şimdi

hepsiburada markası ile yeniden şişirilmiş fiyat ile 2800 liraya indirim sağlanmış.
  • MaedHrOS kullanıcısına yanıt
    fiyatta hata oldu sanırım hocam, benim sepetteydi alacaktım 9u bekleyeyim dedim kaldırdı gameekstra satıştan ürünleri. satıldığını sanmıyorum stok değişmedi hiç sepette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 21 Kasım 2019; 20:44:35 >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    n11.com da stok 10 adet olmuş fiyat zamlanmış, kendi sitelerinde 5 adet yazıyordu dün bugun adet belirtmiyorlar.
  • MaedHrOS kullanıcısına yanıt
    ben indirimler başlamadan baktım n11e 10du yine. bu arada şu monitörü gördüm az önce 2K 144HZ 27' IPS 1999 TL
    https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-p-HBV00000OGHPS
  • Ben bu modele indirim bekliyordum fakat istediğim seviyede gelmemiş, onun yerine MSI Optix MAG271CQR düşünüyorum sizce uygun mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hwy2hell

Ben bu modele indirim bekliyordum fakat istediğim seviyede gelmemiş, onun yerine MSI Optix MAG271CQR düşünüyorum sizce uygun mudur ?
    orijinal kobe bifteği ile bim'de satılan ısıl işlem görmüş sucuk benzeri ürünü mukayese etmekten farksız bir şey bu yahu. MEH

eğer uygun fiyatlı ve hiç de altta kalmayacak kalitede bir monitör arayışı varsa şayet MSI gibi her ürünü kusurlu, her ürünü problemli, her ürünü dandik bir markaya para kaptırmaktansa yegane eksikliği HDR desteği olan (curved unsuru bir eksiklik sayılamaz, o daha ziyade tercihlerle alakalı) şu ürünü şiddetle tavsiye ederim. üstelik fiyatı da cidden çılgın raddede iyi şu anda. eğer C27HG70'i edinmemiş olsaydım ve bütçe ile ilgili de çekincelerim olsaydı kesinlikle kaçırmazdım.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-p-HBV00000OGHPS

fiyat değişirse diye anlık görsel:https://i.hizliresim.com/yGZjB7.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 22 Kasım 2019; 10:36:17 >

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Bunu da gördüm aslında evet ips olması da güzel viewsonic güvenilir marka mı peki sizce ? Ben MSI ürünlerini çok kullandığımdan aslında sıcaktım markaya ama monitör olarak hiç kullanmadım tabi, Samsung un da evde tvsini kullandığımdan hdr teknolojisini falan beğeniyorum ondan aklımdaydı fakat fiyatı biraz yüksek bi de 2017 modeli monitör, elde kalan sorunluları satıyor olabilirler diye şüpheleniyorum.

Viewsonic e sadece marka sebebiyle uzak durmuştum yoksa özellikleri contrast oranı dışında çok iyi, o da ips olduğundan sorun çıkarmaz zaten her ortamda iyi ips bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hwy2hell

Bunu da gördüm aslında evet ips olması da güzel viewsonic güvenilir marka mı peki sizce ? Ben MSI ürünlerini çok kullandığımdan aslında sıcaktım markaya ama monitör olarak hiç kullanmadım tabi, Samsung un da evde tvsini kullandığımdan hdr teknolojisini falan beğeniyorum ondan aklımdaydı fakat fiyatı biraz yüksek bi de 2017 modeli monitör, elde kalan sorunluları satıyor olabilirler diye şüpheleniyorum.

Viewsonic e sadece marka sebebiyle uzak durmuştum yoksa özellikleri contrast oranı dışında çok iyi, o da ips olduğundan sorun çıkarmaz zaten her ortamda iyi ips bildiğim kadarıyla.
    evet karşim bizim monitör çok eskidiği için ellerinde kalmış, stok olmasın diye ellerinden çıkarıyorlar. yani şu söylediğinizi cidden ciddi ciddi mi söylüyorsunuz?

https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/curved-gaming-monitors

kusura bakmayın fakat bizim insanımızdaki bu kafasında kurup kurup da kendi kurduğuna inanma eğilimini bir türlü anlamlandıramıyorum ben.

ViewSonic kötü bir marka değildir, özellikle ülkemizdeki satış sonrası hizmetleri babında ele alınacak olursa ülkemiz koşullarında ürünleri satın alınabilecek en iyi markaların başında geliyor. lakin olay sadece kontrast olayı değil, IPS panelde gerçek siyah göremezsiniz ve gecikme süreleri input lag vs falan fıstık elbette ki C27HG70 ile mukayese dahi edilebilir bir noktada değil. ha fiyatına göre şapşahane bir monitör olduğu gerçeğini değiştirmiyor. buradan da anlaşılacağı üzere IPS her ortamda iyi falan değil, LG'nin şu piyasaya koklata koklata sürdüğü (ülkemize resmi olarak gelmedi bile) bulunamayan 1ms'lik IPS monitörleri bile PG279Q gibi alanındaki en niş ve pahalı IPS monitörlerin dahi ortak problemlerinin hepsini ihtiva ediyor. (siyahları gri gösterme, VA'lara oranla düşük kalan parlaklık, mutlaka var olan arka plan ışık sızması gibi gibi)

bu arada MSI'dan siz memnun kalmışsınız, umarım memnuniyetinizin bozulmasına neden olacak kronik sorunlarla karşılaşmaz ve donanımlarınızı daha uzun yıllar mutlulukla kullanırsınız. fakat biz MSI'ın kendisini şişen, patlayan, sızdıran kapasitörleri olan ve overclock dahi yapmaya gerek kalmadan durduk yere kavrulan VRM'lere sahip anakartların yanı sıra son dönem de de özelleştirilmiş soğutma çözünmüyle sunduğu AMD RX5700 & RX5700 XT'lerinde elinde kalmış/stoklarında birikmiş olan (bu belgelenmiş bir gerçek bakın) NVIDIA 10XX serisine ait soğutma bloklarını kullanıp DDR Ram modüllerinin bir kısmını kısmen soğutamayacak şekilde pazara sürmesi gibi absürd gudiklikleriyle tanıyıp bildik. ülkemizdeki distribütör servislerinin hal vaziyetlerine değinmiyorum dahi. bahsettiğiniz monitörle ilgili ne tip sorunlarla karşılaşabileceğinizi de bu forum da dahil ürünle ilgili bir çok son tüketici mecrasındaki ilgili konularda bizzat kendiniz görüntüleyebilirsiniz.

ben yerinizde olsam benim sözlerime de itimat etmez, ürüne/ürünlere sahip olan tüm kullanıcıların ürünle ilgili geri bildirimlerini takip ederek bir karar veririm. misal C27HG70'lerin de HB tarafından geçen sene mi yoksa önceki sene mi ne getirilen ilk partilerinin neredeyse tamamı ölü piksel ve ışık sızdırma sorunu olan ürünlerdi, o ara ürünü satın alanların sağda solda ettikleri veryansınlara hala erişim sağlayabilirsiniz. ben dahi ürünü satın alırken çok büyük tedirginlik içindeydim, ürün gelip de sorunsuz olduğu ortaya çıkınca ikramiyeden piyango tutturmuş gibi hissetmiştim kendimi.

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Kurgu abi tabi kafamdaki direkt budur diyebileceğim bir durum değil, bana kalırsa Samsung un özellikleri fiyatına göre uygun duruyor, bu uygunluktan ve forumlardaki geri dönüşlerde bahsedilen sorunlardan dolayı belki piyasada sorunlu olarak elde kalanlar satılıyordur diye dedim. Aslında Samsung temelli değildi dediğim, satan firmalar geri gönderilen monitörleri belki bize tekrar iletiyordur diye belirtmiştim. 2017 çıkışlı bir monitörün seri üretimde olmadığını düşünüyorum. Yoksa Samsung direkt satsa zaten sorun yok, sıfır üretimden çıkan ürün olarak düşünürdüm. Bu eski parti ürün muhabbeti biraz orada benim bahsetmek istediğimdi.

Aslına bakarsak, benim bunu karşılayabilecek bir bütçem var. Ama aldığı indirim tam olarak benim kafamdaki indirim değil. Durumumu kısaca şöyle özetleyeyim. Ben normalde bu Samsung un indirime girmesini ve 2500 civarlarında almayı bekliyordum. Ayrıca bir yandan da ekran kartı bakıyordum. 5700 XT Nitro indirime girdiği için onu alacağım ve mecburen ona uygun bir monitör de almam gerekiyor ama Samsung beklediğim indirimi görmedi ve dediğiniz gibi bu Samsung un kesin sorunsuz çıkacağı garantisi de yok. Yani 2800 liraya indirimsiz bir şekilde şansımı deneyeceğim alacak olursam. Burada insanlar 2500 altına düşünce n11 de hiç düşünmeden alabildi, ben de öyle olsa alacaktım zaten risk alıp.

Diğer yandan da iyi indirim görmüş Viewsonic var şimdi, MSI konusunda bi ısrarım yok, ben özellik olarak zaten Viewsonic i beğendim, marka da iyi diyorsunuz ki araştırınca ben de gördüm, markaya da güvenebilirim. Şimdi arada 800 liralık fark var ve buna değer mi kısmında kafam karışıyor sadece. Yukarıda aslında buna cevap vermişsiniz ve benim de kararım oraya kaymıştı. 2800 verebilcek olmama rağmen Viewsonic in fiyatı çok uygun olduğu için ve yeterli geleceğini düşündüğüm için ona karar kılacağım. Aksi yönde bir fikir belirtmemişsiniz zaten ben olsam ben de alırdım demişsiniz yukarıda. :D

Size sadece şunu sorabilirim, ben ekran kartını yani 5700 xt nitro + ı alıp sizce bir süre daha indirim bekleyip kesinlikle bu Samsung da şansımı denemeli miyim, yoksa viewsonic benim için yeterli bu indirimi kesinlikle kaçırmamalı mıyım ?

Kullanım olarak görsel beklentim, rekabetçi beklentimden daha yüksek öle diyebilirim. Tek kişilik atmosferi güzel oyunlarda oyunların verebileceği bütün potansiyeli en iyi şekilde tecrübe etmek diyeyim özet olarak. Teşekkürler detaylı cevaplarınız için bu arada. İstemeden biraz kızdırdım galiba kusura bakmayın, ben de öyle kendimi rahatlatmak için bazı düşünceler söylüyorum aşırı teknik bir altyapıda değil yazdıklarım. :)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.