Şimdi Ara

Samsung KU7000 Kullanıcılar Klubu (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
117
Favori
314.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ahahahahahahaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz duvar görüntülerindeki ekranda karıncalanmaların sebebi nedir?
  • Bu fotolar da oynama var mı. çamur gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: batari2521

herkese tekrar merhaba, vatan bilgisayardan sipariş etmiş olduğum 60KU7000 ürün kargoya teslim edildi ve kargo hareketlerinde kargonun hasarlı olarak geleceğini görünce vatan ile irtibata geçtim ve ürünün hasarlı geleceğini söyledim. kargoyu almayın kargo şirketine iade edin dediler biz hemen yeni çıkış yapalım dediler. benim tabi midem bulandı bir kere, dolayısıyla bu teklifi kabul etmedim ve para iadesi istedim. akabinde onaylıyor musunuz dedi :)) bu kadar kolay oldu,,, sizlere nacizane tavsiyem kargo hareketlerini ve fiziken gelen ürünü iyice inceleyin, fakat ürünü taksit ile almıştım vatandan, acaba ödemeyi taksit taksit mi yoksa peşin olarakmı iade ederler, buna banka mı karar veriyor? bilen varmı ?

Arkadaşım bende vatan mağzasından taksitle aldığım ürünü iade etmiştim. Ürün iadesi şöyle sen ürünü taksitle aldığın için mağza ödemeyide taksitle yapıyor. Ancak ödeme bir ay sonra geçiyor hesabına ve ondan sonra her ay ödeme yapılıyor. Yani sen kredi kartının ilk taksidini bankaya diyelim ki aralık aynın 15 inde ödüyorsun mağzanın ödemesi ocak 15 inde başlıyor. Dolayısı ile ilk hesap ekstireni görünce vay param yatmamış diye telaşlanma ( Benimki böyle oldu )

• slarguc kullanıcısına yanıt
    Ben de Vatan İzmir'den aldım cihazımı. Ben de alırken kutuyu ben seçerim. Açarız burada bakarız, çalıştırıp kontrol edreriz. Aksi takdirde almam dedim.Aynen de öyle oldu. Görevli arkadaş da benim abidik gubidik sorularıma dayanamadığından mıdır iyi niyetinden midir bilemem. Kutuyu ben seçtim, açtık baktık test ettim kendi çapımda. Beğendim herşeyini kontrol ettim kuti içeriği vs. Attım taksiye 50 lira da taksi parası verdim bana başka kutu yollarlar bir de diye riske girmek istemedim. Paranoyak yaptılar insanı satıcılar bu derece.

Bu arada kumandanın olduğu kutudan CI adaptörü çıkıyor. Sizinki daha önce kurcalanmış belli ki.

• batari2521 B kullanıcısına yanıt
    Oynama yok kesinlikle üsttekiler sd yayınlardaki bozukluk için paylaştım alttaki fotoğrafta ise tv nin genel görüntüsü ayrıca bandingde var yukarıdan aşağı 4-5tane insan bindiği dalı kesmez ama ben 2.kez alarak bu hatayı yaptım 1 ekimden beri gün yüzü göremedik

• Arkadaşlar auto motion plus ı hangi ayarda kullanıyor sunuz?

• arkadaşlar alt yazılar geçerken yazı dağılıyor ve titreme oluyor sizde de oluyor mu? Çözüm nedir acaba yoksa hatalı mı panel?
  • efe0982 E kullanıcısına yanıt
    Normal hocam panel 50 hz.

• Arkadaşlar TV nin servis menüsüne girebilen tecrübeli birisi;

Option - MRT Options menüsüne girip front panel color yazısının karşısındaki değeri söyleyebilir mi acaba?

Dün akşam servis menüsünden fabrika ayarlarına çevireyim bir de diyerek girdim. Sadece Panel koduna falan bakayım dedim merak ettim bakıp çıkmak maksatlı girdim bu menüye ama orada bahsettiğim değeri değiştirmiş olabileceğimden şüpheleniyorum. İçim rahat etmedi.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• BEYLER DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA BÜYUK YAZIYORUM KUSURA BAKMAYIN !!

Haberiniz var mı bilmiyorum ama Rtings sitesi ku7000 incelemesinde güncellemeye gitmiş.Panelin 8bit değl 10bit olduğunu yazmış.Daha önceden 8bit olduğunu söylemişler.Bu da onların sistemindeki bir eksiklikten kaynaklanıyormuş.Yeşil ton geçişlerinde 10bit'te ufak bir doğruluk yanılsaması oluyormuş fakat o da kafaya fazla takılacak birşey değilmiş.Sonuç olarak tvmiz 10bit

Color Depth Show Help : 10 Bit
    Update 11/09/2016: Our original test was showing 8 bit gradations due to incorrect drivers on our system. After some correction to our test apparatus, we have retested the color depth and found that it is able to display a 10 bit gradient smoothly. There is some little imperfections in the darker green, but nothing that could make normal viewing problematic.

Çevirisi : Orijinal testimiz sistemimizdeki hatalı sürücülerden dolayı 8 bit tonlamaları gösteriyordu. Deney aygıtımıza bir miktar düzeltildikten sonra renk derinliğini tekrar test ettik ve 10 bit degrade düzgün bir şekilde görüntüleyebildiğini bulduk. Koyu yeşilde bazı kusurlar var, ancak normal izlemeyi sorunlu hale getirecek hiçbir şey yok.

Update 08/18/2016: The color gamut was re-tested and found to be wide, covering most of the P3 color space.The color gamut was re-tested and found to be wide, covering most of the P3 color space.

Çevirisi : Renk aralığı yeniden test edildi ve P3 renk alanının çoğunu kapsayan geniş bulundu.

Kaynak :http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku7000

Renk derinliğini test edebileceğiniz örnek foto :http://i.rtings.com/images/reviews/ku7000/ku7000-gradient-large.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 2 Aralık 2016; 11:1:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

Arkadaşlar TV nin servis menüsüne girebilen tecrübeli birisi;

Option - MRT Options menüsüne girip front panel color yazısının karşısındaki değeri söyleyebilir mi acaba?

Dün akşam servis menüsünden fabrika ayarlarına çevireyim bir de diyerek girdim. Sadece Panel koduna falan bakayım dedim merak ettim bakıp çıkmak maksatlı girdim bu menüye ama orada bahsettiğim değeri değiştirmiş olabileceğimden şüpheleniyorum. İçim rahat etmedi.

Front Color U-F-KU60 dediğin karşılıkta benimkinde değer bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin1975 -- 2 Aralık 2016; 13:4:35 >
  • slarguc kullanıcısına yanıt
    Ben de kurudan CI adaptlrü çıkmadı diye servisi aramıştım. Meğer servis montajı yaparken takıyormuş. Bakınca anlayamamıştım. Seninki de üstünde takılıdır merak etme.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Sevincini bozmak istemezdim fakat bizim ku7000 modeli Amerika'da ku6300 olarak geçiyor.

Rtings.com'da ku6300 incelemesine bakman lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: engin1975

quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

Arkadaşlar TV nin servis menüsüne girebilen tecrübeli birisi;

Front Color U-F-KU60 dediğin karşılıkta benimkinde değer bu

Hocam tamam bende de o yazıyor. Teşekkür ederim içim rahatladı. Zahmet oldu size de.

• Alperalitandal kullanıcısına yanıt
    Güncellemeleri neye gore dağıtıyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alperalitandal

Sevincini bozmak istemezdim fakat bizim ku7000 modeli Amerika'da ku6300 olarak geçiyor.

Rtings.com'da ku6300 incelemesine bakman lazım.

Öyle bir durum vardı evet.ku6300e baktım şimdi onda da update ile 10bit yazdıkları gözüküyor.Sadece wide color gamut yok.
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe0982

arkadaşlar alt yazılar geçerken yazı dağılıyor ve titreme oluyor sizde de oluyor mu? Çözüm nedir acaba yoksa hatalı mı panel?

Auto motion plus kişisel yap değeri 10 olsun. .
    digital temiz görünüm kapalı yap. .
    Bu arada titremeler bazı kanalların yayınından kaynaklanır. Bu sekilde kullanırsanız kanal açıldıktan kısa bir süre sonra titreme olmayacaktır. .

• arkadaşlar adaptör dediğiniz nasıl bişi, resmi çekebilir misiniz?
  • tv almayan arkadaşlara sesleniyorum. bir şekilde tv nizi alın. zira yılbaşında dolar ve euro artmış olması ve yeni yılla birlikte Ötv oranlarının da artmasıyla birlikte iyi bir zam gelebilir. bilginize. bugün 3 bin vereceeğiniz tv ye 1 ay sonra 4 bin vermeyin :))
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.