Şimdi Ara

SAMSUNG İ750 KULLANANLAR BURAYA...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
0
Favori
34.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu telefonu yeni aldım ve inceleme gibi iddiali birşeyler yapacak kadar vaktim yok ama forumu incelerken İ750 kullanıcılarının buluşacakları bir başlık olmadığını gördüm ve bu başlığı açtım.

isterseniz ilk soruyu ben sorayım: Contac larda istediğim kişiyi aramak için sürgülü kapağı açtığım zaman harfleri yazmak amacı ile nümerik tuşlara bastığımda karşıma harfler değilde rakamlar geliyor ve rehberdeki kişileri telefon numarasına göre aramış oluyorum. Bu aramayı harfler ile yani kiş isimleri ile yapmak için ne yapmalıyım keşfeden varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Bu arada soft reset yaptım olmadı. saygılarımla..

• aramak istedigin kisinin isminin harflerinin bulundugu rakamlara tek tek bas

mesela asekitmez diye birini araycaksan

2735 'e, yani ilk dort harfine bastıgın an rehberde isim gelecektir
  • hocam öyle yapınca "a" yazmak için 2 ye basınca sedece "2" çıkıyor evet dediğin gibi normalde a harfi çıkmalı ama benim telde rakam ile "2" çıkıyor.

bunun ötesinde telefondan çok memnunum ilk başta 2003 wm olduğu için çok çekiniyordum ancak kullandıkça çok kolay kullanımlı ve menü erişim hızının MUHTEŞEM HIZLI olduğunu görünce telefona bayıldım.
  • ya ben de aynı telefonu kullanıyorum
    sen neden benim dedigimi yapıp bakmıyorsun
    evet rakam cıkıyor ama o rakamda bulunan harfleri sagıda listeliyor
    unutma, sistem o harfin hangi rakamda olduguna bastıgın an calısıyor
    bu tum ppc lerdeki sistemdir
    yani f icin 3'e 3 defa basmayacaksın, sadece 1 kere 3 e basman yeterli.
  • @torq
    ben senin dediğini anlıyor ve yapıyorum ama lütfen sende benim dediğimi bir denermisin. öncelikle telefonun üzerindeki kısa yollardan contacs ları bir aç ve rehberde hasan vs isimli bir kişiyi ara nümerik tuşlardan, oluyormu bir bak lütfen.
    senin dediğin telefonun kayar kapağını açtığın anda rakamlara basarsan oluyor tabiii ben onu biliyorum ama contacs ekranına gelip isim araması yaparsan olmuyor ben onu diyorum.
  • arkadaşlar i750 nin şarj süresi hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim?
  • hocam bende telefonun şarzı 2,5 - 3 gün gidiyor gece kapatmadan ama çok mıncıklarsam uzun süre e-kitap okursam süre 1,5 güne kadar düşebiliyor ama daha önce kullandığım P50 (benq) , nokia n80 den çok daha iyi hemen hemen mpx 220 ile aynı denebilir.

Bu arada ben bu telefonu her geçen gün daha çok seviyorum neden derseniz her gün farklı yerlerini buluyorum. mesela program ara yüzleri mpx220 ve p50 den çok daha sevimli geldi bana, biliyorsunuz bu her iki telefondada 2003 var. bu nedenle onlarla kıyaslıyorum. hatta imate kjam imdende (WM2005) daha güzel diyebilirim. samsung bu sefer benim hoşlanabileceğim bir tel yapmış sonunda.

telefonun genel görüntüsüde çok cazibeli geliyor bana. durun yaw gaza geldim birkaç canlı resim atayım. :)
    quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

arkadaşlar i750 nin şarj süresi hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim?

• quote:

Orjinalden alıntı: asekitmez

hocam bende telefonun şarzı 2,5 - 3 gün gidiyor gece kapatmadan ama çok mıncıklarsam uzun süre e-kitap okursam süre 1,5 güne kadar düşebiliyor ama daha önce kullandığım P50 (benq) , nokia n80 den çok daha iyi hemen hemen mpx 220 ile aynı denebilir.

Bu arada ben bu telefonu her geçen gün daha çok seviyorum neden derseniz her gün farklı yerlerini buluyorum. mesela program ara yüzleri mpx220 ve p50 den çok daha sevimli geldi bana, biliyorsunuz bu her iki telefondada 2003 var. bu nedenle onlarla kıyaslıyorum. hatta imate kjam imdende (WM2005) daha güzel diyebilirim. samsung bu sefer benim hoşlanabileceğim bir tel yapmış sonunda.

telefonun genel görüntüsüde çok cazibeli geliyor bana. durun yaw gaza geldim birkaç canlı resim atayım. :)
    quote:

dostum yorumun için teşekkür ederim..ben ciddi anlamda bu telefon ile ilgileniyorum..büyüklüğü ve ağırlığı dışında bir eksisi yok gibi görünüyor..en azından win 2003 sistemi ile nokianın takoz symbian telefonlarından üstün..maximum video çekim çözünürlüğü kaç bu aletin?2.0 megapiksel kamerası olduğuna göre 176x144 den fazladır inşallah...

•  SAMSUNG İ750 KULLANANLAR BURAYA...

• dostum umarım resimler sana bazı fikirler verebilir çok iyi çekemedim aceleyle çekip hemen post ladım. ama şu kadarını söylemek isterim se p910 da kullandım, e61 de kullandım symbian olarak n80 de.. ancak bu saydıklarımdan üstün derim sadece e61 pil süresi manyak bişey 5-6 gün full kullanıma rağmen gidiyor ama onunda kamerası yok. video çözünürlüğüne gelirsek alet benim bildiğim kadarı ile 320x240 piksellik 3gp çekiyor yani ortalama - vasat performansı var. aşağıdaki link e bir bak yardımcı olacaktır. hayırlısı olsun alırsan. :)

http://www.mobile-review.com/review/samsung-i750-en.shtml

quote:

quote:

hocam bende telefonun şarzı 2,5 - 3 gün gidiyor gece kapatmadan ama çok mıncıklarsam uzun süre e-kitap okursam süre 1,5 güne kadar düşebiliyor ama daha önce kullandığım P50 (benq) , nokia n80 den çok daha iyi hemen hemen mpx 220 ile aynı denebilir.

quote:

dostum yorumun için teşekkür ederim..ben ciddi anlamda bu telefon ile ilgileniyorum..büyüklüğü ve ağırlığı dışında bir eksisi yok gibi görünüyor..en azından win 2003 sistemi ile nokianın takoz symbian telefonlarından üstün..maximum video çekim çözünürlüğü kaç bu aletin?2.0 megapiksel kamerası olduğuna göre 176x144 den fazladır inşallah...

• son olarak birşey daha sormak istiyorum..bu telefon win 2003 PE türkçe işletim sistemine mi sahip?yani türkçe desteği var mı?resimlerde ana ekranda türkçe kelimeler olduğu kadar "start" "owner" "new" gibi kelimeler de gördüm de.bunun yanında tarih kısmında "Çarşamba" gibi Türkçe kelime de mevcut... sanırım yarı ingilizce yarı türkçe...
  • şu anda telefon ingilizce ancak tarih de türkçe desteği var bu nedenle günler türkçe.
    Ayrıca türkçeleştirilebiliniyor. casper handoffice m500 ün türkçeleştirme cd si ile yapılabiliyor ama ben kendim yapmak istemedim.

quote:

son olarak birşey daha sormak istiyorum..bu telefon win 2003 PE türkçe işletim sistemine mi sahip?yani türkçe desteği var mı?resimlerde ana ekranda türkçe kelimeler olduğu kadar "start" "owner" "new" gibi kelimeler de gördüm de.bunun yanında tarih kısmında "Çarşamba" gibi Türkçe kelime de mevcut... sanırım yarı ingilizce yarı türkçe...
  • quote:

şu anda telefon ingilizce ancak tarih de türkçe desteği var bu nedenle günler türkçe.
    Ayrıca türkçeleştirilebiliniyor. casper handoffice m500 ün türkçeleştirme cd si ile yapılabiliyor ama ben kendim yapmak istemedim.

quote:

son olarak birşey daha sormak istiyorum..bu telefon win 2003 PE türkçe işletim sistemine mi sahip?yani türkçe desteği var mı?resimlerde ana ekranda türkçe kelimeler olduğu kadar "start" "owner" "new" gibi kelimeler de gördüm de.bunun yanında tarih kısmında "Çarşamba" gibi Türkçe kelime de mevcut... sanırım yarı ingilizce yarı türkçe...

bilgiler için teşekkürler..saygılar

• sonunda Türkçe desteği geldi...

www.telpa.com.tr (sağ alt tarafta haberlerde)

1.8 MB!lık bir yama. Yükledim, gayet sorunsuz ve çabuk yüklendi. işletim sisteminin yanında cihazla ge3len tüm yazılımlar da (uzaktan kumanda, sesle kontrol, vs.) Türkçe'ye çevrilmiş.

hayırlı olsun :)
  • bi bilgi cok iyi oldu tesekkurler
  • rockerdem çok teşekkürler....
  • sitesinden yukluyorum yalniz zip i acinca extract etmeye calistigimda vs. hata veriyo .bu sadece bende mi oluyo.kac kere sildim indirdim ama hep ayni ya bi turlu acamiyorum.dosyalar hatali fln diyo.
  • hallettim gerek kalmadi.
  • neymiş sorun?
  • winrarda bi problem vardi heralde anliyamadim.windows un programiyla acinca zipi direk acabildim yani.ya bide seyi sorcaktim ben mi cok cahilim bilmiorm ama bu cihazi tam olarak nasi kapaticaz? ben anca ekrani kapatabiliyorum bide telefon ozelligini kapatabiliyorum.ama pilini cikartmak haricinde tam olarak kapatmayi bulamadim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.