Şimdi Ara

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
35.997
Cevap
17
Favori
1.841.096
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Samsung >> Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS
Giriş
    68 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: no_fear78

quote:

Orijinalden alıntı: Airthem
    quote:

Orijinalden alıntı: Airthem
    Öncelikle herkese merhaba telefonu yeni adım ve elimden geldiğince forumu okumaya çalıştım ama sayfa sayısı malum..Telde tabiki orjinal yazılım var şimdilik,eğer scx nukleus finale geçersem pişman olurmuyum yoksa orjinal yazılıma göre çok zevkli bir kullanımmı sağlar..
    Teşekkurler şimdiden..

Merhabalar bugun bu mesajı yazmıştım ama forum biraz karışıktı cevap alamadım nese nkleus finali biraz uğraşıp eski mesajlara bakarak yukledim sorunsuz çalışıyor çok teşekkür ediyorum scx..
    Benim bu konularda bilgim olmadığı için merakımdan soruyorum rompatcher ne oluyor açıklayabilirmisiniz...

rompathcer telefonu hacklemeye yaparan bir programdır. programı açıp yanında mavi ikon bulunan patch leri tıkladığınızda yeşile dönüşür ve telefon hacklenir. Sertifika hatası veren bütün progrmaları yükleyebilirisiniz.

Teşekkürler baya cahilim bu konularda..
    |
    |

• Teğmen
    130 Mesaj
    Arkadaşlar beni son zamanlarda düşündüren bir durum siz ne dersiniz ;
    Piyasa da çokca custom cooked ROM var, acaba bu binaryler içerisinde kötü amaçlı yazılım gömülü olmadığından emin olabilir miyiz?
    Örneğin mobil imza-cep bank-bankacılık işlemleri bir çok işlem yapıyoruz, arla planda şifre / K.Kartı bilgileri..vb Hyperx'e uçuyor olabilir mi?
    Snuçta kapalı sistem bence Windows gibi, böyle bir bir durum söz konusu olabilir mi?
    |
    |

Orijinalden alıntı: MKA1881

quote:

Orijinalden alıntı: scorp_tek

quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

arkadaşlar acil yardım lütfen?

sorunumu dünde yazmıştım ama FW değişikliğnden sonra bile sonuç alamadım hard reset atıyorum yine olmuyor. ekran dokunmatiği tepki vermiyor versede ben bi yere tıklıyorum ekran başka bi yere tıklamışım gibi tepki veriyor. zaten bunu yapmasada sık sık donuyor. telefonu sallayınca sanki ekrana tıklanmış gibi orada ne varsa onu çalıştırıyor. deli olmak üzereyim napıcam x#7370# yaptım ama nafile nucleus yüklü ama o yüklü olmadan öncede aynı sorun vardı 2 gündür devam ediyor bu sorun napabilirim acaba????

orjinal firmwareyi yükleyip servise ver bence.

yapma yaa moralim sıfır oldu valla başka çaresi yok diyosun yani :( orjinal FW yi nereden bulabilirim

Ne kadar sonuç veriri bilmiyorum ama, umut umuttur. eğer olmazsa cssbycelebi arkadaşımızın dediği gibi yaparsınız.

Telefondaki hafıza kartı, telefon karı ve pili çıkarın ve açma düğümesine basın. Yaklaşık bir-iki dakika bekledikten sonra sadece pili takıp direk boot moduna alın servis fw'yini yükleyin. Umarım sonuç verir. Geçmiş olsun kardeşim.

ok kardeşim saol ama servis FW yi nerden bulabilirim??
    |
    |

• Yarbay
    3470 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: airpost

Arkadaşlar beni son zamanlarda düşündüren bir durum siz ne dersiniz ;
    Piyasa da çokca custom cooked ROM var, acaba bu binaryler içerisinde kötü amaçlı yazılım gömülü olmadığından emin olabilir miyiz?
    Örneğin mobil imza-cep bank-bankacılık işlemleri bir çok işlem yapıyoruz, arla planda şifre / K.Kartı bilgileri..vb Hyperx'e uçuyor olabilir mi?
    Snuçta kapalı sistem bence Windows gibi, böyle bir bir durum söz konusu olabilir mi?

o dediğin mümkün değil kardeş.
    |
    |
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MKA1881

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

sorunumu dünde yazmıştım ama FW değişikliğnden sonra bile sonuç alamadım hard reset atıyorum yine olmuyor. ekran dokunmatiği tepki vermiyor versede ben bi yere tıklıyorum ekran başka bi yere tıklamışım gibi tepki veriyor. zaten bunu yapmasada sık sık donuyor. telefonu sallayınca sanki ekrana tıklanmış gibi orada ne varsa onu çalıştırıyor. deli olmak üzereyim napıcam x#7370# yaptım ama nafile nucleus yüklü ama o yüklü olmadan öncede aynı sorun vardı 2 gündür devam ediyor bu sorun napabilirim acaba????

orjinal firmwareyi yükleyip servise ver bence.

yapma yaa moralim sıfır oldu valla başka çaresi yok diyosun yani :( orjinal FW yi nereden bulabilirim

Ne kadar sonuç veriri bilmiyorum ama, umut umuttur. eğer olmazsa cssbycelebi arkadaşımızın dediği gibi yaparsınız.

Telefondaki hafıza kartı, telefon karı ve pili çıkarın ve açma düğümesine basın. Yaklaşık bir-iki dakika bekledikten sonra sadece pili takıp direk boot moduna alın servis fw'yini yükleyin. Umarım sonuç verir. Geçmiş olsun kardeşim.

ok kardeşim saol ama servis FW yi nerden bulabilirim??

http://rapidshare.com/files/344565946/Samsung-I8910_Omnia_HD-firmware-JVII1_TURII2-Generic_Turkey.rar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKA1881 -- 14 Mart 2010; 23:31:02 >
    |
    |
    Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hurriyetlerini ve daha sonra istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

• Yüzbaşı
    278 Mesaj
    HX yeni fw çıkaracağını duyurdu

The new Firmware will be called HX-V3

* fixed 24 fps (other patch not the knowing ones)
    * changed audio-bitrate/codec same as the sample “Video006″ (seems better for 90 % of the people)
    * Autofocus Video before it starts
    * Many bugfixes
    * New tweaks
    * jpg-encoder from Vivaz

At least, just give me a little bit before it will be public !
    The other thing is, i found the related file that causes the fast audio when you set the samplingrate bigger then ~16khz: baseimage.dof Samsung has integrated some filters that cannot be disabled !
    Maybe some experts can explain more about that.
    We also can´t replace that file with the one from SE. Vivaz, (phone reboots permanently)
    |
    |
    |
    |
    mrb.. i 8910 la nette vıdeo acamıyorum.. hangı programı yuklemem gerekıyor acaba..lınk verebılırsenız sevınırım tsk ler...
    |
    |
    hx in final 2.11 ini yukledim ama teli kapat komutu verdigim zaman telefon restart oluyor. aynı durum sizdede varmı? ve mesela tele fw atarken teli komple nasıl yedekliyoruz prgramlar dahil. ve nasıl gerı yukluyoruz?
    |
    |

Orijinalden alıntı: kalmadd

mrb.. i 8910 la nette vıdeo acamıyorum.. hangı programı yuklemem gerekıyor acaba..lınk verebılırsenız sevınırım tsk ler...

skyfire yükle videoların %90 ını açarsın.
    |
    |
    Gene format attım gene download start aktif değil delirecem valla ya
    |
    |

Orijinalden alıntı: aybeerk

HX yeni fw çıkaracağını duyurdu

The new Firmware will be called HX-V3

* fixed 24 fps (other patch not the knowing ones)
    * changed audio-bitrate/codec same as the sample “Video006″ (seems better for 90 % of the people)
    * Autofocus Video before it starts
    * Many bugfixes
    * New tweaks
    * jpg-encoder from Vivaz

At least, just give me a little bit before it will be public !
    The other thing is, i found the related file that causes the fast audio when you set the samplingrate bigger then ~16khz: baseimage.dof Samsung has integrated some filters that cannot be disabled !
    Maybe some experts can explain more about that.
    We also can´t replace that file with the one from SE. Vivaz, (phone reboots permanently)

hyperx 3.0 herhalde yeni firmwarenin ismi.
    |
    |

• Binbaşı
    1250 Mesaj
    wireless olsun Hyperx olsun bu fps düzeltme işine düşmelerine bence biri sebep oldu, O isim ise Bence ScorpioX... Yabancı siteye yazdığı 25 fps 24 fps çekimi gibi cümlelerle acayip ilgi çekti sonra millet bu fps işine yöneldi... Seni kutluyorum Scorpiox... bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: joker2009
    quote:

flash lite yüklemedin değil mi?

hayır yüklemedim sadece hafıza kartına tüm teli yedeklemiştim FW yi yükledikten sonra buckup yaptım eski ayarlarında başladı bi ihtimal son çare olarak sadece rehberimi kopyalayıp tekrar nucleus FW yi yüklüyorum son çırpınışlarım yani

arkadaşım yeni fw yükledikten sonra eski fw de aldığın backup ı geri yüklemek telefonda dengesizlikler yaratabiliyor. Backup almadan denemeni öneririm
    |
    |

• Yüzbaşı
    372 Mesaj
    joker sana katılıyorum. dogru tespit..
    |
    |

Orijinalden alıntı: shakss

iyi aksamlar.
    hx in final 2.11 ini yukledim ama teli kapat komutu verdigim zaman telefon restart oluyor. aynı durum sizdede varmı? ve mesela tele fw atarken teli komple nasıl yedekliyoruz prgramlar dahil. ve nasıl gerı yukluyoruz?

rompatcherın içinde switchoff2reboot diye bir patch var onu aktif yapmışsınız... Pasif konuma getirin ve autosunu kapatın... Daha sonra söylediğin durum ortadan kalkacaktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joker2009 -- 14 Mart 2010; 23:52:54 >
    |
    |

wireless olsun Hyperx olsun bu fps düzeltme işine düşmelerine bence biri sebep oldu, O isim ise Bence ScorpioX... Yabancı siteye yazdığı 25 fps 24 fps çekimi gibi cümlelerle acayip ilgi çekti sonra millet bu fps işine yöneldi... Seni kutluyorum Scorpiox... bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum...

eee ne demişler rekabet kaliteyi arttırır
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: no_fear78

quote:

eee ne demişler rekabet kaliteyi arttırır

|
    |

• Yüzbaşı
    726 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shakss
    iyi aksamlar.

rompatcherın içinde switchoff2reboot diye bir patch var onu aktif yapmışsınız... Pasif konuma getirin ve autosunu kapatın... Daha sonra söylediğin durum ortadan kalkacaktır...

ya da telefonu kapatmak için kapama tuşuna 5 saniye basılı tutun
    |
    |
Bey Azura
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.