Şimdi Ara

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.479
Cevap
48
Favori
139.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2014 yılıydı galiba Vatan Bilg. online siteden aldığım Asus MX239H monitörün paneli arızalıydı, değişim oldu yine aynı sorunu yaşadım, iade etmek istedim kabaca ifadelerle kabul etmediler... Hakem Heyetine gittim 2 ay içinde paramı iade aldım.

Satın aldığınız TV de sorun farkederseniz değişim ve 14 gün içinde koşulsuz iade hakkınızı mutlaka personeline anlatıp ısrar edin. İade aşamasında uğraştıran bir firma olarak aklımda kaldı Vatan Bilg.
    Umarım sorun yaşamadan kullanırsınız, hayırlı olsun tekrar...

Ek: $-€ ne kadar yükselirse yükselsin firmalar bizim aldığımız kurlardan ve fiyatlardan ürünleri almaz. Kur fiksleme (future, forward..) ve toptan alımda piyasa fiyatının çok altında satın alırlar. Fiyat çok yüksek olunca talep düşeceğinden "gerçek" satış promosyonu yapmak zorunda kalıp, kârdan zarar etmeyi göze alırlar, aylık /yıllık satış adet /hacim hedefleri var nitekim...

2017 modellerinde incelemesini beklediğim 2 ürün var: Sony XE90 (FALD fakat VA mı IPS mi), Samsung Q7 Flat (dual-pixel structure ile VA panelin görüş açısını genişlettiler mi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 10 Mart 2017; 19:24:03 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Vatandan alınan 3 günlük bir PC monitörü için bir arkadaşım da halen tüketici mahkemesinde uğraş vermekte maalesef.

Umarım kimse sorun yaşamaz ki bu sorun aslında daha önce de konuştuğumuz gibi firma bazlı değil genel bir sorun.
    Kağıt üzerinde yazan koşulsuz iade sadece kağıt üzerinde kalıyor.

Saygılarımla...
  • Arkadaslar daha düne kadar calısan ekran yansıtma özelliği şuan çalışmıyor iki telefon var biri sony z5 diğeri sony m5 ikisinde de olmuyor böyle bir sorunla karşılasan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tv yi ps4 pro ile kullanıyorum. Hdcp yi etkinleştirdiğimde ps4 den zaman zaman görüntü gidip geliyor . Hdmi 2.0 kablosunu çıkartıp taktığımda düzeliyor veya tvyi kapatıp açtığımda. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba ps4 den gelen yayını mı tam olarak kaydedemedim tv ye onu anlayamadım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 11 Mart 2017; 9:43:52 >
  • okadar para verip ks8500 aldım ama televizyonda aşırı derecede ışık sızması var servis sorun yok diyor çok pişmanım keske sony xd9305 alsaydım oda kristal panelmiş yeni oğrendim

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Rtings Q7F'i inceledi. Genel olarak 2016 model arkanı olan KS7000 den daha düşük performans sergiliyor. Üstün olduğu tek nokta %5 daha geniş renk gamutu hepsi o. Hatta editör KS7000'in daha akıllıca bir tercih olduğunu söylüyor. Contrast Ratio ve HDR nits konusunda 2016 modelden çok daha düşük ayrıca inputlag daha yüksek. Yine KS7000'e göre Clouding sorunları daha fazla.

• quote:

Orijinalden alıntı: resh_aykut

Tv yi ps4 pro ile kullanıyorum. Hdcp yi etkinleştirdiğimde ps4 den zaman zaman görüntü gidip geliyor . Hdmi 2.0 kablosunu çıkartıp taktığımda düzeliyor veya tvyi kapatıp açtığımda. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba ps4 den gelen yayını mı tam olarak kaydedemedim tv ye onu anlayamadım ?

Bende KS7000 var ve aynı şey geçen gün benimde başıma geldi. HDMI kabloyu çıkarıp taktım düzeldi ve bı daha da hiç olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batu055

okadar para verip ks8500 aldım ama televizyonda aşırı derecede ışık sızması var servis sorun yok diyor çok pişmanım keske sony xd9305 alsaydım oda kristal panelmiş yeni oğrendim

SAMSUNG KS8500 kullanıcıları

Hocam o da bişey mı al bu KS9000 Curved den kendi çektiğim bir fotoğraf

• O zaman daha önceki tahminim tuttu, dual-pixel structure ı Q9 a sakladılar :) O da tahminen OLED fiyatında olacağından bakmaya değmez...

Bu sene de HDR, HLG geçiştiriyorlar işte :)

LED TV leri ne kadar boyasalar da adam edemezler artık.

Bir tek daha önce galiba Sharp ın kullandığı çift piksel dizilimiyle VA panelin görüş açısını geliştirmeleri dikkatimi çekmişti, onu da en pahalı modele saklayacaklar anlaşılan...

QD-LED zaten Plasma, OLED vs. gibi kendi ışık kaynağına sahip (self-emitive) değil.
    Diğer LED TV lerden VA panelin getirdiği kontrast avantajı ve doygun renkler haricinde pek farkı yok.
    Gerçek Quantum Dot TV, şimdilik labarotauvar aşamasında, daha uzun yıllar da göremeyiz. Zaten Cadmium maddesi toksik kabul edildiğinden onay çıkmamış galiba:https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot_display

• Sizin iade ettiğiniz KS9000 i LED TV de bulutlanma / ışık sızması nasıl olur amacında müzeye kaldırmaları lazım

Gelecek nesiller için örnek olur :)
    Kendi nesillerinde de neo-HDR vs. sloganlarıyla pazarlanan 1880 li yılların likit kristali olmazsa tabi :))

• Şimdi vatandan 6800 lira A5 hediyelisini aldım. Pazartesi veya salı kurulumu yapılacak.İnsallah 55 inc tvler içinde iyi bir seçim yapmışımdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

O zaman daha önceki tahminim tuttu, dual-pixel structure ı Q9 a sakladılar :) O da tahminen OLED fiyatında olacağından bakmaya değmez...

Bu sene de HDR, HLG geçiştiriyorlar işte :)

LED TV leri ne kadar boyasalar da adam edemezler artık.

Bir tek daha önce galiba Sharp ın kullandığı çift piksel dizilimiyle VA panelin görüş açısını geliştirmeleri dikkatimi çekmişti, onu da en pahalı modele saklayacaklar anlaşılan...

QD-LED zaten Plasma, OLED vs. gibi kendi ışık kaynağına sahip (self-emitive) değil.
    Diğer LED TV lerden VA panelin getirdiği kontrast avantajı ve doygun renkler haricinde pek farkı yok.
    Gerçek Quantum Dot TV, şimdilik labarotauvar aşamasında, daha uzun yıllar da göremeyiz. Zaten Cadmium maddesi toksik kabul edildiğinden onay çıkmamış galiba:https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quantum_dot_display

Plasma'nin tarih olması Display pazarına büyük darbe vurdu. Panny ve Pioneer 4K HDR bir Plasma cikarsa herhalde TV başından kalkamayiz hocam acaba sebebi bu mu Her ne kadar KS7000 en az sorunlu TV olsada yine de kusursuz değil. Mesela bendekinde su an sol alt köşede baygın bir banding var

LED den umudu tamamıyla kestim. Bı daha ki sefere parası ne olursa olsun kesinlikle OLED e geçiş yapicam.

Dediğin gibi bu TV numunelik

• Desenize 2017 modeller de esas amacı olan görüntüden çok çift tuner, Tizen 3.5 vs gibi makyajlama ile göz boyamaya bir level tık atlatacak o kadar :)

Saygılarımla...

• kardeş benim tv kötu ama bukadar degil sen ne yaptin degistirsinmi senin panelde bariz bi hata var belli ama bende bi sorun yok diyorlar ****ler

• quote:

kardeş benim tv kötu ama bukadar degil sen ne yaptin degistirsinmi senin panelde bariz bi hata var belli ama bende bi sorun yok diyorlar ****ler

Paramı geri alıp 55 inch KS7000 aldım.

• 7000 serisi varmı

• quote:

7000 serisi varmı

Var mı derken?

• ku7000 olmasın ?

• Panasonic ve Pioneer dan hic umidim kalmadi :))

4K Plasma sahneye cikarsa Samsung VA Ledlerini, LG OLED lerini yari fiyatina hatta daha altına satmaya baslar, piyasa bos oldugundan fiyatlari tavan yapiyorlar...

Ben olsam KS9000 i iade etmeden muzeden teklif isterdim :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 12 Mart 2017; 16:59:19 >
  • merteslik M kullanıcısına yanıt
    Ulkemize KS7000 gelmedi, yurtdisinda f/p krali olarak one cikti. Yurtdisinda yasadiklarindan KS9000 i iade edip KS7000 almislar (1.100€ =1.100TL denilmisti sanirim)

• 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.