Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch 1 [ANA KONU] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.603
Cevap
71
Favori
138.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burcink

Gear manager in ismi wearable oldu

Hocam oldu. 4 programı da kurdum APK indirip izinleri verip kavga eden ede telefonla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saatin yanında hediye olarak ne aldınız bu arada . Daha sonra kargo ile gönderim oluyor Muş o nasıl oluyor

• Bende note 9 aldıktan sonra bu saati almak istiyordum fakat samsung fiyat istikrarsızlığı , hediye olayında yaşamış olduğum sıkıntılardan sonra vazgeçmiştim . Saatin görünüşü bana göre 5 yıldızı hak ediyor. Döner kadran diler modellerden ayrışıyor fakat ekran çözünürlüğü ve yazılım konusunda apple watch 4 gerisinde .
  • Arkadaşlar bende iPhone X var. Galaxy Watch ile iOS uyumu gear sports a göre daha fazla mı yoksa aynı mı? Gear sport ta iOS ta bazı fonksiyonlar eksik. Tizen 4 ile bu sorunlar aşıldı, mesajları falan cevaplayabiliyorsunuz artık dedi bugün Samsung satış temsilcisi ama ben güvenemedim. Kullananlara sormak istedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen ben de yarın n11 den alacağım. 2200 TL harcamaya 220 TL indirim kuponum var. Gerçi ürün 2199 TL n11 de ama yanna bi şey ekleyince kabul eder herhalde.
    Note 5 ile kullanacağım. Daha çok aktivite izleme için. Koşu saatim var aslında ama hepsi bir yerde çözüm daha iyi olabilir.

Saati koşu da kullananınız var mı ? Biraz ağır olduğuunda koşuda 10 ve üzeri sıkıntı yaratıyor mu ? Koşudaki doğruluğu pace/uzaklık vb... nasıl ?
  • okttay kullanıcısına yanıt
    Mesajlara cevap verilemiyor malesef.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Arkadaşlar bende iPhone X var. Galaxy Watch ile iOS uyumu gear sports a göre daha fazla mı yoksa aynı mı? Gear sport ta iOS ta bazı fonksiyonlar eksik. Tizen 4 ile bu sorunlar aşıldı, mesajları falan cevaplayabiliyorsunuz artık dedi bugün Samsung satış temsilcisi ama ben güvenemedim. Kullananlara sormak istedim.
    Bende mi 8 EE var eşimde xs var cihazı dün aldım ilk kurulumda biraz sorun yaşadım xiaomi de xs e bağlayayım bakayım dedim sonuçta birisi ios birisi tizen android e daha yakındır diye. çat çat çat diye kurdu apple xs. hiç bir sorun yaşamadık daha sonra mi 8 bağladım cihazı. sırf şu batarya performansı ve görüşme kaydı almaması beni apple dan uzaklaştırdı yoksa x ile Galaxy Watch uyumu çok iyi. he şu var samsung spor uygulamaları var android te o uygulamalar ios da büyük ihtimal ile yoktur

• GuitarxtanbuL kullanıcısına yanıt
    Samsung Health, Samsung Electronics CO.LTD.https://itunes.apple.com/tr/app/samsung-health/id1224541484?l=tr&mt=8

Şu değil mi ? iOS ta da var.

Az önce aldım n11 den banka puan kampanyaları ve n11 kuponları ile gear sports siyah 740 TL ye geldi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okttay

Samsung Health, Samsung Electronics CO.LTD.https://itunes.apple.com/tr/app/samsung-health/id1224541484?l=tr&mt=8

Şu değil mi ? iOS ta da var.

Az önce aldım n11 den banka puan kampanyaları ve n11 kuponları ile gear sports siyah 740 TL ye geldi.
    aynı uygulama sports için çok iyi fiyat güle güle eskitin
  • N11 de 2099 TL etiket fiyatına 220 TL indirim kuponu da kullanarak aldım. 1879 TL ye gelmiş oldu.

• Arkadaşlar ben de dün siparişimi verdim. Hediye olayının bittiğini okudum başlıkta. Yalnız konuyu tam anlayamadım ben. Hediye olarak "kablosuz şarj cihazı" ve "kayış" deniyor...

e kutusundan çıkan şarj cihazı ne? Ürünle ilgili paket içeriklerine bakayım dedim birşey göremedim. İzlediğim birkaç video'da da içinden bir şarj cihazı çıkıyor.

Kutuda gördüğüm şarj cihazı ile kablosuz olduğu söylenen şarj cihazı konusunu birisi yazabilir mi lütfen...
  • msaltik kullanıcısına yanıt
    Hediye edilecek cihaz ayni zamanda telefon da sarj ediyordu. Ancak ne bu sarj aleti ne de kayis hediye edildi. Cunku urunleri temin edemediler, onun yerine 650 tl hediye ceki verdiler samsung shopta aksesuar ve giyilebilir teknolojide gecerli.

• teşekkür ederim cevabın için
  • saat geldi. ilk intiba gayet güzel... %83 şarj ile geldi. yemek yiyeyim derken yarım saat olmadan %100'e ulaşmıştı. tam süreyi de göremedim tabi...

Adımsayar biraz ilginç geldi ama... Mesela mutfağa gittim +20 adım saydı. Geri dönüşte hiç saymadı :))))

bununla ilgili bir püf noktası var mı. Telefon çok iyi algılar mesela, sekmez diyebilirim. 1-2 kere bu durumu yaşadım saatte ilk 2 saatlik tecrübede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

saat geldi. ilk intiba gayet güzel... %83 şarj ile geldi. yemek yiyeyim derken yarım saat olmadan %100'e ulaşmıştı. tam süreyi de göremedim tabi...

Adımsayar biraz ilginç geldi ama... Mesela mutfağa gittim +20 adım saydı. Geri dönüşte hiç saymadı :))))

bununla ilgili bir püf noktası var mı. Telefon çok iyi algılar mesela, sekmez diyebilirim. 1-2 kere bu durumu yaşadım saatte ilk 2 saatlik tecrübede...
    bende de oluyor bazen bir anda hepsini sayıyor neden öyle oluyor anlamadım. henüz alalı 4 gün oldu şarjı 3 günü dolu dolu götürüyor kasarsanız 4 gün götürür ama 5 ve 6 lar imkansız gibi
  • başlarda ilk oynama dönemlerinde öyle oluyor her cihazda olduğu gibi... ama 4 bile olsa gayet iyi bence...

Bu arada adım sayarla ilgili denemeler yapıyorum. Iska yaptığı durumlar baya fazla aslında telefona göre... Adım sayarın geliştirildiği ile ilgili birşeyler okumuştum. Ama şu aşamada biraz hayal kırıklığı gibi oldu
  • msaltik kullanıcısına yanıt
    ben adim sayarla alakali bi sıkıntı hissetmedim.

hatta nasi algiladigini mekanigini yada mantigini cok anlamadim.

cunki saate bakarak yuruseniz bile yani kolunuzu sallamasanizda adim sayiyor.

ama gecen gun cok fazla kat ciktigi mi dusunmus olacak ki kat sayisi abardi😆

ufak tefek yanilgilar olabilir ama genele donuk bi hata yasamadim.

not; bu arada genel olarak 4 gun kullanim suresi aliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

başlarda ilk oynama dönemlerinde öyle oluyor her cihazda olduğu gibi... ama 4 bile olsa gayet iyi bence...

Bu arada adım sayarla ilgili denemeler yapıyorum. Iska yaptığı durumlar baya fazla aslında telefona göre... Adım sayarın geliştirildiği ile ilgili birşeyler okumuştum. Ama şu aşamada biraz hayal kırıklığı gibi oldu

35-40 MB lık bir güncelleme geldi cihaza ilk aldığınızda yaptınız mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Sivridis

Muhtemelen ben de yarın n11 den alacağım. 2200 TL harcamaya 220 TL indirim kuponum var. Gerçi ürün 2199 TL n11 de ama yanna bi şey ekleyince kabul eder herhalde.
    Note 5 ile kullanacağım. Daha çok aktivite izleme için. Koşu saatim var aslında ama hepsi bir yerde çözüm daha iyi olabilir.

Saati koşu da kullananınız var mı ? Biraz ağır olduğuunda koşuda 10 ve üzeri sıkıntı yaratıyor mu ? Koşudaki doğruluğu pace/uzaklık vb... nasıl ?
    Saat bugün elime geçti.
    En çok tereddüt ettiğim ve koşu sırasında GPS performansı konusundı yabancı forumlarda sorunlu olduğunu okuduğum koşu performansını bugün test ettim.
    Geri kalan her şey kağıt üzerinde iyi görünse de, yine tartışmalarda hiç beğenilmeyen yönü de buydu saatin. GPS in hatalı gösterdiği kalp ritmini hatalı ölçtüğü yazıyordu. Hatalar da çok büyüktü Bir örnek şu videoda :
    https://www.youtube.com/watch?v=IROFV1J11S8&t=1s

Bugün bir elimde Garmin Forerunner 620, göğsüme bağlı Garmin HR sensörü, bileğimde Galaxy Watch ile SHealth açıp, GPS'i sadece GPS (GPS + Wifi değil) açarak ve yanımda telefon olmadan 5k koştum.

Garmin Forerunner 620 iyi bir cihaz, doğruluğundan şüphe etmem.
    Parkur sık dönüşler içermekte olduğunda aslında GPS i zorlayacak ve saşmalattıracak bir yapıda, çok kısa sürli bile olsa bazen Garmin bile sapıtabiliyor.

Sonuçta aşağıda paylaştığm değerlere göre Garmin Watch'un koşu sırasında GPS dıoğruluğu perfomansından çok memnun kaldım. Okuğudum forumlardan sonra ya güncelleme gelmiş olmalı ya da onlar ayarları yapamamışlar.

Mesafe : En önemlisi bu zaten, değerler çok yakın 5k da ciazlar arası 100 mt fark normal
    Garmin : 5.20km
    GW : 5.30 km

Ortalama Kalp Ritmi. Bilekten ölçümün gögüsten ölçüme göre daha hatalı sonuç verdiği bilinen bir şey. Gamin in bilekten ölçen modelleri ile denemek daha doğru karşılaştırma olurdu. Burada GW fazla ölçmüş. Anca yine de içimde şüphe var, koşunun sonlarına doğru Garmin 138 bpm gösteriyordu ki bu pek mimkün değildi.
    Garmin : 151 bpm
    GW :166 bpm

Maksmimum kalp ritmi : Burada sonuçlar çok yakın
    Garmin : 178
    GW : 183 bpm

Yakılan Kalori : En üyük fark burada. Bunun sonradan anlamlandrabildim gerçi, SHealth e by ve kilo bilgimi girmemiş, o nedenle hatalı değer olabilir.
    Garmin : 327 kcal
    GW : 523 kcal

Sonuç olarak mesafe en önemlisiydi ve doğru sonuç veriyor.

Benim gibi almadan önce bu konudaki performansı merak edenler için eklemek istedim.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.