Şimdi Ara

Samsung Gear Fit 2 [ANA KONU] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
911
Cevap
17
Favori
75.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar gear fit 2 satıyorum. samsung garantilidir, isteyenler ulaşabilir.
  • iyi günler arkadaşlar
    fit 2 me malesef su kacırdım ve sıkıntı yasadım. Malum garanti dışı kaldı.
    Çalışmasında sıkıntı yok fakat şarj almıyor. şarja taktığımda batarya ısınmalı/sıcak tarzı bir hata veriyor. Garanti ana kart değişimi için 250 tl istedi. Ben fit2 mi daha ucuza aldım...... Bu sorunu nasıl çözebilirim ? yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?
    Kolay Gelsin
  • dawser D kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Vidyolarda adamlar 40 dk suda bekletiyor birsey olmuyor.sizin nasıl oldu böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deniz suyu kacırdım. Sonradan açıklamalarda tuzlu suya temas ettirmeyin diyolarmıs onu gördüm.
    severekte almıstım 2 ay kullanabildim. cokta memnundum aletten..... yardımcı olabilecek varsa cok sevinirim.......
    Tuzlu, tatli su veya siviya maruz kaldiginda once temiz su ile durulayin sonra kurumaya birakin yaziyor klavuzunda. tuzlu su oksitlenme ve kisa devrelere neden oluyor. Forumda denize dusen telefon icin onerilerde bulunulmus, bakilabilir.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=47985178

Bu da Samsung'un klavuzundan:

Su ve toz direncini koruma
    Cihazınız su ve toz direncini destekler. Cihazınızın su ve toz direncini korumak için bu ipuçlarını
    dikkatlice uygulayın. Bunu yapmamanız cihazınızın hasar görmesine sebep olabilir.
    • Cihazı 1,5 m'den derin suya batırmayın ve 30 dakikadan uzun süre suyun altında tutmayın.
    • Cihazı, basınçlı suya maruz bırakmayın.
    • Eğer cihaz veya elleriniz ıslanırsa, cihazı kullanmadan önce iyice kurulayın.
    Cihaz temiz suya maruz kalırsa, temiz, yumuşak bir bez ile iyice kurulayın. Cihaz, tuzlu su,
    iyonize su veya alkollü içecek gibi herhangi başka bir sıvıya maruz bırakılırsa, temiz su ile
    durulayın ve temiz, yumuşak bir bez kullanarak iyice kurulayın. Bu talimatları takip etmemeniz
    durumunda, cihaz performansı ve görüntüsü etkilenebilir.

• Eğer cihaz düşerse veya bir yere çarparsa, cihazın su ve toz geçirmezlik özellikleri hasar
    görebilir.
    • Eğer cihaz suda veya diğer sıvılar içinde kullanılırsa, dokunmatik ekran ve diğer özellikler
    doğru çalışmayabilir.
    • Cihazınız kontrollü bir ortamda test edilmiş ve belirli durumlarda suya ve toza karşı dirençli
    olduğu onaylanmıştır (uluslararası standart IEC 60529 tarafından belirtilen IP68 sınıflandırması
    gereksinimlerini karşılar - Mahfazalar ile sağlanan Koruma Derecesi [IP Kodu]; test şartları: 15–35
    °C, 86–106 kPa, 1,5 metre, 30 dakika için). Bu sınıflandırmaya rağmen, cihazınızın belirli
    durumlarda hasar görme olasılığı vardır.

• aynen denildiği gibi yaptım. kurumaya bıraktım. çalışmasında sıkıntı olmadı ama sarj almıyor işte. normal çalışıyor fakat sarja takınca hata veriyor malesef....
    Bende fit2 s5 ikilisini kullanıyorum.S5 le bikaç gün önce havuzda su altı video çekimleri yaptım.Çalışmasında sorun olmadı fakat bikaç saat şarj almadı hata verdi.Uzaktan tutmak kaydıyla fön makinesini şarj girişine uyguladım sorun düzeldi şarj alıyor şu an.

Bugün kargoya ürün bırakmaya gittim tesadüfen kargo gönderen birinde gördüm incelemek için birkac soru sordum vs bende buünden yada mi band 2 alacaktım vs.neyse sizin konuyu açtım dedim denize falan girdinmi diye.cok girdim herhangi bir problem olmadı sarjda vs bir problem yok dedi.demem o ki ürünün garantisi varsa gönder garantiye.su temasından falanda bahsetmeyin belkide sarj sorunu oldu o anda sudan kaynaklı olmayabilir.

• garantisi var. ve garantiye verdim. garanti anakarta sıvı teması var garanti dışı dedi. 250 tl istedi. bende yaptırmadım. bu ürünün ıp68 sertifikası var diye garantide kavga ettim birde. ama nafile.... bu arada ben saati 250 tl den ucuza aldım. bu yüzden 250 tl vermek istemedim. anladığım kadarıyla anakart üzerinde bir entegrede sıkıntı var ama bu entegren hakkında nette bilgi bulamadım. komple anakartı da yabancı sitelerde satan yok. batarya ekran bölümü kayışlar falan full satan var ama anakartı satan yok yada ben bulamadım....
    temiz su ile duruladiktan sonra kuruttuysaniz ve sorun devam ediyorsa garanti mudehalesi gerekebilir.

quote:

garantisi var. ve garantiye verdim. garanti anakarta sıvı teması var garanti dışı dedi. 250 tl istedi. bende yaptırmadım. bu ürünün ıp68 sertifikası var diye garantide kavga ettim birde. ama nafile.... bu arada ben saati 250 tl den ucuza aldım. bu yüzden 250 tl vermek istemedim. anladığım kadarıyla anakart üzerinde bir entegrede sıkıntı var ama bu entegren hakkında nette bilgi bulamadım. komple anakartı da yabancı sitelerde satan yok. batarya ekran bölümü kayışlar falan full satan var ama anakartı satan yok yada ben bulamadım....

IP68 kesinlikle su gecirmezlik anlamina gelmiyor. Daha once de yazdim klavuzda da belirtiliyor bu.

quote:

Cihazınız kontrollü bir ortamda test edilmiş ve belirli durumlarda suya ve toza karşı dirençli
    olduğu onaylanmıştır (uluslararası standart IEC 60529 tarafından belirtilen IP68 sınıflandırması
    gereksinimlerini karşılar - Mahfazalar ile sağlanan Koruma Derecesi [IP Kodu]; test şartları: 15–35
    °C, 86–106 kPa, 1,5 metre, 30 dakika için). Bu sınıflandırmaya rağmen, cihazınızın belirli
    durumlarda hasar görme olasılığı vardır.

Ne yapilabilir?
    Kendiniz tamir etme yoluna gidebilirsiniz, anakart aramak yerine ekrani kirik, kayislari kopmus olarak satilan 2. el urunler var, 90-100 tl'ye gormustum bir yerde, onlardan alarak ana kart degisimini deneyebilirsiniz ama cihazi actiktan sonra su ve toza dayanikliligin tamamen ortadan kalkacagini unutmayin.

Ekran degisim video'su var, yardimci olabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=SKWhW_xHsWo

• http://www.karel.com.tr/bilgi/ip-koruma-sinifi-nedir-seviyeleri-nelerdir-ip67-ve-ip68-ne-anlama-gelir

yukarıdaki linkte ıp açıklamaları var. 8 karsısında sürekli suya daldırmaya karşı etkili yazıyor. Fakat SAMSUNG garantiye verdiğimde anakarta sıvı teması garanti dahilinde değil diyor. falan filan.... yeterince garantidekiler ile tartıştım.
    bu yüzden kendi yapma yoluana gidecem. Kırık bozuk arızalı olarak aradım fakat bulamadım. Sizin bildiğiniz bir yerde varsa bilgi verir misiniz ?
  • Arkadaşlar elinde arıza GEAR FİT 2 olan varmı ? olup satmak isteyen varmı ?
    yada şurda arızalı gear fit 2 var diyen varmı ?
    Haklisiniz, mesela GS8'te de IP68 grade var ve havuzda reklam yayinladi Samsung, ayni sertifika ile bizim de Fit2 ile havuza girebiliyor olmamiz gerekir ama android tarafindaki markalara bu konularda pek guven olmuyor malesef. Klavuza "Bu sınıflandırmaya rağmen, cihazınızın belirli durumlarda hasar görme olasılığı vardır." bu cumleyi yazarak garantide cihazi sivi temasi yuzunden kabul etmeme hakkina sahip oluyor mesela Samsung. Yani her sey urunu satana kadar. Gecen ay guncelleme ile ilgili bilgi almak istedim, dunyanin her yerindeki Fit2'lere guncel yazilim geldi bize ne zaman gelecek diye sordum, Samsung Tr'nin haberi yok, Samsung Amerika bir servise goturun dedi. Bir AVM'deki dev Samsung magazasi "Turkcell bayii var asagida, oradaki Samsung'cu arkadas anliyor bu islerden ona bir sorun" dedi. Boyle bir servis anlayisi olan markayi nasil savunuyor bazi arkadaslar anlamak guc hakkaten. Apple viraline dogru gitmeden bu yazi sonlandirayim. :)

Letgo'da gormustum arizali 1-2 urun, bir bakin derim.

Bonus:https://www.cnet.com/how-to/water-dust-resistance-ratings-in-gadgets-explained/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archangelic -- 11 Ağustos 2017; 23:36:58 >

• valla dediğim gibi normalde ugrasmam ama severek kullandıgım için tamir ettirmek istiyorum. Ama servis resmen faiş fiyat istiyor... IP68 muhabbetini mahkemeye taşıyacam ama dediğiniz gibi bir cümle yazıp yırtıyorlar. Samsung cep telefonu kullanırken servis sıkıntısından lg ye gectim. ( gerçi o da patladı. ) simdi napacam belli degil. Elmaya hic girmem haddinden pahalı :S offf deli sorular kafamda....
    Bu yazılar buralarda dursunda ilerde arızalı falan deng gelir insallah :S
    bilgilerdirmeler için saolun.
  • ganeja kullanıcısına yanıt
    Gear fit uygulaması---Galaxy apps--- oradan köşede 3 çizgi tıklayın---önemli içerik---endomondo bu arada fit2 yi alalı yarım saat oldu. Biraz karışık yapmışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiray35

Gear fit uygulaması---Galaxy apps--- oradan köşede 3 çizgi tıklayın---önemli içerik---endomondo bu arada fit2 yi alalı yarım saat oldu. Biraz karışık yapmışlar.

Eyvallah dostum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

Evet, dün gece ilk antrenmanımı yaptım. Hafif bir koşu denemesi neticesinde fit 2 beni oldukça memnun etti. Gece de olsa hava 30 dereceydi ve haliyle çok hızlı bir şekilde terledim ancak buna rağmen nabız son derece stabil bir şekilde ölçüldü. Bunu takdir ettim çünkü nabzı koldan alan bu cihazlar zaman zaman sapıtıyor. Bir buçuk yıldır mi band 1s kullanıyorum. 3.larti yazılımlarla onu da bir fitness bilekliği gibi kullanıyordum. Ancak nabzı saçmalıyormuş bunu dün anladım çünkü çok farklı sonuçlar ortaya koydu fit 2. En yüksek nabız 164 en düşük nabız 96 olarak hesaplandı ki mi band 1s 240 ila 58 arasında geziyordu.. Gps takibi binaların içinde de olsa hiç kopmadı ve ayrıntılı şekilde gösterildi. Hız, adım - hız hepsi son derece kararlıydu.şimdi bisiklet üzerinde bir deneme yapacağım bakalım onda sonuçlar nasıl olacak

Merhabalar ben dün kullanmaya başladım fit2 yi ve ilk antremanımı yaptım. Otomatik nabız ölçümü açıktı. Endomondo ile nabızlar 80-160 arası iken s-health de 80-90 arası çıktı. Acaba endomondoyu açınca kendi stok programını kapatıyor mu diyeceğim ama ondada antreman zamanı bilgisi var. Doğru olan endomondo olmalı.

• Arkadaşlar spor yapacağımda hep telefonu yanımda taşıtmayacak gpsli, nabız sensörlü ve müzik çalabilen bir şey arıyordum. Gear fit 2 hepsine çözüm oldu ama bt kulaklığım olmadığı için müzik dinleyemiyorum. Desibeli yüksek ve sporda katkısı olsun diye bas kalitesi iyi kulaklık ne önerirsiniz? Piyasada ya çok ucuz çin oem ürünler ya da çok pahalı bilindik markalar var. 100 tl gibi bir performans ürünü öneriniz var mı? Evde Shenesizer ve Zumreed var ama kablolu.
  • Merhaba cihazı Mi 5s plus ile kullanıyorum, fakat her uygulamasını kapatınca bağlantı kopuyor.. otomatik tekrar bağlanmıyor. Çözümü nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sehzadem61 -- 14 Ağustos 2017; 22:7:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krizalit17

İki gündür cihaz sürekli bağlantıdan kopuyordu. Çok can sık ıcıydı. Hatta burda arkadaşlarımız dile getirmişti. Başlarda yoktu ama sonra keesilmeler başladı ve sonunda Programı açmadan bağlanmaz olmuştu. Bu da bildirimleri engelliyordu. Ben de tüm uygulamaları eski sürümleriyle değiştirdim. Sadece gear uygulamasını değil, gear plugin ve Samsung acsesory uygulamalarını da eski sürğmleriyşe değiştirdim. Şimdilik her şey güzel...

Eski sürümleriyle nasıl değiştirdiniz?

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.