Şimdi Ara

Samsung Galaxy TabPro S Bluetooth Sorununu Çözdüm!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz üzere bu tablet/laptop karışımı ikisi bir arada cihaz yazılımsal olarak bluetooth sıkıntı yaşatıyor kullanıcılara. Yabancı forumlardan da takip ettiğim üzere birçok kişi bu sorundan muzdarip. Üzerinde çok çalıştım, çok düşündüm, yapılabilecek tüm her şeyi denedim ve sonunda sorunu hallettim.

Öncelikle sorunlardan bahsedelim.

Bluetooth kendi kendine kapanıyor
    Bluetooth sanki hiç olmamışçasına yok oluyor. (Aygıt yöneticisinde bile gözükmüyor)
    Bluetooth var olarak gözükse bile diğer cihazlarla eşleşmiyor, hiçbir cihazı bulmuyor

gibi Bluetooth sorunlarının temel nedeni Samsung tarafından sunulan Bluetooth sürücüsü. Windows'un sunduğu sürücüler sorunsuz çalışıyor. Bu sorun yalnızca belli bölgelere sunulan cihazlarda bulunuyor. Buradan Samsung'u ülkemizi ve bu sorunu yaşayan diğer ülkeleri ihmal ettiği için kınıyorum.

Not: Sisteme gelecek zararlardan veya bilgi kaybı yaşamanızdan dolayı sorumlu değilim.

Adım adım yapmanız gerekenler:

0- Bilgilerinizi yedekleyin
    1- Samsung Recovery ile fabrika görüntüsüne dönüp Windows kurulumunuzu yapın. (Ne yazık ki başka türlü olmuyor.)
    2- Sistem açıldığında size 1607 güncellemesini kurmak isteyip istemediğinizi soracaktır. "Daha sonra" seçeneğini seçin.
    3- (Önemli!!!)Kesinlikle Samsung Update'i çalıştırmayın veya Samsung tarafından sunulmuş sürücüleri kurmayın.
    4- Aygıt yöneticisinden Bluetooth aygıtlarına gelin her birine sağ tıklayıp "Sürücü Yazılımını Güncelleştir'e" tıklayın.
    5- Bir veya birkaç tanesinde Windows'un yazılımı güncelleştirdiğini göreceksiniz.
    6- Samsung Update'i açın (programın kendisini güncellemeniz gerekebilir), son güncellemeleri kontrol etmesini sağlayın.
    7- Bluetooth sürücüsünün güncel olduğunu düşünüp size indirmeniz için sunmaması gerekiyor. Eğer güncel olduğunu düşünmüyorsa aygıt yöneticisinden tüm bluetooth aygıtlarını kaldırın ve "donanım değişikliklerini kontrol et" komutunu verin. Ardından adım 4'ü tekrarlayın.
    8- Bluetooth sürücüsü Samsung Update'de gözükmüyorsa doğru yoldasınız demektir. Öncelikle diğer tüm sürücüleri Samsung Update aracılığıyla güncelleyin.
    9-Yeniden başlatıp tüm sürücülerin doğru ve eksiksiz kurulduğundan emin olduktan sonra 1607 güncellemesini kurabilirsiniz. Ardından sistem sıfırlama yapsanız dahi Windows sürücülerin yedeğini alacağı için sıfırlama sonrasında tekrar bozulmayacaktır. (Not: recovery işlemi için geçerli değildir. Onun için lütfen sisteminiz ve bluetooth tam ve doğru çalışır vaziyetteyken sistem imajı alınız böylece tekrar uğraşmazsınız.)

Ben çözümü bu şekilde buldum arkadaşlar. Kafayı yemek üzereydim. Şimdi sorunsuz olarak kullanıyorum. 1607'ye güncelledikten sonra sistem sıfırlama yapıp bir de imaj aldım bir sıkıntı olduğunda 15 dakikada eski imajı atıp devam ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 15 Eylül 2017; 22:31:14 >

• Yabancı forumlar hangisi acaba. Ayrıca hem usb kullanıp aynı anda şarj eden bi aparat bulabildiniz mi acaba. İşyerinde kablolu net kullanıyorum ve şarj sıkıntısı yaşıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.