Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.474
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkçe dil desteği var mı bunda? Birde odinle resmi rom kurar gibimi kuracağım?
  • Türkçe desteği olması lazım, şahsen kurduktan sonra ona bakmak aklıma gelmemişti.

Kurulum için ise sayfada detaylı anlatım mevcut. Kısaca özetlemem gerekirse, önce herhangi bir CM10 rom kurup üzerine bunu kuruyorsunuz. Eğer 2.3.6'dan direkt geçiş yapmaya kalkarsanız IMEI'niz uçuyor. Benim başıma geldi, siz de aynı şeyi tecrübe etmeyin.
    Odin ile resmi rom kurulumundan kastınız ne tam olarak anlamadım ama kurulum diğer custom romlar için izlenen yol ile aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 18 Şubat 2014; 22:49:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

Bende öyle bir bildirim sesi, titreşim yok. Sistem sesleri ve geri bildirimleri kapalı kullanıyorum.

Hangi romu kullanıyorsunuz?

Baya geç olacak cevabım ama herhangi bir root kullanmıyorum. Kies'ten gelen en son resmi güncelleme..
  • Telefonda rom sürümü I9003JXKP3 yazıyor ama kieste PDA da KPE yazıyor ben bu cihaza root atmak için ne yapmalıyım. (Rom orjinal Türkiye Romu)
  • Kullandığınız roma ait uygun root dosyasını aşağıdaki sayfada bulabilirsiniz arkadaşlar

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331253
  • s.a arkadaşlar 1 2 hafta içinde custom rom merakı başladı ve birçok cutom rom denedim remics , kitkat , cm10.2 , cm11 , xperia gibi birçok şey fakat thefrankenstainmod hariç çoğunu hızlı sarj yediği için kaldırdım fakat benim asıl sorunum işe telefona stock rom attığımda logoda takılıp kalıyor illa cwm atmam gerekiyo açıldığında odinden pda bölümüne koyup yükleme yapıyorum dediğim gibi logoda kalıyo 2.2.1 den 2.3.6 ya geçerken hiç bi sorun olmamıştı odinden yükleme yaptım açıldı kullandım şimdi neden açılmıyo onu merak ediyorum custom romlardan kalıntılar kalmış gibime geliyo telefonu 2. sorunum ise şu hangi custom yada stock romu atsam telefon kapanıp açıldığında fakrika ayarlarına dönülmüş gibi sıfırlanıyor dil gibi ayarları yeniden yüklüyorum bunu düzeltmenin yada hiç custom rom yüklenmemiş gibi telefonu stock rom a çevirebilirmiyim şimdiden teşekkür ederim.

• Sanrupid kullanıcısına yanıt
    önceki sorularım size olduğu için size bi sorum daha olacak ProBAM dediğiniz şey nedir ben onu hiç duymadım rom atarkende hiç kullanmadım bilmediğim içinde ve ayrıca önerdiğiniz 4.4.2 rom pil durumu nasıl fazla pil yiyormu yüklesem pil sorunu yaşarmıyım . bi not daha düşmek isterim çok arkadaşa yardımcı olmuşsunuz bilginizi ve tavsiyelerinizi takdir ederim gerçekten yardım severliğiniz için allah sizden razı olsun zahmet verdiğimiz içinde hakkınızı helal edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleddin12 -- 24 Şubat 2014; 19:47:06 >
  • Aynı anda çok soru sormuşsunuz, konuyu biraz toparlamaya çalışarak cevaplama niyetindeyim:

- Herhangi bir rom yüklemeden önce ve yükledikten sonra, cwm'de bulunan tüm vipe işlemlerini yapınız.
    - Rom yükledikten sonra kullanmaya başlamadan önce, tel (ilk kez) açıldıktan sonra normal şekilde kapatıp yeniden başlatınız.
    - İlgili romun sayfasında belirtilen yükleme talimatlarına sıkı sıkıya uyunuz. Örneğin bazı durumlarda sizden rom yüklemesi bittikten sonra tel açıldığında logo görünür görünmez pili sökmeniz istenir. Bunu yapmadığınızda daha sonra bahsettiğiniz sorunları yaşamanız mümkün olabilir.

- Logoda takılıp kalması, daha önce yüklediğiniz bir romda hatalı bir adım yapmış yada önemli bir adımı atlamış olmanızdan kaynaklanıyor. Üstüne rom kurdukça sorun devam etmiş. Bundan kurtulmak için aşağıdaki linkten full yükleme yapın.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2329200

- Üzerine aşağıdaki linkten uygun root dosyasını kurabilirsiniz.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1331253

- ProBAM, bir custom rom grubu tarafından oluşturulmuş roma verilen addır.

- Pil kullanımı konusunda, rom kadar kullanım alışkanlıklarınız da duruma etki edeceği için 4.x custom romlarda net bir tespit yapmak zor. Sonuçta büyük çoğunluğunda bir bug mevcut oluyor. 2.3.6 custom romlar pil konusunda daha iyi, örneğin Frankestein rom.

Son olarak, Allah hepimizden razı olsun, umarım soru işaretlerinizi azaltabilmişimdir.

Not: i9003 için destek veren kimse kalmadığı için sorun yaşayan herkes bana özelden ulaşıp özel yardım istiyor. Herkese tek tek cevap vermem zaman açısından benim için imkansız olduğu için bu şekilde herkese açık olarak yazıyorum ki herkes faydalanabilsin...

haklısınız deniyorum şuan dosyaların inmesini bekliyorum ilgi ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  • hocam merhabalar sırf bu konu için üye oldum.
    benim i9003'e garantisi bitti bi root atayım dedim attım. 2.3.6'dan 4.4.2 cygonenmod 11 e zıpladım eşşek gibi. telefon muhteşem oldu ama sim kartları tanımıyor. ne yaptıysam tanıtamadım. sonra dedim ki madem olmuyor geri unroot edeyim; ettim halen algılamıyor sim kartları. imeisini kontrol ettim; doğru.
    ne yapmalıyım?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeritte

hocam merhabalar sırf bu konu için üye oldum.
    benim i9003'e garantisi bitti bi root atayım dedim attım. 2.3.6'dan 4.4.2 cygonenmod 11 e zıpladım eşşek gibi. telefon muhteşem oldu ama sim kartları tanımıyor. ne yaptıysam tanıtamadım. sonra dedim ki madem olmuyor geri unroot edeyim; ettim halen algılamıyor sim kartları. imeisini kontrol ettim; doğru.
    ne yapmalıyım?
    teşekkürler.

Bunun sebebini ve çözüm yolunu daha önceki mesajlarımda da paylaşmıştım. Problem, 2.3.6'dan CM11'e direkt geçiş yapıldığı için ortaya çıkıyor. Önce CM10 yükleyip ardından CM11 yüklemeniz gerekirdi. Bu işlem yapılmadığında sim kartlar çalışmıyor, hat almıyor (almış gibi görünebiliyor). Çoğu durumda da imei lost oluyor.

Sizin telefonu kurtarmanız için aşağıdaki linkten yükleme yapmanız lazım. Sorununuz ortadan kalkarsa hayır duası edersiniz, kafi gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 26 Şubat 2014; 21:44:28 >

• kernelin hıza etkisi yada pil sarfiyatında etkisi varmıdır en iyi kernel hangisidir ve son olarak tweaks dosyası ne işe yarar ayarları nasıl yapılmalıdır baya bi araştırdım bunları hiç bir yerde bulamadım bunu bilse bilse sanrupid hocam bilir dedim ve buraya geldim yeniden
  • hocam link açılmıyor verdiğiniz. olursa hayır duasından fazlası, bi ihtiyacınız falan söyleyin yeter.
    hocam ayrıca o linke ulaştım. yaptım olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeritte -- 26 Şubat 2014; 17:07:03 >
  • Link bende açılıyor ama tekrar kopyala/yapıştır yaptım.

Bu arada hangisini denediniz ve olmadı tam anlayamadım?
  • ddlf2 denedim olmuyor hocam halen aynı sorun devam ediyor ne onerirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeritte

ddlf2 denedim olmuyor hocam halen aynı sorun devam ediyor ne onerirsiniz

Aşağıdaki linkten I9003JVKPE sürümünü indirip deneyiniz.

http://www.sammobile.com/firmwares/
  • hocam telefon şu an bende değil kesin olur derseniz arkadaşımdan alıp yükleyeyim?
    sizin başınıza geldiğinde ne yapmıştınız?
  • Bir önceki yöntem ile ben sorunumu çözmüştüm. Kesin diyemem, sizde neden olmadığını bilmiyorum henüz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    tamam hocam. şu sizin yöntemi bi deneyelim,
    http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9003 bu linkteki 2. sıradaki şeyi indireceğim, sonra odinle mi flashlayayım? telefonu unroot etmiştim, tekrar root edeyim mi?
  • Zaten yapıyorsunuzdur ama tekrar hatırlatayım. (Önceki mesajlarımda da defalarca yazmıştım)

- Unroot etmenize gerek yok. Yeni romu yüklemeden önce recovery modda tüm data wipe işlemlerini yaptığınızdan emin olun.
    - Yeni romu yükledikten sonra da tüm wipe işlemlerini yapın.
    - Romu ilk kurduğunuzda, root etmeden önce imei numaranızı kontrol edin, kutuda yazan orijinal imei ile aynı olup olmadığına bakın. Daha sonra root edersiniz.
    - Evet 2. sıradakini indireceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 27 Şubat 2014; 21:07:17 >
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.