Şimdi Ara

/// SAMSUNG J7 CORE ANA KONU \\\ Android9 Geldi!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
4
Favori
28.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SAMSUNG J7 CORE J701F ANA KONU YARDIMLAŞMA VE KULLANICILARI TOPLULUĞU

DİĞER ÜLKELERDE J7 NXT J7 NEO GİBİ İSİMLERİ VAR

GENEL ÖZELLİKLERİ

EXYNOS 7870 14nm 8çekirdek 1.6ghz işlemci
    2GB Ram ddr3
    16gb dahili hafıza 10.6gb kullanıcı alanı
    5.5" HD SuperAmoled 276ppi ekran
    Arka 13mp Ön 5mp flaşlı kamera Fhd video kaydı
    FM radyo
    Ekranı 2ye bölerek aynı anda 2uygulama kullanma
    256gb Microsd kart desteği mevcut
    Android7 yüklü geliyor ve çok stabil çalışıyor
    4.5G Cat4 50mbs indirme destekli
    Parmak izi ve Bildirim ışığı yok

Kısa Ön İncelemem

İPHONE6 PLUS 16gb CİHAZDAN GEÇİŞ YAPTIM
    ÇOK MEMNUNUM 3GÜN OLDU ALALI , BİNLERCE LİRA DÖKÜP ÜST SEGMENT CİHAZ ALMAK YERİNE EKONOMİK VE ŞIK TELEFON İSTEYENLER İÇİN GÜZEL BİR SEÇENEK
    ÜLKEMİZDE TEK HATLI OLARAK DİSTRİBÜTÖR GARANTİLİ
    ÇİFT HATLI OLANIDA İTHALATÇI GARANTİLİ OLARAK SATILMAKTA
    3 RENGİ MEVCUT
    SİYAH GOLD GRİ
    EKRAN VE ÇERÇEVE ARASINDAKİ SİYAH KISIM BENİ RAHATSIZ ETTİĞİ İÇİN VE BU DURUM SİYAH RENKTE BELLİ OLMADIĞI İÇİN SİYAH TERCİH ETTİM
    İNCE ŞIK VE HAFİF BİR TELEFON
    KAMERA KALİTESİ BEKLEDİĞİMDEN GÜZEL TİTRETMEDEN BAYA İYİ ÇEKİYOR SEGMENTİNE GÖRE
    ÇOK AKICI ÇALIŞIYOR TAKILMA DONMA KASMA YOK
    Mediamarkt dan 1099Liraya aldım acil ihtiyacım olmasa internetten puan çek vs. daha uyguna alınabilir

Eylül ayında sadece 1haftasonu teknoloji mağazaları 999liraya sattı. Güncel fiyatı 1149lira

BİN TL SEGMENTİNDE EN İYİ TELEFON DİYEBİLİRİM
    OPERATÖRLER KONTRATLI SATIYOR

KONU HAYIRLI OLSUN İYİ BAYRAMLAR HERKESE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metintekin -- 16 Haziran 2019; 9:46:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6plustan mı geçtin?

Geçmiş olsun 2gb ram 5 yıl önce bile yetmiyordu samsunga iphone'u çok arayacaksın 3 4 ay bekle ne demek istediğimi anlarsın.

Not=apple cihazım yok samsung'un ne mal olduğunu biliyorum sadece

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Daha öncede 2gb ramli Lenovo K5 kullandım herhangi bir sorun yaşamadım ancak ekranı ufak geliyordu ve yazılımı stabil ve güncel değildi.

Telefonda fazla oyun oynamadığım için kullanım alışkanlıklarıma göre fazlasıyla memnunum.

Fiyatına göre çok başarılı bir telefon

Ortalama 6ayda bir telefon değiştiririm apple a dönebilirimde başka markada alabilirim fanboy değilim

• metintekin kullanıcısına yanıt
    Umarım memnuniyetiniz sürer ama samsung ram yönetimini o kadar berbat yapıyor ki 3 4 aya telefon çöp oluyor pek çok kişi android=samsung yanılgısından dolayı ios kullanıyor.

Oyun dışında günlük kullanımı da olumsuz etkileyebiliyor bu durum.

• 2015 te cıkan J7 serisinin yarım gb ram ilave, bir tık işlemci iyileştirmesi ve daha güncel işletim sistemi versiyonu ile tekrardan sunumu diyebiliriz. Onn dısında kasadır, ekrandır, ölçüleridir, çözünürlüğüdür, diğer özellikleridir aynı.
    http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/26357-85275/samsung-galaxy-j7_samsung-galaxy-j7-core/

En azından kasayı metal yapsalardı iyidi artık bu devirde çamasır legenli plastik telefonlar yakısmıyor.
    Bu telefon 2 gb ram- 16gb dahili hafıza 720p çözünürlükle 1099 tl, bir yandan lenovo 3gb ram-32gb dahili hafıza full hd ekranla 1000 tl. Haa Samsung yazılımı saha stabildir, Lenovo yazılım konusunda malesef geride kalıyor , su meshur mikrofon sorunu malum..

Peki baska ne alternatifler var, 1000-1100 TL ye pek 5.5' yok. GM5 Plus falan var . 1200 e cıkılırsa Asus Zenfone 3 Laser, 1300 tl civarına da Nokia 6 diger alternarifler.

Biraz daha beklenirse Lg Q6 orta segment için fena bir telefon olmayacak gibi, 3gb ram-32gb hafıza- full hd plus ekran (2160x108 çöz 442ppi full vision dsplay )+ sağlam kasa vs. Turkcell su an 1299 tl peşin fiyatı diyor ki tcell biraz pahalı satar, diğer satıcılara duserse 1200 Tl den alınabilir de kronik sorunu da cıkmazsa iyi satar. G6 nın yavrusu diyebiliriz.

1000-1300 TL arası güzel telefonlar çıkmaya basladı. Bu telefonların hepsi su anki telefon kullancı profilinin %90 ının işini görür yoksa whatsapp, facebook, instagram, spotify, periscope, snapchat kullanmak icin 3000-4000-5000 tl paralar vermeye gerek yok.

ithalatcı garantili telefonlara hiç girmiyorum bile, yoksa onlarda da 1000-1300 arası Redmi Note'lar, Galaxy C7 ler çok alternarif var ama işte garantisi sıkıntılı olabilir.
  • Cihazı bende deneme şansı buldum . Bu fiyata gerçekten başarılı 2 gb ram 16 gb hafıza 3000 mah batarya ve amoled ekran direk F/P ürünü
  • unpop kullanıcısına yanıt
    Detaylı cevap için elinize sağlık hocam bende kendi düşüncelerimi yazayım

5.5" ve üzeri ekranda şuan en iyi F/P cihazı hatta benimde ilk tercihim aklımda kalan J7max modeli ancak bayramda bir hafta telefonsuz kalamayacağım için, İzmir'de uygun rakama bulunmadığı için J7core aldım aciliyetim sebebiyle iyikide almışım.

J7max nette 1200TL +100puanla 1100lira civarına mal edilirken aynı cihazı bir hafta önce alıcam diye 1300-1400lira vermek istemedim

Migrosta satılan ithalatçı garantili Htc728 5.5"hd 2gb ramli cihazla J7core arasında kaldım fiyatı 849liraydı bu paraya 5.5"başka cihaz yok zaten. Sık telefon değiştirdiğim için çok fazla değer kaybedecek, zor elden çıkacak ve düşük ön kamera kalitesinden dolayı ve eski yazılımından dolayı tercih etmedim

K6note 6ay evvel iphone dan önce alacaktım ama güncellenmeyen yazılımı, bildirim sorunu ve ön kamera açısı(çok yakın çekiyor berbat) gibi sebeplerden dolayı almadım. Kağıt üstünde 1000lira segmentinde kral ancak kullanımda iyi değil ve 2.eli zayıf

Gm5plus eskimiş ve değer kaybeden ve sorun çıkartabilen bir model o yüzden tercih etmedim

Asus zen6 ve zen2 kullandım. Siyah rengi olsa zen max düşünebilirdim ama metal kasa ve açık renk telefon sevmiyorum

Lg markası hakkında bugüne kadar bir tane memnun olan eşim dostum yok yazılımı bana hitap etmiyor uzak duruyorum

J7core kısa kısa

Şık kasa ince hafif

Ekran netliği renkler ve güneş altında kullanım çok başarılı

Şarj süresi iyi

Performans iyi

Kameralar başarılı

Konuşma kalitesi net

Hoparlör sesi düşük

• J7 2016 ile hemen hemen birebir aynı, sadece 2016 nun batarya 300 mah daha fazla

http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/42731-85275/samsung-galaxy-j7-2016_samsung-galaxy-j7-core/
  • 50 tl zamnlanmıs vatanda. 1150 tl olmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

50 tl zamnlanmıs vatanda. 1150 tl olmus

İnternette HB N11 vs. puan çek kombinasyonuyla çok daha uyguna mal edilebilir

Mağaza fiyatları 1149TL şuanda

• bugun medimarkt,teknosa, vatanda 999 tl
  • Bugüne özel Vatanda 999TL kaçırmayın derim keşke bende bu fiyata alsaydım

• quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

Bugüne özel Vatanda 999TL kaçırmayın derim keşke bende bu fiyata alsaydım

ön kamera nasıl, samsung a3 2016 da memnundum, onun kadar varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Bugüne özel Vatanda 999TL kaçırmayın derim keşke bende bu fiyata alsaydım

ön kamera nasıl, samsung a3 2016 da memnundum, onun kadar varmıdır ?

Bu fiyat segmentinde daha iyi ön kamera olduğunu sanmıyorum önde flaşta var

• Şarj %1 kaldı 1gün 11saattir cihaz açık. Ekran süresi 8saat 10dk
    Kullanım yoğunluğu sürekli wifi ve 4.5G açık orta yoğunluk
  • quote:

Şarj %1 kaldı 1gün 11saattir cihaz açık. Ekran süresi 8saat 10dk
    Kullanım yoğunluğu sürekli wifi ve 4.5G açık orta yoğunluk

kasa kalitesi nasıl, leğen plastiği tarzı mı ? keske metal olaydı
  • unpop kullanıcısına yanıt
    Kırılmaz cam ve kılıfla kullandığımız için kasa kalitesinin veya üretilen maddenin çok önemi yok bence. Plastik şık bir kasası var ben metal kasa sevmiyorum kolay çiziliyor ısınıyor elden kayıyor vs.

• Vatan bilgisayarda pazar günü 999 tl'ye gormüştüm,fakat kampanyada oldugundan haberim yoktu,kararsız kaldım,karar veremedim,en sevmediğim huyum,bıraz once baktım 1149 tl olmuş,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkboy -- 26 Eylül 2017; 15:54:21 >
  • Forumda başka kullanan yok galiba. Çok memnun olarak kullanmaya devam ediyorum 1ayı tamamladık

• J7 prime ile bunun arasında kaldım hangisi daha iyi prime ıps ekran bu amoled prime Android 6 bu 7 prime ram 3gb bu 2gb.Sürekli video izlerim ıps ekran gözümü korkutuyor prime de renkler soluk gibi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.