Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
48
Favori
139.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normalde telefonda açılan filmler televizyonda bazen bu uyarı ile karşılaşıyorum,ve film açılmıyor,neden acaba

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar son zamanlarda youtube uygulamasında sorun yaşayan varmı. Aradığım yayınları bulmuyor, seçmek için kumandadan hareket ettirdiğimde aşağı iniyor fakat yan tarafa geçmiyor. Bunun gibi sorunla karşılaşanlarınız var mı acaba

• cogg C kullanıcısına yanıt
    Bende de oluyordu fişten çekip tekrar taktığımda düzeliyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peshtamal

Bende de oluyordu fişten çekip tekrar taktığımda düzeliyordu.

gerek yok, kumandadan kapatma tuşuna 5 sn basılı tutun, soft reset atar.
  • Bugün de usb den dizi izlerken altyazı sorunu ile karşılaştım daha önceden rahatlıkla izlediğim halde. Türkçe altyazıyı ingilizce olarak gösteriyor. (türkçe karakter sorunu değil) Dizi içindeki ayarlarda altyazı menüsüne girdiğimde dil kısmında ingilizce yazmakta ama tv sistem ayarlarında tercihlerde türkçe görünmekte. Dizinin indirdiğim sürümü ile ilgili olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: cogg

Bugün de usb den dizi izlerken altyazı sorunu ile karşılaştım daha önceden rahatlıkla izlediğim halde. Türkçe altyazıyı ingilizce olarak gösteriyor. (türkçe karakter sorunu değil) Dizi içindeki ayarlarda altyazı menüsüne girdiğimde dil kısmında ingilizce yazmakta ama tv sistem ayarlarında tercihlerde türkçe görünmekte. Dizinin indirdiğim sürümü ile ilgili olabilir mi?

filmin içinde gömülü ingilizce altyazı var ve baskın çıkıyor

altyazı dosyasının filmin ismi ile birebir aynı olduguğundan emin olun, ona rağmen hala göstermiyorsa sıfırdan bir klasör açın ve hem filmi hem de altyazı dosyasını bu klasörün içine taşıyıp bir de öyle deneyin
  • bado6100 kullanıcısına yanıt
    aynı diziyi bilgisayarda açınca gömülü altyazı aynı şekilde baskın çıkması gerekmez mi? gömülü altyazı konusund pek bilgim yok. dosyalar aynı klasörde ve isimleri birebir aynı.ancak altyazıya bazı kelimeleri her ne kadar küçük yazsam ya da kopyalayıp yapıştırsam da otomatik olarak büyütüyor. film adı ile altyazı adı arasında orda farklılık oluşuyor
  • mastder M kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba
    ben de düne kadar hdr'de renk solmasını (dimming) normal sanıyordum. taki youtube hdr game videolarını görene kadar. ve sorunu çözdüm. ilk defa tvmde gerçek hdr'i gördüm diyebilirim. başka hiçbir yerde yazmıyor bu çözüm. o yüzden arkadaşlara burdan çoğaltıp iletebilirseniz sevinirim.

ben hdmi2 portu kullandım. faklı bir hdmi kablo kullandım . son sürüme geçtim. (1208.3) Ama bunlarla düzelmedi.
    home menüsünde source kısmındaki playstation simgesini editliyorsunuz. normalde "game console"da otomatik olarak geliyor. bunu "bluray player" yapınca şok oldum. hdr oyunlarımda denedim. inanılmaz gerçek hdr. hatta brightnessi kısmak zorunda kaldım. Dinamik Contrast olması gerektiği gibi "off" da olmasına rağmen parlaklar çok parlak, karanlıklar derin karanlık. diğer modlar pc filan işe yaramadı.
    ps4pro'um da color range full'de ayrıca. tvde film modundayım . ama farketmiyor istediğiniz gibi editleyebilirsiniz buraları. AutoDimmingden kurtuluyorsunuz.
    iyi günler.

• creatous C kullanıcısına yanıt
    hdr mode'da dinamik kontrastı low veya medium yapın diyenler çok yanılıyor. off olacak ve yukardaki ayar yapılacak. samsung dahil herkesin bu durumu normal görmesine inanamıyorum. Çünkü diğer marka tvlerde hdr'da böyle bir sorun yoktu aslında
    Hocam menu den blu ray player yaptim ama sorun şu ki konsol renk modunu rgb den yuv a geciriyor fifa 18 veya bf1 actiğımda aynı sorun maalesef.Önemli bir sorun cözümünüzü paylaştığınız için teşekkürler...

hocam merhaba
    hdr aktif olduğunda rgb'in yuv422 'e dönmesi normal.
    şöyleki hdmi2.0 rgb4:4:4'ün şuan geçişine imkan tanımıyor. hdmi2.1 güncellemsi tv'e gelirse olabilir anca.
    ps4pro'da hdr aktifken taşınabilecek en kaliteli sinyal yuv4:2:2 zaten. eğer yuv4:2:0 ise problem var. ya kablodan ya da tv ayarından.
    şuna bakın; hdr devreye girdiğinde görüntü daha iyi mi oluyor rgb full'e göre .
    Bende yeni ayarda resmen netleşiyor, daha parlak oluyor hdr'de.
  • bygrkn B kullanıcısına yanıt
    son güncellemeden sonra (1208.3) ben hep movie modeda oynuyorum. game modeu kullanmıyorum
  • Uzman ayarlarından HDMI UHD açın kacıncı hdmı kabloda baglıysa açık seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arnold Schwarzenegger -- 8 Aralık 2017; 11:34:58 >
  • Açık hocam ondan haberdarım teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: mastder

Hocam menu den blu ray player yaptim ama sorun şu ki konsol renk modunu rgb den yuv a geciriyor fifa 18 veya bf1 actiğımda aynı sorun maalesef.Önemli bir sorun cözümünüzü paylaştığınız için teşekkürler...

O sorunun çözümü yok herkesde aynı sanırım
    bendeki sürüm 1201 güncellemeleri kontrol et desemde yeni güncelleştirme yok diyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: creatous

hocam merhaba
    ben de düne kadar hdr'de renk solmasını (dimming) normal sanıyordum. taki youtube hdr game videolarını görene kadar. ve sorunu çözdüm. ilk defa tvmde gerçek hdr'i gördüm diyebilirim. başka hiçbir yerde yazmıyor bu çözüm. o yüzden arkadaşlara burdan çoğaltıp iletebilirseniz sevinirim.

ben hdmi2 portu kullandım. faklı bir hdmi kablo kullandım . son sürüme geçtim. (1208.3) Ama bunlarla düzelmedi.
    home menüsünde source kısmındaki playstation simgesini editliyorsunuz. normalde "game console"da otomatik olarak geliyor. bunu "bluray player" yapınca şok oldum. hdr oyunlarımda denedim. inanılmaz gerçek hdr. hatta brightnessi kısmak zorunda kaldım. Dinamik Contrast olması gerektiği gibi "off" da olmasına rağmen parlaklar çok parlak, karanlıklar derin karanlık. diğer modlar pc filan işe yaramadı.
    ps4pro'um da color range full'de ayrıca. tvde film modundayım . ama farketmiyor istediğiniz gibi editleyebilirsiniz buraları. AutoDimmingden kurtuluyorsunuz.
    iyi günler.

Kaynak üzerinden simgeyi değiştirdim ama görüntüde bir değişiklik olmadı ki hocam? Sadece simge değişiyor. Siz oyun modundan çıkıp dinamik modta oynuyor olabilir misiniz?

Normalde PS4 Pro'yu Oyun modunda kullanıyorum. Menü üzerinden Kaynak'a gidip, ilgili simgeye gelip, düzenle kısmından Bluray Player olarak değiştirdim. Görüntü ve oyun modu aynı kaldı, sadece simge değiştir. PS4'ü tekrar açıp kapatmak gerekiyor mu?

Dip not: Ben aldığım günden beri televizyonumu güncellemedim, geldiği gibi duruyor. Bunla da alakalı olabilir belki...

• quote:

Orijinalden alıntı: creatous

hdr mode'da dinamik kontrastı low veya medium yapın diyenler çok yanılıyor. off olacak ve yukardaki ayar yapılacak. samsung dahil herkesin bu durumu normal görmesine inanamıyorum. Çünkü diğer marka tvlerde hdr'da böyle bir sorun yoktu aslında

Saol hocam Dinamik kontrast off yapınca, fifadaki patlamalar yanıp sönmeler titremeler geçdi.
  • Arnold Schwarzenegger kullanıcısına yanıt
    rica ederim hocam.
    bi de ben youtube videolarında gama'yı -3 yaptıklarını görmüştüm. dün birçok hdr oyunda denedim. daha gerçekçi oluyor ama , parlaklık azıcık kayboluyor. fakat tonlar arasındaki fark arttığı için ben beğendim.
    iyi günler
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba testi birkaç tv'den bu yüzden istemiştim. Bana mı öyle geliyor emin olmak için.
    diğiniz gibi sadece pc mode farkediyor , diğerleri aynı olabilir .
    Benimki HDMI 2. portda, firmware son : 1208.3
    Kabloyu da değiştirdim. Ps4 içinden çıkan kabloyu kullanmadım.
    Standart mod kullanıyorum. Game mode kullanmıyorum. Ben de son güncelleme veya bu değişikliklerle de ilgisi olabilir. ama önceki görünüm ile fark dağlar kadar.
    ayarlar: çoğu kişininki ile aynı
    arka ışık :20
    Parlaklık :50
    Contrast: 100
    netlik: 30
    renk: 52
    dinamik kontrast :off
    Auto Motion Plus : otomatik.
    renk tonu : standart
    color range: doğal veya otomatik.
    gama: 0 veya -3
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.