Şimdi Ara

Samsung J7 [ANA KONU] (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.650
Cevap
24
Favori
98.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malezya surumunu kurdugumuzda csc degismiyor mu. Volte calismamasi, cekim gucu dusmesi vs. gibi problemler olmuyor mu tr cihazlarinda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • berkan 197 kullanıcısına yanıt
    J710GN Çift Hat Duos çihazlar için, zaten Samsung TR satmıyor, DeltaServis vs garantili ithalatcı garantili getirip satılıyor. ( yanlış bilmiyor isem) yani TürkiyeSamsung cihazı için değil zaten.

Ayrıca mesela BRI kodlu olanlar android 6.01 de kaldı güncelleme almıyor kesinlikle, yani indrip odin ile manuel kurmak dışında ne android 7 nede android 8Oreo kurulmuyor.

VoLTE ? bilmiyorum
    Yani bendeki ithalatcı garantili olan modelde 4.5G için bile oprtaörlerle birbirimize girmiştik, kutu üzerinde yazdıüı halde operatörler sizin cihaz desteklemiyor dedi. belki 6 ay devamlı uğraştım aramalar dilekçeler yazışmalar neyse sonunda 1 yılı geçti tanıtmışlar idi cihazı sistemlerine. 4.5G olayı o kadar uğraştırınca voLTE LTE VoWİFI vs desteklemiyor idi android 6.01 stock ROM ile , Delta servis getirin Nadroid 7 yükleyelim dediğinde ise millet customROM ile oreo yükseltmişti, yurtdışında kullananlar var idi ama ben denemedim.

Siz VoLTE bu cihazda sanırım Samsung Türkiye satışı olanlarda tek sim li olanlarda kullanıyorsunuz de mi? Yoksa J710GN çift hatlı duos larda mı kullandınız hangi opratör detay yazarsanız ?

Çekim gücü 1-2 günlük firmware denemek lazım test etmek lazım birkaç hafta.

şurdan imceleyebilirsiniz
    https://www.androidinfotech.com/2018/10/samsung-galaxy-j7-2016-j710gndxu4crj7-oreo-update.html
    Samsung Galaxy J7 2016 J710GNDXU4CRJ7 Oreo Update 8.1 Official Supporting Versions
    Turkey (TUR)

Samsung Galaxy J7 2016 J710GNDXU4CRJ7 Oreo Update 8.1 Official Firmware Features

Biometrics

To improve your security, features that use biometrics (face, fingerprints, and irises) are only available when you use a secure screen lock type (pattern, PIN, or password).

When you switch to a non-secure screen lock type (Swipe or None), biometric authentication is suspended for unlocking and for verification in apps like Samsung Pay and Samsung Pass.

If you’re using biometrics now without a secure screen lock type, you’ll be able to continue after the upgrade, but changing to a secure screen lock type is recommended.

Quick Panel

Manage notifications for each app with notification categories (supported apps only).

Icons will be shown at the bottom of the notification panel for notifications that aren’t currently visible.

Home Screen

Touch and hold an app to display shortcuts to common or recommended tasks within the app (supported apps only).

Notification badges on app icons are linked to the notification panel. Clear a notification in one location, and it will also be cleared in the other location.

Samsung Galaxy J7 2016 J710GNDXU4CRJ7 Oreo Update 8.1 Official Features

Samsung Keyboard

The toolbar gives quick access to useful functions.

The GIF keyboard lets you send GIFs.

More high-contrast keyboards are available.

System Performance

Background services are limited to improve performance and battery life.

Currently, running apps will always be shown in the notification panel.

Edge screen

Improved font size, color, and other settings for better Edge panel visibility.

Touch and hold the Edge panel handle to change its position.

Added 3 more Edge lighting effects and color customization for apps.

Lock Screen and Always On Display

New clock styles for the Lock screen and Always On Display.

Adjust the transparency of notifications to get the look you want.

Smart View

Let your phone’s screen go dark when mirroring to another screen.

Samsung account

Control your account settings and profile information for multiple apps.

Tap your profile picture on the main Settings page to access your profile information and account settings.

Samsung Cloud

View and manage photos and notes stored only in Samsung Cloud.

Store any type of file in Samsung Cloud Drive.

Select specific items to delete or restore from your backups.

See how big each backup is and how many items it contains.

Samsung Galaxy J7 2016 J710GNDXU4CRJ7 Oreo Update 8.1 Official Firmware Other improvements

Bluetooth now supports high-quality audio codecs, including AAC and Sony LDAC.

Video player includes auto repeat and 2x speed option.

Voice Recorder provides smart tips to conveniently block calls while recording.

Email lets you flag Microsoft Exchange ActiveSync emails.

Samsung Health’s new sticky notification lets you see your step count at a glance.

The clock now includes a Landscape mode and timer sound options.

The digital clock widget goes directly to the Clock app when you tap it.

Samsung Pass added the ability to manage usernames and passwords in third-party apps.

Samsung Dual Messenger

Install a second copy of a messaging app so you can use two accounts at the same time. For apps that verify accounts using phone numbers, you’ll need a different phone number for each account.

Touch and hold a messaging app on the Home or Apps screen to install the second account or go to Settings – Advanced features – Dual Messenger.

Find My Mobile

Back up Secure Folder to Samsung Cloud remotely when your phone is lost.

Lock Samsung Pass using Find My Mobile.

• GoGoBaBa kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler hocam emeginize. Evet tek simli cihaz bendeki. Neyse biraz daha bekliyim riske atmaya gerek yok :)

• Galeride oluşturdugumuz albümlere kapak fotoğrafı ayarlayabiliyor muyuz? Albüm içindeki fotoğrafların sırasını düzenleyebiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Cok tesekkurler hocam emeginize. Evet tek simli cihaz bendeki. Neyse biraz daha bekliyim riske atmaya gerek yok :)
    benim cihaza güncelleme kapalı olduğumdan deltaservis kilitli ROM yüklemiş,
    ama sendeki cihaz Türkiye tam uyumlu resmi garantili cihaz
    kesinlikle bekle derim

eğer zamanlama takvimi tutarsa ki bende A810F çift hatlı duos modeli vardı, Samsung Türkiyenin sayılı çift hatlı getirip sattığı cihazlardan geçenlerde duyurduğu zamandan çok az da olsa yazılım güncelleme kontrolü ile farkedip yükledim oreo yu sıkıntı yok, ama genede VoLTE vs sanki ya yok ya benim sim lerde yok ! deneyemedim. ama stabil çalışıyor şimdilik ,

gelelim neden bekle dedim 2 ay kaldı
    http://www.guncelmiyiz.com/cihaz/sm-j710fq
    MUTLAKA SENDEKİ CİHAZIN kodu J710FQ mu diye kontrol et ?

Galaxy J7 2016 / SM-J710FQ
    CİHAZ
    MODEL KODU
    MODEL ADI
    İLK LANSMAN YAZILIMI
    GÜNCEL YAZILIM
    SM-J710FQ
    Galaxy J7 2016
    Marshmallow(Android 6.0.1)
    Nougat(Android 7.0)
    Destek Sayfasını Ziyaret Et
    Destek ico
    MODEL ADI
    Galaxy J7 2016
    MODEL KODU
    SM-J710FQ
    AOD Destek
    Hayır
    İLK LANSMAN YAZILIMI
    Marshmallow(Android 6.0.1)
    GÜNCEL İŞLETİM SİSTEMİ
    Nougat(Android 7.0)
    GELECEK İŞLETİM SİSTEMİ
    Android 8.0 Oreo
    GÜNCEL YAZILIM SÜRÜMÜ
    ?
    SÜRÜM AP
    J710FQXXU2BRF2
    SÜRÜM CP
    J710FQXXU2BRA2
    SÜRÜM CSC
    J710FQTUR2BRE1
    GÜNCELLEME TAKVİMİ
    GÜNCELLEME DURUMU
    Test aşamasında
    PLANLANAN GÜNCELLEME TARİHİ
    21 Aralık 2018

• Yeni güncelleme gelmiş pilden çok memnunduk umarım bozmaz

• Kamera bayağı degişmiş bir sürü ayar gelmiş

• neo1036 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım otomatik mi geldi yoksa sen mi indirdin sitesinden cevaplarsan sevinirim

• otomatik indi direkt 8.1 geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: neo1036

otomatik indi direkt 8.1 geldi
    baba bana neden gelmedi halen 7.0 dayım telefon resmi garantili
  • ben telefonu internetten almıştım. 7.0 i kendim kurmuştum 8.1 otomatik geldi. telefon ithalatçı garantili ama hangi firma bilmiyorum kutusu nerde unuttum bile. size neden gelmedi bilmiyorum

• Bende J7 2016 Gold kullanıyorum. Şarj performansından, kamerasından ekran büyüklüğünden razıyım. Almak isteyen arkadaşların üst düzey bir beklentisi yoksa tavsiye edebilirim.
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    yukarda yazmıştım sizde sanırım
    http://www.guncelmiyiz.com/cihaz/sm-j710fq
    serili cihazdaysanız
    planlanan tarih 21 aralık 2018
    az kaldı sabır :P

gene sizler şanslısınız bendeki cihaz 6.01 ve asla güncellee almıyor. illa ODIN ile başka ülke CSS kurup yükseltme veya CustomROM ile yükseltme şansım var. Birde Knox Sayacı 1 kere artmıştı denemeler sebebli.

şimdi denemeleri durdurdum. malum en uzun şarjpilbatarya dayanma süresi 6.01 de idi. Ama bakalım ilerde yukarda yazdığım şekilde ODIN ile oreo ya geçip deneyebilirim.

Bu arada farkı göremedik diyen arkadaşlar var ama android6 dan android7 ve android 8 e farjklar büyüklü küçüklü bayağı vardır. Ama mesela bazı arkadaşlar oreoya gecince telefonun süper ötesi olacağını bekliyorlarsa tabiki kayal kırıklığı olacaktır. Ama şahsen ben şu anda kullandığım A810F çift hatlı telefonumda OREO ile sanki yepyeni bir telefon kullanıyorum havası yakaladım.

yedek telefonum j710GN ise en rezil CSS koduna sahip onu android7 de beğenmedim ama OREO ya uptade edeceğim çok eksileri yok ise ( yani aşırı batayrya tüketimi vs gibi) ( tüm detaylar üst potlarda yazxdığımdan hemde aşırı ayrıntılı sıkıcı uzun yazılarda satır aralarında , o sebeb tekrar yazmıyorum)

yurt dışı kullanıcıları menun şimdilik bakalım bizim ülke TUR CSS olunca şebekeydi, pil idi vs göreceğiz.

• Birde forumdaşlar mümkün olduğunca cihazlarımızızın detay bilgilerini paylaşalım.
    malum piyasada çok farklı J7 ler var. J7 2016 lar bile çok farklı. tek flaşlısı mı dersinişz öift flaşlısımı dersiniz envai çeşit karmakarışık. Hatta bazen o sebeble kılıf, ekrankoruyucu vs de sıkıntı yaşattı ve yaşatıyor.

en doğrusu :https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo
    burdan bakın.
    bendeki J710GN ve
    https://samsung-firmware.org/model/SM-J710GN/
    en rezil CSS olan BRI Taiwan ve android 6.01 yüklü ve asla güncelleme almadı.

ODIN ile XME Malazya kuranlara düzenli güncelelemelr geldi hem andorid6 da hem android7 de hemde çoğsundan önce android8 hemde oreo 8.1 güncellemesi aldı.

SM-J710GN — Galaxy J7 ⑥
    SM-J710GN

Asia

Philippines
    PH SMA
    8.1.0

Philippines
    PH XTC
    8.1.0

Malaysia
    MY XME
    8.1.0

Philippines
    PH GLB
    7.0

Taiwan
    TW BRI
    6.0.1

Hocam birlesik arab emirlikleri bnm cihaz dual sim. .

Guncelleme yok henuz!

7'deyim, oreo icin bilginiz varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Byone

Hocam birlesik arab emirlikleri bnm cihaz dual sim. .

Guncelleme yok henuz!

7'deyim, oreo icin bilginiz varmi?
    tam olaran modeli irdelemek lazım ama burdan baktığım kadarıyla yani verdiğiniz bilgiler üzerine baktım. ( çift hat durumundan emin olmamak kaydıyla)
    son sürüm android7 Nougat.
    Google(Store)Play den bir önceki mesajımdaki linkteki Samsung Phone info ve muadillerini kurup ekran görüntülerini paylaşırsanız. CSS XSG ve MultiCSS OJV üzerinden bakarız OREO için başka hangi ülkelerin var diye. Sonra ODİN programı ve Bilgisayara kablo ile falan bağlayıp ile kurulabilme ihtimaline bakılır.

Karışıklık çok J7 nin çok farklı varyasyonları var.

mesela sadece şuna bakınca bile anlarsınız. :https://samsung-firmware.org/model/SM-J710F/
    yani J710F ile başlayan bir dolu var ekte modelleri atacağım onların bölgeleri tek hat çift hat vs çok karışık. tam modeli bilmek için PHONE INFO ve maudil programlardan irdelemek lazım.

https://samsung-firmware.org/tr/model/SM-J710F/region/XSG/
    SM-J710F — Galaxy J7 ⑥
    SM-J710F Aygıt yazılımı İndirin Bölge XSG (Birleşik Arap Emirlikleri)

Nougat 7.0
    J710FXXU4BRB2
    12998071
    2018-02-08
    Multi CSC: OJV
    February 2018 Update

J710FXXU4BRA2
    12710698
    2018-01-10
    January 2018 Update
    J710FXXU3BQI8
    12209032
    2017-09-16
    September 2017 Update
    J710FXXU3BQHE
    11980464
    2017-08-30
    August 2017 Update

Marshmallow 6.0.1
    J710FXXS3AQG1
    10674160
    2017-07-25
    July 2017 Security Update
    J710FXXU2AQB3
    10674160
    2017-02-15
    February 2017 Update
    J710FXXU1APLM
    8985170
    2016-12-29
    December 2016 Update
    J710FXXU1API4
    8985170
    2016-09-15
    September 2016 Update
    J710FXXU1APD7
    7671293
    2016-04-06
    April 2016 Update

• az önce android 6.01 resmi andro,d sürümlü
    Bendeki çift hatlı Galaxy J7 (2016) Duos SM-J710GN
    cihazımı kablo ODIN programı ve kablosu ile PC ye bağlayıp indirdiğim bmodelime uyumlu Android8.1 Oreo firmware güncelemesini yaptım.

CSS benim telefona uyumlu olan :https://samsung-firmware.org/download/Galaxy__J7__%E2%91%A5__/7n4v/XME/J710GNDXU4CRJ7/J710GNOLB4CRJ7/
    indirmiştim ( üyeliğim yok saatler sürmüştü birhafta önce indirmiştim. aniden esti kurdum.

quote:

Nasıl Yüklenir?

Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Kısma” tuşlarına aynı anda basarak açacağınız Download Mode’da ses açma tuşuna basarak devam edin.
    Odin programını çalıştırın ve cihazınızı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız gerekli sürücü yüklemelerini yaptıktan sonra Odin programı cihazınızı tanıyacaktır.
    Odin programında “Options” bölümünde “Auto Restart ve Reset Time” kutucukları işaretli değilse işaretleyin.

Orijinal yazılıma ait .zip dosyasında tek dosya var ise:

“AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak daha önce indirmiş olduğunuz “.tar .md5” uzantılı rom dosyasını seçin.
    Hazırsanız “Start” butonuna tıklayın ve rom yükleme işleminin bitmesini bekleyin.

Odin Tek Dosyalı Rom

Yükleme işlemi tamamlandığında, cihazınız yeniden başlayacaktır. Bundan sonra cihazınızla bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı kesebilirsiniz.

Orijinal yazılıma ait .zip dosyasında birden fazla dosya var ise (genellikle 4 dosya):

“BL” kutucuğunu işaretleyin ve “BL” butonuna tıklayarak “BL” ile başlayan dosyayı seçin.
    “AP” kutucuğunu işaretleyin ve “AP” butonuna tıklayarak “AP” ile başlayan dosyayı seçin.
    “CP” kutucuğunu işaretleyin ve “CP” butonuna tıklayarak “CP (veya Modem)” ile başlayan dosyayı seçin.
    “CSC” kutucuğunu işaretleyin ve “CSC” butonuna tıklayarak “CSC” ile başlayan dosyayı seçin.
    Hazırsanız “Start” butonuna tıklayın ve rom yükleme işleminin bitmesini bekleyin.

Odin Parçalı Rom

Yükleme işlemi tamamlandığında, cihazınız yeniden başlayacaktır. Bundan sonra cihazınızla bilgisayarınız arasındaki bağlantıyı kesebilirsiniz.

Orijinal yazılımın keyfini çıkarın!
    Sıfırlama İşlemi

Sıfırlama işlemi iki aşamalı bir işlemdir. Ancak önce şu sorunun cevabını verelim.
    Cihazı hangi durumlarda sıfırlamalısınız?

Tek dosyalı orijinal yazılım yükledikten sonra
    Cihaz yavaşladığında
    Uygulamalar kendi kendine kapanmaya başladığında
    Cihazınıza uyguladığınız özelleştirmelerin zamanla yan etkileri olduğunda

Cihazınızı sıfırladığınızda…

Kişiler (rehber), fotoğraflar, videolar, müzikler, mesajlar, notlar, uygulamalar ve uygulama verileri gibi cihaz hafızasındaki tüm veriler silinecektir. Dolayısıyla yedek almanızı öneriyoruz.
    Nasıl Sıfırlanır?

Cihazınıza birden fazla dosyaya sahip yazılımı yüklediğinizde, cihazınız otomatik olarak sıfırlanmaktadır. Ancak yeni yazılım yüklemeden, cihazınız üzerinden kendiniz de sıfırlayabilirsiniz.

Cihazınızı kapatın. Kapattıktan sonra “Güç + Ev (Home) + Ses Açma” tuşlarına aynı anda basarak Recovery Mode’u açın. Not: Recovery Mode’da ses tuşları ile hareket edebilir, güç tuşu ile işlem yapabilirsiniz.
    Seçenekler arasından wipe data/factory reset seçeneğine ses tuşlarıyla ilerleyin ve bu seçeneği güç tuşuna basarak seçin.
    Karşınıza gelecek ekrandan “Yes – delete all user data” seçeneğine ilerleyin ve güç tuşuna basarak seçin.

wipe data-factory reset

İşlem tamamlanınca “wipe cache partition” seçeneğine ilerleyin ve bu seçeneği güç tuş tuşuna basarak seçin.

wipe cache partition

Bu işlem de tamamlanınca “reboot system now” seçeneği ile sisteminizi yeniden başlatın.
    İlk açılış uzun sürebilmektedir.

https://teknobolge.com/android/samsung-galaxy-j7-guncel-orijinal-yazilim-yukleme-ve-sifirlama

Yazılım SM-J710GN — Samsung Galaxy J7 ⑥

Lütfen Samsung Galaxy J7 ⑥ cihazı, SM-J710GN modeli için versiyon J710GNDXU4CRJ7 yazılımının direkt indirme bağlantısını bulun.
    Samsung Galaxy J7 ⑥, SM-J710GN

PDA/AP Versiyonu J710GNDXU4CRJ7
    CSC Versiyonu J710GNOLB4CRJ7
    MODEM/CP Versiyonu J710GNDXU4CRJ8
    Bölge XME — Malezya
    Yapım Tarihi 2018-10-12
    Değişim Listesi 14526261
    OS Oreo
    OS Versiyonu 8.1.0

1.61GB

Ölçülmeyen hız

Yavaş hız

Flashlama gereksinimleri:
    - Odin Aracı

- Samsung aygıt sürücüleri (İndir)

Flashlama kılavuzu:
    1. İstediğiniz aygıt yazılımını içeren bir zip dosyasını indirin ve çıkarın.
    2. Odin Aracı'nı açın.
    3. Cihazınızı "İndirme Modu"nda açın:
    İndirme modu etkinleşene kadar Ses Kısma, Güç ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda 5-8 saniye basılı tutun.

4. İndirme modundayken USB kablosuyla cihazınızı PC'ye bağlayın.
    5. Sonra Odin Aracı'ndaki "Auto Reboot" ve "F. Reset Time" seçeneklerini kontrol edin.
    6. AP/PDA düğmesine basın, sonra dosyaların çıkartıldığı klasörden bir tar.md5 dosyası arayın ve seçin.
    7. Son olarak cihazınızdaki yazılım güncellemesini başlatmak için başlat düğmesine basın.

Hocam buraya göre, son yazilim 7 ve 8 şubat tarihinde gelmiş ancak 8 ne zaman gelir herhangi bir bilgi yok ben onu ogrenebilecegimiz bir kaynak var mi? Biliyorsaniz

Selamlar. Hayirli olsun hocam. Biraz kullandiktan sonra performans, stabilite ve pil yorumlarini bekliyoruz.

• Sarjdan cok memnunduk 8.1 dede değişen birsey olmadı sarj iyi gidiyor min 6 saat ekran suresi var. Telefonda hızlanmada hissetim.

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.