Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır takip ettiğim bir başlıktı. Bende bu TVnin 49ku7500 olan modelini kullanıyorum.
    Deneyimlerimi paylaşmak istedim. Aynı zamanda ps4 pro ile birlikte kullanıyorum. Özellikle fifa 17, bf1, mortal kombat, uncharted gibi oyunları da oynuyorum.

Tv performans ve görüntü kalitesi olarak gerçekten çok iyi diyebilirim.
    Playstation 4 pro performansı da gayet iyi ve akıcı. Bazı arkadaşlar titremeden bahsetmişler. sanırım yazılımdan kaynaklanan bir sorun bu. Tvyi ilk aldığımda eski yazılım ile bende de aynı sorun vardı. Daha sonra çıkan sürücü ile güncelledim sorun devam etti. Bir sonraki sürücü de bunu ortadan kaldırdılar. Herşey gayet temiz ve sorunsuz çalışıyordu ki bir kaç gün önce gelen son güncelleme ile lanet titreme geri geldi. Tvnin ayarlarını dibine kadar kurcaladım ama maalesef ayarlar ile halledilebilecek bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Gerçekten benim gibi böyle şeylere takılan biriyseniz bütün oyun ve tv keyfinizin kaçmasına sebep olabilen bir şey bu. O kadar para verip güzel diye alıyorsunuz böyle bir şeyin olmaması gerekir. Ama bu hata dediğimiz titremenin de çok kısa bir an olduğunu ve sürekli olmadığını hatırlatalım.

Özellikle ekran geçişlerinde yaptığını farkettim. Görüntü yenileme hızıyla doğrudan alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Misal maç izlerken yakın kameraya geçince sonra tekrardan geniş açı kameraya geçtiğinde bir anlık titreme oluyor. titreme dediğimiz olayda bilgisayar oyuncularının aşina olduğu fps düşmesi diye niteleyebiliriz. Anlık düşüp tekrardan artması olarak kısaca özetleyelim.

Fark ettiğim bir diğer husus şu, automotion kapatınca akıcılığı kaybolmadan gayet iyi performans veriyor. Özellikle oyunlarda bu titremenin olmamasını istiyorsanız automotionı kapatın mutlaka. Ben kapattığımda titreme yapmıyor. Özellikle fifada automotion açıkken bir başka akıcı ve güzel görünüyor ama dediğim gibi ekran geçişlerinde çok kısa süreli titreme mevcut. Oyunu da uhd ve 60 fpsde çalıştırıyorum. Bunu da tvde ki tizen yazılıma bağlıyorum. Bir önceki güncellemede bu sorun ortadan kalkmıştı hem automotion açıkken hemde fifa vs gibi oyunlar oynarken ya da tv de maç izlerken asla böyle bir sorun yaşamıyordum.
    Maçları da digiturkten full hd olarak izliyorum(tv 4k ama digiturkun 4k fiyatı çok tuzlu)

Bir sonraki güncellemede bu sorun çözülür artık diye umuyorum. Konuyla alakalı başka bilgisi olan arkadaşlar varsa onlarında yorumlarını yada çözümlerini bekleriz.

• güncellemeyi yapalım mı şimdi yapmayalım mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronikzll

Sonorous marka küçük bir klavye aldım. Kumanda boyutlarında sayılır. Everest marka mause. On numara çalışıyorlar.

everest hangi model mouse acaba..hocam 3 gundur mouse bakiyorum 150tllik mouse oneriyor hep satis temsilcileri sana zahmet bi yardimci olsan.

sonorousun kendi mouse kismi calismiyormu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: windtalker425

Arkadaşlar merhaba, yeni üye oldum.40ku7000 tv var ve 2+1 ses sistemimi bağlamak istiyorum, 3.5 mm jak var. Hdmi arc özelliğini kullanarak hdmi vga dönüştürücüden ses alıp ses sistemine verebilir miyim?

Arkadaşlar merhaba, tekrar soruyorum yardımcı olabilecek var mı? 40ku7000 tv var ve 2+1 ses sistemimi bağlamak istiyorum, 3.5 mm jak var. Hdmi arc özelliğini kullanarak hdmi vga dönüştürücüden ses alıp ses sistemine verebilir miyim?

• HDMI VGA dönüştürücünün üzerindeki ses çıkış noktasına 2+1 ses sisteminizi bağlayıp deneyebilirsiniz. Teknik olarak bir sorun olmaz.

• buradil B kullanıcısına yanıt
    xbox bağlıyorum gayet memnunum
  • UE60KU7000UXTK60" KU7000 Smart UHD 4K Flat tv. sahibiyim. Kanal ismini değiştirme seçeneği yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı acaba. Dün PLANET PEMPE adlı kanal SONY CHANELL OLARAK Yayınına devam ediyor. Şimdi PLANET PEMPE adını değiştiremiyorum.
  • Ben ayrıca mevcut transponder frekansını da değiştiremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkus

UE60KU7000UXTK60" KU7000 Smart UHD 4K Flat tv. sahibiyim. Kanal ismini değiştirme seçeneği yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı acaba. Dün PLANET PEMPE adlı kanal SONY CHANELL OLARAK Yayınına devam ediyor. Şimdi PLANET PEMPE adını değiştiremiyorum.

Önceki yazılımlarda kanal ismi değiştirilebiliyordu yeni yazılımda ne hikmetse kanal ismi değişmiyor. SamsChannelEditor programını kullanarak değiştirmeyi deneyeceğim bakalım.

• zblacKkenedz kullanıcısına yanıt
    Titreme büyük sorun valla. Benim tvde'de tek sorun bu. Ayarlardan toparlamaya çalıştım toparlandı ama mesela bir filmde yapmıyor diyerinde yapıyor vb. Sonra o film için ayar yapıyorum uzun iş :D servise söyledim yayından diyorlar direk bende uğraşmadım hiç çünkü ps4 için aldığım için tv'yi ps4 performansından çok çok mutluyum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

Titreme büyük sorun valla. Benim tvde'de tek sorun bu. Ayarlardan toparlamaya çalıştım toparlandı ama mesela bir filmde yapmıyor diyerinde yapıyor vb. Sonra o film için ayar yapıyorum uzun iş :D servise söyledim yayından diyorlar direk bende uğraşmadım hiç çünkü ps4 için aldığım için tv'yi ps4 performansından çok çok mutluyum.

Ayar yaptım dediğiniz automotion ayarı mı hocam? Açık kapalı kişisel nasıl kullanıyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dün gece televizyonun download hızını test ettim. Televizyondan speedtest.net üzeriden download hızım 1.2 çıktı. Dizüstü ile ölçtüğümde 7.8 çıktı. Her iki ölçümü ethernet kablosu takılı iken yaptım. Sizce bu kadar fark olması normal mi??? Sizin tv ler ne durumda bir bakar mısınız?

Tv modelim UE48JU6570UXTK
  • Titreme sorunu yaşayan arkadaşlar

Olay sadece TV izlerken mi oluyor? (DSmart, Digiturk, Teledünya veya normal uydu yayını farketmez)

720p,1080p veya 2160p bluray, usb üzerinden film veya oyun konsollarında aynı sıkıntıyı yaşıyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitaliano

Netten almadım direkt mağazadan aldım..Vatan bilgisayar - 3400 TL...söylediklerine göre 100 TL indirim varmış dün.

Çok iyi fiyata almışsınız, hayırlı olsun

• master90 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim mağazada denedik olmadı ama ben de olabileceğini düşünüyorum. Deneyen var mı merak ettim

• Arkadaşlar ürünün teşhir olup olmadığını anlamak için kullanım süresine nasıl bakıyoruz?

• Selamlar 43'' veya 50'' ku7000 en uygun fiyat nerede?Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Press_Play_On_Tape kullanıcısına yanıt
    Dostum konsollarda eğer automotion açıksa fifa oyununda çok kısa süreli titreme yapıyor. Buda sanırım samsunga özel bir durum çünkü bir kaç gün önce bir akrabamda yine ps4 fifa yaptık automotion açıktı ve titreme aynen devam etti. Tv modeli samsung ama farklı bir modeliydi. Automotion kapattığımda ne fifada ne bir başka oyunda asla titreme olmuyor. gayet güzel çalışıyor.

dizi film izlendiğinde hiç titreme yaptığını görmedim. automotion açık veya kapalı olsa da farketmedi. Digiturk üzerinden film ve dizi izlerken hiç denk gelmedi. Aynı zamanda usb cihazından dizi izliyorum 720p olarak yine titreme yapmıyor.
  • 50ku7000 kullanıcı arkadaşlar puhu tv nin sorundan haberi yok galiba sizden ricam puhu tv facebook sayfasından yazarsaniz ilgilenip çözebilirler heralde

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Sonuç alabilirseniz paylaşın lütfen. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.