Şimdi Ara

Samsung Gear Fit 2 [ANA KONU] (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
911
Cevap
17
Favori
75.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla laf olsun diye sipariş verdik.Normalde saatin kendi görüntüsü bambaşka ama bazı yerlerde piknikte balikta plajda araba temizlerken toza darbeye karşı biraz korusa yeter zaten işte falan kendi kayişiyla kullanirim.işimize yaramzsada 3.5 tl at gitsin 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

Valla laf olsun diye sipariş verdik.Normalde saatin kendi görüntüsü bambaşka ama bazı yerlerde piknikte balikta plajda araba temizlerken toza darbeye karşı biraz korusa yeter zaten işte falan kendi kayişiyla kullanirim.işimize yaramzsada 3.5 tl at gitsin 😊

Hocam ben sadece bildirim alıp mesajları rahatça okutabilecek bir bileklik arıyorum.

Sizce en uygun hangisi?
  • qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Hocam bu saate gelen mesaj whatsapp e mail ve birçok gelen bilidirimleri okuyabilirsin.Ancak whatsapp ta bir kişi arka arkaya msj atarsa ilk geleni okuyabilirsin.sonrakileri okuyamzssın.ilk mesajı hemen silmen lazim.Belki ilerde güncellemelerle bu sorunu çözerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: arquerox

Konunun sahibi arkadaşın sanırım konuyla bir ilgisi yok, şahsi düşüncem konu başlığının değiştirilip, ana konu / ürün kullanıcılarına dönüştürülmesidir. Arkadaşlar 3 haftaya yakın bir süredir saati kullanıyorum, gittigidiyor dan 239 TL civarına satın almıştım, 0 kapalı kutu mavi renk. Daha önce gear fit ve mi band 2 yi kullanmış biri olarak, bir bileklik için çok daha fazlası diyebilirim. Bu cihazın ilk piyasa fiyatı 699 TL idi, bu para verilmez, ama 350 TL seviyesine kadar benim gözümde alınabilir bir cihaz. Malzeme kalitesi ilk varyasyona göre bayağı bir iyileştirilmiş, bir önceki sürümde zamanla aşınmalar ve kenarda atmalar oluyordu + cihaz ciddi biçimde ısınabiliyordu, bu sorunu kökünden çözmüşler. Adımsayar %98 oranında sapma payı illaki olacak gün içinde bizzat kontrol ettiğimde oldu, hakeza kat sayımı içinde %95 civarı diyebilirim, ama ben eksik / fazla saydığını daha görmedim, kalp atışı doğruluğunda da bir sorun yok bizzat kendim test ettim, 1 sayı eksik 1 sayı fazla %99 doğru sonuçları alabiliyorsunuz. Şarj konusuna gelince ben always on display ekran kullanıyorum, bluetooth açık, wifi / gps kapalı, müzikçalar daimi aktif spotify üzerinden, cihazı ara ara müzik değişim işlemleri için kullanıyorum, ara arada saat için vs. yokluyorum, havanın durumuna göre parlaklığı max: 4 e aldığım zamanlarda oluyor, 24 saat kayıt aktif, bildirimler ve titreşim kapalı bu şekilde 2.günün sonunda şarj bitiyor. Sık kullanımda 2 günün sonunu da göremeyebiliyorum. Uygulamalara gelince, Samsung Weather / Samsung Kronometre / Samsung Alarm bunlar mevcut, ek bir saat şekli veyahut uygulama yüklü değil. Kordon konusuna gelince kordon gayet kaliteli lakin bileğe göre takılı kaldığında haliyle sıkma yapıp iz bırakabiliyor, + gevşek kullanmanızıda önermem aksinde sayımlar veya kalp atışı çalışmayabiliyor çünkü. epey veya alve gibi karşılaştırma sitelerine bakın f/p oranında bu cihazdan daha iyi bir cihaz şuan yok ve olacağını da zannetmiyorum. Beni 2 sene götürsün yeter, Samsung bu gidişatını bozmazsa şayet sonrasında kesinkes Gear S3 varyasyonu bir saat alacağım.

--------------------------------------------------------------

Spotify konusunu biliyorsunuzdur malum şuan için USA de mevcut, Samsung cihazı olanlar HOLO VPN üzerinden Samsung Apps ile kullanabiliyorlar, lakin telefonu samsung olmayanlar nasıl bir yol izlemeli bilgisi olan arkadaş varsa paylaşsın lütfen. Ek olarak, 2 gün önce aliexpressten bir kordon sipariş ettim, kordon pek kaliteli birşeye benzemiyor ama çerçeve kısmını kapattığından, cihazın herhangi bir yerle sert temasını engellemek maksatıyla kulllanılabilir gibi geldi, fiyatı da gayet uygun, linki aşağıda satın almak veya incelemek isteyen arkadaşlar bakabilir.

https://tr.aliexpress.com/item/Superior-Quality-Luxury-Silicone-Watch-Replacement-Band-Strap-For-Samsung-Gear-Fit-2-SM-R360-Wristband/32799111953.html?spm=2114.13010608.0.0.NDk96L

Bu arada ben bu ürünü 0.99 dolara almıştım, şimdi 1.68 dolara yükselmiş başka satıcılara da bakabilirsiniz ekseriyetden.

Hocam ben lg g3 cihazim ile gear a spotify app sini yukledim, ancak verimli calismiyor resmen spotifyda var bak diye yapmislar uygulamayi. Nasil yukledin dersen, hola vpn yi indir , cihazının dil ayağından ing ye ayarla, tel i kapat sim ini cikar ve sim i takmadan tel i ac. Sonra hola vpnden gear uygulamasini amerika vpn ne si ile calistir. Gear uygulamasindan spotify indir. Sonra teli eski haline getirebilirsin. Ama dedigim gibi stabil bir uygulama degil.

• macorono34 kullanıcısına yanıt
    Bence cok gereksiz bir App. Tek basina direk saatten Spotify dinlenmiyor yine telefondakini listeyi dinletiyor. Ancak saat telefona bagli iken telefonda actiginiz deezer yada Müzik uygulamasindaki tüm listeleri zaten bluetooth uzeri kontrol edebiliyor bu App ayriyeten ne ise yaramis oluyor pek anlam veremiyorum, sadece telefonda spotify ikonu gibi duruyor.
  • quote:

Hocam bu saate gelen mesaj whatsapp e mail ve birçok gelen bilidirimleri okuyabilirsin.Ancak whatsapp ta bir kişi arka arkaya msj atarsa ilk geleni okuyabilirsin.sonrakileri okuyamzssın.ilk mesajı hemen silmen lazim.Belki ilerde güncellemelerle bu sorunu çözerler.

Hocam peki normal SMS lerdedemi durum aynı?
    Hayir sms ler ayri ayri geliyor.Yada biriyle yazişirsanız alt alta hepsini görebiliyorsunuz...

• quote:

Hayir sms ler ayri ayri geliyor.Yada biriyle yazişirsanız alt alta hepsini görebiliyorsunuz...

Hocam kaç tane soru sorsam hepsine cevap veriyorsunuz..

Size minnettarım.

Anlamadığı şey ise,neden Watsaptan sadece ilk bildirm geliyorda,SMS olunca

arka arkaya görülüyor?
    Rica ederim kardeş bugün sen sorarsın yarın ben sorarim.Belkide whatsapp uyumsuz geliyor olabilir.Genede ben saatten memnunum....

• quote:

Rica ederim kardeş bugün sen sorarsın yarın ben sorarim.Belkide whatsapp uyumsuz geliyor olabilir.Genede ben saatten memnunum....

Haklısın teşekkür ederim.

Normal SMS lerde sorun yok sadece Watsap bildirimlerinde sorun var öyle değil mi?
  • Hocam 300 lira gibi sıfır satan yer biliyor musunuz Konya Ankara ...

N11 gg letgo vs. de güvendiğiniz satıcı var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: macorono34

quote:

Orijinalden alıntı: arquerox

Konunun sahibi arkadaşın sanırım konuyla bir ilgisi yok, şahsi düşüncem konu başlığının değiştirilip, ana konu / ürün kullanıcılarına dönüştürülmesidir. Arkadaşlar 3 haftaya yakın bir süredir saati kullanıyorum, gittigidiyor dan 239 TL civarına satın almıştım, 0 kapalı kutu mavi renk. Daha önce gear fit ve mi band 2 yi kullanmış biri olarak, bir bileklik için çok daha fazlası diyebilirim. Bu cihazın ilk piyasa fiyatı 699 TL idi, bu para verilmez, ama 350 TL seviyesine kadar benim gözümde alınabilir bir cihaz. Malzeme kalitesi ilk varyasyona göre bayağı bir iyileştirilmiş, bir önceki sürümde zamanla aşınmalar ve kenarda atmalar oluyordu + cihaz ciddi biçimde ısınabiliyordu, bu sorunu kökünden çözmüşler. Adımsayar %98 oranında sapma payı illaki olacak gün içinde bizzat kontrol ettiğimde oldu, hakeza kat sayımı içinde %95 civarı diyebilirim, ama ben eksik / fazla saydığını daha görmedim, kalp atışı doğruluğunda da bir sorun yok bizzat kendim test ettim, 1 sayı eksik 1 sayı fazla %99 doğru sonuçları alabiliyorsunuz. Şarj konusuna gelince ben always on display ekran kullanıyorum, bluetooth açık, wifi / gps kapalı, müzikçalar daimi aktif spotify üzerinden, cihazı ara ara müzik değişim işlemleri için kullanıyorum, ara arada saat için vs. yokluyorum, havanın durumuna göre parlaklığı max: 4 e aldığım zamanlarda oluyor, 24 saat kayıt aktif, bildirimler ve titreşim kapalı bu şekilde 2.günün sonunda şarj bitiyor. Sık kullanımda 2 günün sonunu da göremeyebiliyorum. Uygulamalara gelince, Samsung Weather / Samsung Kronometre / Samsung Alarm bunlar mevcut, ek bir saat şekli veyahut uygulama yüklü değil. Kordon konusuna gelince kordon gayet kaliteli lakin bileğe göre takılı kaldığında haliyle sıkma yapıp iz bırakabiliyor, + gevşek kullanmanızıda önermem aksinde sayımlar veya kalp atışı çalışmayabiliyor çünkü. epey veya alve gibi karşılaştırma sitelerine bakın f/p oranında bu cihazdan daha iyi bir cihaz şuan yok ve olacağını da zannetmiyorum. Beni 2 sene götürsün yeter, Samsung bu gidişatını bozmazsa şayet sonrasında kesinkes Gear S3 varyasyonu bir saat alacağım.

--------------------------------------------------------------

Spotify konusunu biliyorsunuzdur malum şuan için USA de mevcut, Samsung cihazı olanlar HOLO VPN üzerinden Samsung Apps ile kullanabiliyorlar, lakin telefonu samsung olmayanlar nasıl bir yol izlemeli bilgisi olan arkadaş varsa paylaşsın lütfen. Ek olarak, 2 gün önce aliexpressten bir kordon sipariş ettim, kordon pek kaliteli birşeye benzemiyor ama çerçeve kısmını kapattığından, cihazın herhangi bir yerle sert temasını engellemek maksatıyla kulllanılabilir gibi geldi, fiyatı da gayet uygun, linki aşağıda satın almak veya incelemek isteyen arkadaşlar bakabilir.

https://tr.aliexpress.com/item/Superior-Quality-Luxury-Silicone-Watch-Replacement-Band-Strap-For-Samsung-Gear-Fit-2-SM-R360-Wristband/32799111953.html?spm=2114.13010608.0.0.NDk96L

Bu arada ben bu ürünü 0.99 dolara almıştım, şimdi 1.68 dolara yükselmiş başka satıcılara da bakabilirsiniz ekseriyetden.

Hocam ben lg g3 cihazim ile gear a spotify app sini yukledim, ancak verimli calismiyor resmen spotifyda var bak diye yapmislar uygulamayi. Nasil yukledin dersen, hola vpn yi indir , cihazının dil ayağından ing ye ayarla, tel i kapat sim ini cikar ve sim i takmadan tel i ac. Sonra hola vpnden gear uygulamasini amerika vpn ne si ile calistir. Gear uygulamasindan spotify indir. Sonra teli eski haline getirebilirsin. Ama dedigim gibi stabil bir uygulama degil.

Verdiğin bilgi için teşekkür ederim, evet senin de bahsetmiş olduğun gibi stabil çalışan bir uygulama değil lakin gerek cihaz gerekse uygulamalar, takribi 2 haftaya yakın sürelerde güncelleme almakta, hal böyle olunca ilerleyen günler de bu durumun düzeleceğini umuyorum. Cihazın tek sevmediğim yani onaylı üreticilerden kurulan programların katiyen kaldırılamaması. Hal böyle olunca sevmediğiniz veya kullanmayacağız bir programı veya saat şeklini kaldıramıyorsunuz, illaki cihazı sıfırlamanız gerekiyor. Kaldırmasanız batarya ömrü ve depolamadan yiyecek, kaldırırsanız saat sıfırlanacak, cihazın yedeği de uygulama ayarlarını kapsamıyor ne yazık ki. Buna acilen bir çözüm üretilmeli.

Gear Fit 2 üzerinden müzik çalarla spotify veya deezer uygulamasını kontrol eden arkadaşlar, daha önce müzikleri saatimden kontrol etme gibi bir sorun yaşamazken şu aralar sürekli sorun yaşıyorum. Normalde arka planda spotify açıkken, Gear otomatik olarak müzikleri algılar ve istediğim gibi kontrol etmemi sağlardı. Şimdi erişimimi kaybettim, ve ne yazık ki hiçbir şekilde düzeltemedim. Senkronizasyonlar açık, Gear telefonu görüyor, Saat uygulamaları ve spotify arka planda aktif, herhangi bir şekilde susturulmuyorlar yani. Ek olarak Spotify ve Gear gine aynı şekilde arka planda cihazın ne dinlediğini de görebilecek konumda. Cihazı sıfırlamama rağmen çözüm üretebilmiş değilim, bilgisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirlerse sevinirim.

• bende sıfır kutulu gear s2 var almak isteyen olursa 650 TL istiyorum.
  • Zaman zaman yürüyüşten sonra cihaz GPS i otomatik olarak kapatmıyor. Böyle durumlarda akşam full şarjla yatıyorum, doğal olarak sabaha karşı şarj bitiyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

bende sıfır kutulu gear s2 var almak isteyen olursa 650 TL istiyorum.

Ne kadara aldınız?_
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

Zaman zaman yürüyüşten sonra cihaz GPS i otomatik olarak kapatmıyor. Böyle durumlarda akşam full şarjla yatıyorum, doğal olarak sabaha karşı şarj bitiyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Hocam bende işimden dolayı sıf Bildirim özelliği için almak istiyorum.

Sizce mantıklı olur mu?
    2 günde bir şarj ederim diyorsanız bildirimler için kullanışlı bir cihaz diyebilirim. 300 liradan fazla vermemeniz şartıyla tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

Zaman zaman yürüyüşten sonra cihaz GPS i otomatik olarak kapatmıyor. Böyle durumlarda akşam full şarjla yatıyorum, doğal olarak sabaha karşı şarj bitiyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Hocam bende işimden dolayı sıf Bildirim özelliği için almak istiyorum.

Sizce mantıklı olur mu?

Bildirim alma konusunda başarılı olduğunu söyleyebilirim. Telefon bildirim geldiğinde 1 saniye gecikmeyle gear fit 2 ye de geliyor ve ekranda bildirimi görebiliyorsunuz, kısıtlı da olsa cevap da verebiliyorsunuz. Tabii ki bunun şarj süresine olumsuz bir etkisi oluyor.
  • Arkadaşlar bikaç aydır gear fit 2 yi sadece Shealth kullandığım note 3 telefonla gayet uyumlu olarak senkronluyodum fakat 1 aydır nedense gear fit 2 note 3 e bağlanıyor hatta telefonda ki gear uygulamasından da cihazı görüyorum ( pil durumu v.s. ) fakat anlamadığım bi şekilde 1 aydır Shealth le senkronize olamıyor. Yabancı forumlardan bikaç yol denedim; Gear Fit 2 yi bikaç kere sıfırladım ama bi türlü Shealth de " senkron oluyor yazıyor " sonra " bu işlem bikaç dakika sürebilir " yazıyor ama hiç bi değişiklik yok. Bu sorunu nasıl çözebiirim ? ( bu arada note 3 te hat takılı değil yani takılı olan simin hattı kapalı )
  • quote:

Orijinalden alıntı: mt28

2 günde bir şarj ederim diyorsanız bildirimler için kullanışlı bir cihaz diyebilirim. 300 liradan fazla vermemeniz şartıyla tabi.

Hocam,bana Sms leri okutması çok önemli.

Telefona gelen Sms leri alt alta göstermiyor diyorlar,kafam karışık.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.