Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.474
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun Zamandır Pek Uğrayamıyordum Araya Giren Tatilim Nedeniyle :) Eski Yazılanlara Pek Değinemeyeceğim, Bu Sayfadan Başlayayım :)

quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87
    birtane buldum güncel yazılım resmi sürümmüş sitede öle diyor anladığım kadarıyla

http://hotfile.com/dl/127063573/d168793/GT-I9003_SER_I9003XXKPH_I9003SERKPH_I9003XXKPH_I9003XXKPH.rar.html
    Pojawił się nowy rom z oznaczeniem KPH. Prawdopodobnie jest to oficjalna wersja.
    Hasło: sampro.pl
    Jest to rom jednoplikowy
    Potrzebne rzeczy:
    - Rom I9003XXKPE
    Flashowanie:
    1. Przenieś wszysteki pliki (odin, rom XXKPE, bootloader, plik pit, rom XXKPH oraz dołączony do niego plik .dll) do jednego folderu
    2. Zainstaluj XXKPE z plikiem PIT i włączonymi opcjami Re-Partition, Auto Reboot, F. Reset Time oraz Phone EFS Clear
    3. Zainstaluj XXKPH dając go w miejsce PDA i odznaczając re-partition oraz Phone EFS Clear

Wg wielu jest to wersja oficjalna. W Quadrancie osiągnąłem poziom 1450pkt (pierwszy wynik był 1100). Telefon wydaje się troszke szybszy. Niestety więcej informacji na ten moment nie moge dać. Na dniach powinny pojawić się modyfikacje (CWM, Root itd.) dedykowane dla tego romu. Już są pewne metody modyfikowania romu lecz panuje zbyt duży chaos by to wszystko ogarnąć i złóżyć w całość.

W podziękowaniu dla pawel1987ja za info o wstawce

Rusya İçin Yayınlanan Resmi 2.3.4 Bu :)

quote:

Orijinalden alıntı: devilmycry_87
    al kardeş orjinal kies 2.2.1 yazılımı
    http://hotfile.com/dl/109632538/8b50540/I9003XXKB3.rar.html

Bu 2.2.1 Gb Romu. Tr Romu Değil, Bu Yüzden Kies İle Güncelleme Alamazsınız Bu Rom Yüklüyken. Garanti Kapsamına da Girmez Cihazınız.
    -------------------------------------------

Gel Gelelim Benim Resmi Güncellemeye İlişkin Tahminime.

2.3.4 Sürümü Rusya'da Bir Kaç Gün Önce Yayınlandı Kies İle. Muhtemelen Sırada Hindistan Vardır. Arkasından Asya-Filipin Bölgeleri İçin, Sonrasında İse Tr-Ortadoğu İçin Gelecektir Resmi Güncelleme. Sonuç Olarak 1 Ay İçinde Güncellemeyi Alabileceğinizi Düşünüyorum. Tabi Bunlar Sadece Benim Tahminimdir, Yanılabilirim :)

• Ya bir insan gunde kac kere kontrol eder kies i?

Burdan haber aldikca , rusya da yeni guncelleme yayinlanmaya baslandi , gibi hemen kiesten bakiyorum varmi bi gelisme diye :-P
  • Sövesim geliyor bu elektronikteki aşşağılanmamıza ülke olarak.
    Deli gibi her yeni çıkan sistemi kapış kapış alırız fakat eski sistemler bile en son bizde güncellenir.
    Allah bunlarıda bizide bildiği gibi yapsın.
  • Beyler benim merak ettiğim birşey var bu telefonun temas olunan ekranı bir korumaya sahip mi şöyle ki telefonu bakmak isteyen kimi arkadaşlar sağolsunlar cama baya bi baskı uyguluyor hassasiyeti keşfedene kadar , malum ayıp olur diye birşey denmiyor , görgüsüz gibi cama bastırma diyemiyorum ancak içim cız etmiyor değil hani bu tip durumlarda bu cama uygulanan baskılar bir sorun yaratır mı yoksa zaten o cam taş gibi esneme yapmaz mı diyorsunuz ? Hani normal telefonlarda ekrana bastırınca renkler bi sapıtır bırakınca kendine gelir o tarz bir durum var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Absinthe*

Beyler benim merak ettiğim birşey var bu telefonun temas olunan ekranı bir korumaya sahip mi şöyle ki telefonu bakmak isteyen kimi arkadaşlar sağolsunlar cama baya bi baskı uyguluyor hassasiyeti keşfedene kadar , malum ayıp olur diye birşey denmiyor , görgüsüz gibi cama bastırma diyemiyorum ancak içim cız etmiyor değil hani bu tip durumlarda bu cama uygulanan baskılar bir sorun yaratır mı yoksa zaten o cam taş gibi esneme yapmaz mı diyorsunuz ? Hani normal telefonlarda ekrana bastırınca renkler bi sapıtır bırakınca kendine gelir o tarz bir durum var mı ?

bişey olmuyo ben denedim bastırdım en fazla lcdlerdeki gibi ekranın rengi dağılıyo sonra geri geliyo , bırak bastırsınlar istedikleri kadar gorilla glass a bişey olmaz :D
    tabiki esniyo bi süre sonra ama bi yarım yada bi kilo bastırmak lazım esnemesi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 19 Ağustos 2011; 10:27:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

quote:

Orijinalden alıntı: Absinthe*

Beyler benim merak ettiğim birşey var bu telefonun temas olunan ekranı bir korumaya sahip mi şöyle ki telefonu bakmak isteyen kimi arkadaşlar sağolsunlar cama baya bi baskı uyguluyor hassasiyeti keşfedene kadar , malum ayıp olur diye birşey denmiyor , görgüsüz gibi cama bastırma diyemiyorum ancak içim cız etmiyor değil hani bu tip durumlarda bu cama uygulanan baskılar bir sorun yaratır mı yoksa zaten o cam taş gibi esneme yapmaz mı diyorsunuz ? Hani normal telefonlarda ekrana bastırınca renkler bi sapıtır bırakınca kendine gelir o tarz bir durum var mı ?

bişey olmuyo ben denedim bastırdım en fazla lcdlerdeki gibi ekranın rengi dağılıyo sonra geri geliyo , bırak bastırsınlar istedikleri kadar gorilla glass a bişey olmaz :D
    tabiki esniyo bi süre sonra ama bi yarım yada bi kilo bastırmak lazım esnemesi için

Teşekkürler .

• gorilla glass test diye youtube'da aratırsanız ekranın neler karşısında çizilmediğini gözlerinizle görebilirsiniz.
  • Elinde güzel oyunlar olan varsa pm ile yollayabilir mi?
    Ya da oyun program vs. bulabileceğim site-siteleri..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

Elinde güzel oyunlar olan varsa pm ile yollayabilir mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_51536068/mpage_1/f_/key_//tm.htm#51536068

konuya bi göz at baya bi var.
  • Bluetooth ile bilgisayarı yönetebileceğimiz program var mı ben buldum birkaç tane fakat hiç biri bağlanamadı sinirim bozuldu bütün gün uğraştım
  • Merhaba arkadaşlar. Bir süredir android işletim sistemli, akıllı telefonlardan birini almayı düşünüyorum. yaklaşık 12 saattir forum tarıyorum (bu konudaki tüm postları tek tek okudum neredeyse) ve baya bir bilgi sahibi oldum bu sayade. Şu an 2 telefon aklımı çelmekte;

1-) Samsung Galaxy SL I9003
    2-) Lg Optimus Black

Forumlarda genellikle Lg Optimus Black, Samsung Galaxy S ile kıyaslanmış ama bana göre fiyatlarını göz önüne alıp kıyaslayacak olursak Lg Optimus Black'in muadili Samsung Galaxy SL'dir.

Lg Optimus Black ile ilgili yorumlara bakacak olursak çok az kötü yoruma rastladım, herkes performansının çok iyi olduğundan ve kolay kullanılabilir olduğundan bahsediyor. Samsung Galaxy serisinde ise kullanıcılar genellikle problemlerle uğraşıyor ve bu problemlerin nasıl çözüleceği hakkında yöntemler paylaşıyor Gönlüm Samsung Galaxy SL'den yana o yüzden bu yorumu buraya yazdım ama 2 telefon arasında ciddi şekilde kararsız kaldım.

Öncelikle telefonla ilgili beklentilerimi paylaşmak istiyorum. İnternette rahatça gezebileyim (forumlarda,blog,gazete vs), bugüne kadar nokia kullanıcısı olduğumdan dolayı oynayamadığım akıllı telefonlar için çıkarılmış oyunları rahatça oynayayım, müzik kalitesi iyi olsunve rahatça film izleyebileyim, uygulamaları zengin olsun yani kısaca zaman geçirmekten hoşlanacağım bir telefon olsun. Fotoğraf ve video çekimi benim için 2. planda.

Samsung galaxy sl ile çekincelerim şunlar;
    1-) Telefon galaxy s'in üvey evladı konumda (kullanıcı sayısından olsa gerek ), çoğu uygulama galaxy s için geliştiriliyor ve işletim sistemi güncellemeleri de önce galaxy s için geliyor. Uygulama ve upgrade konusunda bir sıkıntı var mı?
    2-) 3 tuş sorunu Galaxy SL serisinde de devam ediyor mu ve telefon türkcell romlu olarak mı satılıyor?
    3-) Telefonu alırsam ille root olayına girmek zorunda mıyım uygulamaları ücretsiz indirmek için ve root durumunda garanti kapsamında mı kalıyor cihaz? Bunu sormamın sebebi bu işlerle uğraşamayacak olmam değil yani sitelerden takip ederek android ve akıllı telefonlarla ilgili kendi işimi görecek kadar bilgi sahibi olabilirim. Bunu sormamın sebebi, bundan önceki 2 telefonunu garantiye verip, yasal iş günü sonunda tüketici hakları mahkemesine başvurup parasını geri almış bir kullanıcı olarak garanti hakkımı saklı tutmak
    4-) Gps olayında sorun var mı?

Lg Optimus Black'in daha çekici gelmesinin sebebi kullanıcıların daha az sorundan şikayet etmiş olmaları. Bu konuda Galaxy SL kullanmış arkadaşlardan yardım ve öneri bekliyorum :)

Yalnız öneri de bulunacak arkadaşlar nedenlerini de belirtirse daha faydalı olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigiy0070 -- 20 Ağustos 2011; 10:20:27 >

• evet beyler bizim telefonun ekranının i9000 in pentile ekranından daha ayrıntılı ve daha kaliteli bir görüntü sunduğu kanıtlandı.Okuyun

http://www.mobilbekcisi.com/2924/cebimizdeki-pentile-aldatmacasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReDComrade -- 20 Ağustos 2011; 11:31:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheJudgé

quote:

Elinde güzel oyunlar olan varsa pm ile yollayabilir mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_51536068/mpage_1/f_/key_//tm.htm#51536068

konuya bi göz at baya bi var.

Teşekkürler oyunları indiriyorum..

Başka olan varsa elinde paylaşabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: tigiy0070

Merhaba arkadaşlar. Bir süredir android işletim sistemli, akıllı telefonlardan birini almayı düşünüyorum. yaklaşık 12 saattir forum tarıyorum (bu konudaki tüm postları tek tek okudum neredeyse) ve baya bir bilgi sahibi oldum bu sayade. Şu an 2 telefon aklımı çelmekte;

1-) Samsung Galaxy SL I9003
    2-) Lg Optimus Black

Forumlarda genellikle Lg Optimus Black, Samsung Galaxy S ile kıyaslanmış ama bana göre fiyatlarını göz önüne alıp kıyaslayacak olursak Lg Optimus Black'in muadili Samsung Galaxy SL'dir.

Lg Optimus Black ile ilgili yorumlara bakacak olursak çok az kötü yoruma rastladım, herkes performansının çok iyi olduğundan ve kolay kullanılabilir olduğundan bahsediyor. Samsung Galaxy serisinde ise kullanıcılar genellikle problemlerle uğraşıyor ve bu problemlerin nasıl çözüleceği hakkında yöntemler paylaşıyor Gönlüm Samsung Galaxy SL'den yana o yüzden bu yorumu buraya yazdım ama 2 telefon arasında ciddi şekilde kararsız kaldım.

Öncelikle telefonla ilgili beklentilerimi paylaşmak istiyorum. İnternette rahatça gezebileyim (forumlarda,blog,gazete vs), bugüne kadar nokia kullanıcısı olduğumdan dolayı oynayamadığım akıllı telefonlar için çıkarılmış oyunları rahatça oynayayım, müzik kalitesi iyi olsunve rahatça film izleyebileyim, uygulamaları zengin olsun yani kısaca zaman geçirmekten hoşlanacağım bir telefon olsun. Fotoğraf ve video çekimi benim için 2. planda.

Samsung galaxy sl ile çekincelerim şunlar;
    1-) Telefon galaxy s'in üvey evladı konumda (kullanıcı sayısından olsa gerek ), çoğu uygulama galaxy s için geliştiriliyor ve işletim sistemi güncellemeleri de önce galaxy s için geliyor. Uygulama ve upgrade konusunda bir sıkıntı var mı?
    2-) 3 tuş sorunu Galaxy SL serisinde de devam ediyor mu ve telefon türkcell romlu olarak mı satılıyor?
    3-) Telefonu alırsam ille root olayına girmek zorunda mıyım uygulamaları ücretsiz indirmek için ve root durumunda garanti kapsamında mı kalıyor cihaz? Bunu sormamın sebebi bu işlerle uğraşamayacak olmam değil yani sitelerden takip ederek android ve akıllı telefonlarla ilgili kendi işimi görecek kadar bilgi sahibi olabilirim. Bunu sormamın sebebi, bundan önceki 2 telefonunu garantiye verip, yasal iş günü sonunda tüketici hakları mahkemesine başvurup parasını geri almış bir kullanıcı olarak garanti hakkımı saklı tutmak
    4-) Gps olayında sorun var mı?

Lg Optimus Black'in daha çekici gelmesinin sebebi kullanıcıların daha az sorundan şikayet etmiş olmaları. Bu konuda Galaxy SL kullanmış arkadaşlardan yardım ve öneri bekliyorum :)

Yalnız öneri de bulunacak arkadaşlar nedenlerini de belirtirse daha faydalı olur :)

SL ve Optimus arasında bende kalmıştım... Güç olarak Optimus biraz daha iyi duruyordu kağıt üzerinde tam onu alacaktım ki birde SAR değerlerini görünce hemen Samsung SL'e yapıştım...

Akıllı telefonlar (artık yarı bilgisayar diyelim :) ) insan daha çok zaman geçiriyor sürekli elinden bırakmadan internette oyunlarda filmlerde oyalanıp duruyor... Hal böyle olunca SAR değeri çok önemli geldiğinden

ve samsung'un bana göre en büyük başarısı anormal düşük olması diğer modellere göre onu seçmemi sağladı....

quote:

İnternette rahatça gezebileyim (forumlarda,blog,gazete vs), bugüne kadar nokia kullanıcısı olduğumdan dolayı oynayamadığım akıllı telefonlar için çıkarılmış oyunları rahatça oynayayım, müzik kalitesi iyi olsunve rahatça film izleyebileyim, uygulamaları zengin olsun yani kısaca zaman geçirmekten hoşlanacağım bir telefon olsun.

Bu dediklerinin hepsini çok rahat bir şekilde yapabiliyorsun SL ile hiç bir şekilde takılma zorlanma olmuyor ;)
    Fakat kulaklıkla müzik dinlerken bana kulaklık sesi az geldi... Daha yüksek olabilirdi... Ses kalitesi çok iyi ama yükseklik az bişey lazım...
    Gerçi Android markette bir sürü müzik programı var onlarla da denemek lazım :)

3D oyunlar oynuyorum makine kasılmıyor :)

Ama ilk başta da dediğim gibi LG Optimus biraz daha kuvvetli... Ama o kuvveti nerede ne işe yarayacak çözemedim :) İstediğim her şeyi yapıyor SL :) Hemde hiç gık demiyor...

S i9000 kullanıcılarının daha çok sorun var demesinin sebebi o telefon çok fazla sattı... Kullanıcı sayısı SL + Optimus kadar falandır :) Bu yüzden daha çok sorun çıkması normal geliyor :)
    Ama işin güzel tarafı SL versiyonunu çıkarırken bence S versiyonundaki hatalardan ders almışlardır diye düşünüyorum...
    Misal Amaloed ekran SL versiyonunda kullanmadılar... Bununda foyası ortaya çıktı :) Amaloed ekranların ilerleyen zaman içerisinde solma performanstan düşme gibi bir problemleri varmış... Bu yüzden S2 versiyonunda Farklı bir Amoloed ekran türü geliştirip
    kullandılar diye biliyorum :)

Yani SL versiyonu problemsiz keyifli bir versiyon :)

SAR değerini tınlamıyorsan LG alabilirsin :)

İkinci el piyasasında da LG kötüdür... Fiyatı çabuk düşer alıcı bulmak da zorlanırsınız.... Samsung ikinci el piyasasında daha başarılı :)

• Yabancı forumlarda galaxy sl'in raminin 640 mb olup kullanılabilir boyutunun 478 mb oluğundan bahsediyorlar. Aynı şekilde Optimus black'in de 512 mb ram'inin 380 civarında kullanılabilir olduğundan bahsediyorlar. Bunun sebebi ise kullanıcı ve sistem tarafından kullanılan ram olduğunu söylüyorlar. İşlemcileri de bire bir aynı zaten. Sanırım galaxy sl performans olarak daha iyi :) Optimus black'in ekranının daha hassas olduğu ve gorilla glass özelliğinin bulunmadığını da okudum ayrıca. Ama optimus black'in kullanımı ile ilgili neredeyse tek sorun okumadım kullanan herkes memnun. Ama sar değerine o kadar dikkat etmemiştim jimi1984, baya yüksekmiş :)

Burda asıl sorun, samsung kullanıcılarının telefonlarının en basit özelliklerini kullanmak için bile cihazı garanti kapsamına çıkartabilecek işlemler yapması. (örneğin 3 tuş sorunu ya da android market ) O kadar para verdiğim bir cihazın garanti kapsamında kalmasını istemiyorum haklı olarak :)

Öğrenmek istediğim galaxy sl'i telefonun garantisini bozmadan android market'i kurup uygulamalardan rahatça yararlanıp yararlanamayacağım? Ya da 3 tuş sorunu bu modelde de devam ediyor mu? Bir de turkcell rom'lu mu geliyor cihaz çünkü okuduklarıma göre silemediğimiz ve arka planda kaynak tüketen programlar yüzünden cihazın performansının azalmasını istemiyorum :)

• quote:

Android Market ten bişey indirebiliyor musnuz? İndirmeye çalıştığımda kapanmaya zorla diye hata veriyor..

Sorunu çözdüm..
    Kies ten telefonu güncelledim , yeni sürümle market uygulaması otomatik yüklendi , artık bişey indirebiliyorum..

Yalnız bunun dışında 1 sorum daha var.
    Asphalt 6 yükledim ama oyun telefon hafızasında.. görev yöneticisinde sd karta taşı kısmı pasif , App 2 SD uygulmasında oyun görünmüyor , aynı şekilde SDMove da da görünmüyor..Nasıl taşıyabilirim harici karta , başka oyun yükleyemiyorum bu yüzden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigiy0070

Yabancı forumlarda galaxy sl'in raminin 640 mb olup kullanılabilir boyutunun 478 mb oluğundan bahsediyorlar. Aynı şekilde Optimus black'in de 512 mb ram'inin 380 civarında kullanılabilir olduğundan bahsediyorlar. Bunun sebebi ise kullanıcı ve sistem tarafından kullanılan ram olduğunu söylüyorlar. İşlemcileri de bire bir aynı zaten. Sanırım galaxy sl performans olarak daha iyi :) Optimus black'in ekranının daha hassas olduğu ve gorilla glass özelliğinin bulunmadığını da okudum ayrıca. Ama optimus black'in kullanımı ile ilgili neredeyse tek sorun okumadım kullanan herkes memnun. Ama sar değerine o kadar dikkat etmemiştim jimi1984, baya yüksekmiş :)

Burda asıl sorun, samsung kullanıcılarının telefonlarının en basit özelliklerini kullanmak için bile cihazı garanti kapsamına çıkartabilecek işlemler yapması. (örneğin 3 tuş sorunu ya da android market ) O kadar para verdiğim bir cihazın garanti kapsamında kalmasını istemiyorum haklı olarak :)

Öğrenmek istediğim galaxy sl'i telefonun garantisini bozmadan android market'i kurup uygulamalardan rahatça yararlanıp yararlanamayacağım? Ya da 3 tuş sorunu bu modelde de devam ediyor mu? Bir de turkcell rom'lu mu geliyor cihaz çünkü okuduklarıma göre silemediğimiz ve arka planda kaynak tüketen programlar yüzünden cihazın performansının azalmasını istemiyorum :)

arkadaşım zaten garanti dışı kalmadan android marketi kullanabiliyorsun. telefonu ilk aldığında android market geliyor artık. eğer gelmezse eve geldiğinde kies'i kur ve telefonu bağla. güncelleme bulacak. bu güncellemeyi yapınca android market açılacak. yani garanti dışı kalma gibi bir durum yok.

• Cevaplarınız için teşekkürler. Vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum acaba oradan almış ve kullanmış arkadaşlar, 3 tuş sorunu ve romla ilgili bilgi verebilirler mi?
  • ben vatandan aldım. 3 tuş sorunu yok. yalnız dikkat et demo ürünü göndermesin vatan...teşhir ürünlerini silip gönderebilir. sanki bana öyle birşey gönderdiler. aylardır yazıyorum soruma cevap vermiyorlar. sorularıma daha doğrususoru ile cevap veriyorlar.
  • @DayısızDr
    Hımm, şüphelenmenin sebebi neydi telefonla ilgili? Çünkü sanırım sadece kargoyla alırsak indirim oluyor, gidip tek mağazadan world card'la alsak yine mi indirim olmuyor?

Bir de android market açık mıydı ve romu turkcell rom mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.