Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU (372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.134
Cevap
101
Favori
1.258.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eresin00

android sürümü yükseltilebiliyormu bilen varmı arakdaşlar?

Evet custom romlar ile ics veya 2.3.7 yuklenebiliyor ama ne gerek var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan153

quote:

Tesekurler
    1) peki ben simdi real football yukledim 500 mb galiba telefon hafizasindaki android klasorunde orda degilse nerededir
    2) o android dosyasini falan hafiza kartima atsam sorun cikarmi

bilen varmi

Çalışmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar başka bir telefonla bunun arasında kaldım. 20mayısa kadar kampanyalı olarak almam lazım. lütfen görüşlerinizi söyleyin.

Bahsettiğim telefon Alcatel OT-995

Bu kararsızlığa düşecek çok kişi olacaktır o yüzden bir de konu açtım:http://forum.donanimhaber.com/m_54533667/mpage_1/key_i8150/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuna3543

Herkese günaydın :)

Benim iki sorum olacaktı cevaplayan olursa sevinirim :

1)Telefon kapalıyken mesaj geldiğinde mesajın gonderilme saatini telefona mesajın geldiği saat olarak gösteriyor. Ben karşı tarafın o mesajı kaçta gönderdiğini göremez miyim ?

2) Telefonumda kullandığım hafıza kartı eski nokiamdan kalma 4gb sd kart ve şu an yarısından fazlası da müzikle dolu. Soracağım şu ki bu telefona yeni hafıza kartı almadan root atmak bir ise yararmi ? çünkü bu işlemin tek getirisi hafıza kartını kullanmaksa benim kartta kullanılacak yer kalmadı boşuna atmayim yazın 16gb alana kadar.d

1. soruyu ben de soracaktım ama unuttum. Kimse de farketmemişmi bilmiyorum ama forumda hir rastlamadım daha önce soran eden.
    Bu olayı nası düzetebiliriz bir yolu var mı??

• quote:

Orijinalden alıntı: eRkannYLDZ

quote:

Orijinalden alıntı: crazy_dance

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mylord92

quote:

ya arkadaşlar.. bu telefonun hafızasına uyuz oldum.. oyun yükleyeceğim oyunları external_sd ye kurmuyor.. telefonun kendi 2gblık hafızasına kuruyor.. 2 oyun yükleyince hemen hafıza doluyor.. birçok program denedim ama birtürlü external_sd ye kuramadım oyunları.. 32gb hafıza kartı aldım sorun olmasın diye.. şuanda kart bomboş duruyor telefonda.. telefona root yetkisi felan mi vermek lazım.. rommu yüklemek lazım.. bu benim ilk android telefonum.. root - rom felan fazla anlamam araştırdığım kadarıyla konuşuyorum.. lütfen birisi çıkıpta bir yol göstersin.. sırf telefon hafızası 2 gb diye telefon değiştirmek istemiyorum..

bu arada telefona bi ayar yaptım şarjı 3 gün gidiyor :).. internete sadece wifi'den bağlanıyorsanız.. kablosuz ağ ve ayarlarından mobil ağlara gelin.. orda paket veri kullan var.. onun işaretini kaldırın.. sonra altta şebeke modu var.. ordanda sadece GSM yapın.. sonra şarjın keyfini çıkarın..

Hocam sanırım direk hafıza kartına kurmuyor ama kurduktan sonra hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz.
    Ayarlar>Uygulamalar>Hafıza Kullanımı yolunu izleyin. Üstten indirilenleri seçin daha sonra bir uygulamaya tıklayın. Yeni gelen ekranda "SD Karta taşı" seçeneği varsa bu hafıza kartına taşınabileceği anlamına geliyor. Sosyal ağ uygulamaları taşınmıyor sanırım, diğer uygulamaları taşıyabiliyorsunuz.

usta onu biliyorumda.. bu Galaxy w Lerde değişik.. telefonda 3 tane hafıza var..

1-) Telefon Hafızası (1GB)
    2-) Sd_Kart (2GB)
    3-) Benim taktığım hafıza kartı (32GB)

şuraya bak ya.. telefon hafızasını 2 gb yapsalar ayriyetten biz hafıza kartı taksak ne güzel olurmuş.. gitmişler sd_kartı kendileri koymuşlar içine birde 8 gb felan'da değil.. 2 gblık sd_kart yerleştirmişler.. saçmalığa bak allahım yarabbim.

ayrıca şarj konusuna gelirsek.. konuda herkes şarj 2 gün felan gidiyor demiş ama.. kimse yaptığı ayarları söylememiş.. ben telefonu aldığımda 1 hafta sürekli şarj ederek kullandım.. telefonu hiç kullanmasam bile su gibi şarjı gidiyordu.. daha sonra araçtırdım ve 3g açık olduğu için gittiğini öğrendim... şarj sıkıntısı çeken benim gibi yapar ayarını keyfine bakar.. ha bunu biz zaten biliyorduk diyorsanızda o size kalmış.. kimseye burada yazan yazıyı okuyup yapacaksın diye birşey demiyoruz.

ben aylardır diyorum bu telefonun dosya sistemi berbat die ama kimse inanmıyor. 2 gb lık bölüme program yükletiyorlar bu kadar saçmalık olmaz benim 16 gb lık harici kartım var bomboş duruo sinir bozucu bişiy adamlar artık her oyunu en az 500 mb yapıo ama telefonun hafızası 2 gb ya hayret bişiy tam bir rezalet

buldum kardeş buldum.. sorunu çözdüm.. telefon şuanda benim 32gblık hafıza kartını kendi sd kartı gibi görüyor.. şuan 3 tane oyun yükledim sonunda başardım :)

bende anlamıyordum ama bunlardan uğraşıp başardım.

nasıl başardığıma gelince... önce telefona root yetkisi vermeniz lazım..

ilk önce şu konuda yazan recovery mod ile root yazan yeri yapacaksın.

http://forum.donanimhaber.com/m_58653206/tm.htm

daha sonra o işlemi hallettikten sonra şu 2 dosyayı indirip sd kartına atacaksın.. (sd_karta atıcaksın.. external_sd olanyani senin bağladığın kart değil.)

1-)http://www.mediafire.com/?sbl5584wbdbed95
    2-)http://www.mediafire.com/?i4uai4me71z5rse

bu dosyaları sdkarta attıktan sonra telefonu bilgisayardan ayır.. daha sonra 1. dosyadaki RootExplorer programını telefona kur.. daha sonra programı aç.. karşına birşeyler çıkar.. telefondaki geri tuşuyla bunlardan çık.. sonra program açılacaktır ve karşına klasörler gelecektir.. burda sdkart diye klasör var.. onun içini aç.. orda 2.linkten indirdiğin "vold.fstab" dosyasını bul.. üstüne basılı tut.. Move yazanı seç.. sonra geri tuşuyla tekrar ana menüdeki klasörlerin olduğu yere gel.. ordan system klasörüne gir..sonra aşağıda etc klasörü var.. onun içine gir.. sonra programın üst tarafında "Mount R/W" yazar ona 1 kere tıkla "Mount R/O" yazınca alttaki paste yazana tıkla.. değiştirilsinmi gibisinden bir uyarı verecek already felan yazar.. evet de.. daha sonra telefonu kapatıp aç.. artık hafıza kartını sd_kart olarak görüyor.. ve programlarını vs sd_kart a taşı dediğinde senin taktığın hafıza kartına atıyor..

kardeş ben o sölediğin yöntemi 2 ay önce yaptım ama telefon komple göçtü hiç bi şekilde dosyalarıma erişemedim yani çok tehlikeli bir yöntem bir daha tövbe ettim öle bişiy yapmıcağımı kendi imkanlarımla rot atıp kurtardım telefonumu kaç gün uğraşmıştım o yüzden bir daha tövbe öle şeylere :DD

• quote:

quote:

Ee o zaman rootlamadan ben hafiza kartini kullanamayacakmiyim .s

Arkadaslar teledonu dun aldim bilmiyorum yardim edermisiniz nasil kulancam hafizayi

kardeş hafıza karına sadece müzik film resim falan atabilirsin onun dışında uygulama yükleyemezsin hiç girme yani o root işlerine telefonun çökebilir .D
  • quote:

quote:

quote:

Ee o zaman rootlamadan ben hafiza kartini kullanamayacakmiyim .s

Arkadaslar teledonu dun aldim bilmiyorum yardim edermisiniz nasil kulancam hafizayi

kardeş hafıza karına sadece müzik film resim falan atabilirsin onun dışında uygulama yükleyemezsin hiç girme yani o root işlerine telefonun çökebilir .D

arkadaşlar bu cihazda wavedeki gibi hızlı dosya bulmak için akıllı arama var mı (wavede ortadaki büyük tuşa ardarda iki defa tıklandığında var)
    benim için önemli..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mylord92

quote:

ya arkadaşlar.. bu telefonun hafızasına uyuz oldum.. oyun yükleyeceğim oyunları external_sd ye kurmuyor.. telefonun kendi 2gblık hafızasına kuruyor.. 2 oyun yükleyince hemen hafıza doluyor.. birçok program denedim ama birtürlü external_sd ye kuramadım oyunları.. 32gb hafıza kartı aldım sorun olmasın diye.. şuanda kart bomboş duruyor telefonda.. telefona root yetkisi felan mi vermek lazım.. rommu yüklemek lazım.. bu benim ilk android telefonum.. root - rom felan fazla anlamam araştırdığım kadarıyla konuşuyorum.. lütfen birisi çıkıpta bir yol göstersin.. sırf telefon hafızası 2 gb diye telefon değiştirmek istemiyorum..

bu arada telefona bi ayar yaptım şarjı 3 gün gidiyor :).. internete sadece wifi'den bağlanıyorsanız.. kablosuz ağ ve ayarlarından mobil ağlara gelin.. orda paket veri kullan var.. onun işaretini kaldırın.. sonra altta şebeke modu var.. ordanda sadece GSM yapın.. sonra şarjın keyfini çıkarın..

Hocam sanırım direk hafıza kartına kurmuyor ama kurduktan sonra hafıza kartına taşıyabiliyorsunuz.
    Ayarlar>Uygulamalar>Hafıza Kullanımı yolunu izleyin. Üstten indirilenleri seçin daha sonra bir uygulamaya tıklayın. Yeni gelen ekranda "SD Karta taşı" seçeneği varsa bu hafıza kartına taşınabileceği anlamına geliyor. Sosyal ağ uygulamaları taşınmıyor sanırım, diğer uygulamaları taşıyabiliyorsunuz.

usta onu biliyorumda.. bu Galaxy w Lerde değişik.. telefonda 3 tane hafıza var..

1-) Telefon Hafızası (1GB)
    2-) Sd_Kart (2GB)
    3-) Benim taktığım hafıza kartı (32GB)

şuraya bak ya.. telefon hafızasını 2 gb yapsalar ayriyetten biz hafıza kartı taksak ne güzel olurmuş.. gitmişler sd_kartı kendileri koymuşlar içine birde 8 gb felan'da değil.. 2 gblık sd_kart yerleştirmişler.. saçmalığa bak allahım yarabbim.

ayrıca şarj konusuna gelirsek.. konuda herkes şarj 2 gün felan gidiyor demiş ama.. kimse yaptığı ayarları söylememiş.. ben telefonu aldığımda 1 hafta sürekli şarj ederek kullandım.. telefonu hiç kullanmasam bile su gibi şarjı gidiyordu.. daha sonra araçtırdım ve 3g açık olduğu için gittiğini öğrendim... şarj sıkıntısı çeken benim gibi yapar ayarını keyfine bakar.. ha bunu biz zaten biliyorduk diyorsanızda o size kalmış.. kimseye burada yazan yazıyı okuyup yapacaksın diye birşey demiyoruz.

ben aylardır diyorum bu telefonun dosya sistemi berbat die ama kimse inanmıyor. 2 gb lık bölüme program yükletiyorlar bu kadar saçmalık olmaz benim 16 gb lık harici kartım var bomboş duruo sinir bozucu bişiy adamlar artık her oyunu en az 500 mb yapıo ama telefonun hafızası 2 gb ya hayret bişiy tam bir rezalet

buldum kardeş buldum.. sorunu çözdüm.. telefon şuanda benim 32gblık hafıza kartını kendi sd kartı gibi görüyor.. şuan 3 tane oyun yükledim sonunda başardım :)

bende anlamıyordum ama bunlardan uğraşıp başardım.

nasıl başardığıma gelince... önce telefona root yetkisi vermeniz lazım..

ilk önce şu konuda yazan recovery mod ile root yazan yeri yapacaksın.

http://forum.donanimhaber.com/m_58653206/tm.htm

daha sonra o işlemi hallettikten sonra şu 2 dosyayı indirip sd kartına atacaksın.. (sd_karta atıcaksın.. external_sd olanyani senin bağladığın kart değil.)

1-)http://www.mediafire.com/?sbl5584wbdbed95
    2-)http://www.mediafire.com/?i4uai4me71z5rse

bu dosyaları sdkarta attıktan sonra telefonu bilgisayardan ayır.. daha sonra 1. dosyadaki RootExplorer programını telefona kur.. daha sonra programı aç.. karşına birşeyler çıkar.. telefondaki geri tuşuyla bunlardan çık.. sonra program açılacaktır ve karşına klasörler gelecektir.. burda sdkart diye klasör var.. onun içini aç.. orda 2.linkten indirdiğin "vold.fstab" dosyasını bul.. üstüne basılı tut.. Move yazanı seç.. sonra geri tuşuyla tekrar ana menüdeki klasörlerin olduğu yere gel.. ordan system klasörüne gir..sonra aşağıda etc klasörü var.. onun içine gir.. sonra programın üst tarafında "Mount R/W" yazar ona 1 kere tıkla "Mount R/O" yazınca alttaki paste yazana tıkla.. değiştirilsinmi gibisinden bir uyarı verecek already felan yazar.. evet de.. daha sonra telefonu kapatıp aç.. artık hafıza kartını sd_kart olarak görüyor.. ve programlarını vs sd_kart a taşı dediğinde senin taktığın hafıza kartına atıyor..

kardeş ben o sölediğin yöntemi 2 ay önce yaptım ama telefon komple göçtü hiç bi şekilde dosyalarıma erişemedim yani çok tehlikeli bir yöntem bir daha tövbe ettim öle bişiy yapmıcağımı kendi imkanlarımla rot atıp kurtardım telefonumu kaç gün uğraşmıştım o yüzden bir daha tövbe öle şeylere :DD

valla bu olayın başka bir çözümü yok ya herro ya merro artık riske girip yapmak gerekiyor.. telefonun hafızası 2gb.. telefona fifa12 kurdum hafızası yetmedi :D bu işlemi yaptım şuanda bir problem yok.. problem olursada bi şekilde yaparız :) telefonda oyun oynamak isteyenler bir şekilde birşeyler yapmak zorunda.. güzel oyunların çoğu 500 mb'ın üstünde sonuçta :)

• hepsiburada da telefonun rom 4 gb diyor doğru mu
  • bi kaç fotoda ben paylaşıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

hepsiburada da telefonun rom 4 gb diyor doğru mu

512MB RAM ---> Uygulama ekranında gördüğümüz 350MB
    1GB'lik bir bölüm var ama tam çözemedim orayı ne olarak adlandırılır bilemiyorum.
    1.7GB Dahili Hafıza(2GB) -- Bazı kaynaklarda bu bellek rom olarak verilmiş. Ama rom bu değildir pek bilinmediği için sürekli karıştırılır!
    1.8GB MicroSD(2GB SD Kart Kutu içeriğine dahil.)

Daha da benim bildiğim bir şey yok ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 19 Mayıs 2012; 15:45:22 >
  • Spiderman: Total Mayhem oyununu wonder'da oyanaybiliyor musunuz? deneyen var mı forumda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

hepsiburada da telefonun rom 4 gb diyor doğru mu

512MB RAM ---> Uygulama ekranında gördüğümüz 350MB
    1GB'lik bir bölüm var ama tam çözemedim orayı ne olarak adlandırılır bilemiyorum.
    1.7GB Dahili Hafıza(2GB) -- Bazı kaynaklarda bu bellek rom olarak verilmiş. Ama rom bu değildir pek bilinmediği için sürekli karıştırılır!
    1.8GB MicroSD(2GB SD Kart Kutu içeriğine dahil.)

Daha da benim bildiğim bir şey yok ;)

aynen aga ya 512mb ise uygulama alanına 512 yaz kacı harcanıyo bılelım hadı hafızasına lafım yok cogu telefondan ıyı hafıza var fıytatına gore.

• arkadaşlar bende samsung galakxy i8150 W almayı düşünüyorum. bir çok sitede aradığım özellikleri elediğimde bu telefon karşıma çıkıyor en hesaplısı . telefonla çok vakit geçiren biri değilim ama özellik olarak aradığım kriterlere uyduğu için bu telefonu almayı düşünüyorum.özellikle belirtmek istediğim konu şarj ömrü en fazla ne kadar gidebiliyor formdaki yazılarda en fazla 2 gün denmiş daha fazla gitme ihtimali varmı? şu an kullandığım telefon eski bir telefon şarjıda bir hafta gidiyor yaklaşık o yüzden çok konuştuğum söylenemez. yeni telefon alınca çağ atlamış olacağım ama şarj konusu kafamı karıştırıyor. görüşlerinizi bekliyorum. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: vkarani

arkadaşlar bende samsung galakxy i8150 W almayı düşünüyorum. bir çok sitede aradığım özellikleri elediğimde bu telefon karşıma çıkıyor en hesaplısı . telefonla çok vakit geçiren biri değilim ama özellik olarak aradığım kriterlere uyduğu için bu telefonu almayı düşünüyorum.özellikle belirtmek istediğim konu şarj ömrü en fazla ne kadar gidebiliyor formdaki yazılarda en fazla 2 gün denmiş daha fazla gitme ihtimali varmı? şu an kullandığım telefon eski bir telefon şarjıda bir hafta gidiyor yaklaşık o yüzden çok konuştuğum söylenemez. yeni telefon alınca çağ atlamış olacağım ama şarj konusu kafamı karıştırıyor. görüşlerinizi bekliyorum. teşekkürler.

2 günden fazla gitmez şarzı ama telefon harika arkadaşım

• Bende almayı planlıyorum telefonu renk konusunda kararsız kaldım beyaz çok hoş duruyor ama ekran kısmı siyah ful beyazı yokmu bu telefonun acaba ?
  • Telefondan memnunum fakat şarj konusunda sıkıntı var. Google playerden power max programını indirdim sonuç olarak verim aldım . İsterseniz bir deneyin derim , ayarlarını yapmak gerekiyor.
    Edit , Şarj konusundaki sıkıntım telefonu sürekli internet ve film için kullandığımdan kaynaklanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİRUKO -- 19 Mayıs 2012; 18:36:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vkarani

arkadaşlar bende samsung galakxy i8150 W almayı düşünüyorum. bir çok sitede aradığım özellikleri elediğimde bu telefon karşıma çıkıyor en hesaplısı . telefonla çok vakit geçiren biri değilim ama özellik olarak aradığım kriterlere uyduğu için bu telefonu almayı düşünüyorum.özellikle belirtmek istediğim konu şarj ömrü en fazla ne kadar gidebiliyor formdaki yazılarda en fazla 2 gün denmiş daha fazla gitme ihtimali varmı? şu an kullandığım telefon eski bir telefon şarjıda bir hafta gidiyor yaklaşık o yüzden çok konuştuğum söylenemez. yeni telefon alınca çağ atlamış olacağım ama şarj konusu kafamı karıştırıyor. görüşlerinizi bekliyorum. teşekkürler.

Android telefon alacaksan malesef şarz sıkıntısı olacaktır , wonder , s2 , htc veya sony farketmiyor 2 gün giderse çok iyi :))

• quote:

Orijinalden alıntı: kabusws

Bende almayı planlıyorum telefonu renk konusunda kararsız kaldım beyaz çok hoş duruyor ama ekran kısmı siyah ful beyazı yokmu bu telefonun acaba ?

O 2 seçenekten başka yok...

• 
Sayfa: önceki 370371372373374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.