Şimdi Ara

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS (1460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.980
Cevap
16
Favori
1.866.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14581459146014611462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lapya
    http://i8910tuning.com/?p=389
    kinetik scrool menu
    landscape menu
    turkce de gelecek insallah...

bu fw de kamera ayarları 24 fps mi birde 3D multitask var mi? Bu arada joker2009 tüm içtenliğimle kutlarım çok gurur verici bir olay. Hakedilen tüm güzellikler elbet birgün yaşanıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

Son oy benim

oylama son hızıyla devam ediyor.
  • asagidaki change logun ustune kinetik scrooling ve landscape menu geldi. 3d task menu opsiyonel, var tabi, iki versiyon koyuyor sitesine faenil.

quote:

Orijinalden alıntı: utku01

quote:

kinetik scrool menu
    landscape menu

bu fw de kamera ayarları 24 fps mi birde 3D multitask var mi? Bu arada joker2009 tüm içtenliğimle kutlarım çok gurur verici bir olay. Hakedilen tüm güzellikler elbet birgün yaşanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lapya -- 21 Nisan 2010; 22:07:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: drmuzo

2-3 oy da ben gönderdim arkadaşlar. 231. oy benim kimse sahip çıkmasın. :)))))

hocam pm attım..
  • quote:

quote:

kinetik scrool menu
    landscape menu

evet 24 fps, 3d multitask var.

• faenilin dun gonderdigi mesaj, eger zamani yeterse bugun bakmaya baslayacakti turkce isine...

"I'm not looking into turkish at the moment, maybe tomorrow ;)

www.i8910tuning.com -- Omnia HD i8910 Custom Firmwares

On Mon 19/04/10 10:29 PM , xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wrote:

> Hi faenil, our poll result is growing. I heard lots of people
    > fascinated by the idea of having your lovely fw. By the way did you
    > manage to get turkish files from the rom of which link i have
    > shared.
    > Kind regards."
  • quote:

@xfacts
    21 fps vurgunuzu anlamadim. hyperx surumlerini takip ettiginizi soyluyorsunuz ama ayni zamanda 21 fps ustune cikamadigini soyluyorsunuz. burada bir celiski var.
    telefonu halen satmadiysaniz en son fw ile deneyin derim son olarak.
    iphone3gs nokia e71 ve blackberry 9700 kullanmis biri olarak bu telefonun fotograf/video cekimi ve gosterimi rakipsiz...

Samsung resmi olarak 24 FPS yi tutturamadı. Hyper-x başka marka Symbianlardan bazı dosyaları ekleyerek 24 FPS elde edilebilir... FPS haraketli nesnelerde düşmediğinin garantisi var mı? Yani hareketsiz veya az hareket eden nesneleri kayıt ederken hyper-x in firmware i 24 FPS ye yakın olabilir veya 24 FPS olabilir... Videolarda kesik kesik atlamalar oluyor mu?

Samsung h.263 codec kullanmakta. Bu kodek çok eski formattır 3GP video formatlarınki ile aynı... Bitrate değeri çok yüksek ama kalitesi de düşük... Samsung i8910 HD bu yüzden kayıt etmede darboğaz oluştuğundan 24 FPS yi hiçbir zaman yakalayamıyor... 24 FPS yi yakaladığını iddia ediliyorsa bu anca bitrate değeri düşürülürse elde edilir. Sonuçta kalite kaybı olmakta... Ama en mantıklısı h.264 video codec ile daha düşük bitrare değerlerde hatta 30 FPS bile eldilebilir... Samsung codec değişimi olmadığı sürece hyperx gibilerin yapacağı tek şey bitrare değerini düşük sab,itleyip FPS artışı elde edebilirler...

Yani anlayacağınız daha iyi sıkıştırma formatı h.264 video formatı olmadığı sürece i8910 HD video kalitesi vasattır.. Zaten videodaki ses bitrate değeri de 24 FPS de bile düşüktür...

Iphone 3gs video kayıt codec i h.264 yani çok kaliteli...

Samsung yazılımsal olarak video kayıt codeci iyileştirmediği sürece VASAT kalacaktır...

İsim vermek istemem ama ajitasyon havasındaki yazımdan rahatsız olanlar var.. Yalan söylediğim birşey yok... Samsung i8910 HD yi ilk alırken 1 ay Türkçe güncelleme bekledim çıkmadı telefonu garantisi gitme ihtimalimne rağmen yabancı firmware leri yükledim... O gündür bugündür sürekli yeni umutlar ile aradabir hyperx ve SCX firmware lerini denedim... Bu arada Samsung a sayfalar dolsu pdf dosyasında eksikler ve tsleplere yazıldı Samsung yertkilisi birçok soruya hayal kırıklıı ile cevaplamıştır. Sadece kulaklıkta ses kontrolü ve telefon görüşme tuşu aksesuarını eklemeyi düşündüklerini ifade ettiler.... Bilindiği gibi Symbian lı tüm Nokia larda kulaklıklar zaten kumandalı (se kontrollü ve görüşme kapama- açma tuşludurlar...)

Nokia 5800 için Türkçe Version 50 küsür ile TAM KİNETİK KAYDIRMAYI elde etmiştir... Samsung nedense bir adım attığı yok. Ama Samsung un bazı resmi firmwareleri Nokia web tarayıcısının kinetik kaydırmalı olanı kulanmasını biliyordu... Samsung için pek mazeret yok. İşline geldiğinde bazı Nokia güncellemeleri N97 den bile önce kullanmakta (Kinetik kaydırmalı internet tarayıcısında olduğu gibi...)

Samsung genel olarak yazılımda pek desteği yok. Samsung Android 1.5 li telefonlarına bile ne hikmetse bırakın 2.1 i 2.0 ı hatta 1.6 ya bile güncellemiyor.... Samsung en son işletim sistem sürümlerini anca yeni modeller ile geçmekte.... Yani anlaşılacağı gibi Samsung sürekli satın almamızı istiyor!.... Halbuki güncellemeleri yapsa süper olacak...

Samsung yaklaşımı böyledir... Bu yazdıklarımın hiçbiri Samsung gerçepini değiştirmez...

Samsung hala hatırı sayılır popüler ise bunda hyperx gibilerin çabaları büyüktür... Bunu kimse inkar edemez...

Hani aylar öncesinde ilk Türkçe güncelleme çıktığında 2. Türkçe güncellemede yakın demişlerdi... En az 7 ay geçti hala bir güncelleme yok!...

Bazı gerçekleri ifade etmek bazılarını rahatsız edebilir ama gerçekler çok acı... Samsung i8910 HD bu kada uzun süre sabırla ve umutla kullandığımı İFADE EDERİM... Samsung i8910 HD benim için ve birçok kişi içinde fiyasko olduğunu düşünmekteyim...

Bu başlığa ve tema programlar oyunlar bölümündeki katkılarımı belki zamanla devam edebilirm... Telefonu satmıyorum kardeşime veriyorum. Birşekilde Symbian alemiyle iç içe olacağım ama eskisi kadar pek olmayacak...

Forumda paylaştığım Türkçe orjinal firmware ler kaldırmıyorum.

Yazılarımı bir veda gibi değilde seyrelen bir ilgi olarak algılanmalı...

Samsung i8910 HD malum eksisi ve artısına rağmen yine de alıcısını bulacaktır. Özellikle 2. el olarak rağbet görenler çok olacaktır. NET bir şekilde ifade ederim SIFIR i8910 HD ALINMAZ fiyatı düşmesi gerekirken hala düşmedi... Bu bir tavsiyedir... Artık 1500 TL ye hatta daha ucuza AMOLED ekranlı güçlü işlemcili Omnia lar bile var... AMOLED ekranlı Android ler bile var... Yeni alacaklar Symbian yerine Android i tavsiye ederim.... Gelecek Android te...

Saygılar sevgiler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

quote:

kinetik scrool menu
    landscape menu

evet 24 fps, 3d multitask var.

çok teşekkürler bu seferde başaracağımıza eminim bu birlik olduktan sonra...

• quote:

faenilin dun gonderdigi mesaj, eger zamani yeterse bugun bakmaya baslayacakti turkce isine...

"I'm not looking into turkish at the moment, maybe tomorrow ;)

www.i8910tuning.com -- Omnia HD i8910 Custom Firmwares

On Mon 19/04/10 10:29 PM , xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx wrote:

> Hi faenil, our poll result is growing. I heard lots of people
    > fascinated by the idea of having your lovely fw. By the way did you
    > manage to get turkish files from the rom of which link i have
    > shared.
    > Kind regards."

yani hocam tamam mı bu iş?

• çini geçtik beyler

# Russian (29%, 644 Votes)
    # Hungarian (18%, 409 Votes)
    # Turkish (11%, 239 Votes)
    # Chinese (11%, 238 Votes)
    # Arabian (9%, 204 Votes)
  • benim anladigim henuz turkce ile ugrasmaya baslamadi, bugun baslayacakti ama once hyperx ile girdigi kinetik scroll savasini kotardi bugun gibi gozukuyor. ustelik landscape menu de geldi. ve ingilizcelerini yayinladi. arti arapca portekizce ve cince geldi. dunku mesajima henuz cevap alamadim. ama bir kac gun icinde bence guzel haberler aliriz gibi geliyor bana. bilmiyorum belki donation yapsak is daha hizlanirdi. gerci ben ingilizce kullaniyorum, memnunum, turkceye gecmem sanirim, ama forumdaki degerli arkadaslarin da benim memnun oldugum faenil surumunden faydalanmasini istedigim icin iletisime gectim faenille.
    kolay gelsin...
  • Forumumuzun , paylaşımımızın bir uzantısı Online chat olayını görmek istemez misiniz arkadaşlar? hadi katılın sizde :http://www.i8910hd.org/tribune şuan 16 kişi var orda...
  • quote:

benim anladigim henuz turkce ile ugrasmaya baslamadi, bugun baslayacakti ama once hyperx ile girdigi kinetik scroll savasini kotardi bugun gibi gozukuyor. ustelik landscape menu de geldi. ve ingilizcelerini yayinladi. arti arapca portekizce ve cince geldi. dunku mesajima henuz cevap alamadim. ama bir kac gun icinde bence guzel haberler aliriz gibi geliyor bana. bilmiyorum belki donation yapsak is daha hizlanirdi. gerci ben ingilizce kullaniyorum, memnunum, turkceye gecmem sanirim, ama forumdaki degerli arkadaslarin da benim memnun oldugum faenil surumunden faydalanmasini istedigim icin iletisime gectim faenille.
    kolay gelsin...

eywallah saolasın kardeş oylamada 3.yüz şuanda zaten umarım bi faydası olur ve çalışmalarını hızlandırır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cedric2323

çini geçtik beyler

# Russian (29%, 644 Votes)
    # Hungarian (18%, 409 Votes)
    # Turkish (11%, 239 Votes)
    # Chinese (11%, 238 Votes)
    # Arabian (9%, 204 Votes)

hadi hayırlısı.
  • Ben video konusunda su asagidaki linki vermek istiyorum, hyperx degil de faenil versiyonunu kullaniyorum ve bahsettiginiz frame skip sorununu gormuyorum.

http://vimeo.com/11031627

bu pazar keydettigim bir goruntu... indirip bitrate kontrolu yapmak mumkun. codecler faenilin vivazdan aparttigi 24 fps codecleri...

kolay gelsin...

quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

quote:

@xfacts
    21 fps vurgunuzu anlamadim. hyperx surumlerini takip ettiginizi soyluyorsunuz ama ayni zamanda 21 fps ustune cikamadigini soyluyorsunuz. burada bir celiski var.
    telefonu halen satmadiysaniz en son fw ile deneyin derim son olarak.
    iphone3gs nokia e71 ve blackberry 9700 kullanmis biri olarak bu telefonun fotograf/video cekimi ve gosterimi rakipsiz...

Samsung resmi olarak 24 FPS yi tutturamadı. Hyper-x başka marka Symbianlardan bazı dosyaları ekleyerek 24 FPS elde edilebilir... FPS haraketli nesnelerde düşmediğinin garantisi var mı? Yani hareketsiz veya az hareket eden nesneleri kayıt ederken hyper-x in firmware i 24 FPS ye yakın olabilir veya 24 FPS olabilir... Videolarda kesik kesik atlamalar oluyor mu?

Samsung h.263 codec kullanmakta. Bu kodek çok eski formattır 3GP video formatlarınki ile aynı... Bitrate değeri çok yüksek ama kalitesi de düşük... Samsung i8910 HD bu yüzden kayıt etmede darboğaz oluştuğundan 24 FPS yi hiçbir zaman yakalayamıyor... 24 FPS yi yakaladığını iddia ediliyorsa bu anca bitrate değeri düşürülürse elde edilir. Sonuçta kalite kaybı olmakta... Ama en mantıklısı h.264 video codec ile daha düşük bitrare değerlerde hatta 30 FPS bile eldilebilir... Samsung codec değişimi olmadığı sürece hyperx gibilerin yapacağı tek şey bitrare değerini düşük sab,itleyip FPS artışı elde edebilirler...

Yani anlayacağınız daha iyi sıkıştırma formatı h.264 video formatı olmadığı sürece i8910 HD video kalitesi vasattır.. Zaten videodaki ses bitrate değeri de 24 FPS de bile düşüktür...

Iphone 3gs video kayıt codec i h.264 yani çok kaliteli...

Samsung yazılımsal olarak video kayıt codeci iyileştirmediği sürece VASAT kalacaktır...

Saygılar sevgiler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: xfacts
    Saygılar sevgiler ...

Kardeşim .. sana yeni telefonunla mutluluklar .. fw ni de alabilirsin giderken .. hiç mahzuru yok .. Ama şu yaptığın hiç hoş değil bunu da bil ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker2009

Forumumuzun , paylaşımımızın bir uzantısı Online chat olayını görmek istemez misiniz arkadaşlar? hadi katılın sizde :http://www.i8910hd.org/tribune şuan 16 kişi var orda...

chat odasında muhabbet alabildiğine.
  • faenil'in sitesinden yapilan yoruma faenil cevap vermis...

"ceyhun says:
    April 21st, 2010 8:16 pm

hi faneil please add turkish language because in turkey many i8910 users using your fw.thank you.best regards from turkey

tomorrow. I promise
    you can also copy this message to turkish forums ^^"

yarin geliyor arkadaslar bu durumda, soz vermis :)
  • ne geliyor yarın şimdi Türkçe fw mi ?
  • quote:

faenil'in sitesinden yapilan yoruma faenil cevap vermis...

"ceyhun says:
    April 21st, 2010 8:16 pm

hi faneil please add turkish language because in turkey many i8910 users using your fw.thank you.best regards from turkey

tomorrow. I promise
    you can also copy this message to turkish forums ^^"

yarin geliyor arkadaslar bu durumda, soz vermis :)

artık bir fw cimiz daha oldu, bunada emeğinin karşılığını vermek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 14581459146014611462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.