Şimdi Ara

Samsung HT-TX35 Ev Sinema Sistemi Bölge Kodu Yardım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
9.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    geçen gün aldığım Samsung HT-TX35 ses sisteminde 1 adet HDMI ve 1 adet sarı RGB kablosu dışında başka bir kablo çıkmadı.
    daha önce satın alan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir mi ? hoparlor kabloları bile yok. bunları dışarıdan mı temin edeceğiz.
    tşk.
  • :) aynı hataya bende düştüm köpüklerin altını çevir köpüklerin içinde soteli
  • arkadaslar bende hizlialdan 596 ytl ye aldim.sistemi sony 32p3000 lcdme bagladim.ses cok güzel 5.1 filmlerde.divx 1080i cözünürlükte cok iyi.ancak altyazi sorunlu.onuda altyazilari filmin icine gömerek cözdüm.bunun icin evinizde bir bilgisayar olmasi sart.usb den okumasi cok hizli o cok hosuma gitti.mintonda uzun süre bekliyordum.acikcasi kendi altyazisi berbat.ama filmin icine gömünce hicbir sorun kalmiyor.forumdan konuyu bulabilirsiniz.fiyatina göre cok iyi bir ürün.ve odaya cok yakisti.
  • Arkadaşlar konu açılmış ancak çözüme yönelik henüz bir cevap yazılmamış. Konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardım ederse çok sevinirim. Elimde bir dolu dvd var ve bu sorun yüzünden maalesef seyredemiyorum. Lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pinokkyo -- 6 Mayıs 2008; 17:01:41 >
  • çözümü olmadığını kaç kez daha söylemek gerek ? hem dvdlerde sorun yok sadece divx lerde sorun var...
  • ewet şu anda divxlerde sorun çözülebilecek gibi değil. ama dvd diyen arkadaşlar nasıl sorunla karşılaşıoki dvdlerde bir problem söz konusu deil.
    divx izleyen arkadaşlar altyazıları bilg.da divx filmlerin içine ekleyerek sinema sisteminde izleyebilirler. tabi eklemekte biraz zaman alıyor
  • Derdim dvix'lerdeki Türkçe karakter sorunu değil. Bölge kodu sorunu. Bir kaç dvd var elimde ve makinede açamıyorum bu dvd'leri. CD yasaklıdır uyarısı veriyor. (prohibited) Konuyu açan arkadaşın 2. mesajına baktınız mı? Sorunu çözdüm özel mesaj atın cevaplayayım diyor kendisi ancak maalesef cevap yok. :(
  • ARKADAŞ BURAYA AÇIKLASA NE OLURKİ PM ATMAMIZA GEREK KALMADAN PAYLAŞIN İŞTE BURDA
  • quote:

Orjinalden alıntı: kurban50

ARKADAŞ BURAYA AÇIKLASA NE OLURKİ PM ATMAMIZA GEREK KALMADAN PAYLAŞIN İŞTE BURDA

Aynen katılıyorum arkafaşım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: solestar

Arkadaşlar sistemi kaça aldınız? Yukarıda 900 lerden bahsedilmiş ama alttaki linkte 589YTL görünüyor(Kargo bedava).Fiyatı, özelliklerine göre çok iyi gibi . Cihazda yok yok-HDMI;Optical In, USB vs... ama ses kalitesi nasıldır acaba - özellikle LG 902TB ile kıyaslanınca? Arada çok fiyat farkı var.

http://www.teknomix.com.tr/bolum.php?name=urunler&s_op=ushow&gurunid=1913

Teknomix'ten alan var mı acaba? Bu sitede deki alışverişinizde herhangi bir problem yaşadınız mı?

• ya bunun bu divxlerdeki problemi beni deli edecek yok mu buna bir çare yaa!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: EvilOfLplc

ya bunun bu divxlerdeki problemi beni deli edecek yok mu buna bir çare yaa!!!

bilgisayarın varsa bu verdiğim adresteki bilgilerden faydalanabilirsin
    şimdilik çözüm yok gibi

http://forum.donanimhaber.com/m_21148009/mpage_2/key_/tm.htm
  • Kesinlikle katılıyorum. AVIAddXSubs programı sayesinde altyazı derdinden kurtuldum. Bir filmi hazırlamak yalnızca 3-5 dakikamı alıyor. Altyazı pozisyonunu

350
    450

ya da

400
    450

olarak ayarlarsanız pek fazla sorun yaşamazsınız. Bu durum dosyadan dosyaya farkettiği için tek bir ayar maalsef yok.

Ayrıca bölge kodu ile ilgili sorunu çözebilen bir arkadaş olursa lütfen bizimle de paylaşsın.
  • Arkadaşlar ben bu ürünü almayı düşünüyorum. Ancak DivX filmlerde altyazı fontu boyutu ve ekrandaki konumunu merak ediyorum, foruma örnek bir resim gönderebilirebilecek var mı?
  • Aşağıda belirtilen samsung DVD player modelleri için Bölge kodunun "0" yapılması ilgili bilgiler var. Bu yöntemler HT-TX35 için faydası olabilir mi bilmiyorum çünki henüz ben almadım. Ama belki aranızdan denemek isteyen olabilir.
    quote:

DVD-HD747 Playerınızı REGION FREE yapmak isterseniz aşağıdaki işlemleri takip edin.
    1-) DVD playeri icinde CD olmadan açın.
    2-) Ekranda "No Disc" yazisi çıkıncaya kadar bekleyin.
    3-) Kumandadan "Repeat" tusuna basın.
    4-) Kumandadan "57538" tuşlarına basın. Bunu yapınca TV ekranınızda "2" rakamı çıkacak. (Bu sizin REGION kodunuz)
    5-) Ardindan "9" rakamina basın. (Bu REGION FREE kodu)
    6-) Kumandadan "open/close" tusuna sadece 1 kez basın. DVD tepsisi açılacaktır. 15 sn. DVD tepsisi acik kalsin.
    7-) DVD tepsisi açık iken kumandadan DVD "on-off" tusuna basın. DVD Player tepsiyi içine alarak kapanacaktır.
    Tebrikler, bu işlemlerin sonunda Dünya'nın herhangi bir yerinden gelen DVD'yi izleyebilirsiniz.

quote:

Samsung DVD-HD841 / DVD-HD845 / DVD-HD850 / DVD-HD941 / DVD-M104? / DVD-N2000 / DVD-N501 / DVD-P231 / DVD-P421 / DVD-P721M / DVD-S222
    You will need a remote control from a Aiwa sound system
    Turn on your DVD player
    Open the disc deck
    Using the Aiwa remote press (shift,) Repeat (DVD player's display will be totally light.)
    Press (SHIFT,) PROGRAM
    Press (SHIFT,) CLOCK - and the display will show the word "ADJUST"
    At this time using the DVD remote control press 9

• Bir yakınımız bu sistemi almış ama bölge kodu problemi var. Çözümünü bulan var mı ?
  • İnka74 yazmış ya işte bir şeyler. Ayrıca şöyle bir bilgi var:

quote:

Orjinalden alıntı: solestar

@kalem-kitap
    Paylaşım için teşekkürler.
    Görüntü konusunda gerçekten çok iyi iş çıkarıyor bu setin dvd oynatıcısı.
    Önceki dvd player'a göre(philips720sa) görüntü bariz bir şekilde daha iyi.

...........

Bölge kodu konusunda; elinde Region 2 harici DVD si olan bir arkadaş şunları yapıp sonucu paylaşabilir mi?

* Cihazın fişini çekin, 30 sn. bekleyip takın.
    * Cihazı açın, "no disc" yazısı gelene kadar bekleyin.
    * Sırayla tuşlayın: enter,8,4,2,6,9,enter
    * Cihaz kendiliğinden kapanacak, tekrar açın, bölge kodu farklı olan dvd disc'i oynatıp oynatmadığını kontrol edip sonucu bildirin

Not : Sorumluluk tamamen kendinize aittir. Yazılanları aynen yaptım ancak farklı bölge kodu ile kodlanmış dvd'im olmadığı için sonuç hakkında kesin birşey söyleyemiyorum.

• Yukarıdaki 3 öneriyi de bir şey beklemeden yaptım. İnanmadığımdan mıdır nedir, hiç bir şey olmadı. :(
  • selam ht-tx35 bölge kodu içinde cd yokken sırasıyla kumandadan
    enter
    84269
    enter yap initial yazıp kapanırsa işlem başarılı

ht-tx35 alt yazı sorunu için aşadaki linkdeki dosyayı usb üzerinden yükleyip alt yazı dilini türkçe yap

http://sites.google.com/site/sirpesimist/dosyala/XPNSTNXX.rar?attredirects=0

kolay gelsin ,
  • quote:

Orjinalden alıntı: sir pesimist

selam ht-tx35 bölge kodu içinde cd yokken sırasıyla kumandadan
    enter
    84269
    enter yap initial yazıp kapanırsa işlem başarılı

ht-tx35 alt yazı sorunu için aşadaki linkdeki dosyayı usb üzerinden yükleyip alt yazı dilini türkçe yap

http://sites.google.com/site/sirpesimist/dosyala/XPNSTNXX.rar?attredirects=0

kolay gelsin ,

senden allah razı olsun kardeş
    şu alt yazı sorunundan kurtardın bizi
    forumdaki tüm arkadaşlar adına teşekkür ediyorum sana
    kolay gelsin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.