Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
48
Favori
139.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tüm yazınızı büyük harflerle yazdığınız için tamamını okuyamadım.

ama zaten siz 49" bir TV'yi 4k alarak hata etmişsiniz. 4k alacaksanız 55" ve üstü almanız lazımdı. 49" bir ekranda 4k yayın/filmi izlerken, 4k'nın ayrıntılarının farkına varabilmeniz için, TV'nin dibinden izlemeniz lazım.
    Ayrıca, izleme mesafesi,sadece ekran boyutuna değil, izlediğiniz kaynağın kalitesine göre de değişir. 65" alıp da 2 m mesafeden 4k film çok da güzel izlenir.

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 26 Mart 2017; 17:59:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

tüm yazınızı büyük harflerle yazdığınız için tamamını okuyamadım.

ama zaten siz 49" bir TV'yi 4k alarak hata etmişsiniz. 4k alacaksanız 55" ve üstü almanız lazımdı. 49" bir ekranda 4k yayın/filmi izlerken, 4k'nın ayrıntılarının farkına varabilmeniz için, TV'nin dibinden izlemeniz lazım.
    Ayrıca, izleme mesafesi,sadece ekran boyutuna değil, izlediğiniz kaynağın kalitesine göre de değişir. 65" alıp da 2 m mesafeden 4k film çok da güzel izlenir.

Peki 4k yayinlar bu kadar az iken, ne yapmak lazim , evin seklini surekli degistiremeyiz yayina gore... o yuzden optimum olani almak en mantiklisi gibi..

49!yada 55 de 4k olmayan yeni model var mi ?

Bende 49 dusunuyorum, guncel yeni model en iyi tv nedir 49 inch icin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oled in siyahları ile ks serisi tvler in siyahı arasında gözümle gördüğüm kadarı ile bariz fark var. oled çok daha siyah görüntü veriyor.Ks serisi tv ler oled alınmayacak ise tercih edilmeli bana göre..

• AYHAN TAN A kullanıcısına yanıt
    tv ile ilgili epey bilgilendirmişssin gerçekten saol ama upscle deyimine katılmıyorum bende 49ks kullanıyorum pc ekranı olarak aldım 1.5 m mesafeden kullanıyorum 1080 p çöznürülüğe ayarladım pc girişi olarak mükemmel upscale yapıyor ve son derece akıcı dediğinin aksine 4 k olmasına rağmen daha önce kullandığım full hd sonykld815 43' tvden çok çok daha iyi görüntü veriyor ayrıca uydu kanalları da hiç fena değil şimdi sorabilirsin neden 4 k çözünürlüğe ayarlamadın malesef o çözünürlükte 60 hz görüntü alamıyorum onun için hdmi2.0 kablo aldım ama yine değişmedi ekran kartım yok hd grafik 4600 işlemcinin cpusunu kullanıyorum sanırım o yüzden başka sebebi varsa bilmek isterim ...trt 4k hayal kırıklıgı çok nadir 4 k yayın veriyor gerisi full hd gibi
  • tam 3mtden izleme mesafem var 55 ekran aldım.Fazlasına gerek olmadigini 60ın buyuk gelecegini ama 49 küçük gelecegi konusunda cogu arkadaşımla hemfikiriz.

• Merhaba Arkadaşlar,
    Lg marka tvden (49UH770V ) samsunga geçiş yaparak aranıza katıldım. ( 49KS8500 )

Lg de yaşadığım en büyük sorun maçlardaki vertical banding sorunuydu ve beni inanılmaz rahatsız ediyordu. Ben bu tvyi maç izlemek için aldım ve her maç izlediğimde sıkıntı yaşıyordum.
    Rtings.com da incelemelerde baktığımda en yüksek puanı ks8000 ve ks8500 vardı. ( şu an neden olduğunu bilmiyorum ama 8500 listelerden kaybolmuş, puan sıralamasında yok ama direk modeli aratırsanız çıkıyor )

8000 düz olması ve puanlarının daha iyi olması ile araştırmaya başladım ama maalesef 49 boyutunun olmadığını öğrendim , bakıyorum nerede yüksek puanlı tv var ise ülkemizde yok )
    Böyle olunca kavisli hiç düşünmezken ks8500 almaya karar verdim.
    Bir teknoloji markete gittim ve bir kaç test videosu izledim ve hemen almaya karar verdim.

Samsung geldi ve ilk baktığım maç yayını oldu ve gerçekten neredeyse hiç yok diyebileceğim kadar az bir gölgelenme var. Bir çok kişi bunu farkedemez ( ben diğer tvden dolayı hareketli sahnelerde hep gözüm o gölgelenmeyi arıyor bu yüzden görüyorum diye düşünüyorum )
    Zaten lg kullanırkende servis ile bir çok kez konuştuk tüm ledlerde var diyorlar ama lg de özellikle uh770v de inanılmaz fazla orası kesin.

ışık sızması testi yaptım bu da gayet olumlu yine lg ile karşılaştırınca ancak yandan bakınca maalesef bundan da ışık sızması olduğunu gördüm.
    Bir film ya da youtube klibinde yukarı sağ kısımında özellikle bir sızıntı var.
    Şimdi merak ettiğim benim panelde mi fazla yoksa bu modellerde hepsinde mi böyle ?

Resimlerden yorum yapmanızı rica ediyorum, tvyi internetten aldım 14 gün süre içersinde iade hakkım var sorunsuz.

Ayrıca tv için detaylı bir lg ile karşılaştırma yapıp sizlerle paylaşacağım.

• Arka ışık ayarını düşürüp denedinizmi? Normalde 10-12 ye alın.Yanlardan daha belli olması gayet normal,Test videosunu,normal filmlerde o şekilde sahne olmadığından zaten kolay kolya o ışık sızmasını çok zor görürsünüz,üretim hataları hariç ısık sızması olmayan led tv yoktur.Ya oled tv,ya bu marka bu seri tv,bu kadar net söyleyebilirim.
  • serden kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    arka ışık ayarı 20'de çektim bu fotoları, tabi 10-12 ye alıp bir deneme yapayım.
  • İşte sorun burda arka ışık ayarı en sonda.Normalde 10-12 rahatlıkla yetiyor zaten.Siz ısık sızması şartlarını sonuna kadar zorlamışsınız arka ışık ayarı kenarlarda bulunan ledlerin ışıkşiddetinide artırıyor,siyah ekranlarda bu sızma çoğalıyor.
  • Arkadaşlar ben de 2 gün önce 49ks8500 aldım. Açıkçası kuklanacağım oda küçük. Henüz teslim almadım samsung bayisinde duruyor. Oda 3.5 metreye 4 metre civarı. Ortalama 3 metreden seyredeceğim. 55" büyük gelir diye almadım. A5 hediyesi var ama 7300 den aşağı inmedi bayii. İnternette 6900 civarında var aslında ama bayiden almayı tercih ettim. Bir de aradaki fiyat farkına 1600 e hw j7501 soundbar aldım. 55 seçmemekte hata mı ettim bilmiyorum. Kararsız kaldım bu konuda. Ne dersiniz? Değiştirmeme değer mi? Küçük oda için 55 gereksiz mi olur? Bir de hw j7501 kullanan arkadaşların fikirlerlerini almal isterim.

• Arkadaşlar farklı bir şey sorayım. Samsung 60 inç tv duvara montaj için kurulumu yapacak olan samsung servisi 70 tl askı aparatı için ücret alıyor. Bu uygun geldi bana. Duvara monte ettiren arkadaşlar bu aparat sanıyorum standarttır. Nasıl sağlam bir aparat takarlar herhalde. Bir de alçıpan duvara monte edilmesini önermiyorlarmış. Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • boyieee kullanıcısına yanıt
    Bende 49 için daha once kullandığım askı aparatı olmaz dedi servis, taktı tvyi ama gerçekten yamuk durdu.
    Kavisliler için özel aparat kullanmak gerektiğini söylediler ve çelik ipli samsung marka orjinal aparat kullanmam gerekiyormuş , fiyatı 200 tl.
    Fiyat pahalı geldiği için taktırmadım ancak çelik halatlı piyasadaki aparatlar zaten 100 civarında ve + 50 tl montaj ücreti alıyorlar.
    Eğer onlar satın alırsanız montajda ücretsizmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSerkanK

Merhaba,
    arka ışık ayarı 20'de çektim bu fotoları, tabi 10-12 ye alıp bir deneme yapayım.

gündüz kullanırken arka isik 20dd kullanıyorum.gece 12de 0 isik sizmasi oluyo böylelikle.zaten gece 20de olunca cok rahatsiz ediyor fazla parlak oluyor.karsidan isik sizmasi belli olmuyor ama yandan bakinca siyah ekranda oluyor oda geceleri 20 arka isik olduğunda belli oluyor.hayirli olsun guzel günlerde kullanin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DODANLI

Arkadaşlar ben de 2 gün önce 49ks8500 aldım. Açıkçası kuklanacağım oda küçük. Henüz teslim almadım samsung bayisinde duruyor. Oda 3.5 metreye 4 metre civarı. Ortalama 3 metreden seyredeceğim. 55" büyük gelir diye almadım. A5 hediyesi var ama 7300 den aşağı inmedi bayii. İnternette 6900 civarında var aslında ama bayiden almayı tercih ettim. Bir de aradaki fiyat farkına 1600 e hw j7501 soundbar aldım. 55 seçmemekte hata mı ettim bilmiyorum. Kararsız kaldım bu konuda. Ne dersiniz? Değiştirmeme değer mi? Küçük oda için 55 gereksiz mi olur? Bir de hw j7501 kullanan arkadaşların fikirlerlerini almal isterim.

değiştireme imkaniniz varsa ve aradaki fiyat farkina deger diyorsaniz 55 alın.ben 3mtde 55 aldim cok memnunjm.fazlasi olmaz ama tam sınır gibi. 49 kucuk gelirdi.tabi fiyat farki coktu 3700tl 49 " fiyatiydi..6999 55" kesinlikle degmez ama bir defa alınıyor diye verdim.a5 2017 telefonu satinca 5300lere maal olmus olacak.

• Ben de 49ku7500 modelini almistim klasik tip aski aparati almistim prizlere uygun olacakti tvnin duvara yakin olmasını istemiyorum. Ama servis takamam takarsam ekran sorunlari garanti kapsamina girmez filan dedi. Ipli aparatin asagi yukari hareket etmedigini ogrenince bendeki aparati taktirdim. Uyumsuz aparat takildi diye yazdi kurulum kagidina. Tvyi iade ettim isik sizmasindan dolayi da gerçekten aparat uyumsuz olursa ekran sorunlari garanti kapsamina girmez mi bu sebepten ötürü elim gitmiyor ks8500 almaya.

• Hocam 4200 e aldım bayiden. 7300 de 55 e dedi son. Telefonu 1300 e versem (internette 1650 ye sıfırı mevcut) 6000 liraya mal olacak bana. Arada 1800 lira fark var. 55 için değer mi bilemedim. Kafam karıştı. :))

Aklımda kalmadı değil 55 te. Şu an değiştirme hakkım var. Bir de bu kadar yakın mesafeden kanalların görüntüsünde bozulma meydana geliyor mu? Çünkü en uzak mesafem 3 metre. Tv ye 2 metreden bakacak kişide olacak. Kafanızı şişirdim hakkınızı helal edin.

• 49ks9500 serisinde kullanmak içim samsung hw j7501 aldım fakat samsungun sitezinde 55 ve 65 için uyumlu yazıyor. Bu konuda fikri ve bilgisi olan arkadaş var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DODANLI -- 27 Mart 2017; 21:33:56 >
  • Sırf Qled e az kaldı diye bu tvden vazgeçtim onunda 49 olmayacak diyorlar, umarım qledte yukarda bahasedilen eksikleri gidermişlerdir.

• 6 inç için 3500 lira fazladan vermek bana mantıklı gelmiyor 49" ile 55" arasında bu kadar fiyat farkı olmamalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DODANLI kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 1 ay oldu olmadı, 2 metre izleme mesafesinde tereddüt ile 49KS8500 aldım ve hayatımda ilk kez bir TV nin büyüklüğüne aynı gün alıştım ve bir sonraki gün keşke 55 inç alsaydım dedim.

Şayet maddi imkanlarınızı zorlamayacak ise 55 inç tavsiye ederim bende ki kavisli tv olduğu için o büyüklük göze batmıyor aksine daha bir keyifli geliyor bana göre.

Araştırdığım kadarı ile izleme mesafeleri kavisli TVler de daha yakın olabiliyor ve bu mesafeler olumsuz bir durum yaratmıyor izleyene.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 28 Mart 2017; 2:15:52 >
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.