Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.478
Cevap
48
Favori
139.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslına bakarsanız daha once Can Bey'in (Albani) soyledigi gibi 49", 50", 60" boyutlu TV ler yerine 48", 55", 65" olanlara bakmak lazim. Farkli panel /dusuk kalite komponentler kullanabiliyorlarmis. Ulkemizde de fazla alternatif yok tabi, fiyatlar da tavan yapmis durumda. 55" OLED fiyatina ayni boyutta Edge-Led ler satiliyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 7 Haziran 2017; 23:49:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lionheart1905 kullanıcısına yanıt
    Gözün kapalı al dostum,kasa açıklığı filan yok,binde bir denk gelen bir şey,veya uygun aparatla curved tv yi duvara asmayla ilgili sorundanda olabilir.Ben çok memnunum,bu fiyata alınabilecek en iyi ürün.Işık sızması vb. hepsi hikaye eğer uygun ayarlarda kullanırsan fabrikasyon hata yoksa tavsiye ederim bu tv yi.Oledin bile kendine özgü sorunları var,tüm led tv lerde yine ortak sorunlar var.İlla sorun hata ararsan şu andaki hiç bir teknoloji kusursuz değil.
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle hakli. Ayni TV'nin hem düz hem de Curved versiyonunu denedim. Benim Curved'ün fotolarini zaten görmüstün,anlatmaya gerek yok ama düz panel de kusursuza yakin. Bi Bit yemi Var orda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Tivibu uygulamasını yüklemek istedim ama bulamadım.

Bu modelde tivibu kullanan var mı?

• PS4 pro konsoldan bu tv üzerinde 4K görüntü alamıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek birileri var mı?
  • Arkadaşlar selam.Teknosa mağazasında 1 AYLIK Teşir SAMSUNG 49KS8500 Vardı.Bütün jelatinleri hepsi üstünde duruyor hiç açılmamış.4000 tl satış fiyatı vardı.Bir ara niyetlendim ama yine durdum.Sizce alınırmı.Aynı paraya internette SAMSUNG 49MU8000 Buldum.Sizce ne yapmalıyım.Görüşlerinizi yazarmısınız
  • 8 Temmuz günü düğünüm var, evde herşey hazır ancak hala televizyonda karar veremedim. O yüzden kullanıcılardan fikir almayı tercih ettim. İlk olarak istediğim tv boyutu 55" ve çözünürlük 4k. İşletim sistemi yüzünden LG ve Android işletim sistemi kullanan Tv leri düşünmüyorum. Ayrıca tv'yi aldıktan sonra ps4 pro alacağım için iyi bir performans verecek cihaz arıyorum. Samsung'un Tizen işletim sistemini çok beğendiğim için tercihim Samsung. Ancak herkes curved ekran olsun ya da bazı modeller olsun garip yorumlar yapabiliyor. Sizce maksimum 6500₺ bandında Samsung'un hangi modelini tercih etmeliyim ?

Ps4 pro ve film performansına göre düşündüğüm modeller;

1- 55KS8500 (2016)http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8500

2- 55MU8000 (2017)http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

Yardımlarınız ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler.

• justings J kullanıcısına yanıt
    İki model arasında inanılmaz bir farklılık yok özellik olarak ikiside gayet başarılı tvler. Sadece birisi curve diğeri düz ekran. Birde Mu8000 2017 model.

• Sadece Quantum dot özelliği ve ultra black özelliği için ks8500 alınır.

ultra black farkı inceleme : Reflections (9.5 & 7.0)

quantum dot farkı inceleme : :Color gamut (8.2 & 7.7) ve color volume (7.1 & 6.4)

Arada ciddi fark var arkadaşım.
  • Bugün PS4'ü bağladım KS8500'e. Oyun Modunu açmadan oynanmıyor. Tepkime süresi 50-60ms gibi hissetiriyor neredeyse. Örneğin bir tuşa basıyorum yarım saniye sonra tepki veriyor. Oyun Modunda ise normal. Var mı aynısını yaşayan ?
  • Bir 49ks8500 kullanıcısı olarak örneğin bir dizi izliyorum mesela az önce hard disk bağlayıp içerde dizisini izledim. Fakat 2 saatlik dizide ortalama 3-4 kez 5-6 saniye kasma girip çıkıyor. Varmı bu tarz bir durum yaşayan ? Ben 3000 tl ye çok az bir kasa açıklığını kabul ederek samsung bayisinden aldım onun dışında hiç bir sorunu yok. Görüntü inanılmaz net ama akıcı gelmiyor şahsen özellikle dizi film izlerken. Trt de 4k maç izlemiştim o iyiydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F_U_R_Y

Bugün PS4'ü bağladım KS8500'e. Oyun Modunu açmadan oynanmıyor. Tepkime süresi 50-60ms gibi hissetiriyor neredeyse. Örneğin bir tuşa basıyorum yarım saniye sonra tepki veriyor. Oyun Modunda ise normal. Var mı aynısını yaşayan ?

Hocam neden başka modda oynamak istiyorsunuz? Oyun modu gayet güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: MetexI

quote:

Bugün PS4'ü bağladım KS8500'e. Oyun Modunu açmadan oynanmıyor. Tepkime süresi 50-60ms gibi hissetiriyor neredeyse. Örneğin bir tuşa basıyorum yarım saniye sonra tepki veriyor. Oyun Modunda ise normal. Var mı aynısını yaşayan ?

Oyun Modu iyi hocam onda sıkıntı yok. Ancak normal modda niçin bu kadar input lag yaptığını kafaya taktım açıkçası. Yani bu durum normal mi ? merak ettiğim o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Bir 49ks8500 kullanıcısı olarak örneğin bir dizi izliyorum mesela az önce hard disk bağlayıp içerde dizisini izledim. Fakat 2 saatlik dizide ortalama 3-4 kez 5-6 saniye kasma girip çıkıyor. Varmı bu tarz bir durum yaşayan ? Ben 3000 tl ye çok az bir kasa açıklığını kabul ederek samsung bayisinden aldım onun dışında hiç bir sorunu yok. Görüntü inanılmaz net ama akıcı gelmiyor şahsen özellikle dizi film izlerken. Trt de 4k maç izlemiştim o iyiydi.

ben USB'den 50 GB'lık 4K film izliyorum hiç sorun yok, 25 GB'a kadar da networkten (NAS cihazından) izliyorum onda da sorun yok.

Ama 50 GB'lık filmi networkten açınca kasıyor malum ethernet 100 mbit muhtemelen.

Siz harddiskinize bakım yapın. Chkdsk ve defrag. Bir de öyle deneyin.

• quote:

quote:

quote:

Oyun Modu iyi hocam onda sıkıntı yok. Ancak normal modda niçin bu kadar input lag yaptığını kafaya taktım açıkçası. Yani bu durum normal mi ? merak ettiğim o.

Bağladığınız HDMI'ın input tipini konsol/oyun yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

quote:

quote:

Bağladığınız HDMI'ın input tipini konsol/oyun yaptınız mı?

Şöyle ki: Sanıyorum HDMI 3 yada 4'e bağladım. Bağladıktan sonra TV menu'den kaynaklara girdiğimde HDMI 3 yerine Playstation yazıyor ve bir Oyun Kolu resmi var. Onun dışında hiç bir ayar vs yapmadım.

• bado6100 kullanıcısına yanıt
    Yüksek hızlı bir flash bellek ile denedim onda da aynısı oldu anlam veremedim bende.

• Tv nin ekranının iki tarafında darbe oluştu ne yapabilirim 49ks8500
  • Beyler slm benımde bır problemım var bılgısı olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim.Yukarıdan aşağı ince ince çizgiler mevcut ne oldugunu anlayamadım

• quote:

Tüm tv lerde oyun modu hariç başka bir mod da oyun oynarsan yüksek tepki süreleri yaşarsın o modu boşuna koymamışlar.

KS8500: 1080p @ 60Hz Outside Game Mode- 123.2 ms

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 15 Haziran 2017; 23:47:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.