Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch 4 [Ana Konu] (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
242
Favori
581.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Veya hocam watch 4 classic aldım şarj süresi 1 tam gün yetiyor mu (tüm özellikler açık)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Mirtazo01 kullanıcısına yanıt

Samsung saatlerin donanımsal olarak sorunu yok.

Samsung saatlerin sensörleri Amazfit'den çok daha iyi. Ancak HIIT spor yapıyorsanız, ağırlık kaldırıyorsanız nabız sensörü yeterince atik olmadığı için biraz kör kalıyor diyebilirim.

Örneğin ağırlık kaldırırken nabzınız 140'lara ulaşırken saat 130 gösteriyor.

Samsung nabız sensörü ile alakalı 2-3 güncelleme yayınladı. Şimdi çok mu güvenilir? Değil ama idare ediyor.

• Yani bu konuda elimde referans alabileceğim bir şey yok. Ama her gün genelde aynı yolda yürüyüş yapıyorum o veriler hep yakın oluyor. Bazen bir haber alıyorum heyecanlanıyorum o an gerçekten kalbimin ritmi artmış gösteriyor. Yürüdüğümü filan doğru sayıyor. Tansiyon ve EKG konusunda dediğim gibi doğru yanlış ne desem yalan olur çünkü normal tansiyon aletelrinin bile nasıl ölçtüğü şüpheli. Spor modlarında ama şidmiye kadar anormal bir durum görmedim. Öyle saati elime alıp sallayınca fazla sayması vb gibi bir durum filan yok zaten onları çoktan hallettiler. Yani bu konuda şüpheniz olmasın alıp bununla kalp hastalığınızı tespit etmeyecekseniz veriler gayet yeterli. Zaten tüm ülkelerden onay alabildiğine göre belli başlı doğruluk değerlerine sahip yoksa onay alamazdı zaten :)

• aliytrklkmz kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam

• almışken watch 5 alın. watch 4ün hali hazırda eksikleri varken yakın fiyatlara 5 alınır. diğer markalara kıyasla samsung sayatması yapan arkadaşların tamamen ellerindeki ürüne olan aşklarını buradan da anlayabilirsiniz. bırakın diğer markaları, samsung watch 4 en iyisi hatta 5 bile kötü, çünkü ellerinde o cihaz var:))) siz siz olun samsung alırken eski nesil cihaz almayın. şu anda watch 2’nin watch 3’ün yüzüne bakan yok. en yeni nesil daha güncel olacaktır.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • güzeldicdden

• bio technolog kullanıcısına yanıt
    ep-p4300t olanı nereden aldınız hocam?

• mikropzoft kullanıcısına yanıt
    Dalap uygulamasından 175 yazmıştı 100 teklif verdim kabul etti aldım :)

Çok iyimiş :)

• Evet yetiyor 1 gün tam çıkartır ben yatmadan 2-3 saat önce şarja takıyorum çünkü uykumuda takip ediyorum

Bu aralar biraz hastayım ve bir haftadır kandaki oksijen yüzde 80 in altına düşüyor ekiskiden böyle olmazdı hiç

Derin uyku hafif uyku sürekli takip ederim derin uyku süresi arttıkça gün içindeki enerjiniz fazla olur

• arizaeren A kullanıcısına yanıt

Katılıyorum

SPO2 değeri 80'in altına düşse yoğun bakımlık olursunuz.

Bir de burada saatin sensörlerinin ne kadar iyi olduğu hakkında konuşuyorsunuz.

Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

GW4'ün sensörleri güvenilir falan değil. Sadece amatör eğlendirir.

• Ben saatin sağlık ölçümünden dem vurunların saati düzgün takmadığını düşünüyorum. Saati gevşek veya çok sıkı takarsanız ve bileğinizde kemiğin üstüne denk gelecek şekilde takarsanız doğru sonuç alamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt

Olayı biraz abartıyorsunuz gece uykuda alınan sonuçtan amatör eğlendirip eğlendirmediğini çıkaracaksak buyrun aynı şikayetler Apple Watch'ta da var ama yani bu başlığa cevap yazan kullanıcılar "apple bile tutarlı olmayabilir diyor sorun edecek bir şey yok" ya da "gece uyurken alınan sonuçlar doğru olmayabilir hareket halinde olduğunuzdan veya saat yerinden oynadığından" diye yorum yapıyorken siz sadece ancak laf geçirmeye çalışıyor gibisiniz o yüzden pek samimi bulmuyorum. Siz bu işin uzmanı mısınız ya da herhangi bir profesyonel/bilimsel çalışma mı yürüttünüz? Yoksa boşa burada laf çevirmeyelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 14 Ağustos 2022; 0:17:1 >
  • Elessar Eredhian kullanıcısına yanıt

Ben kendimi uzman olarak görüyorum efendim. İşin en güzel yanı Honor ve Oppo hariç tüm marka akıllı saatleri tattım. Eğer toplamam gerekirse akıllı saatlere 35 liradan fazla para harcadım.

2 sene önceki ekran görüntülerini alıp neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamış değilim ama SPO2 ölçümünün yanlış yapılabileceğini biliyorum.

Akıllı saatler medikal cihazlar değildir.

Apple Watch'ın 1 tane sensör şikayeti varsa Samsung'un son 3 senedir kullandığı AYNI sensörle alakalı yüzlerce şikayet var.

Samsung çözümü GW5'te sensörün bulunduğu camı yamultarak buldu. Apple Watchlarda en başından beri olan şey.

Yukarıdaki sayın "mühendis" arkadaş GW4'ün ne kadar iyi tansiyon ölçtüğünü söylemişti, ben orada ona atıfta bulundum. Sizinle ilgili bir durum yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 14 Ağustos 2022; 0:24:8 >
  • LGatakan kullanıcısına yanıt

Evet son güncellemelerden sonra eskiye oranla daha sağlıklı ölçümler yapmaya başladı ilerde güzel bir kampanya olursa gw5 pro alıp deneyeceğim

Samsung Galaxy Watch 4  [Ana Konu]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badcrow -- 14 Ağustos 2022; 0:28:19 >
  • Pardon akıllı saat kullanınca uzmanı mı olunuyor? Harcanan parayla da olunmaz herhalde ama neyse benim sizin kendinizi uzman olarak görmenizle bir derdim yok. Akıllı saat uzmanı olabilirsiniz ama tıbbi sensör uzmanı olup olmadığınızı sormam bile. Gerek yok. Zaten uzmanı olan biri böyle ben şunu kullandım ben bunu kullandım diye de ortalığa arkası boş laf atmaz.

Şimdi, ben GW4 çok iyidir harika ölçer falan öyle bir şey demiyorum ya da Samsung bu işi çok iyi yapar gibi bir iddiam da yok hatta evet uzman da değilim dediğiniz gibi eğlenen amatörlerden de olabilirim. Onu aradan çıkarmış olayım.

2 sene önceki ekran görüntüsü değil derdimiz, o konuda 2 ay önceden de yorum var 75 çıktı diye yazan. Kaldı ki zaten galaxy watch da 1 senelik cihaz, kıyaslanabileceğini düşünüyorum. Akıllı saatlerin medikal cihaz olmadığını biliyorum elbette ancak olayın tezat yanı, madem ki akıllı saatlerin medikal cihaz olmadığını biliyorsunuz, o zaman neden oksijen seviyesi 80'in altında çıkmış yazan kullanıcıya "öyle olsa yoğun bakımda olurdunuz, samsung'un sensörleri ancak amatör eğlendirir" diye yorum yapıyorsunuz? Apple watch'ın da aynı sonucu alabileceğini bilen birinin bu yorumu yapmaması lazım. Dem vurduğunuz arkadaşın sensörleri övmek için yaptığı yorumun oksijen sensörü için değil başka ölçümler için olduğunu da bildiğinize göre hiç yapmamanız gerekirdi diye düşünüyorum.

Ayrıca apple watchlarda en başından beri olan şeyin de pek fayda etmemiş olduğunu görmüş olduk.

Bu arada, elinizde şikayet oranıyla ilgili bir belge varsa buyurun paylaşın ama sadece tek bir ekosisteme kilitli ve kıyaslandığı cihazdan çok daha pahalı bir cihazla ilgili daha az şikayet bulunması, hiç ama hiçbir şey ifade etmiyor.

Son olarak da burada sensörlerin ne kadar doğru ve/veya tutarlı olduğunu ölçecek olursak bunu tıbbi cihazlara kıyasla yapabiliriz ancak. Siz isterseniz değil 35 bin, 35 milyonluk saat deneyin; sizin bu konudaki deneyiminiz sensörlerin doğruluğu veya amatör eğlendirmesi ile ilgili geçerli bir veri sunmaya yeterli değil. Bu bakımdan, bizim olduğumuz kadar siz de amatörsünüz.

Bir de eklemek istedim, bu cihazın sensör tutarlılığını, ne kadar doğru olduğunu vs. görmek isteyenlere Quantified Scientist'in inceleme videosunu/videolarını tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 14 Ağustos 2022; 1:30:29 >
  • Pfff. Sıkıcısın dostum. Edebiyat edebiyat başka bir şey değil şu yazdıkların.

Söylemek istediğim şey şu. Apple Watch'un sensörleri tecrübelerime göre daha güvenilir. Bahsettiğiniz Alman bilim insanı da aynı şeyi söylüyor zaten. Bahsettiğiniz bilim insanı GW4'ün sensörlerinin zayıf olduğunu da söylüyor. Nabız sensörü ilk 10'da bile değil. Her yer Huawei ve Apple.

Tamam, GW4'ün sensörü ile eğlenin siz.

Siz gidin şiir kitabı falan yazın. Kaleminiz güçlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 14 Ağustos 2022; 2:17:37 >
  • badcrow B kullanıcısına yanıt

Yaşınız kaç ve hangi sporu yaptınız acaba?

151 bpm ortalama nabız için çok ciddi bir sporcu olmanız gerekiyor. VO2MAX değeriniz nedir?

GW4 genel olarak terli kolda nabzı sapıtıyor. Aynısı günlerdir başıma geliyor.

Dün 4.000 ip atladım. Genel olarak yağ yakma çabasında olduğum için 135 bpm'i geçmemeye çalışıyorum.

Kolda ter biriktikçe GW4 sapıtmaya başlıyor. Örneğin dinlenme esnasında 120bpm'in aşağısına düşmüyorum. Saati biraz hareket ettiriyorum o zaman kendine geliyor.

Eğer ciddi bir sporcu değilseniz bu nabız değerleri bana biraz abartılı geldi çünkü 4 senedir ip atlayan, koşan, şınav çeken biriyim.

Aynı zamanda Akıllı saatlerle kafayı bozduğum için sürekli arayış ve analizler yapıyorum karınca kararınca.

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.