Şimdi Ara

★★★ Samsung Galaxy Tab S3 ( WIFI / LTE ) S-PEN li Ana Konu Android9 ve One UI hepsine cikti :) ★★★ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
8
Favori
20.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yurtdisindan wifi model Ipadler oneririm. Yeni Ipadler satisa baslandi eminim o sebeple ciddi bir fiyat indirimi de baslanmistir. Apple IOS kesinlikle oneriri.

1800 TL uyguna gelebilir size belki lakin 1800 tl lik bir takoz almis olacaksiniz :/ .

Android guclu tabletlere de bakilabilir.

------------------------

Bu arada Galaxy Tabletten telefon ekraniza erisim kullanim imkani destegi de gelmistir iste uygulamasi :
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.galaxycontinuity&hl=tr_tr

Samsung Flow yeni ozelligi olan Samsung android tabletteki destegi haftasonu bir ara musait olunca test edecegim ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Benim için en büyük sebep kalemli olmasıydı hocam 1800 e ipad alsam bile kalemle fiyatı bayağı yüksek olacak alamayacağım gibi bu gidişle tablet bakalım hayırlısı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • burak23358 kullanıcısına yanıt
    Acer Chrome OS 'li hem tablet arayüzü de olanı var kalemi de var hatta tablete yuvası var note serisi telefonlar gibi .

Sanırım bu konuda bahsetmiş önermiş adresini de paylaşmıştım.

https://www.acer.com/ac/en/US/content/series/acerchromebooktab10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 13 Eylül 2019; 20:11:2 >
    https://www.hepsiburada.com/samsung-sm-p580-galaxy-tab-a-16gb-10-1-fhd-ips-tablet-beyaz-pm-HB000008C0V4

Bu model nasıldır hocam. Acer burda yok sanırım pek bilinmiyorda kullanan olmadığı için. Ayrıca bu modelin ekranı amoled veya oled değil sanırım pls ekran diye geçiyor.

Hic kullanmadim kullanim amaciniz nedir onu da belirtmemissiniz . RAM 3 olmasi cok kotu. Cunki SAmsung kendi arayuzu ciddi RAM ve ISlemci somurmektedir. Depolama birimi de 16 GB cihaz 2016 yilina ait! Bu kadar eski cihazlar halen satista olmasi tuhaf!

PLS ekran teorikte degil de pratikte cihazda nasildir onu da gormedigim cihazi birsey diyemem. Ama SAmsung LCD ekranlilar hep kalitesiz gorebildiklerimle kiyaslayinca. Ekrani en ideal olanlar Ipad lerle kiyaslayinca ...

https://www.samsung.com/tr/tablets/galaxy-tab-a-smp580/SM-P580NZKATUR/
    Android 6.0 ile baslanmis suan samfirm uygulamasiyla baktim Android 8.1 de kalmis! ...

Guncellemesi bitmis bir cihazin neden halen satista anlamiyorum :/ ...

Cihazi elime almadim lakin suanki bilgilere gore kesinlikle alinmaz ! Sirf fiyati sizin butce araliginizda diye kesinlikle alinmaz!

Yorumlara bakiyorum insanlar bonkor vermis ama siyaetleri de var... Bataryasi sorunlu uzun gitmiyor vs...

Turkiye'de tuketiciler pek objektif degildir... SAtin aldigi urunun eksi yanlarini ifade etse bile puanlamasini yuksek verir veya eksi yanlarini pek dile getirmez! Iste bu halde guven de olusamiyor.

Ebatina gore cok agir.

Ozensiz dusunulmedne piyasaya rastgele sunulmus bir cihaz. Alinmaz.

Kullanım amacım pdf lerin üzerine kalemle not almak ve karalamalar yapmak. Onun dışında film, müzik ve çok ağır olmayan oyunlar oynamak biraz. Genel itibariyle böyle bir kullanım senaryosu var aklımda hocam.

Tab S3 AMOLED pentile ekran yazilar malesef keskin degildir. Film olarak AMOLED/OLED tercih edilse de ekrani da cok kaliteli degil hem renk tonlamasi hem de kontrasti dusuk! Yani gri tonlari bile direk siyah olarak gosteriyor. Sinema modu cok az iyilestirme sagliyor veya adaptif ekran modu da sadece renk tonlamasini zenginlestiriyor o kadar ...

pdf lerden not almak icin AMOLED ten uzak durun ve IPS gibi LCD tabanlilara odaklanin derim.

Anladigim kadariyla butcenize ideal birsey Turkiye de resmi garantili yok :/

Tavsiyem yurtdisi modellerine odaklanin .

Bir baskasini da buldum : SAglamligi vs ile ideal gibi size :
    https://www.asus.com/us/Tablets/ASUS-Chromebook-Tablet-CT100PA/

Turkiye'ye de Amazon ile geliyormus :
    https://www.amazon.com/Chromebook-Touchscreen-Hexa-core-Military-Spec-CT100PA-YS02T/dp/B07QHFRV3M

Yeni bir urun birileri cikartmasi sart! .

Turkiye icin yuksek cozunurlukte kasasi saglam malzemelerden olusan kavramasi ergonomis de rahat olan Chrome OS vs olan ve elbette kalemli mumkunse cihaza entegre yuvali kalemli bir urun olmali sart.

Yurtdisinda var .

Chorome os pek hoş gibi gelmiyor hocam bir de burda yok garantisinde de sıkıntı olur. Telefonda da Android kullandığım için android sıcak gelmişti bir yandan özg0r bir platform olduğu için ios a göre...

• Arkadaşlar tablette hızlı şarj özelliği adam akıllı çalışmıyor yani bazen aktif oluyor şarj aletini takip çıkarınca bazen ise hiç olmuyor . AccuBattery uygulaması ile kontrol ettiğimde pil sağlığı yüzde 97 civarlarında olduğunu gördüm. kablodan şüpheleniyorum çünkü çok uzun zamandır kullanılmakta ve biraz aşındı. Sizde böyle bir sorun var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Light of Galadriel -- 15 Eylül 2019; 8:48:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1290.52MB güncelleme. T820XXU3CSH9/T820OJV3Csh1, 1 ağustos 2019 güvenlik güncellemesi ile geldi.
  • Garantisi bitmediyse servise yollayin. Sim kartli modeli olsaydi kalibre eden kodu var diyecektim .

Bir baska uzun bir yolu da var gerci : Combination firmware ile sanki SIM kartli cihazlar gibi kodlari girip daha da derinlemesine testler ve kalibrasyonlar da vardir ...

★★★ Samsung Galaxy Tab S3 ( WIFI / LTE )  S-PEN li Ana Konu Android9 ve One UI hepsine cikti :) ★★★

★★★ Samsung Galaxy Tab S3 ( WIFI / LTE )  S-PEN li Ana Konu Android9 ve One UI hepsine cikti :) ★★★

Batarya kalibrasyon kodu da :

*#0228#

Tableti Samsung mağazasında götürdüm orada yeni şarj kablosu ile test ettik cihaz sorunsuz hızlı şarj oldu Ben de yeni şarj kablosu aldım sorunum çözüldü Bu arada tablete Android 9 güncellemesini yükledim açıkçası daha akıcı bir arayüze sahip olmuş gece modunu çok sevdim. Geliştirici kısmından animasyonları hızlandırınca ve gereksiz animasyonları kapatınca daha da hızlanıyor cihaz. Daha uzun süre S-pen ile kullanacağım galiba bu cihazı

• . Kendi kendine halletmissin .
  • Tablete gelen dijital sağlık uygulaması altındaki siyah beyaz görüntü modunu mutlaka deneyin hocam gözü baya rahatlatıyor. Hem pilde de baya bir etkisi oluyor. Epub okurken çok faydalı. Bu arada siz Pentile amoled ekranda görüntüler net değil demişsiniz. Ancak ben ipad pro 11 de kullandım bir süreliğine yazılarda ve yan yanayken bir fark görememiştim yazılar gayet netti. Ben de farketmemiş olabilirim tabi. İpad e göre tek sevmediğim özellik şu tabletin otoban gibi yan çerçeveleri olması yoksa iyi cihaz bence.

• Tam olarak ne yaptınız ayrıntılı anlatırmısınız. Teşekkürler.
  • Pardon gec olacak ama alinti veya mention filan yapmamissiniz :/ .

Pentile ekran ile Pentile olmayan ekran arasinda %33 keskinlik farki vardir. Burada OLED/AMOLED renk canliligi dogrulugu arka aydinlatma vardir yoktur meselesine girmiyorum... Keskinlik olarak ...

Uzunca sure kullanimda OLED/AMOLED akil kari degildir ekran yanigi garantisi bittikten sonra garanti disi degisim sart ve pahali olacaktir da ... Turkiye'de cihaz rootlu filan ise ama ekrani yanikli sorunlu olmasi halinde ise alakasi olmasa da hemen garanti disi da cabasi garanti devam ediyor gibi ama garantisi bitmistir! ...

OLED/AMOLED fotograf ve video icerikler icin idealdir ( Tab S3 AMOLED sinema veya tofraf veya adaptif modlarda bile cok ideal eglence odakli kaliteli sunmuyor) .

Apple Ipad ust seviye modelleri ekran PPI pikse yogunlugu minimum belli bir standartadir degismez ama ekran ebatina gore haliyle cozunurlugu artiyor .

Arka aydinlatmali olsa da LCD panelde en ideal ve basarili olanlar Ipad lerdir ...

Efektif piksel olarak ele alinirsa Tab S3 ile Ipad ler arasindaki fark ayrica daha da fazla acilmaktadir...

Pentile ile dusurulen efektif piksel cozunurluk keskinlik basta olmak uzere tam gercek beyaz saglatamiyor.Renk tonlamasi vs ile bir yere kadar ...

Belki sorulmadi burada ama neden Pentile de israrli Samsung ve gider markalar denilirse : Pentile ekranlilar Pentile olmayan AMOLED/OLED ekranlara nazaran daha az enerji tuketmektedir . Ama ne kadar icerik renkli ise veya beyaza yakin ise guc tuketimi olarak IPS arka aydinlatma turevlilere gore cok daha fazla somurmektedir. Bu oyle birsey ki darbogaz da olusturmaktadir... Son pentile olmayan telefon Galaxy S2 dir ... Tablette ise Tab 7.7 var olsa .... Her ikisi de Samsung tarafindan ekran teknoloji olarak Super AMOLED PLUS ( RGB altpikselli ) ...

Bir dokuman belge acsaniz bulanik keskinlikten mahrum Tab S3 u fark edersiniz. Benzer sekilde az birsey PPI degeri artan Tab S4 ve Tab S5e ve Tab S6 larda da keskinlik yine dusuktur :/ .

Steve Jobs un da ifade ettigi sey retina ekran kavrami yani yuksek PPI degeri 300 ve ustunde insan gozu pek fark etmez denilmistir aslinda insan gozu dikkatli bir sekilde ayirt edebiliyor :) goz asinaligi kalite asinaligi vardir ve alt seviye keskinlik olunca hemen insan hisseder illa teknik bilgilerine bakmasina da gerek yoktur :) . Pentile olanlar icin %33 artirilarak hesaplanirsa 330 PPI piksel yogunlugu AMOLED/OLED le icin minimum olmasi gerekir :) ....

Tab S6 son cikan Samsung tablet ekrani malesef cok dusuk :( 300 bile degil efektif piksel olarak RGB altpiksel li olmamasina ragmen . Tab S6 da 287 PPI degerlidir ...

Tab S3 icin PPI degeri 264 ama ekran 4:3 orani olarak aslinda icerik gormek icin kitap dergi dokuman icin ekran orani ideal iken cozunurlugu dusuk :/ ama Tab S6 ile yakin piksel yogunlugundadir...

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_s3_9_7-8554.php

Moral bozucu detaylar olsa da Tab S6 dahil cokta esasli gelmiyor ozellikle ekranindan yana ... Tab S6 gibi cihazlarda malesef 3 ayda 1 guncelleme alacaktir :/
    https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_s6-9781.php

Ben bunu kasdettim ama...

Geliştirici kısmından animasyonları hızlandırınca ve gereksiz animasyonları kapatınca daha da hızlanıyor cihaz.
  • suprocco kullanıcısına yanıt
    O tur seyler yillardir Google sunmaktadir :) ...

Android 9 icin biraz plasebo etkisi ile asiri iyimser ifade ediyor olabiliriz .

Guncel pek sayilmasa da Android 8.0 her turlu daha iyidir ...
  • slm tum mesajlari okudum nerdeyse almak uzere oldgum s3 t820 den vazgectim gibi

gittigidiyor da suan 2.275 tl 75 world puana s3 t820 satiliyor mantikli gibi gelmisti aciklamda 4g var diyor nano sim diyor ama t820 wifi modeli sanirim

saticida samsung turkiye nasil boyle hata yapiyorsa

suan 2.200 t820 segilde t827 olsa aninda alirim sanirim 827 dex modu gelmis t820 gelmemis okuduguma gore yukarida

ipad 10.5 11 ler 4.000 uzeri yinede git onu mu al diyorsunuz

• catik kullanıcısına yanıt
    Lag yavaslilik eMMC den kaynakli ve biraz da arayuz ve Kernel denen sey pek te ideal optimize edilmemis olmasi.

Root layarak bir yere kadar iyilestirme elde edilebilir ornekleri de boldur xda da ama UFS 2.0 filan ile gelsedi fena olmazdi ama yok..

Dex olayi 827 ( 825 ) LTE li SIM kartli modellerine gelmedi ama Tab S4 lere gelmisti aylar oncesi ...

Yazilim destegi bitmis! Bir Samsung cihaz pek mantikli ideal olmaz...

Yeni cikan Tab S6 lar bile 3 ayda 1 guncelleme alacak! Tipki diger eski modellerinde oldugu gibi ...

Apple IOS ekosisteminde oyle degil! Hem magazas hem de destek yenilikler ile hakkini veriyor...

Ekrani da OLED gibi kullandikca kalitesi azalan bir teknoloji ile gelmiyor... Yani cihaz ilk satin alindigindaki kalitesi malesef zamanla kaydeecektir!

Samsung urunleri OLED li ise sadece icerik uretmek icin degil de icerik tuketmek icin yani video/ fotograf bakma ... Hadi internette gezinmelerden ibaret anca olabilir ... Otesi risklidir. 3. parti uygulama ekran yanigi diye serviste garantisiz diyebilirler! Yasanmis deneyimler de var :/ ...

Ipad leri al demeden Samsung sagolsun tesekkurler kendileri de-facto misali Ipad ideal olmustur ...

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.