Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch 1 [ANA KONU] (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.603
Cevap
70
Favori
138.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    note 9 daki weareble hergün güncelleme geliyor watcha tık yok odin kullamasını bilsem odinle yapacağım en son nokia n97 devrinde programla firmware atmıştım.
  • resattavasoglu R kullanıcısına yanıt
    Saate odin ile yazılım atılabiliyor mu tam emin değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sp@wn kullanıcısına yanıt
    bt ile bilgisayara bağlayıp denemek lazım ama sanmıyorum olacağını

• Bölge değişikliği yapmak zor bir işlemmi yani nasıl yapılıyor bilgisi olan varsa anlatabilir mi. Belki ozaman güncelleme gelir 🤷

• Arkadaşlar konuyu uzun zamandır takip ediyorum, önceki mesajlarda geçen “uykuda kullanma” özelliğiyle ilgili bir deneyimimi paylaşmak istedim.

Galaxy watch 46mm yi iphone ile kullanıyorum ve bu özellik bende de yok. Fakat dün akşam yeni güncellemeyi alabilmek için sdb ile saatin bölgesini değiştirdim ve eşimin samsung android telefonuna bağladım. Bu esnada uykuda kullanma özelliği görünüyordu. Hatta güncellemeyi yaptıktan sonra bu özelliğin isminin değiştiğini gördüm, uykuyu öğren gibi birşey oldu tam hatırlamıyorum.

Daha sonra saati sıfırlayarak tekrar iphone a bağladım ve özellik yine kayboldu.

Yani bence bu özellik belki de sadece samsung android telefonlarda kullanılıyor olabilir.

• Ayrıca bir iphone kullanıcısı olarak saatin çoğu özelliğini ve güzelliğini kullanamadığımı farkettim. Samsung telefonla kullanıldığında hem uygulama anlamında hem de akıllı özellikler anlamında çok fark var. Özellikle iphone da paralı watch face ve uygulamaları satın alamamak büyük eksiklik, bütün işe yarar uygulamalar paralı çünkü.

• Sdb ile falan şu bölge nasıl değişiyor anlatabilir misiniz.

• cettindir kullanıcısına yanıt
    kaç sayfadır herkez bölge değiştiriyor bi allahın kuluda nasıl yapıldığını anlatmıyor şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 13 Aralık 2019; 13:58:38 >
  • cumur C kullanıcısına yanıt
    Kardeşimin saatine de güncelleme gelmedi bende bölge değiştirmeyi yaptım o da güncelleme aldı. adım adım anlatayım zor değil yapması hazırlıyorum hemen
  • Allah razı olsun bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: imotep

Kardeşimin saatine de güncelleme gelmedi bende bölge değiştirmeyi yaptım o da güncelleme aldı. adım adım anlatayım zor değil yapması hazırlıyorum hemen
    tizen studio falan denedim de saati bağlayamadım. samsung pay ne alemde değiştirince?
  • Bölge değiştirince garantide sıkıntı olmuyor değil mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adım adım anlatayım

Galaxy watch bölge değiştirme

Bu işlemi yaptıktan sonra saat reset atıp sıfırlanacağı için tavsiyem öncelikle galaxy wearable dan saat yedekleme bölümünden saatin yedeğini almanızı tavsiye ederim.Güncellemeler yapıldıktan sonra tekrar geri yükleyin ki kurduğumuz uygulamalar watch face ler gitmesin yeniden yüklemek ile uğraşmayın tekrar.

1 - Saat üzerinde ayarlar kısmından saat hakkında bölümüne gelip Hata ayıklamayı açıyoruz. Saate restart atıp yeniden başlatıyoruz.Bunu yapmaz iseniz saate bağlanamazsınız mutlaka açtıktan sonra saati kapatıp açın
    2 - Bluetooth kapatıyoruz
    3 - Wifi ye gelip Her zaman açık olacak şekilde ayarlıyoruz
    4 - Saatimizi işlem yapacağımız bilgisayardaki modeme wifi ile bağlıyoruz aynı ağda olmaları gerekir.
    5 - Saat wifi ye bağlandıktan sonra Saat üzerinden Bağlı olduğumuz ağa tıklayıp bezel ile aşağı kaydırıp saatin aldığı IP numarasını bir kenara not ediyoruz.
    6 -https://www.dosya.tc/server24/w456yi/sdb.rar.html programını bilgisayara indiriyoruz ve c ye direk açıyoruz.C de sdb diye bir klasör oluşması lazım.
    7 - windows 10 için arama simgesine basarak cmd yazıp dos ekranına düşüyoruz. windows 7 için başlat çalıştır
    8 - cd\sdb yazp direk sdb klasörünün içine giriyoruz
    9 - cd data
    10 - cd tools yazıp sdb\data\tools klasörünün içinde olduğuna emin oluyoruz ve aşağıda tırnak içinde satırları yazıyorsunuz
    11 - "sdb shell" yazıp Enter
    12 - "sdb connect IP NUMARASI" yazıp enter (saatin wifiye bağlandığı IP numarasını yazıyoruz not aldığımız)
    13 - saatin ekranında debug rsa key doğrulaması çıkacak buna onay veriyoruz.
    14 - "sdb shell" yazıp enter
    15 - "launch_app csc-manager.csc-pre-configuration" yazıp enter
    16 - Yukarıdaki satırı yazıp enterladıktan sonra saatte bölgeler çıkacak bezel ile yada yukarı aşağı yapıp XAR seçiyoruz
    17 - saat reset atacak ve sıfırlanacak telefon ile yeniden eşleştirme yaptıktan sonra güncellemeleri kontrol ediyoruz ve yeni güncellemeler çıkmaya başlıyor

İşlem bu kadar kolay gelsin

windows 64 bit olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imotep -- 13 Aralık 2019; 22:50:6 >

• Eyvallah süper anlatım ama şuan işyerinde PC nin wifi si olmadigi için evde yapacağım.Ayni ağda olmalarına rağmen PC kablolu olarak denedim error Verdi.Evde tekrar deneyeceğim.Tekrar teşekkürler.

• imotep İ kullanıcısına yanıt
    teşekkürler çok uzun işlemmiş boş bi vaktimde deniyeyim en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 13 Aralık 2019; 15:48:13 >
  • Uzun değil aslında toplamda 2 -3 dk sürmüyor yazı sanırım uzun olunca uzun gibi geldi size :)
  • burak_1998 kullanıcısına yanıt
    saate ve galaxy wearable içine samsung pay uygulaması geldi bunları yapınca ama denemedim satın alma işlemi
  • imotep İ kullanıcısına yanıt
    olabilir hocam, tekrar teşekkürler güzel anlatmışsınız garanti sorun olmaz sanırım dimi bölge değişiminde

• Peki Mevcut Bölge kodumuzu nasıl görüyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.