Şimdi Ara

SAMSUNG HW-H450 SOUNDBAR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
5
Favori
16.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    samsung-hw-k551-soundbarı, samsung KS8000 televizyonumuza ‘’Optik Kablo’’ ile bağladık Ayrıca ‘’Bluetooth’’ eşleştirmesi de yaptık.
    Bundan sonra ister ‘’Bluetooth’’ bağlantısı üzerinden ister ‘’Optik Kablo’’ bağlantısı üzerinden Soundbar’dan ses alabiliyoruz.
    1. KABLOSUZ (BLUETOOTH) BAĞLANTI ile SOUNDBAR’dan SES ALMA:
    Sound Bar’ımızdan, kablosuz ‘’Bluetooth’’ bağlantı yoluyla TV sesini almak istiyorsak; öncelikle SB’mızın, kumandası üzerindeki ‘’Source’’ düğmesinden ‘’TV’’ modunu seçiyoruz.
    SoundBar’ın bu ‘’TV’’ modunda kullanılması halinde, ses sadece SoundBar’dan alınıyor. Yani bluetooth bağlantısı gerçekleştiğinde, TV hoparlörünün sesi otomatik kapanıyor. Bu modda TV kumandası, SB’ın ses düzeyine (+/-), MUTE (sessiz) fonksiyonuna ve SOUND EFFECT (müzik, film, standart…) modlarına geçişlere kumanda edilebiliyor. (Devamlı bu modda TV izlemek istiyorsak, sounbar’ın kumandasına artık ihtiyacımız kalmıyor.)
    SoundBar bu ‘’TV’’ modunda iken, televizyonu kumandası ile stanby konumuna aldığımızda (kapattığımızda), SoundBar da otomatik (Off) kapanıyor. TV’yi açtığımızda SoundBar da otomatik açılıyor ve aktif duruma geçiyor.

2. KABLOLU (OPTİK KABLO) BAĞLANTI ‘’D.IN’’ MODU:
    Sound Bar’ımızı TV’ye kablolu ‘’Optik kablo’’ yoluyla bağladıktan sonra SB’mızı ‘’Source’’ düğmesi üzerinden ‘’D.IN’’ konumuna getirmeliyiz.

Sound Bar TV’ye kablolu bağladıktan sonra hem TV hoparlöründen hem de soundbar’dan aynı anda ses alabiliyoruz. Ancak bu modda TV kumandası soundbara kumanda etmiyor.
    Bu modda ses hem TV hoparlöründen hem de SB’dan aynı anda gelebiliyor. Ve kumandaların her ikisi de (TV/SB) aynı anda aktif olup her ikisi de kendi cihazına kumanda edebiliyor. Ama en iyi sesi Sound Bar’dan alabileceğimiz için TV ses seviyesini ‘’0’’ konumuna getirip sadece soundbar’dan ses almalıyız. İstersek Soundbar’ı kapatıp yalnız TV’den ses alabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: maydin006

samsung-hw-k551-soundbarı, samsung KS8000 televizyonumuza ‘’Optik Kablo’’ ile bağladık Ayrıca ‘’Bluetooth’’ eşleştirmesi de yaptık.
    Bundan sonra ister ‘’Bluetooth’’ bağlantısı üzerinden ister ‘’Optik Kablo’’ bağlantısı üzerinden Soundbar’dan ses alabiliyoruz.
    1. KABLOSUZ (BLUETOOTH) BAĞLANTI ile SOUNDBAR’dan SES ALMA:
    Sound Bar’ımızdan, kablosuz ‘’Bluetooth’’ bağlantı yoluyla TV sesini almak istiyorsak; öncelikle SB’mızın, kumandası üzerindeki ‘’Source’’ düğmesinden ‘’TV’’ modunu seçiyoruz.
    SoundBar’ın bu ‘’TV’’ modunda kullanılması halinde, ses sadece SoundBar’dan alınıyor. Yani bluetooth bağlantısı gerçekleştiğinde, TV hoparlörünün sesi otomatik kapanıyor. Bu modda TV kumandası, SB’ın ses düzeyine (+/-), MUTE (sessiz) fonksiyonuna ve SOUND EFFECT (müzik, film, standart…) modlarına geçişlere kumanda edilebiliyor. (Devamlı bu modda TV izlemek istiyorsak, sounbar’ın kumandasına artık ihtiyacımız kalmıyor.)
    SoundBar bu ‘’TV’’ modunda iken, televizyonu kumandası ile stanby konumuna aldığımızda (kapattığımızda), SoundBar da otomatik (Off) kapanıyor. TV’yi açtığımızda SoundBar da otomatik açılıyor ve aktif duruma geçiyor.

2. KABLOLU (OPTİK KABLO) BAĞLANTI ‘’D.IN’’ MODU:
    Sound Bar’ımızı TV’ye kablolu ‘’Optik kablo’’ yoluyla bağladıktan sonra SB’mızı ‘’Source’’ düğmesi üzerinden ‘’D.IN’’ konumuna getirmeliyiz.

Sound Bar TV’ye kablolu bağladıktan sonra hem TV hoparlöründen hem de soundbar’dan aynı anda ses alabiliyoruz. Ancak bu modda TV kumandası soundbara kumanda etmiyor.
    Bu modda ses hem TV hoparlöründen hem de SB’dan aynı anda gelebiliyor. Ve kumandaların her ikisi de (TV/SB) aynı anda aktif olup her ikisi de kendi cihazına kumanda edebiliyor. Ama en iyi sesi Sound Bar’dan alabileceğimiz için TV ses seviyesini ‘’0’’ konumuna getirip sadece soundbar’dan ses almalıyız. İstersek Soundbar’ı kapatıp yalnız TV’den ses alabiliriz.

Anladım ilgi ve alakanız için teşekkürler, ks9500 4.2 70w ses sistemine sahip sesi bana yeterli geliyor ama soundbar ile bu sesi odaya eşit yaymak için soundbarı tv den 3 4 metre uzağa kurup tek kumanda ile eş zamanlı ses kontrolü yapmak istemiştim. kablosuz bağlantıda birinden biri pasif olduktan sonra benim için anlamı kalmıyor.

Tekrar çok teşekkür ederim

• Trable,bass ve subwofer ayarı ne yaptiniz film ve müzik ıcın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim aklıma takılan birşey var benim tv samsung 55ju 6070 4k tizen tv. Bloototh diye bir menü yok. Bu tür sound bar alsam kablosuz bağlayabilirmiyim

• Ben de de bu cihazdan var. Ancak telefondan bluetooth ile bağlanınca, seste sürekli kesilmeler oluyor.Bu sorun aslında aldığım günden beri var. (3 farklı telefonla denedim,sonuç aynı) Evde LG marka başka bir ev sinema sistemim daha var. Ona bağlanınca hiç sıkıntı yok.

Bu sebeple samsung hw-k450 de bluetooth ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Servise yolu göründü.

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Bence de cihazı servise gönderin. Ben de cepten BT ile sürekli bağlanıp müzik dinliyorum ancak hiç kesinti sorunu yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acheron34

Tamam digiturk müşteri hizmetlerine sorun isterseniz. Ama bana optik çıkıştan alınan bağlantının sesi ayarlayamaması saçma geldi. mesela Benim digiturk'üm de cihaz üzerinden tuşlarla kanal arttırılıp azaltılmıyor. cihazlarda sıkıntı var. Bence bir de Digiturk müşteri hizmetlerine sorun. olmadı 2 kumanda takılırsınız :D
    hocam selam belki siz biliyorsunuzdur.

ben de lg sk8 aldım. ama bir türlü pc den ve ps4'ten ses alamıyorum. Tv ses çıkışını arc olarak ayarladım.

pc 'de de ses çıkışı lg tv olarak gözüküyor. Ama ses gelmiyor.

ps4 'te aynı şekilde. Ses çıkışı hdmı out gözüküyor ama ses yok.

soundbar üzerinde OPT/ HDMI(ARC) yazan şey seçili. Anca soundbar'dan sade HDMI yazılı olana gelince soundbar'a direk bağladığım Digitürk çalışıyor arc bağlantısı sayesinde sanırım.

ama diğer şeylerde ses yok. Neyi yanlış yaptım ben ya?

yardımınız lazım.

Bağlantılar şu şekilde ; hdmı kabloyla tv'nin 1 girişine soundbar hdmı arc bağlantıyı yaptım. Geri kalan 2 tane boş hdmi tv'ye bilgisayar ve ps4 bağlı. Soundbarın direkt hdmi girişine ise digitürk bağlı. Ama dediğim gibi ses gelmiyor.

Onun haricinde soundbar ve bass'ta sıkıntı yok. Wifi bağlantısını yaptım telefon'dan müzik falan açıyorum bluetooth ile gayet güzel çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

hocam selam belki siz biliyorsunuzdur.

ben de lg sk8 aldım. ama bir türlü pc den ve ps4'ten ses alamıyorum. Tv ses çıkışını arc olarak ayarladım.

pc 'de de ses çıkışı lg tv olarak gözüküyor. Ama ses gelmiyor.

ps4 'te aynı şekilde. Ses çıkışı hdmı out gözüküyor ama ses yok.

soundbar üzerinde OPT/ HDMI(ARC) yazan şey seçili. Anca soundbar'dan sade HDMI yazılı olana gelince soundbar'a direk bağladığım Digitürk çalışıyor arc bağlantısı sayesinde sanırım.

ama diğer şeylerde ses yok. Neyi yanlış yaptım ben ya?

yardımınız lazım.

Bağlantılar şu şekilde ; hdmı kabloyla tv'nin 1 girişine soundbar hdmı arc bağlantıyı yaptım. Geri kalan 2 tane boş hdmi tv'ye bilgisayar ve ps4 bağlı. Soundbarın direkt hdmi girişine ise digitürk bağlı. Ama dediğim gibi ses gelmiyor.

Onun haricinde soundbar ve bass'ta sıkıntı yok. Wifi bağlantısını yaptım telefon'dan müzik falan açıyorum bluetooth ile gayet güzel çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Selamlar.

Pc ve PS4 den çıkışı ne ile yapıyorsunuz? HDMI mı optik mi?

Ben size mantığı anlatayım. örneğin digiturkten HDMI ile ses çıkışı alıp Tv ye girerseniz ve TV den optik ile ses çıkışı alıp soundbar a girerseniz ses sisteminzi daha net ses verir.

Yani hangi cihazı HDMI ile tv ye girerseniz sonrasında tv'den optik ile çıkış alarak ses sistemine girmeniz yeterli olacaktır. ARC olarak ses çıkışı alıp ses sistemine giremezsiniz.

ARC ile yapılan bağlantılar Tvden çıkış yapar.

yani siz ARC bağlantı ile herhangi bir cihazın sesve görüntüsünü optik kablo kullanmadan tv ye giriş yapabilirsiniz ve tv de o sesi çıkarır.

aslında sizin için mantık şu şekilde olmalı.

ARC ile tv ye yapılan ses girişlerinin çıkışının soundbardan yapılması gerekiyor ama yapmıyorsa tv nin ses ayarlarına bakın.

kabloların sağlam olduğundan emin olun.

• quote:

Selamlar.

Pc ve PS4 den çıkışı ne ile yapıyorsunuz? HDMI mı optik mi?

Ben size mantığı anlatayım. örneğin digiturkten HDMI ile ses çıkışı alıp Tv ye girerseniz ve TV den optik ile ses çıkışı alıp soundbar a girerseniz ses sisteminzi daha net ses verir.

Yani hangi cihazı HDMI ile tv ye girerseniz sonrasında tv'den optik ile çıkış alarak ses sistemine girmeniz yeterli olacaktır. ARC olarak ses çıkışı alıp ses sistemine giremezsiniz.

ARC ile yapılan bağlantılar Tvden çıkış yapar.

yani siz ARC bağlantı ile herhangi bir cihazın sesve görüntüsünü optik kablo kullanmadan tv ye giriş yapabilirsiniz ve tv de o sesi çıkarır.

aslında sizin için mantık şu şekilde olmalı.

ARC ile tv ye yapılan ses girişlerinin çıkışının soundbardan yapılması gerekiyor ama yapmıyorsa tv nin ses ayarlarına bakın.

kabloların sağlam olduğundan emin olun.

Alıntıları Göster
    hocam ben dün problemi uzun denemeler sonucu çözdüm.

şuan bağlantılarım şu şekilde. Tv'nin 3 girişi var ; hdmi 1(arc), hdmi 2, hdmi 3

hdmi 1 arc girişini soundbar hdmi arc'ıyla bağladım.

hdmi 2'ye bilgisayarımı taktım

hdmi 3 girişini de ps4 taktım.

bu bağlantıyı kullanınca ses sistemi otomatik olarak ARC üzerinden çalışmaya başladı.

ama işte açıkta digitürk kaldı. Bende bunu direkt olarak soundbar hdmi girişine takıp( soundbarın iki hdmi yeri var. Biri arc çıkışı, biri de düz hdmi girişi aynı tv'de ki gibi) direkt soundbar'dan ses almak istiyordum.

ama işte orada soundbar'ın kafası karışıyor. Digitürkü direkt soundbar'a takınca çalışıyor. Arc değil de hdmi kısmına geliyorum soundbar kumandasından görüntü geliyor hdmi 1(arc)'a. Ama geri OPT/HDMI(ARC) seçeneğine dönünce soundbar üzerinden arc bağlantısı kopmuş oluyor. OPT yazıyor kendine kendine. Halbuki arc yazmalıydı.

Sonra digitürk'ü soundbar hdmi girişinden söküp. pc ve soundbar arasında ki hdmi arc bağlantısını tak çıkar yaptığımda soundbar kendine geliyor ve yine ARC yazmaya başlıyor.

sıkıntımı anlatabilmişimdir umarım. Teknik ekip çağırıcam sanırım.

sizin dediğiniz olayı tam kavramayadım. Yani bilgisayarı, ps4'ü ve digitürk'ü hdmi girişlerinden tv'ye direkt taksam. Tv'yi de optik kablo soundbar'a bağlasam. Böyle de kaliteli ses alır mıyım? Ve arc bağlantısında olduğu gibi tv kumandasıyla eş zamanlı çalışır mı ki? Şuan tv'yi kapadığım anda ses sistemi de kapanıyor mesela. İyi oluyordu. Bağlantıyı böyle yaparsam olmaz herhalde dimi?

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    En mantıklı bağlantı, son paragrafta yazdığınız gibi oluyor. Yani tüm cihazları tv'ye bağkayıp, tv'yi de optik ses kablosu ike soubdbara bağlamak. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum ben. Optik kablo kullanacağınuz için ses kalitesi de yüksek oluyor.
    Tek sıkıntı, soubdbarın optik gşrişinin yeri sebebiyle kablonun kıvrılması oluyor. Bunu da ben 90 derece çevirici kullanarak çözdüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Son yazdığınız şekilde ki bağlantı ile ve optik ses çıkışı ile çok daha net ses alacağınızı tahmin ediyorum. ama şu anki ses ile optik kablonun arasındaki ses farkı aman aman bir fark yaratmayacaktır.

Soundbar eğer iki girişi takınca sapıtıyorsa bencede teknik ekip çağırıp göstermenizde fayda var.

kumanda olayına gelirsek, eğer tv'yi aldığınızda yanında akıllı kumanda verdiler ise diğer kumandaları akıllı kumandaya tanıtıp kullana bilirsiniz.

ama akıllı kumandanız yok ise hepsini aynı anda kapatmanız mümkün değil.

bende teker teker kapatıyorum. Çok sorun olmuyor. Eğer sizdeki soundbar'da da benim ses sistemindeki özellik varsa ki bence vardır, o zmn tv kapattıktan sonra ses çıkışı olmayacağı için soundbarda belli bir süre sonra otomatikman standby;'a geçer. ama bu dediğim optik bağlantı için geçerli.

ama dediğim gibi eğer soundbar'ın kafası karışıyorsa mutlaka servis çağırın. Hatta onlar daha hakimler bu konulara. istediğiniz bağlantının olup olmayacağını vs.. size söylerler.

• quote:

Son yazdığınız şekilde ki bağlantı ile ve optik ses çıkışı ile çok daha net ses alacağınızı tahmin ediyorum. ama şu anki ses ile optik kablonun arasındaki ses farkı aman aman bir fark yaratmayacaktır.

Soundbar eğer iki girişi takınca sapıtıyorsa bencede teknik ekip çağırıp göstermenizde fayda var.

kumanda olayına gelirsek, eğer tv'yi aldığınızda yanında akıllı kumanda verdiler ise diğer kumandaları akıllı kumandaya tanıtıp kullana bilirsiniz.

ama akıllı kumandanız yok ise hepsini aynı anda kapatmanız mümkün değil.

bende teker teker kapatıyorum. Çok sorun olmuyor. Eğer sizdeki soundbar'da da benim ses sistemindeki özellik varsa ki bence vardır, o zmn tv kapattıktan sonra ses çıkışı olmayacağı için soundbarda belli bir süre sonra otomatikman standby;'a geçer. ama bu dediğim optik bağlantı için geçerli.

ama dediğim gibi eğer soundbar'ın kafası karışıyorsa mutlaka servis çağırın. Hatta onlar daha hakimler bu konulara. istediğiniz bağlantının olup olmayacağını vs.. size söylerler.
    hocam sorun dediğim gibi digitürk dekoderinden kaynaklı. Digitürk dekoderi takılı olmayınca soundbar'ın hem kendi girişini hem de arc bağlantılarını rahat rahat kullanıyorum. Digitürkü ise hdmi ile tv'ye bağlasam da ya da direk soundbar'a bağlasam da sapıtıyor. arc'dan çıkıyor soundbar.

şuan tüm her şeyimi arc kablo hdmi ile ses alıyorum. Hdmı optik'in desteklemediği özellikteki sesleri( dolby truehd, dolby dts) gibi sesleri destekliyor ve bant genişliği daha yüksek diyorlar. O yüzden öyle taktım. Ama hdmi kablolar ile tv'ye takıp onu da optik ile soundbar'a bağlarsam sıkıntısız kullanırım gibime geliyor ama hdmi daha kaliteli dedikleri için hiç öyle yapmadım yani.

bide şuan soundbar kumanda ile eşzamanlı çalışıyor. Tv yi kapadığım anda soundbar'da kapanıyor. Açtığım anda da açılıyor. Bu özellik sanırım arc özelliğiymiş. OPTİK bağlantı yaparsam bunu da kaybetmiş olacağım değil mi?

Evet optik bağlantı yaparsan açma kapa özelliği gidecektir.
    Digiturklerin hepsi sorunlu.
  • quote:

Evet optik bağlantı yaparsan açma kapa özelliği gidecektir.
    Digiturklerin hepsi sorunlu.
    ses kalitesi olarak peki kayıp yaşar mıyım?

arc'tan optiğe mi geçsem ?

soundbar'ı da artık elle kapatırım.
    Ya bence çok kayıp olmaz.
    rahatına bak.
    Nasıl rahat ediyorsan öyle kullan...

#Susamam
    Bence yaşanacak kalite kaybı, oda ortamında algılayabileceğin bir fark olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkal -- 6 Eylül 2019; 17:3:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ya bence çok kayıp olmaz.
    rahatına bak.
    Nasıl rahat ediyorsan öyle kullan...

#Susamam
    optiğe geçtim hocam

hemde ikisi de lg olduğu için birbirlerini algıladılar tek kumanda devam ediyorum iyi oldu.

digitürk'ü de tak çıkar yapmakla uğraşmıcam

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

optiğe geçtim hocam

hemde ikisi de lg olduğu için birbirlerini algıladılar tek kumanda devam ediyorum iyi oldu.

digitürk'ü de tak çıkar yapmakla uğraşmıcam

teşekkürler

Alıntıları Göster
    Senin adına sevindim.

Seste değişiklik oldu mu peki ?
  • quote:

Senin adına sevindim.

Seste değişiklik oldu mu peki ?

Alıntıları Göster
    yok hocam. pek bir fark yokmuş

dediğim gibi hdmi ekstra iki tane sesi destekliyor dolby dts ve dolby truehd .

ama benim tv'de zaten bunlar desteklemediği için hdmi'dan ne alıyorsam optikten de alabiliyorum.
  • Arkadaşlar selamlar. Subwoofer ile ilgili bir sorunum var ve her şeyi denedim olmadı, samsung canlı destek yardımcı olmadı. Belki bir bilen vardır diye buradan yazayım dedim. M450 sahibiyim ve bir kaç gündür subwoofer mavi-kırmızı yanıp sönen ışık hatası veriyor, haliyle ses gelmiyor. Fişleri çekip takıp, manuel bağlamayı denedim olmadı, reset attım olmadı. Samsung destekle konuştuğumda bana subwoofersız da kullanabileceğime dair akıllıca(!) bir çözüm sundular. Acaba bu yaptıklarım dışında bir şey bilen, başına daha önce gelen biri vardır diye yazıyorum. Şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.