Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.474
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sanrupid

quote:

Orijinalden alıntı: frkzg

quote:

Buyrun bakalım bir bug daha keşfettim.

Wireless açık ve nette dolanırken; navigasyon, haritalar vs açmadığım halde, birden bire tepede gps simgesi belirdi. (gps kesinlikle kapalıydı) Ancak ne bildirim bölümünde ne de ekrandaki widgetta gps simgesi aktif görünmüyordu. Menüden baktığımda da gps açık değildi. Daha sonra gps'i aktif hale getirip kapattım, defalarca denedim ancak gps simgesi bir türlü ekrandan gitmedi. En sonunda telefonu kapatıp açtım düzeldi...

Kullandıkça soğuyorum 2.3.6 Tr romundan... İstemeye istemeye bi rom çıkarttılar o da bug dolu, bakalım daha nelerle karşılaşacağız....

hocam sende gelsene rus romuna ? daha rahat vallaaa bu kadar sıkıntı yaşamazsın hem ben çok rahat ve memnunum vallaa...

Uğraşacak vakit ve sabır bulamadığım, ayrıca veri kaybı yaşamak istemediğim için orijinal romu beklemiştim. Fırsatını bulduğumda rus romuna geçmeyi düşünüyorum...

zaten rus romunun orjinal türk romundan fazlaları var senin de faydalanabileceğine eminim benden çok işine yarayacaktır birde root yaptıktan sonra sıkıntın falan kalmicak eminim
    bence fazla vakit kaybetme derim hocam verileri bi şekilde yerine koyarsın ama sinirlerinin bozulmasına uzun süre tahammül etmek zorunda kalma derim.
    geçtikten sonra mutlu olursun inşallah.

bi soru sorucam bu arada :
    go keyboard kullanıyorum ve telefonunda sesleri falan açık ama mesaj yazarken bende yavaşlama yine oluyo aklına gelen bi çözüm var mı?

• quote:

go keyboard kullanıyorum ve telefonunda sesleri falan açık ama mesaj yazarken bende yavaşlama yine oluyo aklına gelen bi çözüm var mı?

Hocam aynı sorun rus romunda da mı mevcut? Senden başka bu problemi yaşayan duymamıştım o yüzden bir önerim yok şimdilik.
    Sesi açmana rağmen yavaşlık varsa Tr romunda kalmam daha mantıklı, sonuçta Tr romunda sesi açınca klavyede sorun kalmıyor...
  • Aynı şey benim başıma da geldi. route 66 kurduktan sonra olmustu. Gps simgesini route 66 tan kapatmistim. Bug birde kamera çok yavaşlamış. Ayrıca masaüstüne ikonlarin yerleşmesi zaman alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DayısızDr -- 12 Ocak 2012; 9:32:01 >
  • quote:

quote:

Hocam aynı sorun rus romunda da mı mevcut? Senden başka bu problemi yaşayan duymamıştım o yüzden bir önerim yok şimdilik.
    Sesi açmana rağmen yavaşlık varsa Tr romunda kalmam daha mantıklı, sonuçta Tr romunda sesi açınca klavyede sorun kalmıyor...

valla rus romunda hiç bir sıkıntı görmedim ben bugüne kadar. bizim türklerin çıkardığı rom da bu kadar olur ancak.. o kadar süre bunun için mi uğraşmışlar yani? ruslar bizden aylar önce çıkardı ama 0 sorunlu bir rom olmuş valla helal olsun..kimse rus romundan döndüremez beni ^^

• Rus romunda Gmail push kullanan var mı? Herhangi bir sıkıntı fark ettiniz mi?
  • arkadaşlar 1-2 saat içersinde gidip i9003 alacagım fakat telefonu aldıktan sonra neler yapmam gerektiğine dair elinde link vs birşey olan varmı ..
    yardım edersenız cok sevınırım , aşamaları bilsem yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sactionex

quote:

quote:

valla rus romunda hiç bir sıkıntı görmedim ben bugüne kadar. bizim türklerin çıkardığı rom da bu kadar olur ancak.. o kadar süre bunun için mi uğraşmışlar yani? ruslar bizden aylar önce çıkardı ama 0 sorunlu bir rom olmuş valla helal olsun..kimse rus romundan döndüremez beni ^^

Hocam oncelikle hic sorunsuz degil gibi geliyorbana rus romu benim yeni yasadıgım bir sıkıntı da 1 hafta hic yeniden baslatkullada telefon gelen aramayı gostermiyor daha bu gun tekrarladı hemde ana ekran menu falan acık yelefon calıyor fakat hıcbır atayan bilgisi gelmiyor sadece arayan kisinin ara islemi bitince ustye cevapsız arama gpsterıyor bu bug mı yoksa bendei nir sıkıntı var bilmiyorum ama cozucem sabırla bekliyorum. Tavsiuen varsa deneuebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben Rus romundayım.
    Çok mennunum ve kesinlikle TR romuna geçiş yapmam.

2.3.6 TR olarak çıktığı ilk saatlerde önce TR 2.2 romuna geri dönmüştüm ama teli bir türlü TR'ye çevirememiştim.
    Sonra başlarım TR romuna başlarım Samsung'una dedim.

2.3.6 RUS romuna geri döndüm.
    Mutlu mesut geçinip gidiyoruz.
  • quote:

Hocam oncelikle hic sorunsuz degil gibi geliyorbana rus romu benim yeni yasadıgım bir sıkıntı da 1 hafta hic yeniden baslatkullada telefon gelen aramayı gostermiyor daha bu gun tekrarladı hemde ana ekran menu falan acık yelefon calıyor fakat hıcbır atayan bilgisi gelmiyor sadece arayan kisinin ara islemi bitince ustye cevapsız arama gpsterıyor bu bug mı yoksa bendei nir sıkıntı var bilmiyorum ama cozucem sabırla bekliyorum. Tavsiuen varsa deneuebilirim

Nokta atışı bir tespit yapayım İzinlerine bakmadan kurduğunuz bir program, (belkide hiç alakası olmadığı halde) telefon özelliğine erişmeye çalışıyordur. Kurduğunuz programların hangi izinleri istediğini tek tek kontrol edin. Sorun romla alakalı olsaydı başkaları da muzdarip olurdu. Sorun program kaynaklı, %99,99

• Ben 2.3.6 Rus romu kullanıyorum tek sorunum mesaj yazarken eskisi gibi seri olmaması. Sesi kısar isem mesaj yazmak imkansız bir hal alıyor.Birde menü geçişlerinde hassaslık azaldı.Onun dışında bir sıkıntım yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Ben Rus romundayım.
    Çok mennunum ve kesinlikle TR romuna geçiş yapmam.

2.3.6 TR olarak çıktığı ilk saatlerde önce TR 2.2 romuna geri dönmüştüm ama teli bir türlü TR'ye çevirememiştim.
    Sonra başlarım TR romuna başlarım Samsung'una dedim.

2.3.6 RUS romuna geri döndüm.
    Mutlu mesut geçinip gidiyoruz.

sammobile de 2.3.6 TR romu mevcut zaten geçmek isterseniz geçebilirsiniz
  • arkadaşlar KİES kurdum lakin çalıştırdığımda pc de internet bağlantımı kesiyor bu saçmalığı anlamadım. Çözüm arıyorum acilen

birde rom degistirmeyi ve guncelleme yapmayi anlatan olursa sevinirim acemiyim bu konuda. Bisey anlayamadim burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kungiman -- 13 Ocak 2012; 12:00:32 >
  • forumda bir kaç kez sormuştum 3G şebeke üzerinden görüntülü konuşma var mı diye ve bir çok kimse şebeke üzerinden görüntülü konuşmanın olmadığını yazmıştı.

bir arkadaş ekim ayında H.B.den bu telefondan almış ve bendeki E72 ile karşılıklı 3G görüntülü konuşma yaptık arkadaşın hattı turkcell bendeki ise vodafone telefonun üzerindeki yazılım ise orijinal yazılımı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

forumda bir kaç kez sormuştum 3G şebeke üzerinden görüntülü konuşma var mı diye ve bir çok kimse şebeke üzerinden görüntülü konuşmanın olmadığını yazmıştı.

bir arkadaş ekim ayında H.B.den bu telefondan almış ve bendeki E72 ile karşılıklı 3G görüntülü konuşma yaptık arkadaşın hattı turkcell bendeki ise vodafone telefonun üzerindeki yazılım ise orijinal yazılımı .

O bir çok arkadaş nasıl yapılacağını becerememiştir.

Bence 2 ihtimal sözkonusu:
    1. Telefonun 3G modunda bağlantı kurması gerekli. Şarz gitmesin diye GSM de kullanınca görüntülü konuşma elbette yapamazsınız.
    2. Aradığınız kişinin de 3G sinin çekiyor olması lazım.

Kaldı ki bunların yanında şebekye ayarlarının, 3G aktifliğinin yağıldığını varsayıyorum.

Samsung m5650 ile i9003(2.2.1) arasında defalarca görüntülü konuşma yaptım. Hem ön hem de arka kamera üzerinden.

• Görüntülü görüşme olmazmı dediler. Resmen saçmalamışlar. Ben kullanıyorum 3g ile görüntülü konuşmayı. Yalnız mobilağlardan dolaşımdaveri ağı kullan seçeneği açık olması lazım yoksa olmaz.
    Ayarlardan düzeltilirse bu görüntülügörüşülür.
  • bi yardım alamadım son mesajımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kungiman

arkadaşlar KİES kurdum lakin çalıştırdığımda pc de internet bağlantımı kesiyor bu saçmalığı anlamadım. Çözüm arıyorum acilen

birde rom degistirmeyi ve guncelleme yapmayi anlatan olursa sevinirim acemiyim bu konuda. Bisey anlayamadim burda

Eğer 3g modem ile internet bağlantın varsa, kies sorun çıkartabiliyor.
  • arkadaşlar sürüm yükseltirken farzedelimki bi sorun oldu ve yükleme yarım kaldı. doğal olarak telefonun dengesi kayacaktır. bu durumda formatlama yaparak fabrika ayarlarına döndürebiliyormuyuz?
  • vatan bilgisayarda evo 3d 1150 tl :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kungiman

arkadaşlar sürüm yükseltirken farzedelimki bi sorun oldu ve yükleme yarım kaldı. doğal olarak telefonun dengesi kayacaktır. bu durumda formatlama yaparak fabrika ayarlarına döndürebiliyormuyuz?

olabilir sanırım ama gene de dikkatli olmak lazım full brick te olabilir telefon
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.