Şimdi Ara

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27', 2K, 144Hz, 1ms, HDR600 (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.025
Cevap
31
Favori
101.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında 1.2! yazanı seçtiğimde g sync aktif olmuyordu o yüzden 1.2 ye geçmiştim şimdi aklıma geldi bir de öyle deneyeyim. Olmazsa kablo sipariş ederim,tabi monitörü değitirirlerse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Her modelde farklı oluyor hocam. Sizde ki biraz fazla gibi ya da fotoğraflarda abartı çıkmış olabilir.

Bendeki de 1025 ile gelmişti direk. Farkı nedir öncekiyle bilemiyorum tabi ki.

Alıntıları Göster
    Yandan çekilen fotoğraftaki ışık sızması çok fazla herkeste böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

benim yardımcı olabileceğim tam olarak ne olabilir, düşündüm fakat içinden çıkamadım. yani nihayetinde benim ilave bir trick ya da tweak müdahalem söz konusu değil, ayarlardan ilgili yönergeleri seçip onaylamak dışında bir şey yapıyor değilim. lakin kablonuzun DisplayPort 1.2 oluşundan kaynaklanabilir mi? olabilir, bunu öğrenmenizin en kolay yolu doğrudan satın almasanız dahi eğer varsa bir tanıdığınızdan DisplayPort 1.4 kablosunu ödünç alıp denemektir.

Alıntıları Göster
    Yardımcı olmak derken fikir vermek anlamında söylemiştim :)

Ödünç de olsa kablo alabileceğim kimse olmadığından sanırım yeni kablo almam gerekecek.

Samsung kutuya neden uyumlu kablo koymaz anlamak güç.

• quote:

Orijinalden alıntı: emperor1907

Yardımcı olmak derken fikir vermek anlamında söylemiştim :)

Ödünç de olsa kablo alabileceğim kimse olmadığından sanırım yeni kablo almam gerekecek.

Samsung kutuya neden uyumlu kablo koymaz anlamak güç.

Alıntıları Göster
    ilginçtir bu sadece bizim ülkemize özgü bir şey. ben monitörü satın almadan evvel onlarca farklı review'ını izledim ki bunların arasında Güney Amerika ülkelerinden Güneydoğu Asya ülkelerine, Hindistan'ından Rusya'sına sürüyle var ve hepsinin kutu açılış kısmında DisplayPort 1.4 kablosu çıkıyor. daha da ilginci 2017'de Technopat'ın çekmiş olduğu videoda da kutudan kablo çıkıyor, lakin onların video içeriğinde de kendileri söyledikleri üzere inceledikleri ürün Türkiye pazarı için üretilen ürün değil. (seri numarasıyla ilgili kısımda belirtiyorlar)

bu gerçekten büyük ve ciddi bir ayıp, buna bizzat Samsung Türkiye kendisi sebep oluyorsa hepten büyük bir ayıp. bu model özelinde çok uzun bir süre Samsung Türkiye de dahil hiçbir yerde ürün olmadığı, sadece Hepsiburada'da kendi satıcısı olduğu şekilde ürün satıldığı için ben ayrıca DisplayPort kablo satabilmek için bunu Hepsiburada yapıyor sanıyordum ama diğer tedarikçiler ve hatta Samsung Türkiye'nin kendi sattıkları da böyleymiş. ciddi büyük bir ayıp, buralarda esamesi okunmaz da tüketiciyi koruyan doğru düzgün kanunların olduğu ülkelerde dava konusu bile olurdu bu durum.

• Araba modellerinin kırpılmış gelmesi gibi elektronik ürünlerde kırmılmış geliyor demek ki memlekete...

• quote:

Orijinalden alıntı: ColorTR

Yandan çekilen fotoğraftaki ışık sızması çok fazla herkeste böyle mi?

Alıntıları Göster
    Üstten veya yandan bakıldığı zaman ışık sızması artabilir hocam; lakin tam karşıdan bakınca rahatsız edici bir durum olduğunu zannetmiyorum.

O kadar takıntılı olmaya gerek yok bence, alınan ürünü zevkle kullanmalı ve tadını çıkarmalı.

• V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Ben aslında çok takıntılı biri değilimdir kabul edemeyeceğim tek şey ölü piksel ama fotoğraflarda aşırı durduğu için anlam veremedim. Hala indirim yakalayıp ürünü alamadığım için bir yandan konuyu takip ediyorum :) Oyunlarda zaten herhangi bir sıkıntı yaratmayacaktır lakin özellikle film ve dizi izlerken oda karanlık olacağı için film ve dizilerde rahatsız edebilir. Tabi canlı görünümde ne kadar etkiler bilemiyorum kestirmek zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuY

Bu mesaj silindi.
    bilmediği ve daha da kötüsü yanlış bildiği (uydurduğu) mevhumlar üzerinden ahkam kesmek çok kötü bir şey. tıpkı wikipedia veya daha spesifik (alana/benzer sektöre dönük) bir mecra olarak gsm arena gibi son kullanıcıların bilgi girdikleri bir mecradaki yanlış bilgiyi doğru zannetmek... ooof of.

alın kültürlenin biraz.
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

doğrudan şu kısmı bulacaksınız.

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27", 2K, 144Hz, 1ms, HDR600

VESA'dan Display HDR sertifikası olan, HDR medya gösterimi/desteği mevcut olan bir ürünün DisplayPort 1.4 olamayacağını düşünmek zaten mevzunun apayrı bir boyutu ya, hiç temas etmeden şu tabloyu bırakayım ona da.

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27", 2K, 144Hz, 1ms, HDR600

edit: hızımı alamıyorum ya la, "adam bir daha düşünün" dedi... bana dedi! o ne özgüvendir o öyle yahu piuuuuuu...

çıkışta kum havuzu, kaydırak, tahtırevalli, salıncak falan var. orada biraz oynayıp üzüntünüzü azaltırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 23 Mayıs 2020; 22:52:40 >

• quote:

bilmediği ve daha da kötüsü yanlış bildiği (uydurduğu) mevhumlar üzerinden ahkam kesmek çok kötü bir şey. tıpkı wikipedia veya daha spesifik (alana/benzer sektöre dönük) bir mecra olarak gsm arena gibi son kullanıcıların bilgi girdikleri bir mecradaki yanlış bilgiyi doğru zannetmek... ooof of.

alın kültürlenin biraz.
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/samsung/chg70

doğrudan şu kısmı bulacaksınız.

VESA'dan Display HDR sertifikası olan, HDR medya gösterimi/desteği mevcut olan bir ürünün DisplayPort 1.4 olamayacağını düşünmek zaten mevzunun apayrı bir boyutu ya, hiç temas etmeden şu tabloyu bırakayım ona da.

edit: hızımı alamıyorum ya la, "adam bir daha düşünün" dedi... bana dedi! o ne özgüvendir o öyle yahu piuuuuuu...

çıkışta kum havuzu, kaydırak, tahtırevalli, salıncak falan var. orada biraz oynayıp üzüntünüzü azaltırsınız.

Alıntıları Göster
    Ben de 5700XT kartım için yeni 1.4 kablo aldım aldığım ürün şu:https://urun.n11.com/kablolar/paugge-vesa-sertifikali-2m-displayport-14-kablo-entdp1420-P270525533

Üründen de mağazadan da çok memnun kaldım gerçekten çok ilgililer ihtiyacı olanlar bakabilir.

• inuY kullanıcısına yanıt
    Ne alaka bu monitör nerden cikti. Ne anlatmaya çalıştınız. Neredeyim ben. Umarım delirmemisimdir 😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu kişiye bu başlığın Samsung C27HG70, başlıkta ülke kodu da dahil tam seri no'su ile geçer haliyle Samsung LC27HG70QQMXUF için açılmış bir başlık olduğunu belirtin biriniz rica ediyorum. (o linki açıp bakmaya dahi lüzum duymadığımı da belirteyim, anlamaz falan bu şimdi)

şaka gibiler yemin ediyorum, fakat üstüne bir de ciddi gibiler. içinde bulundukları vaziyete rağmen sığındıkları özgüvenleri adeta yürek dağlıyor

edit: burada benim de hatam var, o konuda hakkını yiyemem. DisplayPort ile ilgili meramına merhem olmaya çabaladığım arkadaşın monitörü C27HG70 değilmiş, bunu şimdi mobilden değil de desktoptan girince farkediyorum. eh o'nun da bu başlık altında alakasız bir modelle ilgili akıl karıştıracak şekilde yer alması apayrı bir durum tabi, lakin o kısımda hata benim dikkatsizliğimden kaynaklanıyor.

edit: mesajı silip kaçmasaydın keşke, eğleniyorduk ne güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 23 Mayıs 2020; 23:40:21 >

• güzellik (Samsung Odyssey G7) sahalara inmiş sanırım, bir yerlerde de Almanya Mediamarkt'ın web sitesinde satışa çıktığı yazıyordu fakat ben bulamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=YZ4wsXnGauk

edit: buldum.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-gaming-monitor-odyssey-g7-27-zoll-wqhd-240hz-curved-schwarz-lc27g75tqsuxen-1780855.html

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-gaming-monitor-odyssey-g7-31-5-zoll-wqhd-240hz-curved-schwarz-lc32g75tqsuxen-1780854.html

bunlar Almanya perakende fiyatları ve çok ama çok pahalı, buraya geleceği zaman alacağı hali (hele ki ufukta henüz açıklanmamış yeni vergiler ihtimali mevcutken) düşünmek dahi istemiyorum. lokanta camına ekmek banan Şaban gibi bakınabilirim 2-3 sene ancak, ancak ondan sonra satın alabilirim. (o da o arada derede GTX 1080'den RTX 2080'e geçtiğim gibi durulmaksızın bir de RTX 3080'e zıplamazsam eğer)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 24 Mayıs 2020; 1:56:5 >

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Guzel haberler bunlar. Su monitor piyasasi gelissin biraz daha cok az duzgun urun var wqhd’de cogu kronik sorunlu ya guzel gozukmuyor ya da enerji tuketimi cok.

• quote:

güzellik (Samsung Odyssey G7) sahalara inmiş sanırım, bir yerlerde de Almanya Mediamarkt'ın web sitesinde satışa çıktığı yazıyordu fakat ben bulamadım.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-gaming-monitor-odyssey-g7-27-zoll-wqhd-240hz-curved-schwarz-lc27g75tqsuxen-1780855.html

https://www.mediamarkt.at/de/product/_samsung-gaming-monitor-odyssey-g7-31-5-zoll-wqhd-240hz-curved-schwarz-lc32g75tqsuxen-1780854.html

bunlar Almanya perakende fiyatları ve çok ama çok pahalı, buraya geleceği zaman alacağı hali (hele ki ufukta henüz açıklanmamış yeni vergiler ihtimali mevcutken) düşünmek dahi istemiyorum. lokanta camına ekmek banan Şaban gibi bakınabilirim 2-3 sene ancak, ancak ondan sonra satın alabilirim. (o da o arada derede GTX 1080'den RTX 2080'e geçtiğim gibi durulmaksızın bir de RTX 3080'e zıplamazsam eğer)
    Bu fiyat ne temiz vergsiz cartsız curtsuz euro ile çarpsan 4500tl üstü panel ips değil yine va. Yerel fiyatlandırma uygulanmazsa tutunabilmesinin şansı bile yok. Ey maşallah

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Ben de takip ediyorum hocam fiyatları. 600€ almanyadaki %19kdv eklenmiş hali olması lazım zira başka ülkelerde de 620€ civarı fiyat görmüştüm. Bizde monitörlerden %6.7 ötv alınıyor. Ek gümrük vergiside yok. Son kararnamede de yok. 2022 ye kadar alınmıyor diye biliyorum. 4.500-5.00 civarı bir fiyatla çıkması muhtemel. Samsung bizim ülkeye göre fiyat belirler genelde 4 civarına çıksa şahsen alırım ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

Bu fiyat ne temiz vergsiz cartsız curtsuz euro ile çarpsan 4500tl üstü panel ips değil yine va. Yerel fiyatlandırma uygulanmazsa tutunabilmesinin şansı bile yok. Ey maşallah

Alıntıları Göster
    siyahları bulutlu birer gri olarak değil de gerçek siyah olarak gösterebileceği ve tamamen karanlık sahnelerde/alanlarda bulutsu bir grilik göstermek yerine arka plandaki bölgesel aydınlatmayı tamamen kapatabileceği, DCI-P3 başta olmak üzere Adobe RGB ve SRGB'de bir IPS ile eşit ve hatta selefi olan ve bu başlığa konu olan selefini baz alırsak eşdeğer ekran tazeleme oranı olan IPS'lerden çok daha iyi bir renk gamutunu haiz, üstelik kendisine ait panel üretimi yapan fabrikalarda ürettiği QLED paneller varken neden artık zorlama ve başarısı çokça su kaldırır (fiyatı anormal rakamlarda gezen Asus PG27UQ dışında gerçek anlamda başarılı bir IPS ürün yok) ürünler dışında bir geçerliliği kalmayan, daha da önemlisi dışarıdan alım yapmak zorunda kalacağı bir teknolojiye yatırım yapsın?

tutunabilmesinin şansı bile yok öyle mi? burası gibi verginin vergisinin vergisini ödediğimiz topraklar için doğrudur. tıpkı şu başlığa konu olan güzelliğe rakipmiş gibi gösterilip de renk derinliği başta olmak üzere hemen her spesifikasyonunda Samsung C27HG70'in yanında çırak çıkan ASUS'un TUF serisindeki malum gereksizliği gibi şeylere, Gigabyte'ın sorunları bitmek bilmeyen ürünlerine, dahası ViewSonic'in (monitör sektörünün BİM'i, A101'i, ŞOK'u) ürünlerine para verir insanımız "bak X, IPS VA'dan daha iyi biğ kereğ tımam mığğğ!!!11!!!birbirbir!!11bir!!!!!1" düşüncesiyle. sen de haklısın.

parasının değeri olup alım gücü yüksek olan, vergiler altında inim inim inlemeyen uygar ve medeni ülkelerde böyle olmaz ama, eğer kronik bir sorunu olduğu ortaya çıkmazsa özellikle piyasaya sürüldükten 1 yıl sonrasını takiben güzel bir fiyat inişi yaşanırsa en çok satan ürünlera arasına gireceği mutlak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 24 Mayıs 2020; 10:12:57 >

• quote:

güzellik (Samsung Odyssey G7) sahalara inmiş sanırım, bir yerlerde de Almanya Mediamarkt'ın web sitesinde satışa çıktığı yazıyordu fakat ben bulamadım.

Ayak tasarımı değişmiş, arkaya doğru giden kamburu kaldırmaları iyi olmuş. Çerçeveler biraz daha kalınlaşmış gibi geldi bana. Bunun dışında elemanın yaptığı montaj da hayatımda gördüğüm en saçma işlerden birisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Ayak tasarımı değişmiş, arkaya doğru giden kamburu kaldırmaları iyi olmuş. Çerçeveler biraz daha kalınlaşmış gibi geldi bana. Bunun dışında elemanın yaptığı montaj da hayatımda gördüğüm en saçma işlerden birisi...

Alıntıları Göster
    monitörü iki yandan tutup çıkardığında ve elinde hop hop yaparken, sonrasında masanın üzerine koyup hemen yanında ve panele çok yakın şekilde monitör ayaklarıyla uğraşırken ben de az sövmedim hocam. daha kutudan çıkarmadan o ayağı monte etmesi lazım önce, daha sonra ayaktan tutup çekerek kutu ve köpükten çıkarması lazım.

şu The Verge'de dünyanın en salakça PC toplama işlemini gerçekleştiren çikolata renkli lüzumsuz arkadaş geldi direk aklıma.

ve ayak tasarımı ile alt kapak cidden muazzam bir iş olmuş kablo gizleme konusunda. bizim monitörlerin ayak her ne kadar çok fonksiyonel olsa da aşırı gereksiz bir yer işgali var ve o alt kapak da kablolara verdikleri çıkış yönü itibariyle (özellikle DisplayPort kabloya zarar vermeden kapatmaya uğraşmak gerektiği için) tam bir sabır imtihanı.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.