Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.473
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coldness

Merhaba arkadaşlar. Bende şöyle bir sorun var. Telefon hem download moduna hemde recovery moduna giriyor ancak telefonu ne odin ne de kies görüyor. Driverlar kurulu. windows 7 de aygıt yöneticisinden bilinmeyen cihaz şeklinde görülüyordu ama şuan şirketin bilgisayarı xp burada hiçbirşekilde görmüyor. Nasıl düzeltebilirim acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Usb debugging modunu değiştirip tekrar deneyin. Olmazsa driverları kaldırıp tekrar kurunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanrupid kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevabınız için teşekürler. telefon açılmıyor neye maruz kalmışsa artık samsung yazısında kalıyor. ek olarak Recovery modunda kırmızı yazılarla yazılmış şeyler çıkıyor. Multi_csc applied failed yazıyor.
  • donanımhaberden resim yükleyemedim bir türlü

http://hizliresim.com/nP4GOM
  • quote:

öncelikle cevabınız için teşekürler. telefon açılmıyor neye maruz kalmışsa artık samsung yazısında kalıyor. ek olarak Recovery modunda kırmızı yazılarla yazılmış şeyler çıkıyor. Multi_csc applied failed yazıyor.

Hangi romu atmaya çalışıyorsunuz? Fotoyu şirketten açamadım, sadece fikir yürütüyorum, rom dosyasında da problem olabilir.

Bir de benim linkini paylaştığım 4 dosyalı romu kurarak deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

quote:

Hangi romu atmaya çalışıyorsunuz? Fotoyu şirketten açamadım, sadece fikir yürütüyorum, rom dosyasında da problem olabilir.

Bir de benim linkini paylaştığım 4 dosyalı romu kurarak deneyin.

şuan bir rom kurma derdinden çok telefonu açmaya çalışıyorum olsa stok rom da atıp kullanacağım. Ben şunu merak ettim acaba kendi recovery modu içinde sadece update from sdcard seçeneği ile bir şekilde kurtarılma durumu var mı ? çünkü ne pc ne odin ne de kies görüyor cihazı.

• Telefon bu duruma nasıl geldi, ne işlemler yapıldı biraz bilgi verirseniz çözmeye çalışalım.

• arkadaşım bana yapmam için getirdi uyguna almış ikinci el bu yüzden durumunu bilmiyorum nasıl olmuş. Sanırım önceki kullanıcı farklı bir cihaza ait rom yüklemiş böyle olmuş biraz araştırma yaptım belirtileri benziyor.
  • BU durumda telefona brick olmuş denir ki sizin yapabileceğiniz fazla bir şey kalmıyor. How to unbrick i9003 diye aratın isterseniz...

• hocam brick olduğunu sanmıyorum şayet öyle olsaydı ne recovery moduna ne de download moduna girebilirdi. ben bu telefonlar için zamanında araştırıp kendim hazırladığım bir usb jig de mevcut daha önce başıma gelmişti brick başka bir telefonda yapmıştım çalıştırdım tekrar. bunun sorunu driver bence ama nasıl düzeltebileceğimi bilemiyorum sadece:(
  • Telefonu görmüyor olması bir sebepten çok sonuca benziyor. Bahsettiğiniz gibi sadece bir driver problemi olsa, tüm driverları kaldırıp baştan kurmak veya hiç driver kurulmamış bir pcde kurup denemek çözüm olurdu. Recovery modda aldığınız hata üzerinden ilerleyin derim ben.

Telefona ait olmayan rom kurulduğunda brick durumu oluşur. Semptomları uyuyor diye kendiniz belirttiniz. Elinizde usb jig olduğuna göre müdahale edebilirsiniz belki. Ancak tel.in başına tam olarak ne geldiğini bilmediğimiz için net yorum yapamıyorum.

İş yoğunluğum sebebiyle kafam fazla dolu, olayı tam şekillendiremedim belki ama olay sadece driver olsaydı çözümü 5dklık işti emin olun...

• zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim tekrar. bende anlayamadım driverleri kaldırıp tekrar kurdum hemde değişik değişik versiyorını ama yok yine de görmüyor. usb jig ile müdehale ettim ama bir değişiklik olmadı. aklıma bir de mini usb soketinde sorun olabilmesi durumu geliyor belki data verilerini taşıyan pinlerinde sorun varsa bu yüzden olabilir gibime geliyor.
  • quote:

zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim tekrar. bende anlayamadım driverleri kaldırıp tekrar kurdum hemde değişik değişik versiyorını ama yok yine de görmüyor. usb jig ile müdehale ettim ama bir değişiklik olmadı. aklıma bir de mini usb soketinde sorun olabilmesi durumu geliyor belki data verilerini taşıyan pinlerinde sorun varsa bu yüzden olabilir gibime geliyor.

Bu da bir ihtimal olabilir ancak recovery modda aldığınız hata ile bunun bir ilgisi yok, ikisi farklı şeyler. Belkide sorun tek değildir, aynı anda hem başarısız (yanlış) bir rom kurulumu ve ardından sorunu çözeyim derken usb soketine zarar verme durumu yaşanmıştır. Bu senaryo daha akla yatkın. Soket arızalandıysa zaten değiştirmek şart, elinizden gelir mi bilemiyorum. O düzelmeden de telefonu pcnin görmesi imkansız.

Şimdi biraz fırsatım oldu araştırdım. Bu hata ile genelde EFS dosyasını kaybedenler (doğru romu hatalı kurmak kaydıyla) karşılaşıyormuş. Üstteki tahminimi daha da destekler bir sonuç çıkıyor ortaya.

Farklı bir şey bulursam yine paylaşırım. Burada çok arkadaşımızın sorununu çözdük, umarım size de yardımcı olabilirim.

• Teşekkürler umarım çözeriz :) ben yazılımsal kısımları az çok anlıyorum da bu teknik kısmını arkadaşım var o yapabilir ve bakalım soketten edinebilirsek birde öyle deneyeceğiz. bende hala araştırıyorum bakalım eğer çözebilirsem bende burada yazarım nasıl olduğunu ki başkalarının başına gelirse onlarda faydalabilsinler bu bilgilerden.
  • inanki kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler işe yaradı. İşin garip yanı yükleme yaptığımızda hata verdi "installation aborted" şeklinde sonrasında tam vazgeçmiştik olmuyor dedik recovery moddan çıktık baktık samsung yazısı geldi açıldı :)
    biraz erken sevindik :) açılıyor ama bu defa usb hiçbirşekilde görmüyor phone dosyası ve csc dosyaları atamamış bu yüzden imei yok şebeke yok hafıza kartını çıkarttığımda telefon yine eski halini alıyor. samsung galaxy yazısı çıkıyor sonra tekrar başa alıyor
    driverleri değiştim, farklı usb portlarına takıp denedim, farklı usb kabloları taktım ama yine olmadı. Hiç tepki vermiyor bilgisayara bağlanınca. Normalde bağlandığında tanımasa da bilgisayar bildirim sesleri felanda verirdi yine ama artık hiç yok. Cihaz sadece benim önceden bölümlendirmiş olduğum hafıza kartımın ext4 için ayırtılmış alanını görüyor sanırım. başka bir kart takığımızda açılmıyor yine. odin görseydi ilk işim csc modem vs eksik olan dosyalarını atamak olacaktı ama bir türlü göremedi. Başka bir bilgisayarda da deneyeceğim akşam eve gittiğimde.
  • Root'suz faturalı cihazı, durup duruken imei si kaybolan varmı? 2 telefoncuya gösterdim. Birisi box ile birkaç şey yaptı sonra froyo yüklü verdi. Anakartının değişmesi lazım dedi. Samsung servis hiçbirşey yapmadan anakart değişecek diyor. 360 tl para istiyor. Samsungtan buz gibi soğudum. Telefon çalışır durumda ancak şebeke yok. Daha sonra bayağı kendim uğraştım. Odinle kp5 pit, boot,csc, pda ve modem yükledim, sonuç vermedi. Bu nasıl bir arızadır. Imei mi geri getiremiyorum. Daha sonra bir forumda yazana göre Efs dosyası içide nv data.bak dosyasını bıraktım, diğerlerini sildim, olmadı. Hex editor ile içine baktım. Yine bir forumda içindeki bazı değerleri değişir diyordu. Değiştirmeme rağmen kapatıp açınca değişmiyor. En iyisi navigasyon cihazı olarak kullanayım şimdide gps açık ama gps açmıyor. Çözüm bilen varmı?? imei nasıl geri koyulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanki

http://forum.donanimhaber.com/m_48174698/mpage_73/tm.htm

I9003XXKPE romunu odin ile yükleyin. Usb sorunu için; Sürücüleri yeniden yüklemek, usb portunu değiştirmek çözüm olabilir. Download moduna alıp yukardaki yazılımı yüklemeye çalışın.

İmei işlemi bir şekilde halledilir zaten. Rom ile geri gelme ihtimali yüksek.

Hocam size mesaj atamiyorum ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben ddlf2 kullanıyorum probam olsun cm 11 olsun kit kat romlar kurdum denedim lakin hepsinde de3g şebeke üzerinden video araması yok sadece normal sesli arama tuşu aktif ve gelen video aramalarında da 6. saniyede kapanıyor kamera da aktif olmuyor zaten.
    diğer sorunda googla konuşarak yazdırma ne ayarlarda ne klavyelerde mevcut değil acaba bu romları kullanan arkadaşlar sizde de durum bu şekildemi yoksa bende mi bir eksiklik var şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozy

arkadaşlar ben ddlf2 kullanıyorum probam olsun cm 11 olsun kit kat romlar kurdum denedim lakin hepsinde de3g şebeke üzerinden video araması yok sadece normal sesli arama tuşu aktif ve gelen video aramalarında da 6. saniyede kapanıyor kamera da aktif olmuyor zaten.
    diğer sorunda googla konuşarak yazdırma ne ayarlarda ne klavyelerde mevcut değil acaba bu romları kullanan arkadaşlar sizde de durum bu şekildemi yoksa bende mi bir eksiklik var şimdiden teşekkürler

Konuşarak yazdırma için bu işi yapan bir program yüklemeniz gerekiyor (Google Voice Search gibi). Onun haricinde ben de DDLF2 kullanıyorum ama video arama tuşu bende mevcut. Arama ekranınızın görüntüsünü paylaşabilir misiniz merak ettim...
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.