Şimdi Ara

SAMSUNG HW-H450 SOUNDBAR (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
5
Favori
16.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tek kumanda olayını netleştiremediğim için hâlâ bişey alamadım

Şimdi TV kumandası ile Soundbarın sesini açabilmek/kısabilmek için illa HDMI girişli bir soundbar şart mı ?

Çift kumanda takılmak istemiyorum
    Mi Box 'ı bile Hdmi Cec özelliği sayesinde TV'nin kumandası ile kullanabiliyorum.

Televizyonum Philips Android tv 2015 model optik ve hdmi arc çıkışlar mevcut.

Şu kumanda olayını netleştirirsem sıfır ama hdmi girişi olmayan Samsung R450 alacağım.

Ama tek kumanda çalışmıyor ise !

İkinci el ama hdmi girişli Samsung H450 alacağım...

Biri net birşey söylesin artık Allah aşkına .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci el bir h450 aldım Philips puk7150 android tv için.
    Hdmi bağlantı dışında hiçbir şeye optik vs. kendi kumandası haricinde yanıt vermedi.
    Sadece Bluetoottda ama onda da ses leş gibi..
    Oysa telefonun Bluetooth dan sesi gönderince şıkır şıkır...

Velhasıl çift kumanda takilmak istemeyenler tv de arc özellikli hdmi çıkış ve soundbarda hdmi giriş şart en azından benim tv de...

Şu an hdmi teknolojisi sayesinde Mi boxı tv yi ve soundbarı tek kumanda ile kullanabiliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: maydin006

samsung-hw-k551-soundbarı, samsung KS8000 televizyonumuza ‘’Optik Kablo’’ ile bağladık Ayrıca ‘’Bluetooth’’ eşleştirmesi de yaptık.
    Bundan sonra ister ‘’Bluetooth’’ bağlantısı üzerinden ister ‘’Optik Kablo’’ bağlantısı üzerinden Soundbar’dan ses alabiliyoruz.
    1. KABLOSUZ (BLUETOOTH) BAĞLANTI ile SOUNDBAR’dan SES ALMA:
    Sound Bar’ımızdan, kablosuz ‘’Bluetooth’’ bağlantı yoluyla TV sesini almak istiyorsak; öncelikle SB’mızın, kumandası üzerindeki ‘’Source’’ düğmesinden ‘’TV’’ modunu seçiyoruz.
    SoundBar’ın bu ‘’TV’’ modunda kullanılması halinde, ses sadece SoundBar’dan alınıyor. Yani bluetooth bağlantısı gerçekleştiğinde, TV hoparlörünün sesi otomatik kapanıyor. Bu modda TV kumandası, SB’ın ses düzeyine (+/-), MUTE (sessiz) fonksiyonuna ve SOUND EFFECT (müzik, film, standart…) modlarına geçişlere kumanda edilebiliyor. (Devamlı bu modda TV izlemek istiyorsak, sounbar’ın kumandasına artık ihtiyacımız kalmıyor.)
    SoundBar bu ‘’TV’’ modunda iken, televizyonu kumandası ile stanby konumuna aldığımızda (kapattığımızda), SoundBar da otomatik (Off) kapanıyor. TV’yi açtığımızda SoundBar da otomatik açılıyor ve aktif duruma geçiyor.

2. KABLOLU (OPTİK KABLO) BAĞLANTI ‘’D.IN’’ MODU:
    Sound Bar’ımızı TV’ye kablolu ‘’Optik kablo’’ yoluyla bağladıktan sonra SB’mızı ‘’Source’’ düğmesi üzerinden ‘’D.IN’’ konumuna getirmeliyiz.

Sound Bar TV’ye kablolu bağladıktan sonra hem TV hoparlöründen hem de soundbar’dan aynı anda ses alabiliyoruz. Ancak bu modda TV kumandası soundbara kumanda etmiyor.
    Bu modda ses hem TV hoparlöründen hem de SB’dan aynı anda gelebiliyor. Ve kumandaların her ikisi de (TV/SB) aynı anda aktif olup her ikisi de kendi cihazına kumanda edebiliyor. Ama en iyi sesi Sound Bar’dan alabileceğimiz için TV ses seviyesini ‘’0’’ konumuna getirip sadece soundbar’dan ses almalıyız. İstersek Soundbar’ı kapatıp yalnız TV’den ses alabiliriz.
    Ru7100 tv ve r450 soundbar kullaniyorum. Dediginiz her sey ayni sekilde calisiyor ancak bt modunda tv kapattigimda ya da actigimda soundbar tepki vermiyor.

• Merhabalar,

Hw-F450 soundbar 2.el olarak aldim cuma gunu. Aldigimda test ettim bluetooth ile baglanarak hic sikinti yoktu aldim. Evde tvye baglamak istedim ama baglayamadim bir turlu bilen arkadaslae yardimci olabilirmi?

Tv Samsung 55RU7300 Curved. Bluetoorh menusunden soundbarda BT REAdy yazarken seciyorum cihazi bulmuyor.. (telefonda buluyor)

Bugun marketten HDMi 2.0 ozelligi oldugu yazan bir kablo aldim. tVde ARC ozelligi var en azindan HDMi girislerinde yaziyor. Soundbari HDMI secenegine getirip gostermeye calisiyorum. Tv de taniyor ama ses seceneklerine girdigimde yine gormuyor. Acaba kablo mu desteklemiyor? Yarin optical kablo alip deneyecegim. Yardimci olabilcek birilerk olursa cok mutlu olurum ilk defa boyle cihaz aldim :) ama daha tv de deneyemedik

Simdiden tesekkurler.

• Merhaba. Soundbar’ın ekranı çalışmıyor. Durduk yere oldu. Başına gelen oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.