Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU] (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.084
Cevap
121
Favori
432.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Demek ki olduğum haber doğru çıkıyor
    Ama bize 4.0.0.8 bile hala gelmediği için daha çok bekleriz gibi görünüyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güncelleme ile birçok özellik dışında, VO2max ölçme de gelmiş. Alttaki resim Güney Kore’den:

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU]

https://www.samsungmobilepress.com/pressreleases/new-software-update-enables-galaxy-watch-active2-users-to-live-healthier-and-more-conveniently

• Arkadaşlar servisten dokunmatik ekran değişimi için fiyat soran oldu mu hiç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

hocam apple çoğu ürününde ne yazık ki pil sorunu devam ediyor, adamlar gerçekten teknolojik ürünler üretiyor ama pile gelince güm...
    ipad mini 4 var bende geçen sene sıfır verdiler inan 3 saat oyun oynuyorum veya tv video seyrediyorum şarjı da 3 saatte doluyor ama cihaz süper... 3 değilde 6 saat ekran görüntüsü alsam göbek atıcam ...
    Aynen öyle valla. Powerbank yanımda aksesuar haline geldi:))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

valla bende galaxy wach 46mm vardi kronik sensör hatalari barometre fail hatalari yüzünden iade edip parasini aldim watch 3 bekliyordum oda pilde fiyasko çıktı bide bu ekg tansiyon sorunlari da çıkarsa üstüne tuz biber eker, bende apple watch 3 kullandım gerçekten pil berbattı ama uygulama olsun teknoloji olsun çok iyidi kardeşim şu an watch 5 kullanıyor oda çok memnun mesela sarji sorun bile etmiyor.
    Evet hocam şarj dışında gerçekten tüm uygulamaların teknolojinin hakkını veriyor. Siri lafta değil mesela cidden işe yarıyor kullanılıyor. Tuş kullandırtmıyor. Apple health her uygulamayla senkronize çalışıyor.

Bir de apple watch ta elektriksel nabız sensörü varken samsungta optik sensör ki bunla ekg ölçmesi çok zor. Ben eminim abd veya herhangi başka ülkede alamayacak bu izinleri.

• arizaeren A kullanıcısına yanıt
    galaxy watch3 temi öyleymiş optik mi yine, öyleyse 3 te 3 fiyasko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 10 Eylül 2020; 18:4:6 >
  • isikayhan kullanıcısına yanıt
    Evet bugün güncelleme geldi

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU]

• badcrow B kullanıcısına yanıt
    Sizinki Tr versiyon mu hocam. Ben wear dan kontrol ediyorum güncelleme yok diyor.

• bende kontrol ettim güncelleme yok diyor
  • bende de yok

• ^bloom^ ^ kullanıcısına yanıt
    tr den alınma ama galiba aldıgım arkadaşım içindeki yazılımını abd göre yüklemiş önceden galiba o yüzden güncelleme geldi
  • Merhabalar nasıl şarj edebilirim.Priz zararlı diyorlar.Bilgisayarımda yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SüloÖzyılmaz S kullanıcısına yanıt
    telefonun şarj ile şarj edeceksin neden zararlı olsun, şarjın içinde kademeler var...

• quote:

Orijinalden alıntı: cumur

galaxy watch3 temi öyleymiş optik mi yine, öyleyse 3 te 3 fiyasko
    Evet hocam optical sensor. Zaten bildiğim kadarıyla electrical sensörü saatte bir tek apple üretiyor. Bir fitness salonuna gittğinizde apple watch varsa makinalar yerine apple watch ölçümünü dikkate alıyorlar. Göğüs bantlarıyla birebir neredeyse. Ama tabi patentlerini almıştır apple muhtemelen

• yok hayır çalışıyor. sorun yok.
  • arizaeren A kullanıcısına yanıt
    apple alıyor diye biliyorum bu spor saatleri garmin falan da çok isabetli ölçüyor onlarınki optik değildir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: arizaeren

Evet hocam optical sensor. Zaten bildiğim kadarıyla electrical sensörü saatte bir tek apple üretiyor. Bir fitness salonuna gittğinizde apple watch varsa makinalar yerine apple watch ölçümünü dikkate alıyorlar. Göğüs bantlarıyla birebir neredeyse. Ama tabi patentlerini almıştır apple muhtemelen

Alıntıları Göster
    Hocam senin bahsettiğin farkları iyi araştırıp bilgi verebilir misin?

Bana farkları net olarak gösterirsen sevinirim çünkü bahsettiğin Samsung serilerinde sadece optik sensör kullanıldığı bilgisini hiçbir yerde bulamadım.

Aksine ecg nin çalışma mantığı zaten electrocardiogram yani elektrik sensörü olmasa ecg olctugumuz her saatte ışık çıkartan bir yer değil ki nasıl ecg ölçecek? Optik sensör adı üstünde ışık çıkarır. Ecg sensorunun optik olması diye bir şey olamaz

Ben sayfaları paylaşıyorum.
    Sen de paylaşırsan sevinirim
    https://support.apple.com/en-us/HT204666
    How Apple Watch measures your heart rate
    Bu sayfada

The optical heart sensor in Apple Watch uses what is known as photoplethysmography

Yine aynı sayfada
    Apple Watch Series 4 or later also has built-in electrodes in the Digital Crown and the back of Apple Watch, which can measure the electrical signals across your heart when used with the Heart Rate app or the ECG app

Zaten bu ecg watch active 2 de aktive edilmemiş halde bulunan sağdaki geri butonu( appledaki crown üzerine monte edilen ecg sensorunun aynısı)

Ayrıca başka bir sayfada da herhangi bir ecg ölçümü ile ilgili farklı bir sensör ve yöntem var mı diye araştırırken yine hepsinin aynı mantık ve sensörlere dayandığını görüyoruz

https://www.wareable.com/health-and-wellbeing/ecg-heart-rate-monitor-watch-guide-6508

Bu sayfada şu bölümde net anlaşılır
    How does ECG technology work?
    An ECG records the tiny electrical signals that are generated by the beating of your heart under your skin, which it presents as a trace. This then allows trained professionals, machines or wearables to understand more about how your heart is functioning – and determine if there are any abnormalities

Yani elektrik sensörü yoksa ecg özelliği olamaz.
    Optik sensör ile ecg ölçüyor diye bir şey yok.
    Sadece Apple cihazlarda elektrik sensörü var diye bir şey yok.

Medikal cihazlardaki EKG ile saatlerdeki EKG farkı da anlatılmış.
    Tek farkı 12 sensör yerine farklı yerlerden ölçüm alan medikal cihazlara karşılık saatlerde tek sensör var o nedenle detaylı ve net ölçüm alma olasılığı düşük olduğu bahsediliyor.

The biggest difference between an electrocardiograph at a hospital and the ECG tech in your Apple, Fitbit or Samsung smartwatch is the first is a 12 lead and the latter is a single lead. In the simplest terms, the 12 lead is taking lots of readings about your heart – the single lead is taking one.

Lütfen sen de araştırıp bana farklarını anlat ki herkes aydınlansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 11 Eylül 2020; 13:49:54 >

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun. Süper bir cevap 👍

• pudinkk kullanıcısına yanıt
    şöyle bi yaklaşım görmeyeli uzun zaman oldu forumda ne güzel bilgi vermişsiniz emeğinize sağlık incitmeden hakaret etmeden bilmişlik taslamadan bravo valla

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.