Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (210. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: master90

Daha kaliteli görüntü almak istiyorsanız, öncelikle lPS panel seçmeniz gerekiyor. Bu TV'de bunu aramayın. Yana kaydığınızda görüntü bariz soluk hale geliyor. Üzerindeki yazılımlar da oldukça kısıtlı. Android box gibi bir cihaz daha fazla esneklik katıyor.

Standart kullanıcı için yeterli denebilir.

Bir konuyu bilmiyorsak
    başkalarını yanlış yönlendirmekten kaçınarak
    "öğretmeye değil, önce öğrenmeye" çalışalım...

Eldeki kanıtsanmış veriler ışığında
    VA panel ile bir ips panel kıyaslanamaz.
    İPS sadece doğru renk gamı ve görüş açısı ile ün, yapsada,
    Konrast oaranları vasatın çok çok altındadır,
    Yine aynı şekilde Tepkime süreleri oldukça yavaşatır,
    bu yüzden bilhassa oyunseverler bu panellerden uzak durmalıdırlar,
    Ki zaten düşük siyah performasnına, kontrast oranına sahip bu panelerde,
    özellikle karanlık sahneli film,dize ve oyunlarda,
    Önem arzeden arka planda kalan hiçbir ayrıntıyı göremezsiniz....

Daha önce paylaştığım VA ve İPS paneller hakkındaki bir mesajım;

Malesef Panel seçiminde mesele bütçe meselesi değildir,
    bu durum tamamen doğru seçim meselesidir,
    "hocam peki doğru seçim için kıstasımız ne olmalıdır" derseniz;
    bir panel alırken VA panel olması ilk önceliğimiz olmalıdır,
    çünkü bırakın panelleri, projeksiyonlarda ve dahi görüntü aktaran tüm cihazlarda
    CONTRAST herşey demektir,
    asıl görevi görüntü yansıtmak olan bir panel ister 10 çekirdekli, ister yüzlerce özellikli olsun
    eğer kontast oranı yerlerde sürünüyorsa, bu cihazlara dönüp bakmamak lazım.

VA ve İPS panel kullanan birçok marka vardır ancak,
    VA-İPS arasındaki farkı anlamak için belirtilen oranlarına dahi göz attığımızda
    bu konulardan hiç anlamayan birisi olsa dahi işin ehemmiyetini anlayabilir,
    Örneğin;
    VA panelli bir modelin contrast değeri 5000:1 iken
    İPS panelli bir modelin contrast değeri 1000:1 dir

Düşük contrast değerlerine sahip panellerin ne gibi bir sıkıntı yaşattığına dair
    konu yazımda SİYAH PERFORMANSI bölümünde birkaç fotoğrafla konuya değinmiştim.

Bu konuda daha önce bir başka arkadaşa verdiğim yanıt;
    Hayatında gece avına hiç çıktınmı?
    Çıktıysan bilirsin ayışığı olmayan gecelerde burnunun ucunu dahi göremezsin,
    Ama dolunaylı bir gecede ava çıktıysan,
    Gün ağartısı gibi loş bir ışık vardır,
    İşte aynı mesele ips ve VA panel içinde geçerli,
    Yani ips panelin hernekdar renklerinin daha iyi olduğu söylensede,
    ışık ve kontrast oranları çok çok düşük olduğundan özellikle karanlık sahneli oyun ve filmlerde,
    ekranda ön planındaki karakteri görebilirsin ama,
    arka tarafta kalan unsurları görmen çok çok zor bir ihtimal yani zifri karanlıktır,
    o karanlık dehlizlerde hiçbir düşman/canavar detayını göremez ve onların yemi olursunuz
    Ama VA panellerde ise ışık ve kontrast oranı son derece yüksektir,
    Yani aynı dolunaylı geceler gibi hem öndeki hem arkadaki karakter unsur ve detaylar ayan beyan gözükür.
    İps ile Va arasındaki en büyük ve hayati fark budur...

Başka bir konu başlığı altındaki paylaşımım;

PANEL SEÇİMİNİN ÖNEMİ...

Özellikle OYUN için panel seçimi yaparken gidip
    Siyah performansı ve kontrast oranı Vasat olan,
    İPS panel alanlar ve üzerine birde "memnunum" diyenler,
    Daha önce hiç Siyah performansı ve kontrast oranı
    çok çok yüksek bir Panelde oyun oynamadıklarındandır...

Bu aradaki devası farkı ancak Va panel bir tv'de özellikle
    karanlık sahneli bir oyun oynayınca anlayabilirler (ki oyunların çoğu karanlık sahneli)
    İşte o zaman gerçek memnuniyetin ne olduğu daha iyi anlaşılır..

Ne demek istediğimi yani VA panel ile İPS panel arasındaki bu devasa farkı
    fiziksel olarak görebilmeniz için şu aşağıdaki videonun sonuna doğru
    Oyun bölümüne göz atmanız yeterli...
    (Her iki monütörde özellikle 3.55-4.13 dk.da görülen savaş meydanı,
    köprü ve ayaklarındaki ayrıntılara dikkat)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Kasım 2017; 23:45:12 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    hocam bu durum bilgisayar monitörü için de geçerli mi ?
    bana illa ips al dedikleri için ips aldım ve şu an chrome de bazı sitelerde ekran gidip gelme yapıyor (misal türkcell ana sayfasında)
    nedeni bu olabilir mi ? daha önceki monitör 10 yıllıktı ve bu tür bir sorunla hiç karşılaşmamıştım

ancak chrome de donanım hızlandırmayı kapattığımda sorun kalmıyor
    can sıkıcı bir durum var yani
  • IPS mi VA mı sorusuna, PC monitöründe de, TV'de de tercihimi IPS'ten yana kullanırım. Salonda, VA panelde dik oturmazsam canlı görüntü alamıyorum. Kontrast değeri yüksek olmasının hiçbir anlamı kalmıyor. Ben TV yada PC'yi oyun amaçlı kullanmıyorum. Karanlık oyun sahneleriyle işim yok, ilgilenmiyorum. VA panelde oturmamış doğal olmayan renklerle boğuşuyorum. IPS'ten ise çok daha memnunum. Beynimi gereksiz yere yormuyor.

Her şeyin doğrusu yaptığınız işe göre değişir. VA panel benim işime yaramıyor, IPS'i çok daha faydalı görüyorum ve öneriyorum. Saatlerce PC başında oturup, tasarım yapanların da tercihi IPS paneller. Onları da daha az yoruyor.
  • beyler güncel kanal listesi olan yokmu bu seri için bir kaç sayfa geride vardı onu deneedim çalışmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacaardıç

Bi ara banada oldu güncelleme yaptıkdan sonra duzelmişti.

Güncelleme sorgusu yaptım ama zaten son sürümmüş zaten, sonra bizimkiler Türk usulü fişi takıp çıkarmışlar belli süre sonra kendine gelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar PS4'te oyun oynarken gecikmeler yaşanıyor gibime geliyor. 60KU7000 serisi kullanıyorum. İnput lag değerleri ile ilgili sanırım. Bu değerleri öğrenebileceğimiz bir yer ya da ölçebieceğimiz bir şey var mı? Oyun modunda hep ama sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: master90

IPS mi VA mı sorusuna, PC monitöründe de, TV'de de tercihimi IPS'ten yana kullanırım. Salonda, VA panelde dik oturmazsam canlı görüntü alamıyorum. Kontrast değeri yüksek olmasının hiçbir anlamı kalmıyor. Ben TV yada PC'yi oyun amaçlı kullanmıyorum. Karanlık oyun sahneleriyle işim yok, ilgilenmiyorum. VA panelde oturmamış doğal olmayan renklerle boğuşuyorum. IPS'ten ise çok daha memnunum. Beynimi gereksiz yere yormuyor.

Her şeyin doğrusu yaptığınız işe göre değişir. VA panel benim işime yaramıyor, IPS'i çok daha faydalı görüyorum ve öneriyorum. Saatlerce PC başında oturup, tasarım yapanların da tercihi IPS paneller. Onları da daha az yoruyor.

Bu ips mi va mı sorunsalı kişinin cidden kullanım amacına yönelik olarak değişir.Ben ips de kullandım , va da kullandım , plazma da kullandım.Şu an ku7000 var tv olarak.Evet siyahlar ips panel bir tvye göre çok çok daha iyi.Hatta panasonic plazmalarla bile kapışır.Fakat dediğiniz gibi odada sizden başka biri de tv izliyorsa aynı canlı görüntüyü alamıyor.İki arkadaşı eve çağırıyorum.Onlar yanda oturuyor ben tam tv karşısında.Onlar izlerken renklerde ve kontrastta kayıp yaşıyor.Ailesiyle yaşayanlar için de aynı sıkıntı birebir geçerli.Tek yaşayan biri , direkt tv karşısına yayılıp keyif yapacaksa va panel seçmeli muhakkak.Eğer ailenin diğer bireylerini düşünmüyorsanız , evde reis benim tv karşısında en güzel yer benim orayı da kimseye vermem diyorsanız yine va panel seçin:) Yok eşitlikçiyseniz herkes düzgün görsün diyorsanız tercihiniz ips olsun.DÜn ips monitörde oyun oynadım , alt ve üstteki bantlar simsiyah değil böyle yansımalı açık tonda siyah.Bu va panelde tam simsiyah oluyor ve gece ışıkları kapattığınızda o alt üstteki bantlar tvnin çerçevesiyle birşeşip oda içindeki karanlıkla bütünleşiyor.Rahatsız edici bir görüntü olmuyor ipsteki gibi.Daha doğru renk başarımı için , tvyi monitör yapıp photoshop vs kullanıyorsanız yine ips tercih edebilirsiniz.Ben oyunda da filmde de va paneli tercih ederim.Bu siyah oranlarıyla olede çok yakın bir görüntü alınıyor.Oledlerin de satması için ekstra birşey yapması lazım artık.

• Selamlar arkadaslar.ku7000 modelinin 40", 42" ve 43" boyutlari arasinda ozellik olarak bi fark var miydi ? Monitor olarak kullanmak icin 40" olanindan bi tane alabirim.Ozellik farki , goruntu kalitesinde bi fark varsa bilmek isterim.Eger bir fark yoksa 42" ve 43" gibi birbirine cok yakin bu boyutlari ne amacla cikarmislar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 4 Aralık 2017; 10:20:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozyun86

Arkadaşlar PS4'te oyun oynarken gecikmeler yaşanıyor gibime geliyor. 60KU7000 serisi kullanıyorum. İnput lag değerleri ile ilgili sanırım. Bu değerleri öğrenebileceğimiz bir yer ya da ölçebieceğimiz bir şey var mı? Oyun modunda hep ama sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

Ne tarz bir gecikme yaşıyorsunuz input lag dediğimiz gecikme türü bastığınız butonun ekranda tepki süresini geç görüyor olmanızdır. Yaşadığınız bu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ataman5

quote:

Arkadaşlar PS4'te oyun oynarken gecikmeler yaşanıyor gibime geliyor. 60KU7000 serisi kullanıyorum. İnput lag değerleri ile ilgili sanırım. Bu değerleri öğrenebileceğimiz bir yer ya da ölçebieceğimiz bir şey var mı? Oyun modunda hep ama sorun devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

Ne tarz bir gecikme yaşıyorsunuz input lag dediğimiz gecikme türü bastığınız butonun ekranda tepki süresini geç görüyor olmanızdır. Yaşadığınız bu mu?

Aynen hocam sorun tam da o. Örneğin fifa ile ilgili youtuber videolarını izlediğimde o ellerindeki oyun kollarının tuşlarına bastıklarında oyunun menülerindeki hızlı geçişleri görünce şaşıyorum. Bendeki kağnı gibi değil ama aradaki fark muazzam. Bu haliye oyun içinde de tuşları kullanmada çok etkiliyordur.

• amazoon A kullanıcısına yanıt
    epey eskilerde var onu bulabilirsen kullan.

kanal ayarlama nasıl oluyor öğrensem kendim kanal düzenleyip liste yapacağım.
  • TV'yi rahatlatmanız için ara sıra fişten çekmenizi öneririm.

• quote:

quote:

quote:

Aynen hocam sorun tam da o. Örneğin fifa ile ilgili youtuber videolarını izlediğimde o ellerindeki oyun kollarının tuşlarına bastıklarında oyunun menülerindeki hızlı geçişleri görünce şaşıyorum. Bendeki kağnı gibi değil ama aradaki fark muazzam. Bu haliye oyun içinde de tuşları kullanmada çok etkiliyordur.

TV'yi oyun moduna aldınız mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun modunda devamlı oynarken.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun modu ekran ayarlarını sıfırlayın.
    Sonra oyun modunu kapatın.
    Doğal görünüme alın.
    Tekrar oyun modunu açın.
    Ekran ayarları olan 16:9 gösteren menüdeki ekrana sığdırın otomatik olduğundan emin olun.

Belki fayda sağlarsınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun modu ekran ayarlarını sıfırlayın.
    Sonra oyun modunu kapatın.
    Doğal görünüme alın.
    Tekrar oyun modunu açın.
    Ekran ayarları olan 16:9 gösteren menüdeki ekrana sığdırın otomatik olduğundan emin olun.

Belki fayda sağlarsınız.

Eyvallah hocam deneyeceğim

• http://www.playvision.com.tr/playvision-btt005-verici.php#menu

Bu aleti tv ye takıp bluetooth kulaklık bağlamak istiyorum bu cihazı deniyen varmı tv bağlasak bu aleti görürmü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinmustafa -- 8 Aralık 2017; 14:40:26 >
  • sirinmustafa S kullanıcısına yanıt
    Tv de jack girişi yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kulübe selamlar. MU7000 serisi bu tv ile aynı özelliklere mi sahip? Ya da yeni nesil bir seri olduğu için MU7000 daha mı iyi?

Bir de, Samsung 7 Serisi TV'lerin Türkiye sürümlerinin aslında 6 Serisi donanıma sahip olması nasıl bir saçmalık? Her yerde bunu okuyorum. İnceleme sitelerindeki puanlar bizim ükemizdeki TV'leri kapsamıyor o zaman.

• Donanımda 7 yerine 6 serisinin kullanılması, dolandırıcı firmaların uyguladığı bir satış taktiği benzeri. Bu markaya yakışmıyor. Pazarlama bölümünün kalitesi(zliği)ni ortaya koyuyor. Markanın değeri gözümde artık farklı bir yerde bulunuyor ve aklımdan hiç çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi master90 -- 10 Aralık 2017; 8:4:34 >
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.