Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni güncelleme gelmiş: http://www.samsung.com/tr/support/model/UE50KU7000UXTK/

2017.02.25
    Upgrade File(USB type) Versiyon 1165.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 26 Şubat 2017; 10:17:51 >
  • 50ku7000 modelinde dahili hafıza ne kadar? Bende 48ju6480 var, dahili hafıza 3.77 gb yazıyor, bu seride bulamadım, 477 mb yazıyor, bu kalan hafıza mı yoksa kurulu uygulamaların boyutu mu anlayamadım, yazılım mı güncel değil acaba.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • melih06 M kullanıcısına yanıt
    Kalan hafıza
  • Popular Demand P kullanıcısına yanıt
    benim plex'i düzeltmedi. çakıldım kaldım. düzelirse, bir daha kesinlikle update yapmayacağım. allah korusun.
  • kurfali K kullanıcısına yanıt
    plex nedir dostum? Nede sorun oldu sizde?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üzüldüm sayın kurfalı :(

Benim arada sırada görev verdiğim evimizin multimedyadan sorumlu genel müdürü plex şu an sorunsuz çalışıyor. Ne demişler, çalışıyorsa kurcalama...

Sadece siz değil bu yazılım güncellemeleri ile sorun yaşayan ve düzeltemeyen çok kişi var. Yani yalnız değilsiniz. Bu son yazılım ilk 1165 zip dosya ile yayınlandı. Bize 1165.1 exe olarak dağıtıldı. Tesadüf ki her ay hemen hemen aynı tarihte bir güncelleme çıkarıyorlar :)

Güncelleme sonrası size amorti çıkmış ya büyük ikramiye piyango vuranlar ne yapsın. Servis yolları gözüktü.

Küçük mutluluklarla halimize şükür ettiren samsung yetkililerine selam olsun !!!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Popular Demand P kullanıcısına yanıt
    BU SON YAZILIMDA NELER DEĞİŞTİ ..
    İNDİRDİM FAKAT DAHA GÜNCELLEMEDİM ..
    GÜNCELLEYEN ARKADAŞLAR NE YAPALIM GÜNCELLEME YAPALIM MI?
  • Ben gerekmedikce güncelleme yapmıyorum. .

Her çıkan yazılımın elektronik ürünleri planlı eskitmeye(!) göre verildiğine inanan kariyerli ithal dayıları takip ediyorum.

Her türlü fikire de hürmet ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumdaşlarım bende 3500'e kadar televizyon arıyorum fakat araştırmalarıma göre Ku7000 ile Uh7700 arasında kaldım sizin fikirleriniz nelerdir ?

• @valley4891_sony
    @miracle1907

Arkadaşlar bende PS4 PRO için bu Samsung UE-40KU7000 Modeli almayı düşünüyorum. Sizce nasıl bir TV. Yakın mesafeden kullanacağım için ufak tercih etmeye çalıştım. Başka TV`mi önerirsiniz, yoksa hiç gerek yok TV çok güzel LAG, yada Titreme gibi sorunları yokmu dersiniz. Fifa olsun Araba Yarışı olsun sorun olurmu. Sizlerin cevapları öenemli, ona göre alacağım yoksa başka TV bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var 3-4 ay önce 60ku7000 tv aldım yeni mi gözüme çarpıyo yoksa aldığımda varmıydı bilemiyorum fakat ekranın sağ altında dikine ve enine çizgiler var hatta bu çizgiler ekranın üzerindeki nesnelere göre değişiyor özellikle gri tonlarda belli oluyor servis çağırdım bakalım ne olacak sonucu
     Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu

Son durum nedir ?

• Geçenlerde wifi problemi yaşadım, normal çalışan TV hiç bir şekilde kablosuz bağlantıları görmedi, düzelmedi de.
    Son çare Hard Format attım tv'ye. ne var ne yok her şey gitti, sıfırdan kurulumu yaptım.
    Fakat servis menüsünde satın alma tarihi yazıyordu o tarih silinmiş.
    Hard Format atan oldu mu acaba o tarih yeniden yazılabiliyor mu? yazılamıyorsa bir sorun olur mu garanti açısından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mockingjay

Arkadaşlar Merhaba,

Samsunga olan ön yargımı kırıp 40 yada 43ku7000 almayı düşünüyorum. Daha önce vestel 49ub8300 aldım ve iade ettim. Ps4 kullanımında gayet iyi olan tv iş film izlemeye gelince insan suratları turuncu sarı tarzı oldu renkler hep kotuydu sanki televizyon sarılık hastalığına kapılmış gibiydi ve iade ettim. Sizden ricam bu televizyonun full hd film dizi performansı renk kalitesi nasıl ? ps4 te iyi olduğunu çok duydum ancak fhd filmlerde dizilerde nasıl buda önemli benim için. Sizden gelecek cevaplara göre ya bu tv yi yada fullhd bir tv alacağım. Yorum yaparsanız bu konuyla alakalı sevinirim. Konuyu nerdeyse baştan sona okudum ama benim sorunumla alakalı birşey göremedim birde şunu merak ediyorum acaba bütün 4k tvlerde renk öyle sarımtrak mı oluyor fhd filmlerde dizilerde ?

Güncel

• quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Samsunga olan ön yargımı kırıp 40 yada 43ku7000 almayı düşünüyorum. Daha önce vestel 49ub8300 aldım ve iade ettim. Ps4 kullanımında gayet iyi olan tv iş film izlemeye gelince insan suratları turuncu sarı tarzı oldu renkler hep kotuydu sanki televizyon sarılık hastalığına kapılmış gibiydi ve iade ettim. Sizden ricam bu televizyonun full hd film dizi performansı renk kalitesi nasıl ? ps4 te iyi olduğunu çok duydum ancak fhd filmlerde dizilerde nasıl buda önemli benim için. Sizden gelecek cevaplara göre ya bu tv yi yada fullhd bir tv alacağım. Yorum yaparsanız bu konuyla alakalı sevinirim. Konuyu nerdeyse baştan sona okudum ama benim sorunumla alakalı birşey göremedim birde şunu merak ediyorum acaba bütün 4k tvlerde renk öyle sarımtrak mı oluyor fhd filmlerde dizilerde ?

Güncel

kendi adıma konuşayım, 43ku7000 kullanıyorum, alacak olsam bunu almam,
    tam karşıdan ve çok iyi ayar yapılmışsa görüntü kaliteli,
    Ama biraz yandan baktığında renkler değişiyor, grileşme oluyor, özellikle beyaz-gri sahnelerde...
    Belki sadece bende var bu bilmiyorum ama ben bir daha bu seri TV almazdım.

• PS4 PRO için hangi TV alacağız, bir türlü karar veremedim.
  • Tv den memnunum hocam ps4 pro da futbol hariç birçok oyun test ettim sorun yaşamadım şimdiye kadar gayet güzel ve net görüntüler tavsiye ederim oynama mesafeniz yakın ise 40 ekran isinizi görür

• quote:

Orijinalden alıntı: valley4891_sony

Tv den memnunum hocam ps4 pro da futbol hariç birçok oyun test ettim sorun yaşamadım şimdiye kadar gayet güzel ve net görüntüler tavsiye ederim oynama mesafeniz yakın ise 40 ekran isinizi görür

Hocam yaklaşık mesafem 1 Metre, 40`dan ufakta yok zaten en ufak 40 var.
  • Bir önceki yazılım güncellemesinde ghosting oluşmaya başlamıştı.Bu güncellemeyle birlikte iyice sıçmışlar.Ghosting efekti felaket.Baya belli oluyor.Zaten aldıgımda tertemiz olan panel son bir ayda bulutlanmaya , banding yapmaya başlamıştı.Bunu arkadaşların dediği gibi bilerek yapıyor olabilirler.Buna inanmaya başladım.Panelde öyle bir banding oldu ki gri tonlarda panelin sağ kısmı diğer kısımlara göre bariz daha koyu gösteriyor.Açık giri koyu gri farkını görebiliyorsunuz.

Bunu nasıl aşacağız beyler ? Bu duruma bi dur dememiz gerek.Yazılım downgrade edebiliyor muyuz ? Etsek faydasını görür müyüz ?
  • Büyük boyutlu video açısından bilgi olarak dursun.

Suicide squad filmini indirmiştim. Özellikleri aşağıda. 57.7GB lik filmi hiç donmadan oynattı.

Complete name : E:\Suicide Squad (2016) 2160p 4K UltraHD (x265 HEVC 10bit) 2ch
    .mkv
    Format : Matroska
    Format version : Version 2
    File size : 57.8 GiB
    Duration : 2 h 14 min
    Overall bit rate : 61.4 Mb/s
    Encoded date : UTC 2016-12-14T21:05:34Z
    Writing application : HandBrake 20160604111422-9206444-master 2016060501
    Writing library : Lavf56.1.0 / Lavf56.1.0

Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L6.1@Main
    Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
    Bit rate : 59.5 Mb/s
    Width : 3 840 pixels
    Height : 2 160 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate mode : Constant
    Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.299
    Stream size : 56.0 GiB (97%)
    Writing library : x265 1.9+3-63308f7658c3:[Windows][GCC 5.2.0][64 bit] 10bit
    Encoding settings : wpp / ctu=64 / min-cu-size=8 / max-tu-size=32 / tu-intra-depth=1 / tu-inter-depth=1 / me=1 / subme=2 / merange=57 / no-rect / no-amp / max-merge=2 / temporal-mvp / no-early-skip / rdpenalty=0 / no-tskip / no-tskip-fast / strong-intra-smoothing / no-lossless / no-cu-lossless / no-constrained-intra / no-fast-intra / open-gop / no-temporal-layers / interlace=0 / keyint=240 / min-keyint=24 / scenecut=40 / rc-lookahead=20 / lookahead-slices=8 / bframes=4 / bframe-bias=0 / b-adapt=2 / ref=3 / limit-refs=3 / no-limit-modes / weightp / no-weightb / aq-mode=1 / qg-size=32 / aq-strength=1.00 / cbqpoffs=0 / crqpoffs=0 / rd=3 / psy-rd=2.00 / rdoq-level=0 / psy-rdoq=0.00 / signhide / deblock / sao / no-sao-non-deblock / b-pyramid / cutree / no-intra-refresh / rc=abr / bitrate=61000 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=51 / qpstep=4 / ipratio=1.40 / pbratio=1.30
    Default : Yes
    Forced : No
    Color range : Limited
    Color primaries : BT.709
    Transfer characteristics : BT.709
    Matrix coefficients : BT.601

Audio
    ID : 2
    Format : AC-3
    Format/Info : Audio Coding 3
    Mode extension : CM (complete main)
    Format settings, Endianness : Big
    Codec ID : A_AC3
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 640 kb/s
    Channel(s) : 2 channels
    Channel positions : Front: L R
    Sampling rate : 48.0 kHz
    Frame rate : 31.250 FPS (1536 spf)
    Compression mode : Lossy
    Delay relative to video : -5 ms
    Stream size : 617 MiB (1%)
    Title : Stereo
    Default : Yes
    Forced : No

• Televizyonun oyun kalitesinden ne kadar memnunsam,futbol yayınlarındaki kalitesinden bir o kadar da memnun değilim. Gözlerim kanadı yemin ederim izlerken. Var mı önerebileceğiniz bir ayar?

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.