Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.474
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sanrupid

quote:

Orijinalden alıntı: kozy

arkadaşlar ben ddlf2 kullanıyorum probam olsun cm 11 olsun kit kat romlar kurdum denedim lakin hepsinde de3g şebeke üzerinden video araması yok sadece normal sesli arama tuşu aktif ve gelen video aramalarında da 6. saniyede kapanıyor kamera da aktif olmuyor zaten.
    diğer sorunda googla konuşarak yazdırma ne ayarlarda ne klavyelerde mevcut değil acaba bu romları kullanan arkadaşlar sizde de durum bu şekildemi yoksa bende mi bir eksiklik var şimdiden teşekkürler

Konuşarak yazdırma için bu işi yapan bir program yüklemeniz gerekiyor (Google Voice Search gibi). Onun haricinde ben de DDLF2 kullanıyorum ama video arama tuşu bende mevcut. Arama ekranınızın görüntüsünü paylaşabilir misiniz merak ettim...

üstad öncelikle teşekkür ederim ilginiz için sanırım ben eksik ifade ettim kendimi şöyleki DDLF2 üzerine xda dan cm11 alpha, nameless rom. probam, gibi kitkat romlar kurdum hepsi de süperdi tam mutlu mutlu kullanıyordum ki video arama tuşunun olmadığını rehberde kişilerin üstüne gelip sağına soluna bakmama ragmen görüntülü ara gibi bi seçenek te olmadığını farkettim, birde dediğim gibi orjinal DDLF2 de ayarlara girince ses girişi kısmında google ses tanıma menüsü varya işte o 4.4 romlarda yok, yükleyip denediğim 4.4 romlarda dediğiniz google voice search uygulaması vardı oda acılmıyordu. sonrasında malesef mecburen tekrar DDLF2 orjinal roma geri döndüm video arama ve google ses tanıma bunda çalışıyor fakat 4.4 te olmadı içimde kaldı :(
    hocam orjinal roma geri döndüğüm için 4.4 deki video arama tuşu olamayışını gösteremiyorum hatırladığım kadarıyla numara çevirme ekranında altta ortada tek bir arama tuşu vardı video arama tuşu yoktu hiç bi yerde.
    sizin kullandığınız sanırım probamdı sizinkinde varmı video arama tuşu yada video arama yapabiliyormusunuz şebeke üzerinden?

• quote:

Orijinalden alıntı: kozy
    üstad öncelikle teşekkür ederim ilginiz için sanırım ben eksik ifade ettim kendimi şöyleki DDLF2 üzerine xda dan cm11 alpha, nameless rom. probam, gibi kitkat romlar kurdum hepsi de süperdi tam mutlu mutlu kullanıyordum ki video arama tuşunun olmadığını rehberde kişilerin üstüne gelip sağına soluna bakmama ragmen görüntülü ara gibi bi seçenek te olmadığını farkettim, birde dediğim gibi orjinal DDLF2 de ayarlara girince ses girişi kısmında google ses tanıma menüsü varya işte o 4.4 romlarda yok, yükleyip denediğim 4.4 romlarda dediğiniz google voice search uygulaması vardı oda acılmıyordu. sonrasında malesef mecburen tekrar DDLF2 orjinal roma geri döndüm video arama ve google ses tanıma bunda çalışıyor fakat 4.4 te olmadı içimde kaldı :(
    hocam orjinal roma geri döndüğüm için 4.4 deki video arama tuşu olamayışını gösteremiyorum hatırladığım kadarıyla numara çevirme ekranında altta ortada tek bir arama tuşu vardı video arama tuşu yoktu hiç bi yerde.
    sizin kullandığınız sanırım probamdı sizinkinde varmı video arama tuşu yada video arama yapabiliyormusunuz şebeke üzerinden?

Ben şu an orj DDLF2 kullanıyorum. Test amaçlı bir süreliğine ProBAM kurmuştum ancak video call var mıydı hatırlamıyorum açıkçası, uzun zaman geçti üzerinden.

• Sanrupid kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam sağolun buna devam edeyim bende
  • Merhaba,

Telefonumu daha önce root etmiştim ancak 'system app remover' ile 'cwm manager' 'Superuser' programlarını sildim. Telefon şu an root değil, odin ile tekrar root etmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum ve tlf resetlenip açıldığında ise root olmamış oluyor. Telefonu tekrar root etmek istiyorum çözümünü bilen var mı?

<ID:0/003> Added!!
    <ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
    <ID:0/003> File analysis..
    <ID:0/003> SetupConnection..
    <ID:0/003> Initialzation..
    <ID:0/003> Get PIT for mapping..
    <ID:0/003> Firmware update start..
    <ID:0/003> normalboot.img
    <ID:0/003> NAND Write Start!!
    <ID:0/003> RQT_CLOSE !!
    <ID:0/003> RES OK !!
    <ID:0/003> Completed..
    <OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)
    <ID:0/003> Removed!!
  • Merhaba arkadaşlar benim çok basit bir sorum var deneyimli arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum. telefonu 2.3.6 frankestein mod ile kullanıyorum herhangi bir sıkıntım yok telefon yağ gibi akıp gidiyor ama 4.0'ın özellikleri yok 2.3.6 da bu durum bazen sıkıcı olabiliyor. sorum şu gerçekten telefonun hızını düşürmeyecek 4.x bir rom arıyorum daha önce yüklediklerim telefonun hızını çok düşürdü . var mı bir öneriniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lesnty

Merhaba arkadaşlar benim çok basit bir sorum var deneyimli arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum. telefonu 2.3.6 frankestein mod ile kullanıyorum herhangi bir sıkıntım yok telefon yağ gibi akıp gidiyor ama 4.0'ın özellikleri yok 2.3.6 da bu durum bazen sıkıcı olabiliyor. sorum şu gerçekten telefonun hızını düşürmeyecek 4.x bir rom arıyorum daha önce yüklediklerim telefonun hızını çok düşürdü . var mı bir öneriniz ?

Hiçbiri istediğiniz kadar akıcı ve sorunsuz olmayacaktır.

Ben Frankestein sonrası orijinal roma ve son olarak yakın zamanda aşağıdaki roma geçtim. Frankestein'i beğendiyseniz bunu daha çok beğeneceğinize eminim.

[ROM][2.3.6][DDMF1] FLYonGB v3.0.4 [The Power of Burger]
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353292

• quote:

Orijinalden alıntı: polatz

Merhaba,

Telefonumu daha önce root etmiştim ancak 'system app remover' ile 'cwm manager' 'Superuser' programlarını sildim. Telefon şu an root değil, odin ile tekrar root etmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum ve tlf resetlenip açıldığında ise root olmamış oluyor. Telefonu tekrar root etmek istiyorum çözümünü bilen var mı?

Root ile alakalı modları sildiğinizde telefon hala (mantıken) root'lu olduğundan ve açılışta su haklarına erişmek istediğinden belirttiğiniz sorunu yaşıyorsunuz. İki tür çözümünüz var gibi görünüyor.

1- Telefonu unroot edip tekrar root etmeyi deneyin. (Unroot ederken/ettikten sonra sorun yaşamazsanız tekrar root etmeniz sorunu giderecektir)

2- Hernangi bir romu sıfırdan kurarak tekrar root ediniz.

Mesajı gözden kaçırmışım, geç cevap verdiğim için üzgünüm...

• quote:

quote:

Merhaba,

Root ile alakalı modları sildiğinizde telefon hala (mantıken) root'lu olduğundan ve açılışta su haklarına erişmek istediğinden belirttiğiniz sorunu yaşıyorsunuz. İki tür çözümünüz var gibi görünüyor.

1- Telefonu unroot edip tekrar root etmeyi deneyin. (Unroot ederken/ettikten sonra sorun yaşamazsanız tekrar root etmeniz sorunu giderecektir)

2- Hernangi bir romu sıfırdan kurarak tekrar root ediniz.

Mesajı gözden kaçırmışım, geç cevap verdiğim için üzgünüm...

Estağfirullah, teşekkür ederim yardımlarınız için.

1 gün boyunca uğraşmıştım, internette arayıp taramıştım çözüm bulamamıştım. Telefon değiştirmeye niyetliydim zaten onun için root vs denemelerine girişmiştim. Bu vesileyle telefonu değiştirdim. Bugün dediğiniz yöntemleri uyguladım orjinal roomdansa şimdi kitkatlı galaxy sl'imiz oldu. Biraz ağırlaştı telefon tabii :)

• quote:

Estağfirullah, teşekkür ederim yardımlarınız için.

1 gün boyunca uğraşmıştım, internette arayıp taramıştım çözüm bulamamıştım. Telefon değiştirmeye niyetliydim zaten onun için root vs denemelerine girişmiştim. Bu vesileyle telefonu değiştirdim. Bugün dediğiniz yöntemleri uyguladım orjinal roomdansa şimdi kitkatlı galaxy sl'imiz oldu. Biraz ağırlaştı telefon tabii :)

Rica ederim. Hangi romu kurdunuz, link paylaşabilir misiniz?
  • Sanrupid kullanıcısına yanıt
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2314371

Bu linkten istifade ettim, 3.-4. cevapta room vs linkleri mevcut.
  • Hızı ve ram kullanımı nasıl, lag/bug var mı, yorumlarınıızı alabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung Galaxy SL i9003 var elimdehttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534312 (Cm11) romunu yüklediğim zaman gappsları yüklemeyemiyorum ve asıl sorun hat çekmiyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.Kullandığım cwmhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534312

• s.a i9003 telefonumun şebeke sorunu nedeniyle telefoncuya götürdüm fakat bana telefonun imei uçtuğunu söyledi *#06# yapınca imei boş cıkıyor bunu düzeltmek için yeniden imei atması gerektiğini söyledi ama bazı forumlarda gezinirken imei onarım programlarının olduğunu gördüm imei li yeniden geri getirip onarma gibi bir şansım varmı ? yoksa gerçekten dediği gibi tekrardan imei yüklememizmi gerekiyor bilgilerinizi bekliyorum özellikle sanrupid arkadaşımızın bu konuyu çözebileciğini düşündüğüm için bu foruma geldim . teşekkür ediyorum
    @Sanrupid
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleddin12

s.a i9003 telefonumun şebeke sorunu nedeniyle telefoncuya götürdüm fakat bana telefonun imei uçtuğunu söyledi *#06# yapınca imei boş cıkıyor bunu düzeltmek için yeniden imei atması gerektiğini söyledi ama bazı forumlarda gezinirken imei onarım programlarının olduğunu gördüm imei li yeniden geri getirip onarma gibi bir şansım varmı ? yoksa gerçekten dediği gibi tekrardan imei yüklememizmi gerekiyor bilgilerinizi bekliyorum özellikle sanrupid arkadaşımızın bu konuyu çözebileciğini düşündüğüm için bu foruma geldim . teşekkür ediyorum
    @Sanrupid

Merhaba,

Aşağıdaki romu belirtilen şekilde yüklerseniz sorununuz %99 çözülecektir. Kolay gelsin...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2329200

• quote:

Orijinalden alıntı: onur4154

Samsung Galaxy SL i9003 var elimdehttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534312 (Cm11) romunu yüklediğim zaman gappsları yüklemeyemiyorum ve asıl sorun hat çekmiyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.Kullandığım cwmhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534312

Bu arada @onur4154 arkadaşımızın sorunuyla pm ile ulaştığı için çözüm bulmaya çalıştım. Cevapsız kaldı sanılmasın

Çözüm olarak yukarıdaki linkte paylaştığım romu yüklemesini tavsiye ettim ve telefonu hat bulmaya başladı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur4154

Samsung Galaxy SL i9003 var elimdehttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534312 (Cm11) romunu yüklediğim zaman gappsları yüklemeyemiyorum ve asıl sorun hat çekmiyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.Kullandığım cwmhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534312

Bu arada @onur4154 arkadaşımızın sorunuyla pm ile ulaştığı için çözüm bulmaya çalıştım. Cevapsız kaldı sanılmasın

Çözüm olarak yukarıdaki linkte paylaştığım romu yüklemesini tavsiye ettim ve telefonu hat bulmaya başladı.

Hocam ilginiz için tekrar teşekkür ederim :)

• s:a arkadaşlar
    telefonda 2.3.6 I9003JVKPE rom yüklüydü
    JXKP3-CFROOT- dosyasını indirdim bir güzel rootladım.
    cwmden yedek aldım.
    sonrasında cm-11-ROM+Gapps yükledim çalıştı
    fakat üzerindeki imei yerine başka imei vardı eski roma dönmek istedim ama restore olmadı.

telefon samsung yazısında kaldı öylece
    factory rest yaptım
    tekrar root yaptım
    cm11 yüklemek istediğmde yeşil şapka logosunda kalıyor

ClockworkMod Recovery- for I9003 by skin1980
    E:can't mount/cache/recovery/command
    E:can't mount/cache/recovery/log
    E:can't open/cache/recovery/log
    E:can't mount/cache/recovery/last_log
    E:can't open/cache/recovery/last_log

hata bu ne yedeği yükleyebiliyorum ne de elimdeki cm11 romu...
  • hocam onu daha öncede yapmıştım zaten logo gelince kapanıyodu telefon bu linki indirip tekrar kurdurtmustunuz ve telefonum düzelmişti imei gidince tekrar full yükleme yaparak düzelmesini bekledim fakat yükleme tamamlandıktan sonra değişen birsey olmadı durum yine aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleddin12 -- 4 Şubat 2015; 7:52:56 >
  • I9003XXKPE 2.3.4 ROM
    http://www.mediafire.com/?vejgqg9wlgr6929
    Password:samfirmware.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasim535 -- 4 Şubat 2015; 14:10:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim535

I9003XXKPE 2.3.4 ROM
    http://www.mediafire.com/?vejgqg9wlgr6929
    Password:samfirmware.com

KPE'yi önerecektim ki @rasim535 linki zaten paylaşmış. Teşekkürler kendisine.

Eğer KPE'yi kurduktan sonra imei'niz gelirse, üzerine DDLF2'yi kurabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.