Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY W | ANA KONU (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.134
Cevap
101
Favori
1.258.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bende önce neo düşünmüştüm ama hafıza probleminden dolayı ondan vazgeçtim ama bu telefonda da 1000 tl para verip yine ace de çektiğim sıkıntıları yaşayacakmışım gibi gözüküyor ya şaşırdım kaldım bu yüzden telefonda lamıyorum e250 talim ediyoruz nokıa işletim sistemi problem androidler eh işte ıpone fiyatını haketmediğni düşünüyorum ne yapacağımı şaşırdım bir türlü karar veremiyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan8280

quote:

Orijinalden alıntı: [S]ensei

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srdr_ks

BU arada bazı arkadaslarında belirttigi gibi bazen resetlenme problemi bendede oluyor 2-3 sn icinde bi kapatıp acıyor cihaz kendini buna anlam vermedim. ilk baslarda belki hafıza doldugundandır diyordum yada 2.3.5TENDİR DİYORDUM AMA baktım hala devam ediyor 2-3 günde bir oluyor bu durum... bunu galiba bizim cözemeyecegimiz bir durum update istiyor gibi geliyor.

üstad teli bu gün alacam fakat bu reset atmalar açıkcası canımı sıkıtı...

neo ile bunun arasında kaldım benim gönlüm samsung tan yana fakat bu kilitlenmeler can sıkıcı ...

Acaba bir parogramla alakalı olabilirmi.Bununla alakalı bir araştırma felan yaptın mı ...

sa
    ygılar

Bendede bu tür bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. Gayet stabil çalışıyor. Daha önce yazmıştım marketten indirdiğim bazı oyunlar donma kilitlenme yaptılar sadece. Cihaz normal çalışırken böyle sorunlar olmadı.

bu kilitlenme olayları olduğu için neo ya doğru yönelme oldu fakat arkadaşım sağolsun aydınlattı beni...

zaten 2. terciğim neo.. hafızas zaten az onun için almıyacam

teşek
    kürler

arkadaşım benden 2 hafta önce neo aldı sonra ben w aldım ve şu an beni kıskanıyor diyebilirim. neo nun dizaynı falan güzel gorilla glass var kamerası 8 mp fakat w nun performasnı çok daha iyi. özellikle dahili belleğinin daha yüksek olması büyük avantaj sağlıyor açıkçası.resetleme sorunu bende hiç olmadı . ben sürekli açık bulunan uygulamalrı kapatıyorum arka planda fazla uygulama çalıştırmıyorum belki bundandır. ayrıca swype ile mesaj yazmak çok eğlenceli :))

• quote:

Orijinalden alıntı: kingablu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: [S]ensei

quote:

quote:

BU arada bazı arkadaslarında belirttigi gibi bazen resetlenme problemi bendede oluyor 2-3 sn icinde bi kapatıp acıyor cihaz kendini buna anlam vermedim. ilk baslarda belki hafıza doldugundandır diyordum yada 2.3.5TENDİR DİYORDUM AMA baktım hala devam ediyor 2-3 günde bir oluyor bu durum... bunu galiba bizim cözemeyecegimiz bir durum update istiyor gibi geliyor.

üstad teli bu gün alacam fakat bu reset atmalar açıkcası canımı sıkıtı...

neo ile bunun arasında kaldım benim gönlüm samsung tan yana fakat bu kilitlenmeler can sıkıcı ...

Acaba bir parogramla alakalı olabilirmi.Bununla alakalı bir araştırma felan yaptın mı ...

sa
    ygılar

Bendede bu tür bir sıkıntı olmadı şu ana kadar. Gayet stabil çalışıyor. Daha önce yazmıştım marketten indirdiğim bazı oyunlar donma kilitlenme yaptılar sadece. Cihaz normal çalışırken böyle sorunlar olmadı.

bu kilitlenme olayları olduğu için neo ya doğru yönelme oldu fakat arkadaşım sağolsun aydınlattı beni...

zaten 2. terciğim neo.. hafızas zaten az onun için almıyacam

teşek
    kürler

arkadaşım benden 2 hafta önce neo aldı sonra ben w aldım ve şu an beni kıskanıyor diyebilirim. neo nun dizaynı falan güzel gorilla glass var kamerası 8 mp fakat w nun performasnı çok daha iyi. özellikle dahili belleğinin daha yüksek olması büyük avantaj sağlıyor açıkçası.resetleme sorunu bende hiç olmadı . ben sürekli açık bulunan uygulamalrı kapatıyorum arka planda fazla uygulama çalıştırmıyorum belki bundandır. ayrıca swype ile mesaj yazmak çok eğlenceli :))

Eyv. üstad çok sağol bilgiler için...

sonuçta performans herşeydir der
    ler :)

• Bende de 2-3 günde bir reset atma olayı oluyor gibi, dün denk geldim şansa, baktım kapatıp açtı kendini cihaz.
  • Bende resetleme olayi hic olmadi. cihaz yurtdisi. telefonu asil yoran programlar gitgide mb si artan oyunlar. oyun oynamadigim icin telefon da rahat.
  • Şarz sorunu ve kasma yasayan arkadaslar androidasistant yuklesinler.. programı açın menü - settings e girin
    Outo Start - işaretli olsun
    Startup Silent - işaretli olsun
    Outo Boost - işaretli olsun
    Outo Boost Frequency - 10 minutes i seçin

Otomatik olarak 10 dakikada bir gereksiz ram harcayan uygulamaları temizlicek..
    Ben bu sayese 1,5 2 günü buluyorum..
  • valla arkadaslar ben bu telefonu sanırım ilk alanlardanım =) 1 -1bucuk ay oldu alalı baslarda bende olmadı demistim hatta ala ala felan demistim ama oldu :) belki benimteldedir sorun belki üretilen bir parti malda sorun var derinlemesine inmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rx3004

Şarz sorunu ve kasma yasayan arkadaslar androidasistant yuklesinler.. programı açın menü - settings e girin

işte asıl bilgi bu ...

güzel paylaşım teşekkürler...

Telefonu kullanan arkadaşlar illa soru sorulmasını beklemesin kendisinin başına gelen ve bu sıkıntıyı çözmüş arkadaşlar burada paylaşsın ki alacak olanlar veya yeni almış olanlar burada okuyup bir çözüme ulaşsın

saygıl
    arımla

• quote:

quote:

Şarz sorunu ve kasma yasayan arkadaslar androidasistant yuklesinler.. programı açın menü - settings e girin

işte asıl bilgi bu ...

Telefonu kullanan arkadaşlar illa soru sorulmasını beklemesin kendisinin başına gelen ve bu sıkıntıyı çözmüş arkadaşlar burada paylaşsın ki alacak olanlar veya yeni almış olanlar burada okuyup bir çözüme ulaşsın

saygıl
    arımla

üstad neyin derinlemesine inelim ?

resetlenmeden mi bahsediyorsun.?

yetkili servise gidip sorma imkanın ol
    dumu ?

• quote:

quote:

quote:

işte asıl bilgi bu ...

saygıl
    arımla

üstad neyin derinlemesine inelim ?

resetlenmeden mi bahsediyorsun.?

yetkili servise gidip sorma imkanın ol
    dumu ?

Cihazınızı Fabrika Ayarlarını alın ve yazılım guncellemesi yapin..Biliyorsunuz ki geçen hafta android güncellemesi geldi.. Bakalım sorun devam edicekmi

• güncelleme yaptım servise gitme imkanım olmadı ama müsait bir zamanda sorup edindigim bilgiyi burda paylasırım. reset olayı bence diger arkadaslardada vardır =) yok diyeceksiniz ama söyle anlatayım resetlenip acılması 1-2 sn sürüyor. telefonunuza android asistant yükleyin ve auto start yapın tekrar basladıgında bu program yukarıdaki bildirimlerde gözüküyor. bu sekilde test edin birde telefonunuzu. tavsiye ederim.
  • Android Asistant büyük bir nimet zaten.. ama Süre ayarını 10 dk da bir olarak ayarlayacaksın.. ben bu sekilde kullanıyorum.. Siz fabrika ayarlarına alin ve güncellemesini yükleyin.. hiç bir uygulama yüklemeyin.. bunu denedinizmi belki bir uygulama sebep oluyordur..

Bu arada Hepsiburada.com'dan 16 gb Class 10 sdcard soyledim.. performansı artar diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rx3004 -- 7 Aralık 2011; 17:02:57 >
  • eger video cekimi yapıyorsan ve film atıp izliyorsan class 6 ve sonrası hafıza akrtı cok rahatlatacaktır seni. cünkü takılmaların cogu hafıza akrtından kaynaklanıyor. hafıza kartı yetisemiyotr
  • film izlerken takılma vs. oluyormu ?

birde alt yazılı filmlerde sıkıntı
    var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan__63

s.a arkadaşlar. bu telefonu 4 hafta süre zarfında kullanan bir olarak objektif bir bakışla genel değerlendirme yapacak olursam:

-3 gün galaxy s2 yi ciddi manada kullanan biri olarak bu tlf nu elime aldıktan sonra şıklığı, zarifliği ve kullanış şekli fevkalade güzel

-İçerik olarak ; bu telefonu üretenler bizim aklımızdan ne geçiyorsa her şeyi düşünüp ona göre tasarlanmışlar

- Genel olarak memnunum diyebilirim...

Gelelim eksiklerine.. Umarım eksikleri değerlendirp bizden kaynaklanan sıkıntı varsa paylaşırsınız

-Çoklu mesaj gönderen biri olarak; en basit bir samsung tlf nun bile rahatlıkla yaptığı çoklu mesajdan (bu tlf için) bir türlü tatminkar olamadım.Yani gönderdiklerime ya iletilemiyor , ya göndermiyor.. anlayacağınız sıkıntı yani

- telefon bir gün içinde 2 veya 3 defa kendi kendine açılıp kapanıyor. Bilmem bir tek benim telefonda mı bu sıkıntı var..

-nokia tlf larında bilgisayara bağlanıp rahat işlem yapabildiğin gibi bu tlf nda işlem yapmayı bırak, bir türlü bilgisayara bağlanamıyorum

Şimdiya kadar test ettiğim bu sıkıntıların dermanı var ise , gerçekten herkese bu tlf nu almayı tavsiye ederim....

umarım değerlendirirsiniz

Son olarak az daha unutuyordum .. eksiklerden bir diğeride mesajlara her ne zaman girersem gireyim, çıktıktan sonra mutlaka uygulama yöneticisinde hala mesajlar bölümünü kullandığım ve boş yere enerji ( yani batarya tasarrufu) harcadığını gözlemledim..

yanlış anlamayın mesajlar bölümünden orta tuşa basarak değil de, geri tuşuyla ( yani gereği gibi) çıkmama rağmen görev yöneticisinde çalışıyor görünüyor.....

ben bu telefonu yeni alacak biri olarak yukarı daki arkadaşın kasdettiği sıkıntılar varsa eğer ; biraz tereddüt yaşıyor gibiyim. Ayrıca androit mağazasında ki bütün alış - verişler ücretsiz midir? cevaplarsanız iyi olur

• quote:

film izlerken takılma vs. oluyormu ?

var

Takılma Olmuyor.. Altyazılarda da problem yok

Ben telefonun performansı artsın diye Class 10 sdcard aldım sadece film video kaydı için degil.. hafıza kartından calisan uygulamalar içinde hız artısı olur diye dusundum
  • quote:

quote:

var

Ben telefonun performansı artsın diye Class 10 sdcard aldım sadece film video kaydı için degil.. hafıza kartından calisan uygulamalar içinde hız artısı olur diye dusundum

açıkcası ben yarın alıyorum telefonu ve artık karar verdim kesinlikle samsung w olacak...

bence mantıklı bende araştırma yaptım

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-16gb-class-10-ultra-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd16gc10/productDetails.aspx?productId=bd100943&categoryId=1100011#Yorumlar

8gb olanıda alınabilir para durumuna göre değişir tabi fakat üzerinde gelen kartla kullanmamk gerek bir çok sitede sıkıntı yarattığı yazıyordu...

bilgi için
    sağol

• quote:

güncelleme yaptım servise gitme imkanım olmadı ama müsait bir zamanda sorup edindigim bilgiyi burda paylasırım. reset olayı bence diger arkadaslardada vardır =) yok diyeceksiniz ama söyle anlatayım resetlenip acılması 1-2 sn sürüyor. telefonunuza android asistant yükleyin ve auto start yapın tekrar basladıgında bu program yukarıdaki bildirimlerde gözüküyor. bu sekilde test edin birde telefonunuzu. tavsiye ederim.

Bende pin sormadan açılmaz dolayısıyla resetlese farkederdim mutlaka. Ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Ayrıca ben windows 95 le büyüdüm vız gelir bunlar üehehüheühe.
    Şaka bir yana böyle genel bir sıkıntı bile olsa Samsung bir şekilde yazılımla çözer diye düşünüyorum. Çözemezse toplatır cihazları yada yenisiyle değiştirir ne biliyim bizi yolda bırakmaz. Samsung'a güvenirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan_34_34

ben bu telefonu yeni alacak biri olarak yukarı daki arkadaşın kasdettiği sıkıntılar varsa eğer ; biraz tereddüt yaşıyor gibiyim. Ayrıca androit mağazasında ki bütün alış - verişler ücretsiz midir? cevaplarsanız iyi olur

Uygulamalar farklı sahış ve firmalara ait. Dolayısıyla ücretli olan uygulamalarda var tabiki. Android bir işletim sistemi ve açık kaynak bir platform. Sizde kendi uygulamanızı yazıp koyabilirsiniz. Ücret alıp almamak size kalmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [S]ensei -- 7 Aralık 2011; 17:52:58 >
  • quote:

quote:

quote:

var

açıkcası ben yarın alıyorum telefonu ve artık karar verdim kesinlikle samsung w olacak...

bence mantıklı bende araştırma yaptım

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-16gb-class-10-ultra-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd16gc10/productDetails.aspx?productId=bd100943&categoryId=1100011#Yorumlar

8gb olanıda alınabilir para durumuna göre değişir tabi fakat üzerinde gelen kartla kullanmamk gerek bir çok sitede sıkıntı yarattığı yazıyordu...

bilgi için
    sağol

bende 16 gb aldım hocam..

Şimdiden Hayırlısı olsun Diyorum

Go Launcher.. Launcherler arasında bence en iyisi telefonu kasmıyor diger launcherlere nazaran kesinlikle telefona yuklenmiyor.. effect seçenekleri ve hızıyla yuklenmesi gereken bir launcher

Go Sms Pro.. Ben bu sms programını kullanıyorum sizede tavsiye ederim.. şifre koyabiliyorsunuz. tema değiştirebilir hatta kendi temanızı yapabilirsiniz. Ayretten özel mesaj kutusu mevcuttur. facebook gibi sosyal aglarda içinde.. bunun gibi bir çok özellik var içinde
    Astro. cok yii bir dosya yöneticisi
    Android asistant bunu zaten anlatmistim. 10 dk bir sistemi bellegini temizler.. hem şarz suresi artar hemde performans

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.