Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Scorpio bites a Pony

Banding'i yok edecek bir Pattern var mı? Bazı Patternler cidden çok işe yarıyor..

evet banding yok edecek ayarlar varmı acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

quote:

Banding'i yok edecek bir Pattern var mı? Bazı Patternler cidden çok işe yarıyor..

evet banding yok edecek ayarlar varmı acaba?

Hocam YouTube da bazı Patternler çok işe yarıyor. Dün Ks7000 de bazı testler yaptım. Clouding den eser yok fakat sol alt köşede ufak bir banding problemi var,bunu çözmek gerek. 6 yıl High End Plasma kullanan biri olarak TV de ki en ufak detaylar bile gözüme hemen çarpıyor çünkü Plasma self emitting pixel olduğu için Clouding ve banding söz konusu bile değil di

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Popular Demand

quote:

Ben KS7000 55 inch aldım ve TV süper. Hiç bir Clouding veya banding problemi yok. HDR filmlerde adamın çenesini yere vurduruyor. Ekran Uniformity tek kelime ile aşmış

Hayırlı olsun. Güzel mantıklı bir tercih yapmışsınız.
    Güle güle kullanın.

Aynı yazılımı kullanan KS7000'i nereden aldınız? Sakıncası yoksa ne kadara mal oldu? Samsung Türkiye tarafınca maalesef ülkemizde zor bulunmakta...

Mümkünse eğer sizi yormasın diye uniform color on the screen olarak değilde, televizyonunuzun çerçeveleri gözükecek şekilde sadece bir adet gray uniformity resmini paylaşabilirmisiniz?

2016 yılı içerisinde özledik, böyle güzel fotoğrafları çünkü... Maşallah diyeyim önce.

Teşekkür ederim.

Ben Almanya da yaşıyorum hocam. 55 inch bana 1.200€'a mal oldu. KS9500 almıştım lakin bir TV de görülebilecek en kötü Clouding ve banding bu TV de idi. Herhalde ünite bozuk deyip yenisi ile degistirdim fakat manzara aynıydı. 9500'ü iade Edip parami geri aldım ve eBay den KS7000 55'i aldım. Şu ana kadar çok mutlu etti beni. Çok ufak bir banding var sol alt köşede ama çok baygın ve normal yayında belli olmuyor bile lakin yinede çok pirpirikli biri olduğumdan o banding oradan gidecek

• quote:

quote:

quote:

Ben KS7000 55 inch aldım ve TV süper. Hiç bir Clouding veya banding problemi yok. HDR filmlerde adamın çenesini yere vurduruyor. Ekran Uniformity tek kelime ile aşmış

Hayırlı olsun. Güzel mantıklı bir tercih yapmışsınız.
    Güle güle kullanın.

Aynı yazılımı kullanan KS7000'i nereden aldınız? Sakıncası yoksa ne kadara mal oldu? Samsung Türkiye tarafınca maalesef ülkemizde zor bulunmakta...

Mümkünse eğer sizi yormasın diye uniform color on the screen olarak değilde, televizyonunuzun çerçeveleri gözükecek şekilde sadece bir adet gray uniformity resmini paylaşabilirmisiniz?

2016 yılı içerisinde özledik, böyle güzel fotoğrafları çünkü... Maşallah diyeyim önce.

Teşekkür ederim.

Ben Almanya da yaşıyorum hocam. 55 inch bana 1.200€'a mal oldu. KS9500 almıştım lakin bir TV de görülebilecek en kötü Clouding ve banding bu TV de idi. Herhalde ünite bozuk deyip yenisi ile degistirdim fakat manzara aynıydı. 9500'ü iade Edip parami geri aldım ve eBay den KS7000 55'i aldım. Şu ana kadar çok mutlu etti beni. Çok ufak bir banding var sol alt köşede ama çok baygın ve normal yayında belli olmuyor bile lakin yinede çok pirpirikli biri olduğumdan o banding oradan gidecek

Profiliniz gizli olduğundan tahmin etmiştim. Hatta özelden soranlara yazışmalarda bu olasılığı belirtmiştim. Yine de şanslılardansınız.

2016 üretimleri için bir arkadaşımız, kusursuz cinayet yoktur samsungda kusursuz panel yoktur, diye yetkilileri ile kafa yapıyordu. Panel piyangosunda bulana 10.000 usd ödül veriyordu. Onunla sizi irtibata geçirecektim. Tek kare how's everyone's screen color uniformity? fotosu istemem ondandı.:

Neyse umarım gönlünüzden geçeni yaparsınız.

Yinede az hatalı bir paneliniz varmış. Keyfini çıkarın. :))

Saygılar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Popular Demand P kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi TV'nin performansı bir Edge Lit LED icin mükemmel. Bazı Patternler ile banding problemi asılabilir durumda. Lakin 9500 içler acısı haldeydi. HDR filmlerde siyah ekran bembeyaz gözüküyordu.

• Arkadaş anlamıyorum bu tv de Bluetooth varmı? Arada üst barda bilmem ne cihazı bağlanmak istiyor diye mesaj geliyo, sabah xperia cihazı bağlanmak istedi dedim buyurr sonra ne oldu bilmem:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Samsung 40KU7000 Modeli 2 Gün önce aldım, PS4 PRO bağladım. Fakat Aşağıdaki videoda olduğu gibi renklerde sorun yaşıyorum. Hareketsiz durunca daha acık harekete başlayınca daha koyulaşıyor renkler. Videoda otlara dikkat ediniz. Bakalım siz görebilecekmisiniz. Ayrıca 27`inç başka bir monitörde denedim böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Ayrıca bunu sadece PS4`de değil PC oyunlarındada yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 5 Mart 2017; 15:6:19 >

• Tv Bağlantısı HDMI 1 UHD renk aktif ettiniz mi ? birde oyun modunu aktif ettiniz mi ?
    ps4 pro ayarı rgb 2160 ayarlar tamam diyorsanız sorun farklı servise danışın.
  • West Coast kullanıcısına yanıt
    Hepsini denedim üstat denemediğim şey kalmadı her denemede aynı sonuç aldım. TV aldığım yere geri götürüp deneme yapacağım başka TV aynı sorun devam ediyor ise Başka model alacağım. Yapmaz ise TV değiştirip aynı modeli alacağım. Olduğu model değiştirmek zorunda kalır isem, hangi TV önerirsiniz 40-43 olacak şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastegL

Amma gömmeyi seviyorsunuz bee. şu başlığa bakarken tedirgin olarak aldım cihazı. Her tv başlığı böyle. Ama aldım mis gibi cihaz daha ne istiyorsunuz. Hdmi ile mortal combat x, fifa 16 oynuyorum her gün hiç sıkıntı yok. Tv kanallarını izliyorum. TRT4K izliyorum. Kablosuz görüntü aktarıyorum hem pc'den hem telden. Hiç bi sıkıntı yok. Beklentilerinizi düşürün biraz. Daha 10 sene önce tüplü tv kullanıyordunuz :)

PC'den görüntüyü TV'ye nasıl aktarıyorsunuz?
    Aynı ağı kullanıyorum TV ile, oyunları TV de oynamak istiyorum ama bi türlü yapamadım.
  • Patternle banding olayını yok etme işi nedir yav ? Plasmada geçici burn inleri renk yıkamayla falan yok ediyorduk da ledlerde mümkün mü böyle birşey ?
  • Arkadaşlar Samsung 50ku7000 tv almayı düşünüyorum. Bu TV nin PS4 pro uyumu nasıl. Kullanan arkadaşlar memnun mu acaba?

• 40KU7000 kullanıyorum. dün akşam fifa 17 oynarken tv'nin sağ üst köşesinden sol alt köşeye doğru süzülen bir çizgi beliriyor. Beliren çizgi belki saniye bile sürmeden kayboluyor. videosunu çektim akşam becerebilirsem buraya eklemeyi deneyeceğim.

sorun TV'den mi kaynaklanıyor, ps pro'dan mı bilemiyorum. ayrıca bu sorunu ne olarak tanımlayabiliriz bilgim de yok.

samsung yetkili servis tv yanındayken müşteri hizmetleri aramamı ve birlikte birkaç test yapmamız gerekeceğini söyledi. akşam arayacağım bakalım nedir problem.
  • Arkadaşlar, harddiskten film oynatmada sorun yaşayan var mı?

daha önce wd mkv player ile oynattığım filmleri 55ku7000 televizyonumda açamıyorum, desteklenmiyor uyarısı veriyor. nedeni ne olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: miracle1907

40KU7000 kullanıyorum. dün akşam fifa 17 oynarken tv'nin sağ üst köşesinden sol alt köşeye doğru süzülen bir çizgi beliriyor. Beliren çizgi belki saniye bile sürmeden kayboluyor. videosunu çektim akşam becerebilirsem buraya eklemeyi deneyeceğim.

sorun TV'den mi kaynaklanıyor, ps pro'dan mı bilemiyorum. ayrıca bu sorunu ne olarak tanımlayabiliriz bilgim de yok.

samsung yetkili servis tv yanındayken müşteri hizmetleri aramamı ve birlikte birkaç test yapmamız gerekeceğini söyledi. akşam arayacağım bakalım nedir problem.

Senin problemin banding. Yani hatalı Panel. Benim KS8000 de de sol alt köşede çok baygın bir banding problemi var ama normal yayınlarda ve oyunlarda hiç gözükmüyor amma ve lakin bir spor müsabakası izlerken kamera hızlı pan yaptığı için ufakda olsa görülüyor. YouTube da arkadaşın biri bu problemi donmuş bir bacon kutusu ile (domuz eti) çözdüğünü iddia ediyor. Donmuş düz bir nesneyi banding olan yere yaklaşık 30sn kadar tuttuğunda problemi cözüyormuş. Yorumlarda çoğu kişi işe yaradığını söylüyor.

https://youtu.be/nuOzmpUKTEY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chirrut Imwe -- 8 Mart 2017; 11:36:0 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: miracle1907

40KU7000 kullanıyorum. dün akşam fifa 17 oynarken tv'nin sağ üst köşesinden sol alt köşeye doğru süzülen bir çizgi beliriyor. Beliren çizgi belki saniye bile sürmeden kayboluyor. videosunu çektim akşam becerebilirsem buraya eklemeyi deneyeceğim.

Senin problemin banding. Yani hatalı Panel. Benim KS8000 de de sol alt köşede çok baygın bir banding problemi var ama normal yayınlarda ve oyunlarda hiç gözükmüyor amma ve lakin bir spor müsabakası izlerken kamera hızlı pan yaptığı için ufakda olsa görülüyor. YouTube da arkadaşın biri bu problemi donmuş bir bacon kutusu ile (domuz eti) çözdüğünü iddia ediyor. Donmuş düz bir nesneyi banding olan yere yaklaşık 30sn kadar tuttuğunda problemi cözüyormuş. Yorumlarda çoğu kişi işe yaradığını söylüyor.

https://youtu.be/nuOzmpUKTEY

Panel kolleksiyonunuza KS7000 den kısa süre sonra KS8000 ide dahil etmişsiniz.

almanyanın tabii ki ekonomisi güçlü, yaşayanların alım gücü kuvvetli !

KS9500 müydü KS8500 müydü iade ettiğiniz ?

Paylaşımınız ilginç farklı, ton balığı kutusu ile deneyeceğim

• Popular Demand P kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam Amerikan forumlarında takıla takıla dilim alıştı zira KS7000 US de 8000 olarak geçiyor. Şu donmuş nesne olayını bende bugün bir deniyecegim.

• ytd

borsacılar arasında kısaca "yatırım tavsiyesi değildir"i özetler.

tuhaf olan bu ifadenin hukuksal sorun yasamamak icin yazilmasina ragmen hukukta karsiliginin kesinlikle "yatirim tavsiyesi degildir" seklinde olduguna dair herhangi bir ipucu olmamasidir. internet forumlarinda olusturulan dilin hukuk tarafindan muhatap alinma ihtimalinin dusuk oldugu kullanicilar tarafindan unutulmamalidir.

iş çıkışı marketteyim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ytd

borsacılar arasında kısaca "yatırım tavsiyesi değildir"i özetler.

tuhaf olan bu ifadenin hukuksal sorun yasamamak icin yazilmasina ragmen hukukta karsiliginin kesinlikle "yatirim tavsiyesi degildir" seklinde olduguna dair herhangi bir ipucu olmamasidir. internet forumlarinda olusturulan dilin hukuk tarafindan muhatap alinma ihtimalinin dusuk oldugu kullanicilar tarafindan unutulmamalidir.

iş çıkışı marketteyim...

Bi denemek gerek. Sonunda birşey kaybetmeyeceğiz. Bazı yorumlarda "hayatımda yaptığım en tuhaf şey buydu ama işe yaradı" diyorlar

• https://www.youtube.com/watch?v=iC80rra-QXA&feature=youtu.be

videoda 3 saniyede bahsetmiş olduğum sorunu görebilirsiniz. Bu sorun salı günü oldu çarşamba olmadı bu akşam olacak mı göreceğiz.
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.