Şimdi Ara

Samsung i9070 Galaxy S Advance | ANA KONU (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.590
Cevap
13
Favori
162.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • italya romu yayinlandi arkadaslR yorumlarinizi bekliyoruz nasil acaba hizli ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telefonun ekrani nasil arkadaslar s3 minideki gibi pixel sorunu var mi almayi dusunuyorumda tavsiye eder misiniz bu telefonu. ayrica hizi nasil arkadaslar hizli midir telefon

• @forzadnan
    Şu an bence tek iyi rom custom rom'lardan Pure Vanillia V5 ve ram olayı canımı sıktığı için
    eski launcher 2011 Launcher pro'yu kurdum ,foursquare 2011 yükledim bazı hızlı çalışan
    versionlara döndüm,dialer olarak exdialer kullanıyorum yaklaşık 50-60 sistem app bloatware
    ettim şu an canavar gibi,facebook ta yüklü değil firefox 'tan giriyorum (italya romunu denemedim
    fakat şöyle birşey hep custom base değiştiriyorum ama pek birşey değişmiyor)

http://s1305.hizliresim.com/19/p/n9bc0.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

@forzadnan
    Şu an bence tek iyi rom custom rom'lardan Pure Vanillia V5 ve ram olayı canımı sıktığı için
    eski launcher 2011 Launcher pro'yu kurdum ,foursquare 2011 yükledim bazı hızlı çalışan
    versionlara döndüm,dialer olarak exdialer kullanıyorum yaklaşık 50-60 sistem app bloatware
    ettim şu an canavar gibi,facebook ta yüklü değil firefox 'tan giriyorum (italya romunu denemedim

telefonun gingerbreead versiyonundaki performansi nasil kardes ayrica ekrani guzel mi yazilar net mi pixel pixel degil dimi

• quote:

Orijinalden alıntı: cyber518

quote:

Orijinalden alıntı: fatihakar75

Arkadaşlar daha öncede mesajımda belirtmiştim. Benim telefonum Garantili 9070p
    Ben bu Almanya rom unu yükledikten sonra hat problemi yaşamaya başkadım.
    Telefon normalde hiç sorunsuz jb süper çalışıyor ancak bir ara bakıyorum yalnızca acil aramalar ibaresi görünüyor ve telefon çekmiyor.
    Uçus moduna alıyorum tekrar düzeltiyorum yine aynı.Daha sonra ayarlardan/mobil ağlar/ağ operatörlerinden arama yaptırıyorum biraz uzun sürüyor ve ağların buluyor (bu arada vodafone kullanıyorum).Şebekemin üzerine bastığımda şu an bağlanamıyor tekrar deneyin , bazen ağa bağlanamıyor diyor ve bağlanmıyoprr.Bu arada bildirim ekranında seçili ağa ulaşılamıyor vs gibi saçma sapan bir hata alıyorum.Diğer telefonlar aynı ağda sorun yaşamazken benim telefon şebekeye bağlanmıyor.
    En sıonunda kızıp telefonu kapoatıp açtığımda herşey sorunsuz oluyyor ve telefon normal şebekeye bağlanıyor.
    Bugun bu hatayı ne zaman verdiğini anladım.N e zaman herşey normalken şebekenin çekmediği bir noktaya gidersem cihaz bağlantıyı kaybediyor ve çeken bir yere gitsem bile artık telefon açılıp kapanıncaya kadar çekmiyor.Çözüm ise telefonu kapatıp açmak.Bu arada bildirim ekranına bakmazsanız telefon normal zannediyorsunuz ki yukarıdaki ne kadar çektiğini gösteren çubuklar normal görünüyor ne zamanki birini aramaya kalkarsanız anlıyorsunuz ki şebekeye bağlı değilsiniz ve de size ulaşılamıyor.

Biraz uzun oldu ama şimdi size sorum şu : siz de aynı problemi yaşıyor musunuz??
    yaşıyorsanız ne gibi bir yolla çözüyorsunuz ?
    cihazım garantili olduğu için servise vermeli miyim (almanya romuyla)?
    ya da kendim önceki 2-1-küsür yazılımına dönebilğir miyim(orjinal yazılımına)

cevaplarınızıa şimdiden teşeşkkür ederim

Ben bu sorunu baska bi telefonda da duydum, vodafone yuzunden oluyor diyorlar

çözüm nedir bilen var mı?? bi yardımcı olur msunuz

• jellybeanler yayinlanmaya basladi sammobilede kuran varsa yorum yapabilir mi telefona ne gibi katkilari oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: forzadnan

quote:

Orijinalden alıntı: ertank07

@forzadnan

telefonun gingerbreead versiyonundaki performansi nasil kardes ayrica ekrani guzel mi yazilar net mi pixel pixel degil dimi

Ekran bir Galaxy s2 gibi değil çok yakından bakarsan pixel gözükür ama normalde rahatsız
    edici bir durum yok,bence takılma ekranı gayet güzel,,

• quote:

Orijinalden alıntı: forzadnan

jellybeanler yayinlanmaya basladi sammobilede kuran varsa yorum yapabilir mi telefona ne gibi katkilari oldu

Arkadaşlar Gingerbread diyor ama gingerbread 2011 in işletim sistemi yani çok eski kaldı,sadece hızlı
    diye ona dönmek yerine başka şeyler yapabiliriz.Telefonun bazen kitlendiği mallaştığı doğrudur,ama bu
    telefondan çok Androd'in sorunu ios gibi stabil değil zaten ram çok kullanıyor samsung ta içine 200tane sistem
    programı koyuyor.Android birçok yenilik ile geliyor kardeş önceki sayfalarda yazmıştım öncelikle ram'i 555 ten 629mb
    a çıkıyor.Mesela bu donma ve lag olayları Galaxy s 2 dede oluyor,android te bu olmasın dediğimizde ya 8 cekirdekli
    Galaxy s 4 yada HTC one almamız lazım.
  • Bugün s advance aldım hb'den 700tl'ye güncelleştir diyorum güncelleştirme yok diyor Hani 4.1.2 alıcaktı ? çok büyük hayal kırıklığına uğradım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narchotich

Bugün s advance aldım hb'den 700tl'ye güncelleştir diyorum güncelleştirme yok diyor Hani 4.1.2 alıcaktı ? çok büyük hayal kırıklığına uğradım...

Rom'u indirip Odin programıyla kendin kuracaksın,birçok ülke aldı,Türkiye almadı bu ay çıkacak deniyor,
    eğer beklemek istemiyorsan kendin 2dkkada yükleyebilirsin.
  • Bugün can sıkıntısı ,telefonu Galaxy s advance satışa koydum.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-galaxy-s-advance-cok-temiz-125735491/detay/
  • Merhabalar, bende S3 Mini mi, Galaxy S Advance mi arasında kalıyordum bir kaç mağazaya gittim gözümle görerek alayım dedim ve S3 Mini Darty 'de inceledim sanki bana oyuncak telefon gibi geldi hep ve ekranı kimse bana gorilla glass var demesin biri forumda yazmıştı bir ara samsung müşteri hizmetlerine sormuş ve S3 mini de gorilla glass ekran var diye söylemiş temsilci ama benim o samsung müşteri temsilcisine diyecek bir lafım yok gidin inceleyin telefonu ekranının plastik olduğunu ve çok basit olduğunu göreceksiniz. Saturn İstiklal 'de Galaxy S3 Mini ile Galaxy S Duos 7562 var yan yana. Gidin bakın Galaxy S duos ta bile daha iyi ekran var ve ekranı cam gibi duruyor. Galaxy S Advance Teknosa 'larda var telefonu elime alıp bakamadım ama tasarımı ve ekranın cam olduğunu çok rahat görebiliyorsunuz.

Ben telefonu buradan aldım 499 tl ye ama aldıktan sonra zam geldi :)http://www.sanalpazar.com/Samsung-Galaxy-S-Advance-Melpa-Iletisim__isp7833386
    Satıcıyı öneririm size çok iyi ve dürüst biri, bugün geçti elime telefon ve gayet memnun kaldım, Made in Vietnam olarak satıyor satıcı bana böyle geldi ve 8GB lık olan model bana 16 Gb lık model çıkmadı o kadar şanslı değilim :)) , NFC olmayan modeli ve çokta seri çalışıyor, rusya romu attırmıştım satan kişiye kendi eski telefonumun imei sini eklettim ve rami 625 mb ve 293 mb ram kullanılan 332 mb ram kullanılmayan olarak görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 21 Mayıs 2013; 20:37:42 >

• Telefon güncellemesi Türkiye için çıkmadı. Almanya rusya polonyadan ithalat yoluyla geldiyse. Kies ile orijinal olarak 4.1.2 yapabilirsin. Ayrıca tavsiyem 4.1.2 yapmamam zira JB performansı oldukça düşürüyor. 2.3.6 iyidir yani. S3 mini alaydın iyiymiş.
  • yeni cikan jellybean romlari yukleyen arkadaslar yorum yapabilirler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: ricikli

Telefon güncellemesi Türkiye için çıkmadı. Almanya rusya polonyadan ithalat yoluyla geldiyse. Kies ile orijinal olarak 4.1.2 yapabilirsin. Ayrıca tavsiyem 4.1.2 yapmamam zira JB performansı oldukça düşürüyor. 2.3.6 iyidir yani. S3 mini alaydın iyiymiş.

@ricikli arkadaş, cevap verdiğin arkadaş şöyle yapsa olmaz mı? Kies ile olmuyorsa odin programı ile yapsa olmaz mı burada arkadaşların yazdığı yorumları okuduklarıma göre türkiye rom 'u gelmeden önce diğer ülkelerin rom 'larını odin programı ile çok rahat hallediyorlar..

Bu arada ben telefonu dün yeni aldım aldığım telefoncu bana rusya romu kuracağım diyordu, şimdi telefonumun kurulan sürümüne baktım bu bu var bende yüklü Ana Bant Sürümü : I9070XXLQE ve telefonu dünden beri kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok gayet akıcı geldi bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2yk -- 22 Mayıs 2013; 10:24:32 >

• arkadaşlar almanya 4.1.2 sürümü 9070p kullanıyorum
    bir hafta önce bir güncelleştirme geldi hatta resmi sürüm xxlpe oldu sürümüm
    fakat bazı arkadaşların bahsettiği gibi
    telefon donup duruyo kapatma tuşu işe yaramıyo bataryayı falan söktüm bir kaç kere
    oyun desen takılıp duruyo basit oyunlar dışında bir şey oynanmıyor ,ram yetmiyor
    bu kadar bekledik ama
    jb görsellik dışında pek yaramadı telefona
    optimizasyon yapamamış samsung,çıkarmış olmak için çıkmış benim görüşüm
    gb nin gözünü seviym

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acsar33 -- 22 Mayıs 2013; 10:59:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acsar33

arkadaşlar almanya 4.1.2 sürümü 9070p kullanıyorum
    telefon donup duruyo kapatma tuşu işe yaramıyo bataryayı falan söktüm bir kaç kere
    oyun desen takılıp duruyo basit oyunlar dışında bir şey oynanmıyor ,ram yetmiyor
    bu kadar bekledik ama
    gb nin gözünü seviym

@acsar33 forumdaki arkadaşlar jb yükledikten sonra hard reset atın diyorlar. Hard reset attıktan sonra söylediğiniz bu sorunlar ortadan kalkıyormuş (donma , oyunlarda takılma olayları). Bir deneyin düzelmesi lazım.
  • arkadaşlar,teknoloji ile hiç alakam yok. telefonum çok eskidiği için değiştirmek zorunda kaldım bu ilk akıllı telefonum olacak. çok fazla beklentim yok açıkçası. ne androidi bilirim ne pixeli. twitterim de facebookum da yok.telefonu elime alınca hızlı şekilde arama yapma, foto video çekmek istiyorum. öyle kasılma falan yapmasın diye nelere dikkat edebilirim?kapatmam gereken uygulamalar var mı androidi güncelleyim mi?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acsar33

arkadaşlar almanya 4.1.2 sürümü 9070p kullanıyorum
    bu kadar bekledik ama
    optimizasyon yapamamış samsung,çıkarmış olmak için çıkmış benim görüşüm
    gb nin gözünü seviym

Debloated yapacaksın dostum, facebook vs. silebildiğin şeyleri sileceksin,bende viber ve whatsup var
    arka planda çalışan 70-80 tane sistem programını disable ettim.Auto Killer memory kullan(ultimate ) ayarda
    pure vanillia rom kullan,çok ram harcayan launcher kullanma, ben bunları yaparak çok rahat kullanıyorum telefonu
    yoksa malum android arkadaşta Galaxy S2 var yanımda kitleniyor donuyor vs. oluyo yani

• quote:

Orijinalden alıntı: gazili46

arkadaşlar,teknoloji ile hiç alakam yok. telefonum çok eskidiği için değiştirmek zorunda kaldım bu ilk akıllı telefonum olacak. çok fazla beklentim yok açıkçası. ne androidi bilirim ne pixeli. twitterim de facebookum da yok.telefonu elime alınca hızlı şekilde arama yapma, foto video çekmek istiyorum. öyle kasılma falan yapmasın diye nelere dikkat edebilirim?kapatmam gereken uygulamalar var mı androidi güncelleyim mi?...

eğer telefonunda viber,whatsup ,face yüklü değilse zaten kasmaz pek dostm.eğer sadece bu şekil
    kullanacaksan fazlasıyla işini görür.
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.