Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paket açılışında sorunla başladık. Bugün kuruluma geldiler ve paketten çıktığında çerçevenin sol alt kısmında baya çizik vardı. Değişim formu tuttu servis, videolarını falan çekti. Şimdilik tv yi kurdular fakat bir hafta içinde yenisinin getirilerek kurulacağı bu mağduriyetin giderileceğini söylediler. Bakalım neler olacak
  • Beyler sizce bu tv yi 2000 tl'ye satıp VESTEL 4K tv almaya değer mi? 7-8 aydır kullanıyorum bu tv yi memnunum ama ne bileyim değişiklik olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dimitradon kullanıcısına yanıt
    İki model arasında tercihin KU7000 olsun bende ku7000 (oyun için ps4pro) ve LGuf950v var.
  • bodrum kullanıcısına yanıt
    49 ks8500 almistim bandig çoktu iade ettim 55ks8500 aldım bandig yok ama ışk sızması var

• bandin benim 60 ku7000 dede var biraz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.
    55KU7000 aldım ve Hertz = 50 olarak görünmekte. Aynı fiyatta olan farklı marka tv'lerde 800hz görünüyor.
    Bunun diğer televizyonlardan farkı nedir? normalde 3-4 yıl önce aldığım FULL HD tv'de bile 800hz vardı.
    Alırken 50hz kısmına pek dikkat etmemiştim, nedenini bilen var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitaliano

Arkadaşlar bir sorum olacak.
    55KU7000 aldım ve Hertz = 50 olarak görünmekte. Aynı fiyatta olan farklı marka tv'lerde 800hz görünüyor.
    Bunun diğer televizyonlardan farkı nedir? normalde 3-4 yıl önce aldığım FULL HD tv'de bile 800hz vardı.

800hz olayı yazılımsal bir olay.Ona takılmayın.Bu tv de yazılımla 2000hz'e çıkıyor(şu an atıyorum bu değeri ama bundan önce kullandığım , deli gibi görüntü titremesi yapan Lg 49uf8507 1600hz ise bu da 2000hzdir ).Bu değerleri asla kale almamak lazım.Bu tvnin gerçek panel tazeleme oranı 50-60hzdir.Bunda da takılacak birşey yok.60hz dünya standardında bir tazeleme oranı zaten.
  • West Coast kullanıcısına yanıt
    55KU7000 Aldım 3250 TL geldi şuan kargoda umarım bir sorun yaşamayız
  • quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

quote:

Orijinalden alıntı: yigitaliano

Arkadaşlar bir sorum olacak.

800hz olayı yazılımsal bir olay.Ona takılmayın.Bu tv de yazılımla 2000hz'e çıkıyor(şu an atıyorum bu değeri ama bundan önce kullandığım , deli gibi görüntü titremesi yapan Lg 49uf8507 1600hz ise bu da 2000hzdir ).Bu değerleri asla kale almamak lazım.Bu tvnin gerçek panel tazeleme oranı 50-60hzdir.Bunda da takılacak birşey yok.60hz dünya standardında bir tazeleme oranı zaten.

Açıklayıcı yanıtınız için çok teşekkür ederim.
    Şimdi daha mutluyum :)

Bu arada 3250 TL çok iyi fiyat hayırlı olsun @dimitradon.

• arkadaşlar trt4 k da titreme yapmaya başlamış ,malum 4k yayın yapan kanal olmadığı için bakmamıştım
    galiba son güncelleme buna neden oldu
    güncelleme yapmayın diyen arkadaşlar haklı galiba :)
  • merhaba arkadaslar 43 ku 7000 tvm var.gecen yil 9 uncu ayda aldim 1 veya bir bucuk ay sonra ekran banding sorunu yuzunden degisim oldu yeni tv geldi fakat gelen tv dede ayni sorun vardi sıkıldığım icin birde digrr tv ye gore az oldugu icin kabul edip kullandim.gecenlerde tvde pembe mercimek buyuklugunde ve siyah ekranda belli olan ölü piksel gördüm ve servisi aradim genel merkezden kayit actirdim servis dun aradi ve tv nin panelini degistireceklerini soylediler seri nosunu tv nin arkasinda okumamimi istediler .neden tv yi degistirmediklerini panelin zaten tv nin neredeyse tamami oldugunu soyledim genel merkez oyle karar verdi yapacak birseylerinin olmadigini paneli degistireceklerini soylediler.soracagim benim bildigim 6 ay icinde tamir olmaz tv degisir diye biliyordum benim ikinci tv yi aldigim zamandan bu zamana 5 ay gecmis bu dedigim ilk tv den mi basliyor bu sure yoksa ikinci degisimden gelen tv denmi izlemem gereken yol nedir ben degisim istiyorum panel degisimi degil bilen arkadaslar yardim ederse sevinirim tesekkurler

• baysalgurler B kullanıcısına yanıt
    benim 60ku7000 tvimdede panelde bir köşesinde garip bir koyuluk vardı bendede panel değiştirdiler, ikinci gelen paneldede ilk panelime göre biraz daha fazla banding var artık uğraşamıyacağım için bıraktım.

• Batu055 B kullanıcısına yanıt
    SAMSUNG 60ku7000 led tv ler TUNER SORUNLU
    değerli arkadaşlarım
    SAMSUNG
    60ku7000 led tv ler sorunlu sakın yanaşmayın
    Samsung markasına duyduğum güveni ortadan kaldırdı
    antenim 150cm mega anten LNB im Almanya dan getirmiş olduğum 02 desibellik LNB her şeyim profesyonel ve profesyonel bir kullanıcıyım
    antenim motorlu
    15 gün önce 6.3.2017 de G.ANTEP Samsung bayisinden 60KU7000 modelli LED TV satın aldım Yetkili servis
    kurulumu yaptı gitti 52 doğuya gidiyorum 26 doğuya gidiyorum 19 doğuya gidiyorum 13 doğuya gidiyorum 4K yayını yok sinyal yüze 10 ya da hiç yok diğer TV ve uydu alıcımda sinyal oranı yüzde 90 yüzde 100
    diğer TV ve uydu alıcısında seyrEttiğim kanalları bu TV de alamadım
    daha önce de Samsung'dan almış olduğum 48h6500 TV kullanıyordum bu TV de hiç bir donanımsal bir sorun yaşamadım her uydudaki kanalların sinyal oranı yüzde 90 yüzde 100 sinyal alıyordum normal uydu alıcımda sinyal değerlerim yüzde yüz sinyal kalitesi alıyordum 60ku7000 LED TV'de sinyal oranı çok düşük kanallar gelip gelip gidiyor
    bu durumu hemen servise ilettim servis geldi TV deki donanımsal sorunu profesyonel aletlerle yerinde tespit edip rapor tutarak gittiler servis 1 hafta sonra yine gelerek bütün çanak anten donanımlarımı tekrar kontrol ederek videoya çekerek TV de donanımsal arıza olduğundan tam emin olarak rapor ve arıza kaydı oluşturdular 2 gün sonra servise gittiğimde biz video ve arıza kaydı raporlarını merkeze ilettik dediler Samsung çağrı merkezini defalarca aramama rağmen tatmin edici bir cevap alamadım
    bugün yine servise gittim bana bütün bilgilerin ve videoların merkeze gönderildiğini bizde tatmin edici bir cevap alamdık denildi servis yetkilisi bütün video ve arıza kaydı raporlarının lehimde olduğunu istersen Tüketici Mahkemesine başvuracağımı söyledi
    ne diyeceğimi şaşırdım 15 gün önce aldığım 60ku7000 LED TV hakkında hiç bir öneri ve çözüm üretmedi merkez tarafından aranmadım
    Yani piyasada 2500 ila lira arasında satılan 4K televizyonların tamamı 4K yayın izlerken benim Samsung'tan 4500 TL'ye almış olduğum 4K TV 4Kyı seyredemiyorum Sanıldığı gibi güvenilir bir firma değillermiş müşteri hizmetleri kötü derecede kötü çözüm odaklı değil mağdur etme odaklılar
    15 gündür beni oyalıyorlar 10 gün içinde cevap almazsam
    bende Tüketici Mahkemesine başvuracağım ve iade edeceğim bir daha da tövbe Samsung un hiçbir ürününü almayacağım
    bir daha Samsung mu tercih etmeyeceğim ve ettirmeyeceğim

• by esfur B kullanıcısına yanıt
    Benim tahminim yayınlar 60Hz tv paneli 50Hz, 10Hz'lik kayıptan dolayı bu durum (flickering) oluşuyor harici uydu alıcısı ile deneyeceğim tekrar cevap yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Virüsü -- 25 Mart 2017; 12:25:57 >
  • Arkadaşlar bilgisayarımdan hdmi ile 60ku7000 tv imde film izlerken uzak sahnelerde sanki video takılıyormuş gibi oluyoe hafif takılmalar oluyor usb ilede seyrederken de olabilir bu. Bunun için herhangi bir ayar yapamam gerekirmi, notebookta izlerken sıkıntı yok.

• pesimistanblue kullanıcısına yanıt
    Destekliyor logitech k400 touchpadli klavye alıp taktım. ufak birkaç uyumsuzluk harici çalışıyor. (Ör. Youtube da kullanılmıyor.) Kumandadan gezmek çok zor browserda lg kumandası gibi değil.

• Mrb arkadaşlar şu an carrefoursada 40ku7000 2059TL daha duşuk fiyata bula bilirmiym? Almayı duşuniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Virüsü

Benim tahminim yayınlar 60Hz tv paneli 50Hz, 10Hz'lik kayıptan dolayı bu durum (flickering) oluşuyor harici uydu alıcısı ile deneyeceğim tekrar cevap yazarım.

Hayır tv 60hz.60hz yayın yapan tek trt 4k var zaten.Diğer kanallar hep 25 ve 30hz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papione

Mrb arkadaşlar şu an carrefoursada 40ku7000 2059TL daha duşuk fiyata bula bilirmiym? Almayı duşuniyorum

Geçen hafta Gittigidiyor'dan 1999 TL'ye aldım. 100 TL'de Axess bonus kazandım. Takip ederseniz uygun fiyat düşüyor.
  • son güncellemeden sonra görüntülerde takılmayan tv takılmaya başladı.

eski sürümlere dönebiliyormuyuz bu tv de
  • 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.