Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab S [Ana Konu ] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.917
Cevap
60
Favori
142.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferrerox

teşekkürler
    arka plan sıfırlamayı deneyeyim eğer batarya alacak olursam tavsiye ettiğiniz bir satıcı var mıdır malum piyasada çok fazla sahte batarya satan var
    İnşallah işe yarar.

Piyasada zaten orijinal batarya bulacağınızı sanmıyorum. Samsung servisler bile orijinal batarya diye çakma batarya satıyorlar. 2012 yılında aldığım Note 2 için bile orijinal batarya veriyoruz diyorlar. Mümkün değil.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    aynen hocam 7 saat daha ne olsun. benimkide öyle. şimdi pilleri korumanın çok basit bir yolu var aslında. piller bu noktaya dikkat edilmediğinden genelde bozuluyorlar. pilleri asla sıfırlamıycak. %10 altına inmeden şarj edilecek ve asla piller boşalmış vaziyette bekletilmeyecek. boşaldığında, şarjsız uzun süre bırakılan pilin ölmesi kaçınılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeNTiLMeN

aynen hocam 7 saat daha ne olsun. benimkide öyle. şimdi pilleri korumanın çok basit bir yolu var aslında. piller bu noktaya dikkat edilmediğinden genelde bozuluyorlar. pilleri asla sıfırlamıycak. %10 altına inmeden şarj edilecek ve asla piller boşalmış vaziyette bekletilmeyecek. boşaldığında, şarjsız uzun süre bırakılan pilin ölmesi kaçınılmaz.
    Bu konuda oldukça yazı ve makale okudum.

İdeal şarj döngüsünün %40 ile %80 arasında olduğunu söylüyorlar ama gerçek hayatta buna uymak zor olabilir. Bu nedenle telefonum da dahil şarj seviyesi %25-30'lara inince şarja takıyorum. Eğer şarj tamamen dolmadan %90 ve üzeri yakalarsam şarjdan çekiyorum. Hele ki gece boyu şarja hiç yatırmıyorum.

Bizim bataryalar bunca yıldan sonra çok sağlıklı değillerdir ama yine de bunlara dikkat etmek lazım.

• Merhaba bende bu cihazdan alacagım bir tane buldum ekrandaki hatalı olarak bu hata düzelirmi almaya değermi yapabilen varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler değerli y Samsung Galaxy Tab S [Ana Konu ]orumlarınız için

ekranda bant gibi birşey var hiç düzelmiyor yazılımla ilgilimidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CROW35 -- 19 Aralık 2019; 10:40:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CROW35

Merhaba bende bu cihazdan alacagım bir tane buldum ekrandaki hatalı olarak bu hata düzelirmi almaya değermi yapabilen varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler değerli y Samsung Galaxy Tab S [Ana Konu ]orumlarınız için

ekranda bant gibi birşey var hiç düzelmiyor yazılımla ilgilimidir
    Hocam resimdeki tablet hangi model? Resimden ekrandaki hata anlaşılmıyor. İlanın linki var mı?

Genel bilgi olarak yazayım Super Amolded ekran tamiri yoktur.

Edit: İlanı gördüm zaten sahibi arızalı diye yazmış. Tamiri mümkün değil, ekran değişimi şart. Bant sizi rahatsız etmezse alın ama bence alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 19 Aralık 2019; 11:18:24 >

anladım dostum çok teşekkürler bende yazolımla gececek birşey diye düşünmüştürm
  • Beyler t800 modeli için en iyi ve hızlı çalışan rom hangisidir
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    En stabili iron rom v3.2. Üzerinde ağır bir debloat yaptığınızda hala iş görüyor.
  • hamdi mert kullanıcısına yanıt
    bu romu nasıl yükleyebileceğimiz konusunda detayı nerde bulabiliriz, ilk defa rom yükleyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuZZLuCK

bu romu nasıl yükleyebileceğimiz konusunda detayı nerde bulabiliriz, ilk defa rom yükleyeceğim
    aynen ya tableti uçurmayalım... bi ayrıntılı öğrenmek lazım.
  • HORT,

Bu tableti hala kullanıyorum taş gibi, bataryasında da herhangi bir problem olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ztreptococ

HORT,

Bu tableti hala kullanıyorum taş gibi, bataryasında da herhangi bir problem olmadı.

Ben de halen kullanıyorum. İkinci el almıştım hatta alırken bataryayı değiştirmeyi göze almıştım ama hiç gerek yokmuş. Satın alma aşamasında TAB S5e alma niyetindeydim fakat fiyatlar coşunca vazgeçmiştim. Letgo'da bunu görünce orjinal klavye dahil 500 liraya mı ne aldım.

• Bu tabletin şarj soketi ve arka kapağına (çerçeve dahil) ihtiyacım var. Elinde olan veya uygun fiyatla nereden alacağımı bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: liberte1

Bu tabletin şarj soketi ve arka kapağına (çerçeve dahil) ihtiyacım var. Elinde olan veya uygun fiyatla nereden alacağımı bilen var mı?

Hocam hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak büyük şehirlerde örneğin Ankara'da Kızılay ve Mithatpaşa'da cep telefonu tamir ve 2. el satış yapan yerlerde belki bulunabilir. $arj soketi ise sorun olmaz çünkü universal bir soket. Telefon tamircilerine bakın isterseniz.

Ben bu tableti almak için araştırırken Letgo'da ekranı kırık bir çok TAB S görmüştüm. Zaten bu tabletin asıl para eden kısmı ekranı. Ekranı olmayınca 150-200 ancak eder. O da parça niyetine. Yine Letgo'ya bakın derim.

Teşekkürler. İzmir'deyim.

Şarj soketi 70-80 TL'ye bulunuyor. Benim tabletin çerçevesi de dağılmış durumda. Asıl sorun bu.

Letgo ve Sahibinden'e baktım. Ya fiyat yüksek ya da kasa sağlamlığı net değil. Araştırmaya devam ediyorum oralarda.

• Eski tabletim olan Samsung Galaxy Tab S 10.5 SM-T800 tablet son zamanlarda sık sık kendini kapatıyor veya restart ediyor.

Yazılımsal olabilir diyerek stock rom yerine custom rom kurdum yine sorun devam ediyor.

Batarya kötü durumda değil 3 saati deviriyor normal kullanımda. Ama yine de bataryadan şüphelenmeli miyim sizce?

CPU-Z uygulaması ile baktığımda işlemci en ufak yükte bile 75-80 derecelerde geziyor olduğunu fark ettim.

Eğer batarya kaynaklı değilse boşu boşuna bataryaya para vermek istemiyorum.

Tableti annem kullanıyordu çok işine yarıyordu. Yeni tablet almak istemiyorum büyük ekranlı olduğu için bu ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GAMEHUNTER -- 11 Ekim 2021; 9:35:26 >
  • GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt

Hocam bence bataryanız iyi durumda değil çünkü ben 2-3 günlük kullanımda 5-6 saatten fazla ekran süresi alıyorum. Tek günlük kullanımda 7 saat filan çıkarır diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz problem Samsung telefonlarda da oluyor. Elbette garanti veremem ancak sorununuz batarya kaynaklı gibi görünüyor. Eğer Ankara veya İstanbul gibi bir yerdeyseniz telefon tamircileri eğer elinde bu pil varsa deneyip değiştirebilirler.

Bu tablet halen efsane. Futbol maçları, Netflix film ve dizileri için mükemmel ekranıyla benim vazgeçilmezim. Hoparlör yeterli gelmediği zamanlarda kablosuz BT hoparlör bağlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam bence bataryanız iyi durumda değil çünkü ben 2-3 günlük kullanımda 5-6 saatten fazla ekran süresi alıyorum. Tek günlük kullanımda 7 saat filan çıkarır diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz problem Samsung telefonlarda da oluyor. Elbette garanti veremem ancak sorununuz batarya kaynaklı gibi görünüyor. Eğer Ankara veya İstanbul gibi bir yerdeyseniz telefon tamircileri eğer elinde bu pil varsa deneyip değiştirebilirler.

Bu tablet halen efsane. Futbol maçları, Netflix film ve dizileri için mükemmel ekranıyla benim vazgeçilmezim. Hoparlör yeterli gelmediği zamanlarda kablosuz BT hoparlör bağlıyorum.

2-3 saat ekran süresinin düşük olduğunu biliyorum ama bataryada gözle görülür şişme vs.. yok batarya test programları da good olarak gösteriyor o yüzden öyle söyledim. Ayrıca kapanma işini fişe takılıyken de yapıyor. Özellikle Play Store'den uygulama kurarken vs.. çok sık kapanıyor.

Önceden de dediğim gibi yazılımsal bir sorun değil Android 10 OREO kurdum tablete onda da devam etti.

Gerçi bataryadan yine şüpheleniyorum çünkü kapanma olayı git gide sıklaşmaya başladı önceden bu kadar sık yapmıyordu.

Önerisi olanlar yazabilir. Tablet düşme vs.. hasar görmedi hiç.

• Bende de 8.4 inçlik modeli var. Kaç yıl oldu hala taş gibi. Batarya fazla gitmiyor haliyle. Geçen sene internetten batarya alıp taktım ama kendi kendine kapanmaya başladı. Tablette ısınma hissedilir derecedeydi. Eski bataryı geri taktım en azından kapanma olmuyor diye. Uygun batarya bulabilsem hala gideri var aletin.
  • Samsung serviste batarya yokmudur?
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.