Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
48
Favori
139.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eger illa curved olmasin diyorsaniz ve 60 sorun degilse ks8000de alabilirsiniz ikinin fiyati ayni antalya markantalya teknosada suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serden

Hayırlı olsun ..İnşallah içinize sinen bir tv olur.Ufak tefek şeyleri kafanıza takmayın bu zamanda bu paraya alınabilecek en iyi tv .

teşekkur ederim..
  • Tv yi hakkında şunları söyleyebilirim ;
    Daha önce konuya yazmıştım, LG 49UH770V vardı 1 yıla yakın kullanıyordum, samsunga(49KS8500) geçtim.

- Vertical banding yok denecek kadar az ( lg uh770 de çok fazlaydı )

- Işık sızması karşıdan bakınca hiç yok gibi ancak yandan bakınca bariz var (lg de karşıdan yandan baya vardı )

- Resim modu " doğal " kullanıyorum renkler gerçekten çok canlı ( bazen kırmızı ve mavi renkleri çok abartı geliyor ama yine de güzel )

- motion plus özelliği otomatik de , diğitürk kullanıyorum bazen rahatsız ediyor kapatıyorum ancak o kapatıncada görüntüdeki akıcılık kayboluyor basit bir tv gibi oluyor ( lg uh770v de turmotionda aynı şekilde bazen çok rahatsız ediyordu ancak samsung da daha az )

- Diğitürk iq plus kutu var , tek kumanda ile tüm fonksiyonlar çalışıyor. Kumanda çok şık ama lg deki pointer olayı daha kullanışlıydı.

- Tv unitesine bağlı olduğu için lg de arkaya usb takmak çok sıkıntı oluyordu , ancak şimdi bağlantılar için extra kutu ile çok kullanışlı olmuş.

- Bilgisayar ya da telefondaki içerikleri tvye yansıtmada maalesef samsung başarılı değil.
    bu konuda lg çok iyiydi. Win 10 kullanıyorum bilgisayarıma samsung smart view uygulamasını yükledim kesinlikle açılmıyor pc de.
    Mobilde andoidden indirdim çoğu zaman hata ile karşılaştı diyor ve uygulama kapatıyor.
    Nadir de olsa çalıştığı oluyor o zamanda bir kaç kez yansıttım telefonu ancak kısa bir süre sonra kendi kendine kopuyor baĞlantı kesiliyor.
    Müşteri hizmetlerine sordum smart wiev sorunları için ancak yardımcı olamadılar.

- Kavisli olması beni korkutuyordu açıkcası ancak karşıdan izlenince hiç bir fark yok, yandan izlendiğinde ufakda olsa bir fark var ancak rahat etmiyor kesinlikle.

- Pioneer kablosuz kulaklık var, lg tv varken ses çok az çıkıyordu kulaklık ile ilgili sanıyordum , samsung tvye de deneyince ses 2 katına çıktı ( kulaklı modeli SE-MJ561BT-S )

- diğitürk var , hd kanallar çok iyi ancak sd yayınlar maalesef çok kötü ( lg de bu kadar kötü değildi sd yayınlar )
    bu fark neden oldu bilmiyorum.

- usb 3.0 olmaması beni düşündürüyordu ancak 4k videoalar çalıştırdım 2,0 ile hiç bir sıkıntı yaşamadım.
  • Smart View bilgisayarda düzgün çalışmaz ayrıca gerek de yok, win 10 sağ alt bildirim merkezinden yansıta girin yineleyi seçin bilgisayar ekranınız sanki kablo bağlamışcasına tv yansıyacaktır bu kadar basit
  • SAMET/ kullanıcısına yanıt
    Win7 kullananlar için bir kolaylık yok o zaman
  • " - Bilgisayar ya da telefondaki içerikleri tvye yansıtmada maalesef samsung başarılı değil.
    bu konuda lg çok iyiydi. Win 10 kullanıyorum bilgisayarıma samsung smart view uygulamasını yükledim kesinlikle açılmıyor pc de.
    Mobilde andoidden indirdim çoğu zaman hata ile karşılaştı diyor ve uygulama kapatıyor.
    Nadir de olsa çalıştığı oluyor o zamanda bir kaç kez yansıttım telefonu ancak kısa bir süre sonra kendi kendine kopuyor baĞlantı kesiliyor.
    Müşteri hizmetlerine sordum smart wiev sorunları için ancak yardımcı olamadılar. "

Mesajınızın bu bölümünde yaşadığınız sorunların hiç birini yaşamıyorum şahsen.

Win10 pro yüklü bir pc ve NOte 5 kullanıyorum.
    Hem TV den telefona hem telefondan TV ye her daim görüntüleri sorunsuz aktarıyorum.

PC üzerinden tek tuşla tüm ekranı da aynı şekilde aktarıp kullanıyorum ve bunun için herhangi bir özel ayarda yapmadım.

Güle güle kullanın.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

" - Bilgisayar ya da telefondaki içerikleri tvye yansıtmada maalesef samsung başarılı değil.
    Müşteri hizmetlerine sordum smart wiev sorunları için ancak yardımcı olamadılar. "

Mesajınızın bu bölümünde yaşadığınız sorunların hiç birini yaşamıyorum şahsen.

Win10 pro yüklü bir pc ve NOte 5 kullanıyorum.
    Hem TV den telefona hem telefondan TV ye her daim görüntüleri sorunsuz aktarıyorum.

PC üzerinden tek tuşla tüm ekranı da aynı şekilde aktarıp kullanıyorum ve bunun için herhangi bir özel ayarda yapmadım.

Güle güle kullanın.

Saygılarımla...

Aynen bende de note 5 var etkileşimleri gayet iyi çoğu zaman tv kumandasını kullanmaktan daha pratik geliyor normal kumandadan fazlasını bile sunuyor. samsung bu konuda ek yazılımlarıyla kolaylık sağlıyor. belki başka marka telefonla aynı serilik olmayabilir
    Kesinlikle katılıyorum size.

49KS8500 ü almadan önce LG 32LM660s modeli bir tv kullanıyordum ve kullandığım Surface Pro 4 işe kablosuz görüntü aktarma seçeneğim bile yoktu.

Bu nedenle microsoft wireless adaptör kullanıyordum ki şu anda atıl durumda bir kenarda duruyor ürün.

TV den NOte 5 e TV deki yayını aktarma bile beklediğimden çok daha iyi çıktı.

Eskiden bunun içinde uydu alıcıya bağlı farklı bir cihaz kullanırdım.

Diğer markaları bilmiyorum ama Samsung kendi ürünleri arasında ki iletişimde kesinlikle başarılı bencede.

Saygılarımla...

Merhaba,
    Haklısınız bu şekilde bir çözüm var, yansıt olarak daha öncede kullandım ama yani eğer gerek yok ise neden acaba samsung sitesine windows versiyonunu koymuş.
    Tüm işletim sistemlerinde bu özellik yok onlar ne yapacak ?

Ayrıca android sürümüde stabil çalışmıyor, çoğu zaman hata veriyor bunun için ne yapabiliriz?
  • Merhabalar,
    Keşke bende yaşamasam ancak maalesef hem pc hemde telefonda bu sıkıntıları yaşıyorum.
    Yazdığım gibi pc de hiç çalışmıyor program ve samsung ile görüşmemden sonra internette araştırma yaptım uzun zamandır bu sıkıntıları yaşayanlar var.

Örnek ;https://forum.donanimhaber.com/samsung-smart-view-calismayi-durdurdu--122604052

Konuya bakarsanız 9 aydır aynı sıkıntıyı yaşayan varmış.

Şikayetvar sitesinde konular açılmış
    https://www.sikayetvar.com/samsung-smart-view-hatasi
    https://www.sikayetvar.com/samsung-smartview-ozelligi-calismiyor

Telefonda ise açılıyor ancak çoğu zaman hata mesajı geliyor ve uygulama kapanıyor. Bilgisayarda hiç kullanamadım ancak telefonda azda olsa çalışıyor.
    Lg g3 ve samsung a5 modelinde denedim 2 telefonda da bu şekilde maalesef.

Teşekkür ederim sizde iyi günlerde kullanın.

Saygılarımla
  • Kısa süre önce KS8000 almış arkadaşlara bir sorum olcaktı, bende bu modeli almıştım ve kutudan tv ayaklarının olduğu ambalajın üstünde KS7500 yazıyordu, ayrıca smarthub'ın kutusu gri ve bağlantı kablosuda griydi, araştığımda KS8000 lerin smarthubun kutusunun siyah, bağlantı kablosununda siyah olduğunu öğrendim. Bir kaç samsung yetkili bayiisiyle görüştüğümde bana kablonun kesinlikle gri olmaması gerektiğini söylediler. KS7500 modelindede mesela gri kablo var. Bende işte acaba daha önce iade edilmiş bir tv'yi toplayıp tekrar satışamı çıkarttılar diye düşündüm ve aldığım yere durumu anlatıp değişim istedim, onlarda şaşırdı bu duruma ve değişim yapıldı, bugün değişen tv yine aynı şekilde geldi. Normalde siyah kutulu ve siyah kablolu olması gerekirken gri kutu ve gri kablo gelmesi normalmi acaba? KS8000 kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim..

• Merhabalar

Benim ks8500 kuruldu, sorunsuz, testler tertemiz.

49 inche verillen telefonu alan var mi ? Yari fiyati olan 439 TL ye veriyor, degermi sizce alip satmaya ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma_26

Kısa süre önce KS8000 almış arkadaşlara bir sorum olcaktı, bende bu modeli almıştım ve kutudan tv ayaklarının olduğu ambalajın üstünde KS7500 yazıyordu, ayrıca smarthub'ın kutusu gri ve bağlantı kablosuda griydi, araştığımda KS8000 lerin smarthubun kutusunun siyah, bağlantı kablosununda siyah olduğunu öğrendim. Bir kaç samsung yetkili bayiisiyle görüştüğümde bana kablonun kesinlikle gri olmaması gerektiğini söylediler. KS7500 modelindede mesela gri kablo var. Bende işte acaba daha önce iade edilmiş bir tv'yi toplayıp tekrar satışamı çıkarttılar diye düşündüm ve aldığım yere durumu anlatıp değişim istedim, onlarda şaşırdı bu duruma ve değişim yapıldı, bugün değişen tv yine aynı şekilde geldi. Normalde siyah kutulu ve siyah kablolu olması gerekirken gri kutu ve gri kablo gelmesi normalmi acaba? KS8000 kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim..

Merhaba,

Benim dun kuruldu, kutu sifir di, bir problem yoktu.

Yuzde yuz hatirlamasamda bende gri diye hatirliyorum benimkilerde. Belki 55 leri siyah olabilir, yada bir standart yoktur siyah yada gri diye. Ben aksam gidince tekrar bakarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: matt3627

Merhabalar

Benim ks8500 kuruldu, sorunsuz, testler tertemiz.

49 inche verillen telefonu alan var mi ? Yari fiyati olan 439 TL ye veriyor, degermi sizce alip satmaya ?
    @kartalizma_26

Kardeşim seninle özelden konuşmuştuk. Benim sadece kablo gri smarthub siyah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyieee -- 30 Mart 2017; 10:3:55 >
  • Tizen son güncelleme ile ilgili bir sıkıntısı olan var mı? sanki yavaşladığı ile ilgili yazılar vardı. TV nin yazılım güncelleme seçeneğine şimdilik bakmadım yorumlarınıza göre bakacağım güncel olma ihtimali var mı yeni yayınlandı diye biliyorum?

Birde iptv programı var mı önereceğiniz veya bu tarz tizen app tavsiyeleriniz?
  • boyieee kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Son versiyon var, herhangi bir yavaşlık farketmedim.
    smart iptv var ücretli ancak aynı işi yapan ücretsiz tavsiye edebileceğim ss iptv var.
    Aps bölümüne girince aratıp tvnize kurabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSerkanK

Merhaba,
    Son versiyon var, herhangi bir yavaşlık farketmedim.
    smart iptv var ücretli ancak aynı işi yapan ücretsiz tavsiye edebileceğim ss iptv var.
    Aps bölümüne girince aratıp tvnize kurabilirsiniz.

Peki ne izlenebikiyor, canli tv den ziyade dizi ve film icerigi lazim bana.

• Teşekkür ederim.
  • İstanbul içi ks8500 TV yi gaming pc ile takas düşünen pm atabilir.

İKİNCİ EL FİYAT: 
    Sapphire RX 480 Nitro+ 8 GB Ekran Kartı 1000 TL
    MSI H110M PRO-VH Anakart 200 TL
    Intel Core i5-6600 Dört 3.9 Ghz İşlemci 750 TL
    Kingston HyperX Savage 8GB 2666MHz DDR4 250 TL
    Kingston 120GB HyperX Fury 150 TL
    SilverStone Sugo SG09 250 TL
    Xigmatek 700W Power Supply 80 plus 300 TL
    Seagate SV35.5 2TB ST2000VX000 Sabit Disk 200 TL
    LG 29UM68-P Ultra Wide 29" LED Monitör 850 TL
    Microsoft Xbox One S Bluetooth Gamepad 200 TL
    Bloody T5 Winner Oyuncu Mouse 50 TL
    A4 Tech X7-G800V Oyuncu Klavyesi 40 TL
    Razer Leviathan 5.1 Ses Sistemi 700 TL
  • Şimdi yine görüştüm mağazayla, genel merkezi aramışlar Samsungun, 2 tane bu şekilde şikayet aldıklarını ama genele vurmadıklarını söylemişler, şimdi 2 tanede benden gidince iş daha ciddiye bindi dediler. Anlamadım yani, acaba gerçekten Samsung böyle bişey yapmış olabilirmi kimse fark etmez yada önemsemez diye..Bu KS8000 lerin son partisimi acaba? Ben halen almak istiyorum bu tv'yi ama genel bir sorun varsada nasıl olcak..

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.