Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab S6 Lite tanıtıldı: S-Pen desteği ve One UI 2.1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung’un neredeyse akıllı telefon ailesi kadar alengirli olan tabletler serisi, yeni üyesine kavuştu. Geçen aydan bu yana sızıntılarda ortaya çıkan Samsung Galaxy Tab S6 Lite, sonunda resmi olarak ortaya çıktı fakat hâlâ eksik bazı detaylar mevcut.

Firmanın amiral gemisi, yani en iyi Android tableti Galaxy Tab S6’ya yakın fakat daha ekonomik hâle getirilmiş olarak karşımıza çıkan Tab S6 Lite, kutudan S-Pen desteği ve donanımıyla çıkıyor. Cihazın RAM, depolama kapasitesi ve kamera performansı da üst modele kıyasla bir miktar düşürülmüş hâlde. Ekran ise amiral gemisinde olduğu gibi AMOLED değil LCD bir panelden oluşuyor.

İşlemci

Bilinmeyen sekiz çekirdekli birim - 1.7GHz (2.3GHz turbo)

RAM

4GB

Depolama

64GB veya 128GB (microSD kart desteği)

Ekran

10.4" 2000 x 1200 LCD

S-Pen

Evet

Arka Kamera

8MP, 1080p @ 30FPS

Ön Kamera

5MP

Bağlantı

USB Type-C, 3.5mm kulaklık jakı, 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0

Yazılım

Android 10 (One UI 2.1)

Boyutlar

244.5 x 154.3 x 7.0mm, 467g

Cihazın donanımsal fonksiyonlarının yanında sunduğu ekstralar arasında uyumlu Samsung telefonlardan çağrı ve mesaj yönlendirme gibi ekosistem içi özellikler yer alıyor.

Ayrıca Bkz.Google Pixel telefonları ve Chromebook’lar için kendi SoC’unu hazırlıyor

Samsung’un tanıtımı cihazın çoğu detayını ortaya çıkarmış olsa da hâlâ fiyat ve Galaxy Tab S6 Lite modelinin hangi pazarlarda satışa sunulacağını belirtmiyor. Önceki söylentilere göre tabletin fiyatının 400 dolar civarında olmasını bekleyebiliriz. Apple’ın yeni iPhone SE modelinin de 400 dolar etikete sahip olmasına karşın ülkemizde 5299 TL fiyatla satılmasını hesaba katarsak umarız Samsung fiyatlandırmada biraz daha açık ve uyumlu bir yaklaşım sergiler.

• iPad 7 kullanıyorum, android tarafında güçlü bir tablet almak istedim ve uzun uzun araştırdım, inceleme ve karşılaştırma videoları izledim.

Sonuç: Tablette iPad'den başkası yalan...

• Tabletlerde imei kaydı olmadığı için telefonlar gibi vergilendirilmiyor. Fiyatını telefona göre kıyaslamak doğru değil. Sim kartlı tabletlerin fiyatı yüksek olabilir o ayrı.

• 400 dolar avrupanın asgari ücretinden az 5000 fiyatla iki asgari ücret.

• Samsung ı padı geçemez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bence android tabletlerin en buyuk sorunu ekran en boy orani. telefon gibi uzun ekran yapiyorlar, tablet olarak pek bir ise yaramiyor. tabletler sadece film izlemek icin degildir
  • güzel duruyor ama kuzenimde ipad var çok harika bir şey o
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.