Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (7 Mobil) - 2 Masaüstü7 Mobil
5 sn
6.248
Cevap
166
Favori
338.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 560
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 388
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 197
  • Favoriye Eklediklerim 171
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Marrusia (388 mesaj) ademis (243 mesaj) erditepe (222 mesaj) Serdar0644 (219 mesaj) onboardx (189 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1814 mesaj) Mobil (2156 mesaj) Mini (498 mesaj) Uygulama (1780 mesaj)
  • @
14 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Giyilebilir Teknolojiler >> Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU]
Giriş
    1229 Mesaj
    Bu güncelleme ülkemize gelmedi galiba ama bazı teknoloji siteleri haberini yapmış. Acaba herkese mi aynı anda gelmedi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    52 Mesaj
    Güncelleme bana geldi sizlere nasıl gelmedi
  • Yarbay
    3336 Mesaj

Daha önceden bölgeyi mi değiştirdiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isikayhan -- 13 Eylül 2020; 23:7:35 >
    |
    |
    Burak Yell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6798 Mesaj

bana gelmedi hocam...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1278 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Hocam senin bahsettiğin farkları iyi araştırıp bilgi verebilir misin?

Bana farkları net olarak gösterirsen sevinirim çünkü bahsettiğin Samsung serilerinde sadece optik sensör kullanıldığı bilgisini hiçbir yerde bulamadım.

Aksine ecg nin çalışma mantığı zaten electrocardiogram yani elektrik sensörü olmasa ecg olctugumuz her saatte ışık çıkartan bir yer değil ki nasıl ecg ölçecek? Optik sensör adı üstünde ışık çıkarır. Ecg sensorunun optik olması diye bir şey olamaz

Ben sayfaları paylaşıyorum.
    Sen de paylaşırsan sevinirim
    https://support.apple.com/en-us/HT204666
    How Apple Watch measures your heart rate
    Bu sayfada

The optical heart sensor in Apple Watch uses what is known as photoplethysmography

Yine aynı sayfada
    Apple Watch Series 4 or later also has built-in electrodes in the Digital Crown and the back of Apple Watch, which can measure the electrical signals across your heart when used with the Heart Rate app or the ECG app

Zaten bu ecg watch active 2 de aktive edilmemiş halde bulunan sağdaki geri butonu( appledaki crown üzerine monte edilen ecg sensorunun aynısı)

Ayrıca başka bir sayfada da herhangi bir ecg ölçümü ile ilgili farklı bir sensör ve yöntem var mı diye araştırırken yine hepsinin aynı mantık ve sensörlere dayandığını görüyoruz

https://www.wareable.com/health-and-wellbeing/ecg-heart-rate-monitor-watch-guide-6508

Bu sayfada şu bölümde net anlaşılır
    How does ECG technology work?
    An ECG records the tiny electrical signals that are generated by the beating of your heart under your skin, which it presents as a trace. This then allows trained professionals, machines or wearables to understand more about how your heart is functioning – and determine if there are any abnormalities

Yani elektrik sensörü yoksa ecg özelliği olamaz.
    Optik sensör ile ecg ölçüyor diye bir şey yok.
    Sadece Apple cihazlarda elektrik sensörü var diye bir şey yok.

Medikal cihazlardaki EKG ile saatlerdeki EKG farkı da anlatılmış.
    Tek farkı 12 sensör yerine farklı yerlerden ölçüm alan medikal cihazlara karşılık saatlerde tek sensör var o nedenle detaylı ve net ölçüm alma olasılığı düşük olduğu bahsediliyor.

The biggest difference between an electrocardiograph at a hospital and the ECG tech in your Apple, Fitbit or Samsung smartwatch is the first is a 12 lead and the latter is a single lead. In the simplest terms, the 12 lead is taking lots of readings about your heart – the single lead is taking one.

Lütfen sen de araştırıp bana farklarını anlat ki herkes aydınlansın

Alıntıları Göster
    Yok sen iki olayı karıştırmışsın. Ekg elektrotlarla ölçüm yapıyor ancak nabız monitörü farklı. Sağdaki parmağını koyduğun yer elektrot. Oradan nabız almıyor. Senin günlük takip yaptığın apple 4ten itibaren electrical heart rate sensor 2 electrot. Samsung hala optical kullanıyor. Zaten sitesinde hiçbir yerde electrical sensor dememiş. Demez de. Kaynak ekleyeceğim.

|
    |

• Binbaşı
    1278 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pudinkk

Hocam senin bahsettiğin farkları iyi araştırıp bilgi verebilir misin?

Bana farkları net olarak gösterirsen sevinirim çünkü bahsettiğin Samsung serilerinde sadece optik sensör kullanıldığı bilgisini hiçbir yerde bulamadım.

Aksine ecg nin çalışma mantığı zaten electrocardiogram yani elektrik sensörü olmasa ecg olctugumuz her saatte ışık çıkartan bir yer değil ki nasıl ecg ölçecek? Optik sensör adı üstünde ışık çıkarır. Ecg sensorunun optik olması diye bir şey olamaz

Ben sayfaları paylaşıyorum.
    Sen de paylaşırsan sevinirim
    https://support.apple.com/en-us/HT204666
    How Apple Watch measures your heart rate
    Bu sayfada

The optical heart sensor in Apple Watch uses what is known as photoplethysmography

Yine aynı sayfada
    Apple Watch Series 4 or later also has built-in electrodes in the Digital Crown and the back of Apple Watch, which can measure the electrical signals across your heart when used with the Heart Rate app or the ECG app

Zaten bu ecg watch active 2 de aktive edilmemiş halde bulunan sağdaki geri butonu( appledaki crown üzerine monte edilen ecg sensorunun aynısı)

Ayrıca başka bir sayfada da herhangi bir ecg ölçümü ile ilgili farklı bir sensör ve yöntem var mı diye araştırırken yine hepsinin aynı mantık ve sensörlere dayandığını görüyoruz

https://www.wareable.com/health-and-wellbeing/ecg-heart-rate-monitor-watch-guide-6508

Bu sayfada şu bölümde net anlaşılır
    How does ECG technology work?
    An ECG records the tiny electrical signals that are generated by the beating of your heart under your skin, which it presents as a trace. This then allows trained professionals, machines or wearables to understand more about how your heart is functioning – and determine if there are any abnormalities

Yani elektrik sensörü yoksa ecg özelliği olamaz.
    Optik sensör ile ecg ölçüyor diye bir şey yok.
    Sadece Apple cihazlarda elektrik sensörü var diye bir şey yok.

Medikal cihazlardaki EKG ile saatlerdeki EKG farkı da anlatılmış.
    Tek farkı 12 sensör yerine farklı yerlerden ölçüm alan medikal cihazlara karşılık saatlerde tek sensör var o nedenle detaylı ve net ölçüm alma olasılığı düşük olduğu bahsediliyor.

The biggest difference between an electrocardiograph at a hospital and the ECG tech in your Apple, Fitbit or Samsung smartwatch is the first is a 12 lead and the latter is a single lead. In the simplest terms, the 12 lead is taking lots of readings about your heart – the single lead is taking one.

Lütfen sen de araştırıp bana farklarını anlat ki herkes aydınlansın

Alıntıları Göster
    Sana iki farklı foto atıyorum apple sitesinden. Elektrotların yeriyle sensor yerleri farklı. Elektrotların biri digital crıwnda diğeri altta ama sensörle alakası yok. :) bir de ayrıca optical değil electrical heart rate sensor kullanıyor (photodiote) bu da seri 4ten itibaren. Bu da yüzde 90lık bir başarı sağlıyor. Samsungun ki normal optical heart rate (ppg sensor) . Ayrıca iki adet de electrot mevcut. Inla da ecg ölçüyor ama yersen işte izin mizin alamıyorlar çünkü başarısız:) senin karıştırdığın nokta ecg başka heart rate sensor başka. Şu anda electrical kullanan da bi apple var bir de medikal cihazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arizaeren -- 14 Eylül 2020; 3:38:50 >

• Teğmen
    112 Mesaj
    active 2 de sesli mesaj yazdırırken türkçeyi anlıyor mu ?

• Yüzbaşı
    788 Mesaj

Saatin kendi türkçe algılamıyor fakat marketinde 20₺lik bir klavye uygulaması var onu alarak Türkçe mesaj (veya herhangi bir şey) yazdırabiiyorsunuz
    |
    |
    hakanovic38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    52 Mesaj

Hayır hocam samsung mağazasından aldığım günki gibi hiçbir ayarıyla oynamadım
    |
    |
    isikayhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    52 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

bana gelmedi hocam...
    Galaxy wearable üzerinden kontrol sağladınız mı
  • Teğmen
    149 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Burak Yell

Galaxy wearable üzerinden kontrol sağladınız mı

Alıntıları Göster

Hocam bizde bu çıkıyor, bunun gibi bir ekran görüntüsü atabilir misin?

Senin cihazın bölge kodu farklı mı acaba?

• Çavuş
    52 Mesaj

Bendeki son durum bu arkadaşlar değişen bişey görmedim açıkçası ama biraz daha stabil çalışıyor sanki
  • Çavuş
    52 Mesaj

Bölge kodu falan hiç anlamam hocam
    |
    |
    ruzgar1392 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    149 Mesaj

Valla ben de çok anlamam ama aynı görünüyor sanki, çok eskiden Samsung telefonum vardı, o zamanlar bu kodladan anlaşılıyordu diye hatrimda kalmış.

|
    |
  • Binbaşı
    1229 Mesaj
    İlginç gerçekten kimine gelmiş kimine gelmemiş. Demek ki herkese aynı anda veremiyorlar 🤔

• Çavuş
    52 Mesaj

Samsung güncelleme konusunda çok kötü hocam note 9 ve wa 2 kullanıyorum ömürleri tükenince bırakıcam samsungu
    |
    |
    erditepe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    200 Mesaj

Sizin saatin bölgesi değişmiş. DBT olarak görünen kısım bizde TUR.

|
    |
  • Yarbay
    9328 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    şu yazılımı önceden samsung un trye vermesini beklemeden odinden atarım artık uğraşasım bile gelmiyor elbet bir gün geliyor zaten stabil olduktan sonra yazılımı erkenden atayım vsde derdim olmuyor.Bekleyin gelir elbet bir gün ansızın :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    6798 Mesaj

baktım yok hocam gelmemiş...

|
    |
  • Yarbay
    3046 Mesaj
    40 mm under armour modelinde ben dahili hparlorden konusmayi begenmedim. Ses catlayarak geliyor. Ozellikle ses siddeti 3'ten yukariya alinca cok rahat hissediliyor. Kendim hem s3 frontier hem de magic honor 2 kullaniyorum. Iki modelde de boyle bir problem gormedim. Belki bizim saatte bir problem var bilmiyorum ancak konusma ozelligi icin tercih ettigimiz bir modelde kaliteyi bozan bu durum keyif kacirdi.

Saygilarimla.

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
backlink paketleri
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.