Şimdi Ara

SAMSUNG I8320(vodafone 360 h1) 3.5' AMOLED EKRAN/5MP/720P/WIFI/GPS ANA KONU! (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
14
Favori
493.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende android işletim sistemi yüklemek istiyorum fakat bu işi yapmış olan bu konu hakkında bilgi verebilirmi
    1-)cihazın imei no çakma yani başka bir cihaza ait androide geçerken sorun olur mu?
    2-)2 gb hafıza kartı andoide geçerken yeterli olur mu?
    3-)android sms, kamera, telefon ile arama özelliği,3g,gps,gprs vs. özellikleri çalışıyor mu?

cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkdc

arkadaşlar bende android işletim sistemi yüklemek istiyorum fakat bu işi yapmış olan bu konu hakkında bilgi verebilirmi
    1-)cihazın imei no çakma yani başka bir cihaza ait androide geçerken sorun olur mu?
    3-)android sms, kamera, telefon ile arama özelliği,3g,gps,gprs vs. özellikleri çalışıyor mu?

imei hepsinde çakma.çünkü ürünler spot
    2 gb yeterli görünüyor anlatımlarda ama varsa 4 kullan garanti olsun
    sms,kamera,arama yapma,arama gelme,gps ve gprs çalışıyor

gerek duymadım ama deneyenler görüntülü konuşma çalışmıyor diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: dogi1907

quote:

Orijinalden alıntı: bjkdc

arkadaşlar bende android işletim sistemi yüklemek istiyorum fakat bu işi yapmış olan bu konu hakkında bilgi verebilirmi

imei hepsinde çakma.çünkü ürünler spot
    2 gb yeterli görünüyor anlatımlarda ama varsa 4 kullan garanti olsun
    sms,kamera,arama yapma,arama gelme,gps ve gprs çalışıyor

gerek duymadım ama deneyenler görüntülü konuşma çalışmıyor diyor.

ben bu konularda biraz acemiyim android işletim sistemini yüklemeyi resimli anlatım olarak yapabilrsen bu bilgilerden benim gibi birçok acemi arkadaş çok iyi faydalanabilir.
    sonuçta sen bu androidi büyük ölçüde çözmüşsün bunu yapabilirmisiniz

• arkadaşlar bende artık dayanamadım bugün sipariş verdim.tüm aksesuarları orjinal+2 gb kart+route66 navigasyon+kılıf+sticker 320tl ye .pazartesi kargoya verilecek salı veya çarşamba elimde olur zannedersem.sizce nasıl.275 tlye satan var ancak imei 3g destekli değil ve aksesuarlarıda orjinal değil.sizce hangisi mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemre_

quote:

Orijinalden alıntı: orkun_soyer

iyi günler
    ben bu telefondan aldım. android yüklemek istiyorum. yardımcı olacak arkadas var mı acaba

Öncelikle lazım olacak program linklerini vereyim... yüklemek oldukça basit ve geridönüşü olan bir işlemdir hiç bir sıkıntı yok...

Gerekli Programlar ve Araçlar;
    1. i8320 Cep Telefonu
    2. Kablosu
    3. En az 2GB hafıza kartı
    4. Kart okuyucu
    5. Bilgisayar
    6. Partition Manager uygulaması İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/v6c8cdD/EPMSetup.exe
    7. Ghost uygulaması İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/EYJukpz/Ghost_11.5.exe
    8. Android Boot dosyası İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/hheApSK/i8320_cm7_zImage_20111224.tar
    9. Android GHO dosyası İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/xg6zesf/hidroid_121127_pisarra.GHO
    10. Odin İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/285vg6c/OdinMulti_091023.exe
    11. Limo Romu (Geri dönüş için kullanılacaktır.) İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/hM5Ysak/I8320BUJB2.rar

1. Hafıza kartını kart okuyucusuna takınız ve partition uygulamasını çalıştırınız.
    2. Programdan hafıza kartını seçiniz ve Yukarıdaki menüden DELETE'yi seçip kartı sıfırlayınız.
    3. yukarıdaki menüden CREATE tıklayıp PARTİTİON LABEL kısmına sdcard yazınız.
    4. CREATE AS kısmını Primary seçiniz
    5. FİLE SYSTEM kısmını Fat32 seçiniz ve boyutunu 1GB ayarlayınız (bu bölüm cihaz hafıza olarak görecek kendinize göre 1.2 veya 1.5 seçebilirsiniz. Kartınızın tamamen boyutuna bağlı) OK'ye basınız.
    6. yukarıdaki menüden CREATE tıklayıp PARTİTİON LABEL kısmına and yazınız.
    7. CREATE AS kısmını Primary seçiniz
    8. FİLE SYSTEM kısmını Ext3seçiniz ve boyutu kalan miktar olarak ayarlayınız (Bu bölüm uygulama filan yükleyeceğiniz ve sistemin ana dizinidir. Ne kadar çok boyut o kadar çok uygulama alanı demektir.) OK'ye basınız.
    9. Yukarıdaki menüden APPLY'ye basıp kartın yaptığımız ayarlarını uygulayınız

Hafıza kartımız hazır şimdi GHO dosyamızı hafıza kartımıza yükleyelim.
    1. Ghost uygulamasını çalıştırınız.
    2. Local/Partition/From İmage yolunu takip ediniz.
    3. Burada ekrana gelen pencereden GHO dosyasımızı seçelim
    4. Gelen ekrana OK diyelim
    5. Burada gelen pencereden HAFIAZ KARTIMIZI seçelim
    6. Yeni gelen pencereden Linux dosya sistemi için ayırdığımız kısmı seçelim ve OK diyelim.
    7. İşlem kartınızın hızına bağlı olarak 2-5dk arası sürecek son olarak bir pencere gelecek ve işlemin tamamlandığını söyleyecek

Hafıza kartımıza Android işletim sistemini yükledik. Buraya kadar herşey normal ise şimdi telefonumuzu Hafıza kartından başlatacak olan Boot sistemini yükleyeceğiz.

1. Telefonumuzu kapatalım
    2. Cihazı Download Mode şeklinde açalım (Seskısma + Kamera tuşu + Açma tuşu)
    3. Telefonu kablosuyla bilgisayara bağlayın ve Odin programını açınız
    4. Programda hiç bir ayara dokunmadan PDA kısmına tıklayıp Boot dosyamızı seçip Start tuşuna basalım... Ekranda Yeşil başarılı yazana kadar cihazın kablosunu çıkartmayınız.
    5. Hayırlı olsun artık Android sisteminiz açıldı

Not 1 : Android sim kartınızı eğerki pin kodunuz var ise görmez bu nedenle sim kodunu kaldırmanız lazım... Sim kodu aktifken hattı kullanamıyorsunuz.

Not 2 : Geri LİMO'ya dönmek için Odini açıp PDA kısmına yukardaki LİMO Romunu gösterip yüklemeniz yeterlidir. Böylece Limo'daki hiç bir ayarınızı ve uygulamanızı kaybetmeden dönebilirsiniz.

Not 3 : Android'i yükleyip tekrar Limo'ya döndüyseniz yalnızca Odin uygulamasında PDA kısmına Android Boot dosyasını göstermeniz yeterlidir. Limo'ya dönmüş olmanız Android sisteminize zarar vermez çünkü Android sistem Hafıza Kartınıza yüklüdür.

Şu programların alternatif linkleri yok mu ?
    Her birini yüklemek için 20'şer dakika beklemek lazım premium üyeliğinizi yoksa.
    Ya da başka bir yöntem var mı bildiğiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cancin

arkadaşlar bende artık dayanamadım bugün sipariş verdim.tüm aksesuarları orjinal+2 gb kart+route66 navigasyon+kılıf+sticker 320tl ye .pazartesi kargoya verilecek salı veya çarşamba elimde olur zannedersem.sizce nasıl.275 tlye satan var ancak imei 3g destekli değil ve aksesuarlarıda orjinal değil.sizce hangisi mantıklı.

hayırlı olsun bende 300 TL ye aldım geçen hafta siyahı. Aksesuarlardan kastı batarya orijinalse hepsi çakma imütasyon. moralini bozmayım ama 1 gün bile gitmiyor. % 70 şarjı varken oyun açıyorum 3 dk sonra pat kapanıyor. En iyisi telpadan orijinal bandrollü şarj + batarya 45 Tl verip almak. bu arada gelince bataryanın durumunu yazarmısın benim bataryada orijinal gözüküyor 1 gün gitmiyor:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi www2 -- 14 Ocak 2012; 19:18:16 >
  • Benim telefonu pasaporta kayıt ettireli tam 6 gün oldu, tık yok, henüz açılmadı... Ne yapabilirim acaba? Biraz daha beklesem mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-80835C5F6

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Öncelikle lazım olacak program linklerini vereyim... yüklemek oldukça basit ve geridönüşü olan bir işlemdir hiç bir sıkıntı yok...

Gerekli Programlar ve Araçlar;
    1. i8320 Cep Telefonu
    2. Kablosu
    3. En az 2GB hafıza kartı
    4. Kart okuyucu
    5. Bilgisayar
    6. Partition Manager uygulaması İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/v6c8cdD/EPMSetup.exe
    7. Ghost uygulaması İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/EYJukpz/Ghost_11.5.exe
    8. Android Boot dosyası İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/hheApSK/i8320_cm7_zImage_20111224.tar
    9. Android GHO dosyası İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/xg6zesf/hidroid_121127_pisarra.GHO
    10. Odin İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/285vg6c/OdinMulti_091023.exe
    11. Limo Romu (Geri dönüş için kullanılacaktır.) İNDİR >> http://www.fileserve.com/file/hM5Ysak/I8320BUJB2.rar

1. Hafıza kartını kart okuyucusuna takınız ve partition uygulamasını çalıştırınız.
    2. Programdan hafıza kartını seçiniz ve Yukarıdaki menüden DELETE'yi seçip kartı sıfırlayınız.
    3. yukarıdaki menüden CREATE tıklayıp PARTİTİON LABEL kısmına sdcard yazınız.
    4. CREATE AS kısmını Primary seçiniz
    5. FİLE SYSTEM kısmını Fat32 seçiniz ve boyutunu 1GB ayarlayınız (bu bölüm cihaz hafıza olarak görecek kendinize göre 1.2 veya 1.5 seçebilirsiniz. Kartınızın tamamen boyutuna bağlı) OK'ye basınız.
    6. yukarıdaki menüden CREATE tıklayıp PARTİTİON LABEL kısmına and yazınız.
    7. CREATE AS kısmını Primary seçiniz
    8. FİLE SYSTEM kısmını Ext3seçiniz ve boyutu kalan miktar olarak ayarlayınız (Bu bölüm uygulama filan yükleyeceğiniz ve sistemin ana dizinidir. Ne kadar çok boyut o kadar çok uygulama alanı demektir.) OK'ye basınız.
    9. Yukarıdaki menüden APPLY'ye basıp kartın yaptığımız ayarlarını uygulayınız

Hafıza kartımız hazır şimdi GHO dosyamızı hafıza kartımıza yükleyelim.
    1. Ghost uygulamasını çalıştırınız.
    2. Local/Partition/From İmage yolunu takip ediniz.
    3. Burada ekrana gelen pencereden GHO dosyasımızı seçelim
    4. Gelen ekrana OK diyelim
    5. Burada gelen pencereden HAFIAZ KARTIMIZI seçelim
    6. Yeni gelen pencereden Linux dosya sistemi için ayırdığımız kısmı seçelim ve OK diyelim.
    7. İşlem kartınızın hızına bağlı olarak 2-5dk arası sürecek son olarak bir pencere gelecek ve işlemin tamamlandığını söyleyecek

Hafıza kartımıza Android işletim sistemini yükledik. Buraya kadar herşey normal ise şimdi telefonumuzu Hafıza kartından başlatacak olan Boot sistemini yükleyeceğiz.

1. Telefonumuzu kapatalım
    2. Cihazı Download Mode şeklinde açalım (Seskısma + Kamera tuşu + Açma tuşu)
    3. Telefonu kablosuyla bilgisayara bağlayın ve Odin programını açınız
    4. Programda hiç bir ayara dokunmadan PDA kısmına tıklayıp Boot dosyamızı seçip Start tuşuna basalım... Ekranda Yeşil başarılı yazana kadar cihazın kablosunu çıkartmayınız.
    5. Hayırlı olsun artık Android sisteminiz açıldı

Not 1 : Android sim kartınızı eğerki pin kodunuz var ise görmez bu nedenle sim kodunu kaldırmanız lazım... Sim kodu aktifken hattı kullanamıyorsunuz.

Not 2 : Geri LİMO'ya dönmek için Odini açıp PDA kısmına yukardaki LİMO Romunu gösterip yüklemeniz yeterlidir. Böylece Limo'daki hiç bir ayarınızı ve uygulamanızı kaybetmeden dönebilirsiniz.

Not 3 : Android'i yükleyip tekrar Limo'ya döndüyseniz yalnızca Odin uygulamasında PDA kısmına Android Boot dosyasını göstermeniz yeterlidir. Limo'ya dönmüş olmanız Android sisteminize zarar vermez çünkü Android sistem Hafıza Kartınıza yüklüdür.

hemre kardeşim önce saol verdiğin bilgiler için. benim sorum şu biz androide geçince limodaki gibi 720p boyutunda hd video çekebiliyormuyuz. ve Limodaki kullandığımız özelliklerden hangileri androidde eksik ?

• Arkadaşlar android'i başarıyla kurdum fakat çok telefon bayağı bir yavaş.
    Uygulamalara tıklıyorum çok geç başlıyor falan.
    Sizde de var mı böyle bir problem.
    Teşekkürler.
  • arkadaşlar telefon android de hafızayı görmüyor bunu nasıl düzeltiyoruz birde ben bir türlü rehbere giremiyorum yada rehberde işlem yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.
  • arkadaşlar şu android işletim sistemini başarılı bir şekilde yükleyip sorunsuz kullanan birisi ayrıntılı şekilde anlatabilir mi? yada resimli anlatım anlatım olarak paylaşabilir mi? eğer böyle olursa herkez faydalanabilir ve bu karışıklık ortadan kalkmış olur. bu konuda tecrubeli insanlar bu işi yapsın lütfen
  • quote:

arkadaşlar bende artık dayanamadım bugün sipariş verdim.tüm aksesuarları orjinal+2 gb kart+route66 navigasyon+kılıf+sticker 320tl ye .pazartesi kargoya verilecek salı veya çarşamba elimde olur zannedersem.sizce nasıl.275 tlye satan var ancak imei 3g destekli değil ve aksesuarlarıda orjinal değil.sizce hangisi mantıklı.

kardeş hangi siteden aldın yazar mısın?gittigidiyorda 330dan aşağı görmedim ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neo_1

quote:

sahibinden.com'da bu ilanda 275 diyor bi bak istersen

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-300-tlye-sok-kampanya-samsung-i8320-16gb-5mp-wifi-3g-hd-55091507/detay?source=promotion_topl

• quote:

Orijinalden alıntı: deyvidey

quote:

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-cep-akilli-telefon-300-tlye-sok-kampanya-samsung-i8320-16gb-5mp-wifi-3g-hd-55091507/detay?source=promotion_topl

@deyvidey
    sizin belirtmiş olduğunuz ilandakini alacaktım ama şarj cihazı, pil yan sanayi ve imei de 3g destekli olmadığı için ondan vazgeçtim.ben bu ilandakini aldım.satıcıyı telefonla aradım bayaa ilgilendi saolsun.şarjın 3gün gedeceğini garanti ediyor.gelsin bi bakayım pil hakkındaki yorumlarımı yazarım.buda link.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-sifirr-orjinal-i8320-vdf-h1-16gb-kilif-2gb-kart-navigasyon-hdiye-70617030/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancin -- 16 Ocak 2012; 10:57:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: www2

quote:

hayırlı olsun bende 300 TL ye aldım geçen hafta siyahı. Aksesuarlardan kastı batarya orijinalse hepsi çakma imütasyon. moralini bozmayım ama 1 gün bile gitmiyor. % 70 şarjı varken oyun açıyorum 3 dk sonra pat kapanıyor. En iyisi telpadan orijinal bandrollü şarj + batarya 45 Tl verip almak. bu arada gelince bataryanın durumunu yazarmısın benim bataryada orijinal gözüküyor 1 gün gitmiyor:S

Evet aksesuar derken batarya ve şarj cihazından bahsediyorum ancak satan arkadaş 3 gün pil süresini garanti ediyor.tabiki kullanıp denemeden birşey söylemek zor.gelsin pil hakkındaki yorumlarımı yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: emredeniz454

arkadaşlar telefon android de hafızayı görmüyor bunu nasıl düzeltiyoruz birde ben bir türlü rehbere giremiyorum yada rehberde işlem yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

termininali açıp enable_emmc komutunu verin restart yapın. rehbere gelip menu tuşuyla içe aktar deyip sim kişilerini seçerseniz rehberinizi telefona atacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi www2 -- 16 Ocak 2012; 12:03:19 >
  • Hemre arkadaşın verdiği ilk anlatım çalışıyor 2.3.7 gingerband sürümü. Limodan kesinlikle 1000 kat iyi. telefonun tam performansını ekran kalitesini vs anlıyorsunuz. ancak 1 kaç tane ufak sorunu var.

Video kaydı yapıyor (full hd) ancak kasmalar var.limodaki gibi akışkan kayıt yapmıyor hd çözünürlükte.
    Video kaydını hafıza kartının SDCARD bölümüne yapıyor.keşke 16 gb telefon hafızasını gösterebilsek
    Bende avea takılıyken bazen hat gelmemesi oluyor.hizmet yok yazıyor.çözemedim neden.
    İnternet ayarları aveada yapamadım bi sefer girdim ama sonra ayarlar gitti.
    ve hafızayı dolduran çok uygulama var.256 mb ram var 36 mb boş yazıyor.(startyüup manager yardımıyla en fazla 55 boş yapabildim)

bunlarında çözümünü bilen varsa dadından yenmez.:D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hemre_

quote:

partition uygulamasını çalıştırıyorum ancak delete bölümü deaktif durumda,her türlü formatada çevirdim ancak bir değişiklik olmadı. neden böyle oldu acaba?

bazı hafıza kartları fabrika çıkışlı koruma :D benim 8GB'lik transed kart var ondada ne bölümleme ne silme yapmaya izin vermiyor bende 2gb'lik bir kartı taktım ve sorunsuzca bölümleyip ayarladım... Anlamam neden fabrika çıkışlı format değişimine izin vermezlerki kardeşim belki ben kartı başka amaçlar için kullanacam ne diye beni tek bölüm kullanmaya zorluyorsunuz :)

Benim makine win 7 64 bit olduğundan oldu kanımca :D
    Vista bir makineden denedim,hallettim. Android kullanmaya başladım. Kamera,sms,şebeke sıkıntısı falan yok,gayet güzel çalışıyor fakat avea wap paketimi kullanamıyorum acep nerdedir ayarı ?

Win 7 64 bitte bölümlendirme programı çalışıyor.Sorunsuzca yüklenebiliyor.

• Bu anroid kurulumunun hafıza kartına değilde telefonun kendisine yüklemenin yolu nedir arkadaşlar ? Kurulumu anlatabilecek birisi olursa sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deyvidey

quote:

quote:

@deyvidey
    sizin belirtmiş olduğunuz ilandakini alacaktım ama şarj cihazı, pil yan sanayi ve imei de 3g destekli olmadığı için ondan vazgeçtim.ben bu ilandakini aldım.satıcıyı telefonla aradım bayaa ilgilendi saolsun.şarjın 3gün gedeceğini garanti ediyor.gelsin bi bakayım pil hakkındaki yorumlarımı yazarım.buda link.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-sifirr-orjinal-i8320-vdf-h1-16gb-kilif-2gb-kart-navigasyon-hdiye-70617030/detay

kardeş cihaz gelince bir kurcala da bize dön sana zahmet.Satıcının profii bana güven vermedi,henüz yeni üyelik açmış.Ben bu tür sitelerden üyeliği en az 6 ay olmayan satıcılardan alışveriş yapmam.Sebebi malum.Sen bir bak eğer tavsiye edersen bende alabilirim.Ancak renk seçeneği sadece gri,oysa siyahı çok güzel bu cihazın..Bakıcaz artık

• 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.