Şimdi Ara

Samsung HT-D5550 Ev Sinema Sistemi (Ana Konu) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
3
Favori
15.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim de bir sıkıntım var sistemle ilgili. sistem en son yaptığım ses ayarlarını aklında tutmuyor.
    misal 3d sound yüksek ayarlıyorum, sesi film moduna alıyorum, filmimi izliyorum, kapatıyorum. ertesi gün gene film izleyeceğim, tek tek ayarlarını yapmam gerekiyor. bunun bir yolu var da ben mi atlıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Orijinalden alıntı: badtrip

quote:

quote:

Yaptığım denemede oranın sadece ses ekran ayarı olduğu, ülke seçeneğinin de ekranda kullanılan dil olduğunu gördüm.
    Bunu farklı bir dil yapmam durumunda ailemin cihazı kullanamama riski bulunmakta maalesef :(

yaban app kurmanın herhangi bir yolu mevcut mudur?

Aşağıdaki konuyu incelemeni tavsiye ederim

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=44417977&mpage=1

Çok teşekkürler..

Söz konusu linki hemen favorilerime ekliyorum :)
    Acaip makbule geçti.
    İnşallah benim cihazım için de geçerlidir burada anlatılanlar..

Cihazınız D5550 ise olacaktır

Ben yaptım çünkü hocam

maalesef usta..

Ancak zaman bulabildim.
    TV başından ayrılmıyorlar bir türlü ben de evde günde 10 dakkamı geçirmiyorum bu aralar!

mute 119 enter dediğimde herhangi bir menü gelmiyor, gelmediğinden de hotel mode a alamıyorum!

Amerikan marketindeki yazılımlar kurulabiliyor mu bu cihaza?
    Kurdum demişsin ama, acaba developer yolu ile mi kurdun?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

görüntü (display) menüsünde ,
    3d blu ray oynatma modu var
    orada auto, 2d>3d, 3d>2d seçenekleri var
    o filmi oynatacağın zaman veya elinde 3d tv olmadığı için her zaman 3d>2d seçeneğini seç. filmler 3d formatlı bile olsa 2d izlersin.

Bunu denedim ama olmuyor. Şuan cihazın başında degilim ama o menünün altındaki açıklamada farklı bişeylerden bahsediyor. Yani tam anlamıyla 3D yi 2D yapar demiyor.
  • okuduğum kadarı ile yapması lazım. cihazın pdf olarak el kitabında okudum bunu.
  • Şimdi kullanma kılavuzunu okudumda aynen şöyle yazıyor.
    3D > 2D : Blu-ray 3D diskleri her zaman 2D modunda oynatın. Yalnızca 3D desteği olan diskler oynatılmayacaktır.
    Sanırım o filmin 2D olanını bulmakdan başka çözüm yok. :(
  • evet o seçenek aynı bluray içinde hem 2d hem 3d varsa otomatik olarak 2d olanı çalıştırmaya yarıyormuş.
    halbuki bazı cihazlarda 3d>2d tersine dönüşüm var ben de öyle sanmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

evet o seçenek aynı bluray içinde hem 2d hem 3d varsa otomatik olarak 2d olanı çalıştırmaya yarıyormuş.
    halbuki bazı cihazlarda 3d>2d tersine dönüşüm var ben de öyle sanmıştım.

Arkadaşlar zaten 3D'yi, 2D'ye çevirmek cihazın chipseti için büyük bir olay, büyük bir yük. Yapmamasına şaşmamak lazım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yaptığım denemede oranın sadece ses ekran ayarı olduğu, ülke seçeneğinin de ekranda kullanılan dil olduğunu gördüm.
    Bunu farklı bir dil yapmam durumunda ailemin cihazı kullanamama riski bulunmakta maalesef :(

yaban app kurmanın herhangi bir yolu mevcut mudur?

Aşağıdaki konuyu incelemeni tavsiye ederim

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=44417977&mpage=1

Çok teşekkürler..

Söz konusu linki hemen favorilerime ekliyorum :)
    Acaip makbule geçti.
    İnşallah benim cihazım için de geçerlidir burada anlatılanlar..

Cihazınız D5550 ise olacaktır

Ben yaptım çünkü hocam

maalesef usta..

Ancak zaman bulabildim.
    TV başından ayrılmıyorlar bir türlü ben de evde günde 10 dakkamı geçirmiyorum bu aralar!

mute 119 enter dediğimde herhangi bir menü gelmiyor, gelmediğinden de hotel mode a alamıyorum!

Amerikan marketindeki yazılımlar kurulabiliyor mu bu cihaza?
    Kurdum demişsin ama, acaba developer yolu ile mi kurdun?

Hocam ben developer ile kuruyorum app'leri.

D5550'de hotel menu'sü olayına hiç girmedim.

• Ülke değişimi için zaten gerek kalmadı hotel moduna!

develop olarak log olmak gerek, şifre 000000

1. internet@tv ye girelim

2. Hızlı ileri tuşuna basalım

3. sırasıyla 2 8 9 basalım

4. ardından hızlı geri tuşuna basalım

dilediğiniz markete bağlanabilmek için ekran geliyor.
    Ama işin enteresan tarafı aradığım uygulamayı yine bulamadım!

NOT: türk marketinde çektikleriniz kaybolacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 27 Mayıs 2012; 22:38:20 >
  • quote:

Ülke değişimi için zaten gerek kalmadı hotel moduna!

Süper bilgi hocam

Bunu bilmiyordum :)
  • quote:

quote:

Süper bilgi hocam

dostum doğrusunu istersen ben israilli televizyon kanalı arıyorum, eğer uygulamaları varsa (ki mutlaka vardır) kurmak isteriim cihazıma ancak maalesef israil marketine girmeme rağmen yine de 15 uygulama geliyor topu topu, hadi israili bıraktım!
    ABD marketinde de mi 15 uygulama gelir???

Bunu anlayamıyorum ben.

Var mıdır bir sebebi?

• quote:

quote:

quote:

Süper bilgi hocam

dostum doğrusunu istersen ben israilli televizyon kanalı arıyorum, eğer uygulamaları varsa (ki mutlaka vardır) kurmak isteriim cihazıma ancak maalesef israil marketine girmeme rağmen yine de 15 uygulama geliyor topu topu, hadi israili bıraktım!
    ABD marketinde de mi 15 uygulama gelir???

Bunu anlayamıyorum ben.

Var mıdır bir sebebi?

Hocam aslında var ise smart hub ana konu'su altında bir sormak lazım. TR'de de çok fazla uygulama gelmiyor sonuçta. develop user'ı ile eklediğimizde uygulamalar çoğalıyor.

• arakadaslar bu üründen bende aldım fakat pek bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Ürünü kurdum sesleri ayarladım ama alt yazılarda türkçe karakterler bozuluyor bunun çözümü var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzmttn

arakadaslar bu üründen bende aldım fakat pek bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Ürünü kurdum sesleri ayarladım ama alt yazılarda türkçe karakterler bozuluyor bunun çözümü var mı acaba ?

Hocam ayarlara girdiğiniz zaman altyazı ayarlarında "Türkçe" seçili mi?

Şuan menüler aklımda değil, yardımcı olamıyorum tam ama TR altyazılı sorunsuz şekilde izliyorum
  • quote:

quote:

arakadaslar bu üründen bende aldım fakat pek bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. Ürünü kurdum sesleri ayarladım ama alt yazılarda türkçe karakterler bozuluyor bunun çözümü var mı acaba ?

Şuan menüler aklımda değil, yardımcı olamıyorum tam ama TR altyazılı sorunsuz şekilde izliyorum

hocam alt yazı türkçe seçili ama yazılar dediğim gibi ( ı,ş,ğ,ö ) gibi karakterler bozuk çıkıyor.

• quote:

quote:

quote:

hocam alt yazı türkçe seçili ama yazılar dediğim gibi ( ı,ş,ğ,ö ) gibi karakterler bozuk çıkıyor.

Tam emin değilim ama kodlama/coding gibi bir alt menü var mı? Var ise oranın da doğru set'lenmiş olması gerekir.

• merhaba,

Cihaz divx filmlerde .srt formatındaki altyazıları göstermiyor bunu düzeltmenin bir yolu varmı yoksa .smi mahkummuyuz?
  • merhaba,
    benim şöyle bir problemim var. bazı mkv dosyalarında ses gelmiyor. örnek vermek gerekirse, indirip harici diske attığım "game of thrones"un 1. sezonunu sorunsuz izledim (dual'dı, hem ingilizce hem Türkçe ses ile sorunsuz izledim). fakat 2. sezon için altyazılı indirdiğimde ilginç bir durumla karşılaştım. herhangi bir bölümü açtığımda dizinin başındaki "geçen bölüm olanlar" kısmında ses problemi yokken, jenerik dahil diğer tüm bölümde ses yok (alt yazı sıkıntısı çekmedim, altyazı devam ediyor).
    bir sürü 3D halfSBS film veya 1080p film seyrettim sorun yaşamadım ama dizi olayında bu çıktı karşıma.
    ne tavsiye edersiniz?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dichrott

merhaba,
    benim şöyle bir problemim var. bazı mkv dosyalarında ses gelmiyor. örnek vermek gerekirse, indirip harici diske attığım "game of thrones"un 1. sezonunu sorunsuz izledim (dual'dı, hem ingilizce hem Türkçe ses ile sorunsuz izledim). fakat 2. sezon için altyazılı indirdiğimde ilginç bir durumla karşılaştım. herhangi bir bölümü açtığımda dizinin başındaki "geçen bölüm olanlar" kısmında ses problemi yokken, jenerik dahil diğer tüm bölümde ses yok (alt yazı sıkıntısı çekmedim, altyazı devam ediyor).
    bir sürü 3D halfSBS film veya 1080p film seyrettim sorun yaşamadım ama dizi olayında bu çıktı karşıma.
    ne tavsiye edersiniz?
    teşekkürler.

Tools'dan baktığınız zaman 2 ses datası mı gözüküyor? Eğer var ise 2.ses'i seçip deneyebilir misiniz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tam emin değilim ama kodlama/coding gibi bir alt menü var mı? Var ise oranın da doğru set'lenmiş olması gerekir.

öyle bir secenek yok aradım bende bulamadım. Servisi aradım televizyonun ayarlarındandır dedi akşam eve gidince deneyeceğim, yazarım buraya.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.