Şimdi Ara

Samsung I9003 Galaxy SL >ANA KONU<Yeni 2.3.6> (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.474
Cevap
11
Favori
284.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sarj sürem fazla ellemezsem 1gün net msn vs kullanırsam 13 14saati geçmiyor.. çok kötü bu iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Benim için ihtiyaçlarım kapsamında asus kusursuz diyebilirim yaaa.
    Laptop umdan çooook memnunum. Öneririm de..

ardıçlı; demin bilmeden KB1 rus romunu tur romu diye yikledim ama sizin yönergelerinizle kiesi de güncelledim. hafıza kartını ve sim i de çıkarınca tele hemen sürüm yükeltme geldi. yükselt dedğimde ise çeşitli hatalarla karşılaştım. sürekli kilitlendi. ne yapmam gerekir. şarjı yarı idi telin. ondan yapar mı??
  • Arkadaşlar, pil kullanım sürenizi arttırmak için ben de birkaç ipucu paylaşıyorum. Kendi tecrübelerimdir, alıntı değildir:

1- Şarjınızın daha uzun gitmesini ve bataryanızın ömrünün daha uzun olmasını istiyorsanız, telefonu daima kapalıyken şarj edin. Eğer açıkken şarj etmek zorundaysanız da, telefonu mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın (özellikle oyun, video, internet kullanımından uzak durun). Pil her ne kadar li-ion olsa da, şarj esnasında telefonu kullanmak aynı anda bataryanın doldur-boşalt yapmasına sebep olduğu için pilin ömrünü ve şarj kalitesini kısaltıyor.

2- Telefonu açtığınız zaman, sık kullanılan bazı programların açılış sürelerini kısaltmak adına default olarak arka planda otomatik çalışmaya başlayan servisler var. Bunlardan elzem olmayanların hepsini telefonu açar açmaz kapatın. (Üzerine tıklayıp durdur diyerek)
    Yeri: Ayarlar - uygulamalar - çalışan servisler
    Kapattığınız zaman sorun çıkmayacağını garanti ettiğim servisler şöyle:
    ControlPanelRemoteService
    Google Mesaj Hizmeti
    BluetoothFtpsService
    BluetoothPbapService (Bluetooth'u aktif hale getirdiğinizde ikisi tekrar aktif oluyor)
    smlStartService
    Yazılım Güncelleştirme
    OmaDrmConfigService
    SnsService
    DMService
    Indiroid (varsa)

3- Servislerden bağımsız olarak arka planda açılan ve işinize yaramayan programları da kapatın.
    Yeri: Ayarlar - uygulamalar - uygulamaları yönet - çalışıyor (üçüncü tarafın sağındaki)

Burada henüz çözemediğim bir durum var. Mesela günlük bilgilendirmeye ait bir widget, program kullanmıyorum, ama ben kapatsam bile arada kendiliğinden tekrar çalışmaya başlıyor. Aynı şey video izledikten sonra müzik çaların veya galerinin de arka planda çalışmaya başlaması (ya da tam tersi) gibi bir saçmalığı da tetikliyor. Arada kontrol ettiğinizde ne kadar saçma sapan programın arka planda çalıştığını görüp şok olacaksınız. Kapattıktan sonra kafanız da bataryanız da rahatlayacak. Bu yüzden (içimizden biri buna kalıcı bir çözüm bulana kadar) alttaki adımlara mutlaka dikkat edin.

4- Programlardan home tuşuna basarak değil geri tuşuna basarak çıkın. Home tuşuna basarak çıktığınızda çoğu arka planda çalışmaya devam etmektedir.

5- Ekranda görev yöneticisi için kısayol oluşturun ve arada bir Ram yönetimi altında Hafızayı sil yapın.

6- Kapalı ortamda ekran ışığını minimumda tutun, dışarıda otomatik ekran parlaklığını kullanın. Dışarıda yansıma yüzünden ekranı (otomatik modda) görmekte zorlanıyorum o yüzden full parlaklığa alıyorum diyorsanız, mat bir ekran koruyucu yapıştırın. Yansımayı keseceği için daha az parlaklıkla daha çok görünür bir ekran elde edeceksiniz.

7- Siz de benim gib minimum ekran ışığı bana fazla geliyor diyorsanız, Brightness Profiles programıyla defaul ayardan %8 daha fazla kısabilirsiniz. Üstteki yöntemlerle kapatıldığında arka planda çalışır durumda kalmadığı için pile olumsuz etkisi yok.

(6 ve 7. maddeler tamamen kişisel tercihim ve tavsiyemdir, herkes uygulamak istemeyebilir. Tecrübelerim sonucu pil süresine katkısını gördüğüm için paylaştım, buna gerek yok vs. gibi yorum yapılmasını istemediğim için açıklama ihtiyacı duydum.)

8- Gereksiz gösterge programları kurup ekrana eklemeyin. Hava durumu, pil yüzdesi, borsa bilgisi vs gibi.

Aklıma geldikçe eklemeler yapacağım...

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 2 Aralık 2011; 23:46:38 >

• arklar kiesi silip tekrar yüklemeyi denedim başarılı oldu fakat otomatik üst sürümünü yüklemek istermisiniz diye uyarı verdi
    zaten güncellemem gerekecek diye güncelle dedim fakat yükleme yarı safhalarda idi elektrik kesiliverdi
    sonra bilgisayardan tekrar kaldırmak için baya zorlandım (youruninstall ile anca silebildim)
    buraya kadar herşey normal
    ama şimdi ne telefonumu görüyo bilgisayarım ne de kies i cd yada internetten kuramıyorum
    cd den kurunca bilgisayarınızda zaten bu sürüm var diyo ama bütün dosyaları silinmiş durumda hiçbir kies izi yok
    int den indirip onu kurmayı denedim o da
    dönüşüm uygulanırken hata oluştu. belirtilen dönüşüm yollarının geçerli olduğunu döğrulayın diye yüklemeyi kesiyo

ben telefona bi rom atmak istedim hiç bişeyi başaramadığım gibi kiesi bile çalıştıramıyorum şimdide
    isyan noktasına ulaştım vallahi
    bi fikri olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: frkzg

arklar kiesi silip tekrar yüklemeyi denedim başarılı oldu fakat otomatik üst sürümünü yüklemek istermisiniz diye uyarı verdi
    zaten güncellemem gerekecek diye güncelle dedim fakat yükleme yarı safhalarda idi elektrik kesiliverdi
    sonra bilgisayardan tekrar kaldırmak için baya zorlandım (youruninstall ile anca silebildim)
    ama şimdi ne telefonumu görüyo bilgisayarım ne de kies i cd yada internetten kuramıyorum
    cd den kurunca bilgisayarınızda zaten bu sürüm var diyo ama bütün dosyaları silinmiş durumda hiçbir kies izi yok
    dönüşüm uygulanırken hata oluştu. belirtilen dönüşüm yollarının geçerli olduğunu döğrulayın diye yüklemeyi kesiyo

ben telefona bi rom atmak istedim hiç bişeyi başaramadığım gibi kiesi bile çalıştıramıyorum şimdide
    bi fikri olan var mı

Önceki bir yükleme durumuna geri dön pcde (xp yada win7 kullandığını ve bir umut geri yüklemenin açık olduğunu varsayıyorum) ve tekrar dene bakalım ama netten indirdiğini kur. Kurulumun yarıda kaldığı için sistem saçmalamış. İmkanın varsa başka bir pc/laptopta denemek en sağlıklısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 2 Aralık 2011; 23:39:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

quote:

arklar kiesi silip tekrar yüklemeyi denedim başarılı oldu fakat otomatik üst sürümünü yüklemek istermisiniz diye uyarı verdi

bi fikri olan var mı

Önceki bir yükleme durumuna geri dön pcde (xp yada win7 kullandığını ve bir umut geri yüklemenin açık olduğunu varsayıyorum) ve tekrar dene bakalım ama netten indirdiğini kur.

malesef önceki bir geri yükleme noktası yok acaip bi sinir bozucu durum
    halaa uğraşıyorum ama kuramadım
    önbellekte falan mı sıkıştı acaba bulamıyorum onunla alakalı bi konu da
    moral sıfır oldu yemn edrm

• quote:

Kurulumun yarıda kaldığı için sistem saçmalamış. İmkanın varsa başka bir pc/laptopta denemek en sağlıklısı.

Bunun haricinde, sanırım registry'de birşeyler kalmış olabilir. C: altında kies kelimesini aratın bakalım önce. Daha sonra başlat-çalıştır kısmına regedit yazıp enter yapın orada ctrf+f yapıp yine kies kelimesini aratıın. Kalıntı var mı yok mu öğrenelim.
  • quote:

quote:

Kurulumun yarıda kaldığı için sistem saçmalamış. İmkanın varsa başka bir pc/laptopta denemek en sağlıklısı.

Bunun haricinde, sanırım registry'de birşeyler kalmış olabilir. C: altında kies kelimesini aratın bakalım önce. Daha sonra başlat-çalıştır kısmına regedit yazıp enter yapın orada ctrf+f yapıp yine kies kelimesini aratıın. Kalıntı var mı yok mu öğrenelim.

C:\Program Files\Samsung\Kies\External\DeviceModules\StarburnX12.dll

diye bir yer belirtiyor ama belirtecin geçtiği konumda böyle bir klasör yok
    ilginç

• quote:

ilginç

C:\Program Files\Samsung\Kies böyle bir klasör varsa sil at, yoksa o dll dosyasını arat bul ve sil, belki de o dll dosyasını gördüğü için yeni kurulum yapmana izin vermiyor. Registryde bişey çıktı mı?

Bu arada kies'i şu linkten indirdiniz değil mi?
    http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_TR&CttFileID=4875879&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I9003/M4&VPath=SW/201105/20110501121354179/Kies_2.1.0.11112_41_7.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 3 Aralık 2011; 0:10:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: malibukont

quote:

ardıçlı; demin bilmeden KB1 rus romunu tur romu diye yikledim ama sizin yönergelerinizle kiesi de güncelledim. hafıza kartını ve sim i de çıkarınca tele hemen sürüm yükeltme geldi. yükselt dedğimde ise çeşitli hatalarla karşılaştım. sürekli kilitlendi. ne yapmam gerekir. şarjı yarı idi telin. ondan yapar mı??

Telefon şu an açılıyor mu?
    Eğer açılıyorsa telefon şarzda iken Ayarlar kısmından Güncellemelere gelin ve bir wifi üzerinden telefonunuza güncelleme arayın.
    Varsa telefonun kendisinin yüklemesini sağlayın.

Olmazsa recovery moddan bir factory reset atın. Sonra KİES e tekrardan bağlayarak deneyin.
    Şayet evde xp yüklü bir bilgisayar varsa işlemleri onun üzerinde yapmanızı tavsiye ederim.

Diğer arkadaşta Bilgisayarına bir xp kursun. Oraya KİES i tekrardan kursun. Daha rahat edecektir diye ümit ediyorum :)

• nihayet güncelledim kieste. çok şükür..
  • quote:

quote:

ilginç

C:\Program Files\Samsung\Kies böyle bir klasör varsa sil at, yoksa o dll dosyasını arat bul ve sil, belki de o dll dosyasını gördüğü için yeni kurulum yapmana izin vermiyor. Registryde bişey çıktı mı?

Bu arada kies'i şu linkten indirdiniz değil mi?
    http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_TR&CttFileID=4875879&CDCttType=SW&ModelType=N&ModelName=GT-I9003/M4&VPath=SW/201105/20110501121354179/Kies_2.1.0.11112_41_7.exe

nihayet dosyaları buldum sürümü yükledim süperrr dimi
    bence çalıştırabilse daha süper olacaktı eminim
    bi gün daha geçti bi telefonu rom layamadım
    bende bi terslik var sanki bu işlemi yapamam için herşey sırayla engel olluyo bana
    kısmet değilmiş bu gün de olmadı
    yarına allah kerim
    şimdi bi de bilgisayara format atmak gerekecek
    onu da halledeyim bari hepsi bir çıksın aradan
    yardımlarınız için teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

Telefon şu an açılıyor mu?
    Eğer açılıyorsa telefon şarzda iken Ayarlar kısmından Güncellemelere gelin ve bir wifi üzerinden telefonunuza güncelleme arayın.
    Varsa telefonun kendisinin yüklemesini sağlayın.

Olmazsa recovery moddan bir factory reset atın. Sonra KİES e tekrardan bağlayarak deneyin.
    Şayet evde xp yüklü bir bilgisayar varsa işlemleri onun üzerinde yapmanızı tavsiye ederim.

Diğer arkadaşta Bilgisayarına bir xp kursun. Oraya KİES i tekrardan kursun. Daha rahat edecektir diye ümit ediyorum :)

tamam. telefonu şimdi son sürümüne güncelledim. bunda sizin bugün verdiğiniz bilgilerin çok faydası oldu. çok teşekkür ederim size. bilgisayarımda win7 yüklü. kiesten güncellerken hiçbir sorunla karşılaşmadım. tekrardan saolun. bu arada Gingerbread ile froyonun farkı nedir?? wireles te sorun çok yaşanıyormu?? paylaşırsanız sevinirim

• kies programı telefonu bir türlü görmüyor. sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkalmuk

kies programı telefonu bir türlü görmüyor. sebebi nedir?

Windows telefona ait driverlar ı internetten yüklüyor. İnternet bağlantısında ya da windows update de sıkıntı varsa dirverlar yüklenemez. KİES bu nedenden doalyı görmüyor olabilir.

quote:

tamam. telefonu şimdi son sürümüne güncelledim. bunda sizin bugün verdiğiniz bilgilerin çok faydası oldu. çok teşekkür ederim size. bilgisayarımda win7 yüklü. kiesten güncellerken hiçbir sorunla karşılaşmadım. tekrardan saolun. bu arada Gingerbread ile froyonun farkı nedir?? wireles te sorun çok yaşanıyormu?? paylaşırsanız sevinirim

Hocam başardıysanız bana da ne mutlu.
    İnanın yukarıda yazdığım işlemlerin hiçbirini yapmadım.
    2.3.5 ya da 6 da kurmadım. Sorun varsa da bilmiyorum.
    Kullanan arkadaşlara sorarsanız daha verimli cevap alabilirsiniz.

• quote:

quote:

Windows telefona ait driverlar ı internetten yüklüyor. İnternet bağlantısında ya da windows update de sıkıntı varsa dirverlar yüklenemez. KİES bu nedenden doalyı görmüyor olabilir.

quote:

Hocam başardıysanız bana da ne mutlu.
    İnanın yukarıda yazdığım işlemlerin hiçbirini yapmadım.
    2.3.5 ya da 6 da kurmadım. Sorun varsa da bilmiyorum.
    Kullanan arkadaşlara sorarsanız daha verimli cevap alabilirsiniz.

peki hocam size bi sorum daha olacak (çok a soru sorarak canınızı sıkmak istemiyorum) anladığım kadarı iile ben önce rus romu olan KB1 i yükledim. sonra da kiesin sürüm güncellemesini görmesini sağlayarak 2.3.6 ya güncelledim. fakat şimdi *#272*imei# yöntemi ile TUR seçeneğine dönmek istiyorum ama telin üst kısmında "sales code SER" alt kısmında da "İNSTALL VE CANCEL" DİYE birşey çıkıyo. install dediğime de " must be three chars" diye birşey çıkıyo ama yüklemiyo ve bi işlem yapmıyo. bu konuda herhangi bir bilgniz var mı?? tekrar TUR moduna nasıl alabilirim???

• Hocam rus romu oldugu icin ser kaliyor birakin ser kalsin,ser olmasinin bi zarari varmi suan ?dil turkceyse birakin ser kalsin
  • Hocam firmware içine o kodlar ekleniyor. Ben şimdi kardeşimin telefonuna baktım.
    TUR ve diğer birkaç ülke kodu var. SER İngilterenin kodu. Sizin firmware oraya ait olduğu için.

İlla ki değiştirmek isterseniz, ki bu saatten sonra TUR yapsanız dahi bizim kies te güncelleme olmadığından bir işe yaramayacaktır ama market açısından faydalı olabilir, *#272*xxxx# kodunu girin. xxxx yerine teledonda görünen saati yazın. Şu an 0120 mesela.
    Onun gibi bir deneyin. Ama yine de telefon izin vermeyebilir.

Bu arada hatırlatmakta fayda var bu işlemi yaptığınızda telefondaki her şey silinecek.
    Gerçi ROM u yeni yüklemiştiniz sıkıntı olmaz diye ümit ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardicli2000 -- 3 Aralık 2011; 1:49:58 >
  • quote:

Surucu problemi yasamiyorsaniz ve tel.i bagladiginizda "baglaniyor" diye kaliyorsa ilaciniz burada:
    1-herhangi bir launcher programi kullaniyorsunuzdur, programi kapatip default touchwiz arayuzune geri donun.
    2-harici sd kartinizi unmount edin.
    3-telefonu kies modunda bagladiginizdan ve usb hata ayiklamanin kapali oldugundan emin olun.
    4-telefonu baglayin ve ekrana gelen bildirimi onaylayin. Kies teli gorecektir :)
  • PDA : I9003JVKD1
    PHONE : I9003JXKA4
    CSC : I9003OJVKC1
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.