Şimdi Ara

Samsung C27HG70 (LC27HG70QQMXUF) [ANA KONU] | 27', 2K, 144Hz, 1ms, HDR600 (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.025
Cevap
31
Favori
101.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elbette araştırıp öğrenmekte hakkınız. Bende monitör bakarken o kadar çok kafam karışmıştı ki tek kanaatim yüzde yüz performanslı bir monitör piyasada yok. F/p aralığında da bu urunlerden çok çok prof. bir performans beklemekte olmaz. Ben bu monitörü 2.5 ay önce indirimiydi, kuponuydu derken 2.500-2.600 TL araliginda aldım. 40-80 fps aralığında override sorunu freesync i kapatılıp duzelebiliyorsa kapatırım yani 😂 ha gidip 5.000 TL bayilsaydim dediğiniz gibi samsunga atış serbest :) Düşünün görünümüne ve fiyatına aldanıp AD27Q aldığımı ve karşılaştırmada 27hg70 ile kafa kafaya olduğunu :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • numenorian kullanıcısına yanıt
    :) Öyle gözüküyor. Dediğiniz kıyası düşünmek bile istemiyorum :) gerçekten çok kötü.

Artık bir daha ki indirimi bekleyeyim, kısmet :)
  • Bu monitoru kullanan arkadaslar, genisligi kac cm bu cihazin ? Yani 150x70 masa yeterli mi onune klavye koymaya ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R.Rheme kullanıcısına yanıt
    Dikeyde 30 cm yer kaplıyormuş, 40 cm klavye için size kalır.
  • borealatis kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim, cok yardimci oldunuz. O ebatlarda masa bakmaya basliyim bari ben

• R.Rheme kullanıcısına yanıt
    benim masam 120x60. monitörün derinliği çok fazla masamı duvardan bi 5-10cm öne çektim ayağın bitiş yerinden masanın ucuna 38 cm kalıyo. Klavye rahat rahat yer kalıyor. Ama fikrim değişmicek bu monitörün ayağını tasarlayan adamın ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: borealatis

Bak kardeşim, boş laf yapma. Ben monitörü almak isteyip araştıran biriyim ve söylediğim şeylerin hepsini inceleme sitelerinde görüyorum. 60hz olayını söylemeye gerek yok, tüm inceleme siteleri zaten bunu söylemiş. 40-80 hz olayı da yine şu inceleme sitesinde bulabilirsin. "https://www.displayninja.com/samsung-c32hg70-review/"
    "Now, if your refresh rate is around 40 – 80Hz, the Standard overdrive is simply too aggressive and it will causes inverse ghosting. So, it’s not recommended to use the monitor at 60Hz if you have a console.

On PC, when your FPS rate is around 40 – 80FPS, you should disable FreeSync and use a fixed refresh rate of 144Hz instead if you get excessive inverse ghosting. It will vary across different games."
    Yani burada insanlar elindeki parayla alabileceği ve kendisine uygun monitörü arıyor ve herşeyi bilmeye hakkı var. Senin amacın ne? Bu monitörün eksilerini konuşmak yasak mı? Ben eğer alırsam bunları bilip alacağım.
    çoluk çocukla muhattap olmayı sevmem, neticede sana gerekli cevabı vermişler genç karşim. 32" olan model arka ışıklandırma ve board'da dahil olmak üzere 27" olanla alakası olmayan bir ürün. dış görünüş ve aynı üretim bandından çıkan panel dışında paylaştıkları bir şey yok. pek meraklısınız kusur uydurmaya, yoksa bu başlık altında monitörün "GERÇEK" kusurları defalarca konuşuldu ve konuşulmaya da devam ediliyor zaten.

neyse, engellenmen hayırlı olsun karşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

2.850 TL şu an.

https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27hg70qqmxuf-27-1ms-144hz-display-2xhdmi-freesync-2-hdr600-qhd-curved-qled-monitor-p-HBV00000BA2EM
    Vay arkadaş ya 1 haftadır telefon elimden düşmüyor bu monitörde fırsat yakalamak için dün pcyi temizlemekle falan uğraştım görmedim burayı :S Kim satıyordu?

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada Geçmiş olsun iyi fiyattı
    Hepsiburada stok yoktu başka satıcılarda vardı nerden buldular karantinada acaba monitörü. Neyse muhtemelen odyssey gelene kadar ben bu monitörü denk getiremem

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Zaten ben bu modelin olayını anlamadım. Samsung satmak mi istemiyor, bizimkiler stok mu cekemiyor yurtdışından bilmem. Özellik desen var, f/p desen on numara gelgelim Samsung resmi sitesinde bile bu monitör yok bundan çok daha kırpılmış modelleri bas bas bağırıyor.

Çok uzun süre yüksek fiyatta kaldı. Yeni monitörleri geliyor o yüzden indirime soktular ama çoğu firma indirim yapmıyor 4-4.5 yazanlar var.

Hahahahah nasil bi monitormus arkadas bu :) Ben de masa bakiyorum internetten bu cihazin cok yer kapladigini bildigim icin yukardan asagiya en az 60 cm falan bamiyorum ve yorumlara gore 60 cm kurtariyomus :)

• TN panel dışında ghosting yapmayan çok az kaliteli panel var, sürekli fps oynuyorsan pişman olursun TN'den şaşma
  • Ben bu kadar oynak fiyatlı bir monitör daha görmedim :) 5-6 saat sağlam indirime giriyor, sonra yine fiyat tavan.
    İade ürünleri satıyor olabilirler stok hemen bitti ise inşallah öyle değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 18 Mayıs 2020; 13:49:54 >
  • Valla hemen gelsin diye 15 tl kargo bayilmistim gonderdiler sag olsunlar. Ölü piksel vs yok. Pek iade urunune benzemiyodu ozellikle dikkat etmedim ama. 1 saat acip bakabildim. Tavsiyeleriniz varsa alirim hangi testler yapilacak renk kalibrasyon vs.

Daha once de soylemistim LG ips monitor kullaniyorum 3440x1440 cozunurluklu 34 uc 98-w. O yuzden beklentilerim dusuktu fakat 1 saatlik izlenimim monitorun mukemmel oldugu yonunde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: denoboicreamer

Valla hemen gelsin diye 15 tl kargo bayilmistim gonderdiler sag olsunlar. Ölü piksel vs yok. Pek iade urunune benzemiyodu ozellikle dikkat etmedim ama. 1 saat acip bakabildim. Tavsiyeleriniz varsa alirim hangi testler yapilacak renk kalibrasyon vs.

Daha once de soylemistim LG ips monitor kullaniyorum 3440x1440 cozunurluklu 34 uc 98-w. O yuzden beklentilerim dusuktu fakat 1 saatlik izlenimim monitorun mukemmel oldugu yonunde :)
    2.800 bandında daha iyisi yok gibi hocam.
  • denoboicreamer kullanıcısına yanıt
    Bu monitörü iade edenler genelde ölü piksel yüzünden değil uniformity , homogeneity ve dse sorunlarından iade ediyor.Özellikle %5 gray testinde sorun çıkarma oranı çok yüksek bu ürünün malesef.Kabul edilebilir seviyede yada hiç yoksa şanslısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion4201 -- 18 Mayıs 2020; 18:55:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion4201

Bu monitörü iade edenler genelde ölü piksel yüzünden değil uniformity , homogeneity ve dse sorunlarından iade ediyor.Özellikle %5 gray testinde sorun çıkarma oranı çok yüksek bu ürünün malesef.Kabul edilebilir seviyede yada hiç yoksa şanslısınız.
    Öğrendikçe derdimiz çoğalıyor hocam :) Eskiden alır kullanırdık senelerce hiçbir şeyine bakmadan.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.