Şimdi Ara

Samsung I5510 GALAXY551 QWERTY | Ana Konu (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.164
Cevap
7
Favori
72.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: galaxy90

Ben 5 aydır kullanıyorum telefonu, telefonun mms ayarlarını yaptım avealıyım ayarları girdim burda bi arkadaş yazmış aveanın sitesinden filan da baktım yaptım ama hala mms alamıyorum ve gönderemiyorum. Nasıl çözebilirim mms sorununu?

Diğer konuda cevapladım
  • Telefonu 20 dakika önce 2.3.6'ya geçirdim. Ancak çok beğenmedim. Widget'ları filan kötü gözüküyo bence. Bunu downgrade etmenin yani 2.2 Froyo'ya geçirmenin bir yolu var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi22

Telefonu 20 dakika önce 2.3.6'ya geçirdim. Ancak çok beğenmedim. Widget'ları filan kötü gözüküyo bence. Bunu downgrade etmenin yani 2.2 Froyo'ya geçirmenin bir yolu var mı acaba ?

Sırf widgetlar hoşuna gitmedi diye 'ki nesi hoşuna gitmedi bilmiyorum ama zevkler farklıdır tabi ki' 2.3.6'nın performansından olma derim. Gerçek anlamda bir stabilite farkı var, benim gözlemim öyle en azından. Karar senin tabi ki sonuçta Ha soruna gelince bilmiyorum ancak upgrade yapmaktan bir farkı olacağını sanmıyorum sadece yükleyeceğin dosyalar farklı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scott Storch

quote:

Telefonu 20 dakika önce 2.3.6'ya geçirdim. Ancak çok beğenmedim. Widget'ları filan kötü gözüküyo bence. Bunu downgrade etmenin yani 2.2 Froyo'ya geçirmenin bir yolu var mı acaba ?

Sırf widgetlar hoşuna gitmedi diye 'ki nesi hoşuna gitmedi bilmiyorum ama zevkler farklıdır tabi ki' 2.3.6'nın performansından olma derim. Gerçek anlamda bir stabilite farkı var, benim gözlemim öyle en azından. Karar senin tabi ki sonuçta Ha soruna gelince bilmiyorum ancak upgrade yapmaktan bir farkı olacağını sanmıyorum sadece yükleyeceğin dosyalar farklı olacaktır.

Yardımcı olduğun için teşekkürler öncelikle. Stabilitesini farkettim gayet güzel ama 'güç denetimi' adlı widget çok kaba duruyor. Zaten vazgeçtim versiyonu indirmekten. Froyo'dan Gb'ye bayaa bi fark varmış gerçekten.

Konuyla alakasız ama sence bu telefonu satıp şunu alayım mı :http://www.vatanbilgisayar.com/sony-ericsson-se_wt19i_blk-walkman-live-cep-telefonu-(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=57635
    Bende iPod touch var ve bayaa müzik dinliyorum. Sence bunun müzik kalitesi iPod touch kadar var mıdır ? Şimdiden teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Scott Storch

quote:

Yardımcı olduğun için teşekkürler öncelikle. Stabilitesini farkettim gayet güzel ama 'güç denetimi' adlı widget çok kaba duruyor. Zaten vazgeçtim versiyonu indirmekten. Froyo'dan Gb'ye bayaa bi fark varmış gerçekten.

Konuyla alakasız ama sence bu telefonu satıp şunu alayım mı :http://www.vatanbilgisayar.com/sony-ericsson-se_wt19i_blk-walkman-live-cep-telefonu-(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=57635
    Bende iPod touch var ve bayaa müzik dinliyorum. Sence bunun müzik kalitesi iPod touch kadar var mıdır ? Şimdiden teşekkürler

Nasıl bir telefondur hiç bilmiyorum maalesef, al ya da alma diyemeyeceğim yani.Valla zamanında ben de Walkman'ciydim işin açığı Ve Galaxy 551 aldığımda bunun eksikliğini hissediyordum. Yaptığım 2 şeyle çözdüm sorunu. 1. si bedava Player Pro'yu ve Dsp Pack'ini indirip kurmak. Tam sürümünü bul ama 2.si Sennheiser CX 350 Street II kulakiçi kulaklık aldım. Ben önceki sene 125'e almıştım ama şimdi baktım 160 civarı olmuş. Biraz tuzlu ama hiç pişman olmadım, olanı da görmedim. Benim sana önerebileceğim bu, seçim sana kalmış
  • Arkadaşlar facebook bildirimleri gelmiyor bana, bunun için önerebileceğiniz bir uygulama var mı ?
  • 2.3.6 polonyo sürümü yüklü olan telefonumu rootladım. herşey iyiydi hoşto 9 sayfa uygulamayı yükleyip 2. kez bütün ayarları yaptım fakaat telefon sürekli ortam tarama moduna geçiyor ve superuseri guncellemek şimdi aklıma geldi ama bu seferde güncelleyemiyorum. ne yapmalıyım
  • 30 kere yükleme ayarlama yaptım superuseri güncelledim fakat olmadı hep bi noktadan sonra devamlı ortam tarama moduna geçiyor sorunu bulamadım. galiba root işlemini geri alacağım bunun nasıl yapılacağı hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim
  • Selam arkadaşlar ben son günlerde telefonumun programı üzerinden facebook a giremiyorum.İnternet üzerinden girebiliyorum ancak kendi programından şöyle hata veriyor.Üzgünüz giriş yapma denemen facebook sunucularına ulaşamadı.Bu problem nasıl düzelir.Cihazım 2.3.6 ve root lu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosberq

Selam arkadaşlar ben son günlerde telefonumun programı üzerinden facebook a giremiyorum.İnternet üzerinden girebiliyorum ancak kendi programından şöyle hata veriyor.Üzgünüz giriş yapma denemen facebook sunucularına ulaşamadı.Bu problem nasıl düzelir.Cihazım 2.3.6 ve root lu

Hiç karşılaşmadım bu tip bir hatayla ama sana FriendCaster Pro uygulamasını öneririm
  • Selamun Aleyküm

Beyler ben bu telefonu inceledim ve hoşuma gitti.İhtiyaçlarımı karşılar gibime geldi ancak hiç kullanan arkadaşım olmadı size sormak istedim yardım ederseniz çok sevinirim.Benim bu telefondan beklentim "Whatsapp ve Viber" ı kullanmam,kamerayla defterin sayfasının fotoğrafını çektiğim zaman yazıları rahatlıkla okuyabilmem,kasmadan birden fazla uygulama çalıştırabilmem lazım.Birde radyosu var mı acaba ? Sarj süreside önemli aslında. İhtiyaçlarım bunlar siz kullanıyorsunuz az çok bilirsiniz 300 tl kadar bütçem var ikinci el temiz bulabilirsem almayı düşünüyorum.Lütfen yardım edin. Teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogmus96

Selamun Aleyküm

Beyler ben bu telefonu inceledim ve hoşuma gitti.İhtiyaçlarımı karşılar gibime geldi ancak hiç kullanan arkadaşım olmadı size sormak istedim yardım ederseniz çok sevinirim.Benim bu telefondan beklentim "Whatsapp ve Viber" ı kullanmam,kamerayla defterin sayfasının fotoğrafını çektiğim zaman yazıları rahatlıkla okuyabilmem,kasmadan birden fazla uygulama çalıştırabilmem lazım.Birde radyosu var mı acaba ? Sarj süreside önemli aslında. İhtiyaçlarım bunlar siz kullanıyorsunuz az çok bilirsiniz 300 tl kadar bütçem var ikinci el temiz bulabilirsem almayı düşünüyorum.Lütfen yardım edin. Teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin.

Whatsapp ve Viber'ı kullanırsın onda sıkıntı yok. Görüntülü konuşamazsın, onun farkındasındır heralde. Kamera konusunda da sıkıntım olmadı hiç, defterden ben de foto çekip pdf yaptım çok defa. Aynı anda birden çok uygulamayı açarsın onda da sıkıntı olmaz. Radyo da var. Şarjı 1-2 gün gidiyor benim, internet sürekli 2g açık ve gün içinde çok mesajlaşırım, ışık da yüzde 50'de 1 gün gidiyor. Ama şunu söylemem gerek çok da hızlı bir telefon değil. Piyasadaki birçok telefon kadar hızlı ama şu an daha iyileri var. Ben şikayet etmedim bu konuda hiç, beni idare ediyor ki sürekli online ve güncelimdir, uygulama cart curt takip ederim. Bütçen de çok yüksek olmadığı için eğer istediğin qwerty klavyeli bir android ise bu telefon fiyat/performans açısından en iyisi benim nazarımda. Umarım faydası olmuştur yorumumun...
  • evet arkadaşlar konu biraz sessiz kalmış gibi; yeni bişeyler yok mu kimsede? neler yüklü telefonlarımızda, daha hızlı çalışması için neler yapıyoruz paylaşalım ne dersiniz?

bende neler var misal;
    * gb 2.3.6 (hangi ülkeninki unuttum, flashlayalı oldu baya :D) + arkas 1.6 custom rom
    * no-frills cpu control (overclock/işlemci hızı ayarlamak için) ama pek kullanmıyorum; internetten araştırıp bazı scriptleri değiştirdim, ekstra programa ihtiyaç olmadan minimum 211mhz maksimimum 691mhz çalışıyor işlemci... 729mhz stabil, 749mhz nadiren sıkıntı yapıyor ama 691mhz'nin üstü fazla gereksiz hem yüklenince ısınıyor telefon hemde şarj çok çabuk tükeniyor...
    * ram manager pro
    * işime yaramayan telefonun bazı özelliklerini ya dondurdum ya da sildim... (misal "memo", kendi internet tarayıcısı,vb... hep deneme yanılma yöntemi ile tabi, diğer türlü telefon göçebilir)
    * root explorer
    * lucky patcher (ücretsiz programlarda google ads var ise onları kaldırmak için :D)
    * titanium backup (sistem rom'unda boş yer açtıktan sonra bazı uygulamaları rom'a gömebiliyorsunuz, bunu yapınca rom'a gömülenler "ayarlar>uygulamalar>uygulamaları yönet" kısmında gözükmüyor... yine titanium backup ile kaldırılabiliyor)
    * changelog droid (telefonda yüklü programların son sürümlerini kontrol ediyor, var olan sürümlerin bilgilerini (ingilizce changelog dediğimiz olay) gösteriyor)
    * internet için dolphin mini browser kullanıyorum; hd olan bizim telefon için gereksiz açıkçası... (flash destekliyor)
    * flash yüklü ayrıca, netten çalışan sürüm biraz araştırma ile bulunabilir...
    * google market/google play yüklü değil, kaldırdım... ihtiyacım yok açıkçası... normal bilgisayardan google play'e girip apk'leri bilgisayarıma direkt indirebildiğim için ihtiyaç duymuyorum telefonda...
    * google maps var şu an son sürüm 6.8.1; navigasyon açık halde...
    * yandex haritalar var...
    * setdns var (bilgisayardaki gibi telefonun dns ayarlarını değiştirebiliyorsunuz)
    * sony xperia home launcher yüklü; samsung touchwiz'e göre daha hafif ve hızlı gibi... ayrıca en güzel özellik menüdeki programları alfabetik sıralaması... 10mb civarı ram yiyor...

daha bir sürü ıvır zıvır var da detaya sordukça ineriz... sizler de paylaşırsanız sevinirim...

paylaşalım dostlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortarxl

evet arkadaşlar konu biraz sessiz kalmış gibi; yeni bişeyler yok mu kimsede? neler yüklü telefonlarımızda, daha hızlı çalışması için neler yapıyoruz paylaşalım ne dersiniz?

Valla çok güzel anlatmışsın eline sağlık öncelikle Ben de bi şeyler yazayım :

- Android sürümüm 2.3.6. Stock rom kullanıyorum.
    - Vazgeçilmez uygulamam Link2Sd. Türk bir arkadaşımızın yaptığı uygulama çok başarılı, alanında bilinen bir uygulama. Gingerbread sürümünde uygulamaların sd karta taşınabilmesi özelliği geliyor dense de ben göremedim, telefonum hemen doldu ve kasmaya başladı.
    - Holo Launcher kullanıyorum. ICS görselliğine sahip gayet stabil bir launcher, tavsiye ederim.
    - Nappstr. Uygulama paylaşımının olduğu bir uygulama. Uygulamalar için Twitter gibi düşünebilirsiniz, ben sevdim henüz markette yok sanırım, xda sitesinde konusunu bulabilirsiniz.
    - Contapps. Bu uygulama vazgeçilmezlerimden birisi. Uygulama içinde hem rehber hem mesaj hem de telefon uygulamasını barındırıyor. Arayüz başarılı, facebook, twitter vs. gibi sitelerle rehber senkronizasyonu kolay.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar
  • hh o stabil çalışmayı bide ben becerebilsem. 10 keredir aynı sonla noktalanıp başa dönüyorum 2.3.6 lı rootlu telefonuna 8-9 sayfa uygulama yükleyince telefon gidiyor. sürekli ortam tarama moduna geçiyor. ve neticede en başa dönüyorum henüz sorunun sebebini bulamadım ama kırıp atacam heralde o olacak
  • biraz önce garip bişey geldi başıma... belki duymuşsunuzdur bizim telefonlardaki adreno 200 gpu'lar için sürücü güncellemesi var... bende dayanamadım güncelledim... herkes benchmarklarda 3d kategorisinde 40-50 puan artış olduğunu, çok az bir performans iyileşmesi olduğunu söyledi... bende güncelleme sonrası test ettim; 3d skorum düştü :D ama garip şekilde 2d skorum 2 katına çıktı :) bir süre test edeyim bir sıkıntı olursa sizlere de bilgi veririm... isterseniz ben söylemeden sizler güncelleme yapmayın...
  • quote:

biraz önce garip bişey geldi başıma... belki duymuşsunuzdur bizim telefonlardaki adreno 200 gpu'lar için sürücü güncellemesi var... bende dayanamadım güncelledim... herkes benchmarklarda 3d kategorisinde 40-50 puan artış olduğunu, çok az bir performans iyileşmesi olduğunu söyledi... bende güncelleme sonrası test ettim; 3d skorum düştü :D ama garip şekilde 2d skorum 2 katına çıktı :) bir süre test edeyim bir sıkıntı olursa sizlere de bilgi veririm... isterseniz ben söylemeden sizler güncelleme yapmayın...

Beklemedeyiz

Bu arada ilk defa duydum gpu için güncelleme olduğunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

Beklemedeyiz

şimdi şöyle bi durum var; bizim telefonun çipseti msm7227. armv6 tabanlı ve adreno200 grafik işlemcili... piyasada aslında bu kombinasyona sahip telefon çok... dolayısıyla aslında popüler bir donanım da denebilir her ne kadar yaşlanmış olsa da... xda forumundaki bizimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar gidip qualcomm'un forumunda isyan bayrağı açınca qualcomm mühendisleri de dayanamayıp güncelleme yayımladı... üstelik ice cream sandwich sürücüsü de çıkardılar... yakın zamanda bizim telefonda resmi olmasa da ice cream sandwich görmemiz kesin; zaten xda'lı "willingmagic" isimli bi eleman hem resmi olmayan cyanogenmod 7 hemde yine resmi olmayan cyanogenmod 9'u bizim telefona göre yeniden derliyor... cyanogenmod 7 fena değil diyorlar da 9 için daha erken...

neyse konudan uzaklaşmayalım; bu konuyu takip etmeye devam edin daha bizim telefon ölmedi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

Beklemedeyiz

şimdi şöyle bi durum var; bizim telefonun çipseti msm7227. armv6 tabanlı ve adreno200 grafik işlemcili... piyasada aslında bu kombinasyona sahip telefon çok... dolayısıyla aslında popüler bir donanım da denebilir her ne kadar yaşlanmış olsa da... xda forumundaki bizimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlar gidip qualcomm'un forumunda isyan bayrağı açınca qualcomm mühendisleri de dayanamayıp güncelleme yayımladı... üstelik ice cream sandwich sürücüsü de çıkardılar... yakın zamanda bizim telefonda resmi olmasa da ice cream sandwich görmemiz kesin; zaten xda'lı "willingmagic" isimli bi eleman hem resmi olmayan cyanogenmod 7 hemde yine resmi olmayan cyanogenmod 9'u bizim telefona göre yeniden derliyor... cyanogenmod 7 fena değil diyorlar da 9 için daha erken...

neyse konudan uzaklaşmayalım; bu konuyu takip etmeye devam edin daha bizim telefon ölmedi

ölmedi tabi telefon ama görüyosunuz bugün Googel I/O 2012 de 4.1 Jelibon sürümü tanıtıldı ve ilk güncelleme alacak cihazlar Temmuz ortasında Galaxy Nexus // Nexus S ve Motorola Xoom...

Samsung Galaxy S de rom sıkıntısından dolayı ICS güncellemesi vermedi ama cihazın aynısı Nexus S ki ICS güncellemesi aldı ki aynı cihaz şuan ikinci büyük güncelleme olan 4.1 Jelibon sürümünü Temmuz ortası almaya hazırlanıyor...

Demem o ki popüler cihazları tercih etmek lazım özellikle yazılım açısından destek almak istiyorsak Google Referans cihazlarını seçmeliyiz.

ve Galaxy Nexus şuan Amerika Play store üzerinde 399 usd fiyat etiketi ile satılıyoru bizde hala 1749 lira en pahalı yerde...

yurtdışından Nexus S bulabilsem cidden getirtecem ama kontratla satıyolar yurtdışında bir çok yerde Nexus S i

bizim 551 için çözüm olmaz değil ama ızdırap çekilir yani o yüzden telefondan soğudum uzun zamandır msg bile yazmıyorum..

bundan sonraki cihazım ya Google Referans cihazı olacak yada Windows Phone 8 li bir cihaza geçeceğim...
  • beyler turkcellde cihazınıza ait internet ayarları bulunamadı diyor manuel olarak yapmam gerek herhalde birisi tam olarak ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.